Mamusie 2017 z nadwagą/otyłością smiling smiley

Wysłane przez kokos123 

anitka92 (offline)

05-10-2016 21:45:05

Miałam lekką nadwagę po urodzeniu trzeciego dziecka i żyłam z tym tak kilka lat. 4 lata temu zdecydowałam się na zmiany. I tu była pomoc ze strony dietetyczki i trenera personalnego. Odpowiednia dieta i ćwiczenia zrobiły swoje. Dietę wspomagałam tylko jednym suplementem diety (dla zainteresowanych: [link widoczny po zalogowaniu]) i w sumie jakoś się udało...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-05 21:45 przez anitka92.

margerita090 (offline)

06-10-2016 12:47:26

Turka
Ja zaczynałam z koszmarna wagą 93 kg przy wzroście 158 cm i się roztyłam bo pół roku przed planowanym staraniem się o dziecko rzuciłam palenie. nie wstydzę się swojej wagi. Przytyłam koło 20 kg bez dymka, ale zrobiłam to dla dziecka i jestem z tego dumna. Obecnie jestem w 28 tygodniu na wadze +3 kg, stwierdzona cukrzyca ciążowa (zapewne przez wagę) ale nikt mi nic złego nie powiedział. Sama z siebie mam odstający brzuch więc przed USG genetycznym lekarz stwierdził tylko że spróbuje przez powłoki, ale jak będzie źle widać to może być "dowcipnie" - nie było potrzeby. Ogólnie całe życie walczę z kg zbednymi wiec wiem kiedy ktoś zwraca na to uwagę i wtedy wale prosto z mostu: "Wiem jak wyglądam, ale rzuciłam palenie dla dziecka, bo przecież jego zdrowie ważniejsze prawda?" szczególnie do lekarzy. Żaden nie odważył się komentować tongue sticking out smiley

Podobno najłatwiej w okresie karmienia piersią zrzucić kilogramy. Ja chciałabym wtedy przejść na jakąś dietę dostosowana dla matki karmiącej by stracić zbędne kg ale mieć mleko smiling smiley Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

JustynaBoc (offline)

09-10-2016 09:11:22

Opole
A ja rosnę od wszystkiego... czasami mam wrażenie, że pochłaniam całą materię która jest wokół mnie... zdrowo się odzywiam... po pierwszej ciąży mimo karmienia piersią przez rok, aktywności fizycznej i wielu wyrzeczeń w kwestii jedzenia nie spadł mi nawet 1 kg. Tak że teraz boje się bardzo... mam 163cm i 84kg jak mi teraz dojedzie ze 12 to masakra będzie...


[link widoczny po zalogowaniu]

lidianaaa (offline)

11-10-2016 11:30:05

Justyna, może jak się tak stresujesz tą wagą to zacznij chodzić do dietetyczki pomoże Ci ułożyć jakiś plan tego co powinnaś jeść, to może wcale jakoś dużo nie przybierzesz smiling smiley będę trzymać kciuki smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

JustynaBoc (offline)

12-10-2016 08:51:17

Opole
Będę musiała iść... mam nadZieję że cukrzyca ciążowa mnie tym razem nie dopadnie... A z wagą jak narazie jest -1,ale praktycznie nic jeść nie mogę bo mi jest nie dobrze na samą myśl o czymkolwiek...


[link widoczny po zalogowaniu]

margerita090 (offline)

13-10-2016 11:57:25

Turka
Justyna zawsze możesz wprowadzić zasady diety cukrzycowej w tej ciąży nawet bez wskazań medycznych. już samo jedzenie co 2h małych porcji będzie ograniczało napływ dodatkowych kg


Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

milka1234 (offline)

13-10-2016 12:42:20

Olsztyn
Cześć dziewczyny.
Ciążę z córcią zaczynałam z wagą 117kg.
Owszem przyplątała się cukrzyca ciążowa i nadciśnienie indukowane ciążą.
W dniu porodu ważyłam 113kg.
Po porodzie spadłam do 106kg, mimo że karmiłam piersią wróciłam do początkowej wagi w 4 miesiące. Dodam, że mam problemy z hormonami.
Teraz jestem na początku ciąży i startuje z wagą z poprzedniej ciąży. Teraz wydaje mi się, że chudnąć nie będę.
Nigdy nie słyszałam złośliwych komentarzy od lekarza.
Powodzenia dziewczyny.



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

margerita090 (offline)

26-10-2016 16:56:32

Turka
justyna raz próbowałam stewii i jest paskudna jak dla mnie.
jestem teraz na diecie cukrzycowej i nie jest najgorzej. Czasami zjadam sobie ciastko albo kawałeczek czekolady - tyle że nie całe opakowanie. Zwyczajnie jedno gora dwa smiling smiley
ostatnio sie do mnie przywalił lekarz w szpitalu że otyłość ze za dużo waże i zaczął nosem kręcić strasznie. Cham jeden. Ale mam to w nosie. po ciąży będę laska tongue sticking out smiley


Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

Winignam (offline)

27-10-2016 14:38:46

Kraków
Co to kogo obchodzi jak wyglądasz? Owszem mąż mógłby się może czepiać ale lekarz?! Ale bym wygarnela chamowi! Mi mąż mówi że w ciąży wyglądam lepiej niż przedsmiling smiley przytyłam 7kg. Teraz ważę 84. Ale ja nawet jako nastolatka wazylam dużo a byłam szczupła. No i ja mam niestety spory biust. Mogłabym obdzielić koleżankismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

margerita090 (offline)

27-10-2016 23:29:31

Turka
Na ja się zblizam do setki niestety już sad smiley Ale co tam. Ciąża to nie czas by się wagą przejmować a puki co wiele nie przytyłam (jutro ważenie na wizycie). Będę sie odchudzać z małą na cycu smiling smiley


Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.