Łódź i okolicesmiling smiley

Wysłane przez kasiaczek 

rubia_1 (offline)

16-12-2010 15:51:01

Łódź
Mnie powiedziała 600zł. Płatne po wszystkim. Nie jest to dla mnie mało ale co zrobić...


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

wajolet26 (offline)

16-12-2010 15:57:48

Łódź
hmm no ja wychodzę z założenia że w państwowych szpitalach nie powinno się płacić położnym za opiekę - bo właśnie się później przyzwyczają... a sory w czym jestem "gorsza" jeśli nie zapłaciłam ?? powinnam mieć taką samą opiekę = składki płacę co miesiąc...
ale macie rację każda z nas postępuje zgodnie z sobą smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

carrie (offline)

17-12-2010 22:20:48

Łódz
Witam.
Ja mam termin na 5 stycznia ,będę rodziła w Salve.Pozdrawiam.


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

switti (offline)

19-12-2010 12:52:40

Łódź
wajolet,

co do tych położnych to zgadzam się z Tobą, że placenie za ich uslugi w państwowym szpitalu jest trochę nie bardzo.... w końcu one tam pracują. W Madurowiczu i MP jest nawet zakaz "opłacania" położnych, bo to jest pro-korupcyjne. A z tego, co wiem, to położne tam są bardzo OK, dbają o mamę i dziecko i są zaangażowane.

W Koperniku można sobie opłacić położną, ale nie bardzo rozumiem, jak to działa ... no bo jak opłacisz panią Dorotę, to ona się Tobą zajmie, a jak nie opłacisz, tylko trafisz na nią na dyżur, to co? Nie zajmie się?

No i pytanie, co jeśli taka położna ma dyżur i przyjeżdżają dwie rodzące - jedna jej zapłaciła 600 zł, a druga nie .... To co, zajmuje sie tylko tą jedną?

Dziwne, to wszystko.

A z innej beczki - czy w wigilię możemy wszystko jeść, czy nie? smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

wajolet26 (offline)

19-12-2010 13:04:42

Łódź
switti dokładnie mam takie samo zdanie - no właśnie co ze mną jeśli nie zapłacę ?? to co nawet nie zajrzy do mnie?? to jej niestety ... obowiązek i qurcze to jej praca... chyba po coś została położną i płacą jej za to...
dla mnie paranoja że za opiekę która mi się należy muszę "zapłacić" ..
też słyszałam że w Madurowiczu jest okej smiling smiley


co do Wigilii hmm ja tam niestety wszystkiego nie zjem - przez cukrzycę - wiesz co chyba grzybków nie wolno...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

pscola (offline)

19-12-2010 18:12:54

WITAJCIE MAMUŚKI.
Macie absolutną rację,że odpowiednia opieka i warunki należą nam się jak psu zupa, ale czy Wy naprawdę nie wiecie jaka jest rzeczywistość? Jak jest u nas z lekarzami, zabiegami itd... Jak nie zapłacicie to czekacie miesiącami, a tak nie powinno być, ale tak jest i nic na to nie poradzicie.
Co do mojej położnej to znam dziewczynę która weszła z "ulicy" i akurat na nią trafiła. Zajęła się nią tak samo dobrze jak mną za kasę więc to chyba świadczy o tym że jest ok. Tylko co zrobicie jak traficie na kogoś kto będzie miał Was totalnie gdzieś i będzie się Wami zajmować bo to jego obowiązek, a nie "powołanie", co powiecie że położna ma być miła, uczynna i w ogóle traktować Was jak własne córki bo Wam się to należy bo płacicie składki, a to ich obowiązek? Gratuluje.. i życzę powodzenia w takim myśleniu, a możecie się bardzo zdziwić jak przyjdzie co do czego. Proponuję wejść na stronę RODZIĆ PO LUDZKU" i poczytać jak wygląda rzeczywistość. Tylko nie sugerujcie się tymi pozytywnymi opiniami, ale poczytajcie też te negatywne. Ja swoje widziałam, czytałam i nie zamierzam się dodatkowo stresować. Lepiej zaoszczędzić trochę grosza i mieć pewność że zajmą się Wami jak należy niż potem żałować i zazdrościć tym co poród wspominają z łezką w oku ze szczęścia, a nie traumę.

