Grudniówki 2018 ciąża

Wysłane przez Chaberkowa 

32nika (offline)

07-05-2018 14:26:02

Łódź
Przeraził się bo niby tydzień temu byłam na izbie przyjec ale teraz kojarzę ze ta lekarka sama nie wiedziała który tydzień i tez nie była pewna czy to ode mnie czy to serduszko bije a wiecie że nie widziała ze mam mięśniaka bo doktor mi powiedział wiec chyba lekarka do kitu a ja się przeraziłam ze wg jej było 6t6d choć wg miesiączki był wtedy 6t3d.

Jeszcze się zastanawiam bo jutro z tamtej poradni przyszpitalnej miałam mieć usg i popołudniu wizytę u tamtej lekarki - czy iść tylko nie wiem czy nfz się do mnie nie przyczepić i czy to gdzieś w przychodni widzą?


Martynika86 (offline)

07-05-2018 14:45:41

Łódź
32nika czyli teoretycznie jest szansa na styczniowe Maleństwo?smiling smiley Jeśli nie masz zaufania do lekarza na nfz to może faktycznie nie ma co iść ale nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałamsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Fanaberia83 (offline)

07-05-2018 14:58:19

Czułów-Papiernia
32nika - wiem tylko tyle, że jakaś kontrola musi być. Ale nie wiem w jakim zakresie i czy ze strony przychodni czy NFZ. Bo wiem, że jak w mojej przychodni się zepsuło usg to mój lekarz powiedział, że do innej przychodni mam przyjść na to badanie, ale nie w tym samym dniu. Nie można mieć dwóch wizyt z nfz w ciągu danego dnia (tylko nie wiem czy w zakresie jednej czy wielu specjalizacji). U Ciebie sytuacja jest odwrotna. Chociaż wydaje mi się że nie powinno być problemu, przecież zawsze lekarza specjalistę można zmienić jak nam poprzedni nie odpowiada.

32nika (offline)

07-05-2018 15:03:59

Łódź
Martynika86 wg usg dzisiejszego 28 grudnia. Byłam na nfz dziś tez :-).

Fanaberia83 właśnie wizyta niby jutro i usg tez bo tam kto inny robi usg, zastanowię się bo może mnie uspokoić a mogą zmartwień jeszcze bardziej.


Fanaberia83 (offline)

07-05-2018 17:52:47

Czułów-Papiernia
32nika skoro dziś miałaś usg to czy warto jutro robić kolejne? Czy na dzisiejszym bylo coś niepokojącego co warto konsultować z innym lekarzem?
Jutro przypuszczam że wizyta i usg będzie w ramach jednej wizyty wiec tu nie powinno być problemu. Tylko skoro dziś byłaś u swojego lekarza to po co jutro kolejna wizyta i to z tego co zrozumiałam to u lekarza który ciąży nie będzie prowadzić?

buu96 (offline)

07-05-2018 18:03:05

Borki Stawiszyńskie
Cześć dziewczyny smiling smiley
Prześledziłam cały wątek i mogę się w końcu odezwać smiling smiley
PRAWDOPODOBNIE do was dołączam. Termin według mnie: 30.12, według kalendarzyka 31.12, zobaczymy co z tego wyniknie grinning smiley

Objawów można powiedzieć, że nie mam. Poza świetnymi piersiami grinning smiley Troszkę pobolewają, ale kształt pierwsza klasa! Oby takie zostały grinning smiley

Fasolki z narzeczonym nie planowaliśmy, ale teraz czekamy niecierpliwie na potwierdzenie smiling smiley Planowaliśmy za to od dwóch lat ślub, który będzie 11.08, także Fasolka już nie będzie taką małą Fasolką grinning smiley Wolałabym nie narażać jej na takie ryzyko, ale jakoś będziemy musieli przetrwać wesele w dwupaku.

Od razu zwrócę się do Was z prośbą o doradzenie. Jeszcze nie robiłam, żadnych badań (wychodzi, że dzisiaj jest 6 tydz 3 dzień, planowaną wizytę mam na ten piątek ALE.... Zapisywałam się do przychodni w ciemno, potem poczytałam o pani doktor i o zgrozo... Nic tylko uciekać... Zapisałam się już na wizytę do innego lekarza (tym razem sprawdzonego), ale termin to 24.05, czyli już prawie 9tc... Co byście zrobiły? Iść na pierwszą wizytę do tej (strasznej) babeczki, czy mogę jeszcze przeczekać te dwa tygodnie?

maglopik (offline)

07-05-2018 18:55:47

Magdalenka
Witaj buu. Wydaje mi się że nie ma co czekać tylko trzeba odeiedzic lekarza. Jak się boisz do tamtej babki iść zawsze możesz iść na 1 wizytę prywatnie. Ja obecnie jestem w 9 tygodniu i dzisiaj miałam 3 wizytę. Wszystkie badania na początek ciąży mam już zrobione. Jeżeli planujesz brać jakiekolwiek skąd kolwiek pieniążki to proponuję iść jak najszybciej bo do 10 tygodnia musisz mieć pierwszą wizytę podobno z podstawowymi badaniami. Być może załapiesz się na grudzień i raczej tak będzie.


maglopik (offline)

07-05-2018 18:59:36

Magdalenka
Moje maleństwo ma się dobrze ma już 2.5 cm długości. Na usg widać wyraźnie malutkiego człowieczka. Następna wizyta za miesiąc z usg genetycznym. Mam już założoną kartę ciąży. Lekarz powiedział tak jak któraś tu pisała że mamy pierwszeństwo do specjalisty ale musimy mieć kartę ciąży albo oświadczenie że w niej jesteśmy


32nika (offline)

07-05-2018 19:35:45

Łódź
Fanaberia86- wolno bijace serduszko ale nie wiem jak wolno bije... Stąd się zastanawiam co inny lekarz robiący usg by powiedział.

Witaj buu96 wg mnie idź do tej lekarki a później do tamtego, ja byłam dziś w sumie u 3 lekarza i jeśli będzie dobrze to wiem ze do niego już będę chodziła.

Maglopik super ze z maleństwem wszystko dobrze i ślicznie rośnie.


Tinusia14 (offline)

07-05-2018 21:18:41

Mikorzyn
nika ja byłam na pierwszej wizycie 5+6 i był tylko pecherzyk wiec napewno u ciebie serduszko sie rozkreci lada dzien u mnie ciaza jest o tydzien modsza mysle że powinnaś isc na usg jutro nawet jak nie zamierzasz wiecej isc do tego lekarza po co masz sie niepotrzebnie denerwować

Maglopic super że dzidzia rośnie smiling smiley

Witaj buu też mysle że powinnaś iśc jutro na wizyte a puzniej ewentualnie zmienić lekarza smiling smiley
Ja byłam w 12 tyg ciąży jak brałam slub i dałam rade nikt z gości nie wiedział smiling smiley

A z tymi specjalistami to dobrze wiedzieć chociąż ja i tak nie mam nikogo konkretnego bliżej a tamtem pan doktor sprawdzony smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545942, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.