A co do wigilijnych przysmaków to można wszystko jeść. Ja jedynej rzeczy jakiej unikam w czasie ciąży to sery pleśniowe i surowe mięsko... ;-( Najedzcie się do syta, bo potem czeka nas dłuuuga dieta płacz

wajolet26 (offline)

19-12-2010 19:46:11

Łódź
hmm słuchaj masz swoje zdanie na temat "płatnej pomocy" i spoko... ale nie musisz na nas najeżdżać i straszyć najgorszym!!
jak już pisałam znam dziewczyny co rodziły bez kasy i są zadowolone z opieki!! Tak więc nie ma reguły...
wiesz zanim wybrałam szpital i lekarzy właśnie zasięgnęłam opinii na ich temat... a później sama wyrażę swoją opinię i możesz być pewna ze będę obiektywna!!
tylko czy osoby które płacą są obiektywne??

ja niestety nie najem się do syta...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

carrie (offline)

19-12-2010 20:41:20

Łódz
Myślę,że nikt nikogo nie straszy.Taka jest rzeczywistośc w słuzbie zdrowia.Mało personelu i małe płace...Niestety to odbija się na nas pacjentkach.To super,że ktoś nie zapłacił i trafił na jakąś opiekę .Ja urodziłam swoje pierwsze dziecko i nikt nawet nie zapytał czy coś potrzeba,czy umiem karmic nie mówiąc już o info odnośnie stanu zdrowia dziecka.Dlatego zdecydowałam się na prywatną klinikę,ponieważ chcę miec tym razem inne wspomnienia z tego ważnego okresu w życiu, a nie deprechę.
Jak rodziałam swoją pierwszą córkę to też tak myślałam,że chociaż częśc personelu bedzie zainteresowana nami.Owszem na porodówce opieka była ok,ale oddział noworodkowy to tragedia.Myślą tak: urodziły ,nic nie zagraża już dziecku ani matce to niech sobie radzi.Rodząc pierwsze dziecko naprawdę kobirta niewiele wie o opiece itd.Dla mnie ta opieka nad dzieckiem i mną po porodzie jest ważna ,nawet bardziej jak sam poród.
Życzę wszystkim kobitką bez względu na to gdzie będą rodziły,aby miały opiekę na jaką zasługują.


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

pscola (offline)

19-12-2010 20:42:52

No to chyba źle odczytałaś moje intencje, a zapewniam Cię że nikogo nie zamierzam straszyć, bo niby po co?. Takie jest moje zdanie i się nim dzielę, a co każda z Was zrobi to już ich problem. Przecież nikt Ci nie każe płacić, a decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.
A co do najedzenia się w święta to pewnie też Cię uraziłam (tak to odebrałam), więc sorry, ale jak coś, to nieświadomie...
Mimo wszystko życzę Wam trafnych decyzji, lekkich porodów i suuuuper DZIDZIUSIÓW!!!
Pozdrawiam.

wajolet26 (offline)

19-12-2010 21:59:03

Łódź
wiecie co przykro mi że są osoby które trafiają na takie położne ale to nie znaczy ze ja też czy któraś inna mamusia trafi - trzeba być pozytywnie nastawionym a nie z góry zakładać najgorsze ja wypowiem się o opiece jak urodzę - oczywiście jak pozwolicie... ... i nie musisz mi gratulować...


carrie rozumiem ze Ty nauczona doświadczeniem możesz się wypowiedzieć...
ja takich opinii nie słyszałam i owszem czytam też negatywne opinie ale wiesz wychodzę z założenia że nie każdej kobiecie da się dogodzić a opinię złą łatwo komuś przypisać w przypływie np. złości, gniewu itp.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547870, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.