Mamusie 2017 z nadwagą/otyłością smiling smiley

Wysłane przez kokos123 

kokos123 (offline)

23-08-2016 07:49:43

Mikuszowina
Czy są tu może jakieś Mamusie z nadwagą? Mające termin na 2017? Jak sie czujecie? Czy spotkałyście się z jakimiś nieprzyjemnymi komentarzami?
Czy przy nadwadze da się przeprowadzić badanie prenatalne? Czy coś będzie widać? Pierwsze badanie miałam robione częściowo przez pochwowo ze względu na TRUDNE WARUNKI (nadwaga sad smiley ).. boje się co będzie teraz.... .

szczesliwa83 (offline)

23-08-2016 07:54:28

Rumia
witam

ja tez nie należedo chudzinek i jestem teraz w 8 tygodniu 3 ciąży i nie miałam nigdy problemu z badaniami czy to dopochwowo czy przez powłoki brzuszne. co do złośliwych komentarzy nigdy takich nie spotkałam. Nie martw się wszystko będzie dobrze. Ciąża to wyjątkowy okres dla kobiety ciesz się nim winking smiley

asia0900 (offline)

23-08-2016 10:49:58

Przybyłów
pierwszą ciążę (dodam, ze zaszlamw pierwszym cyklu starań) zaczynałam z wagą 112,2kg / 169cm, rodziłam 122kg. Po tygodniu od porodu ważyłam tyle co przed ciążą, a w ciągu 5 miesięcy waga sama spadła do 93 kg, czyli prawie 20 kg dodatkowe.
Najpierw chodziłam na NFZ do lekarki, nic nie komentowała wagi, badania normalnie robiła dopochwowe do 10tego tygodnia, bo tak się robi, a potem przez brzuch i nic nie komentowała, bo wszystko dobrze było widać. Prywatnie robiłam prenatalne to widać było jeszcze lepiej. Natomiast od połowy ciąży zaczęłam chodzić prywatnie i tam lekarz skomentował moją wagę, a jak pytałam czy mi powie płeć, to usłyszałam, że zależy czy cokolwiek będzie widać... nie było to przyjemne, bo lekarz z doświadczeniem powinien wiedzieć, że WIDAĆ, przyłożył tą sondę i nawet obraz 3 d był mega wyraźny, więc nie rozumiem skąd ten komentarz. Powiedział też , że mam nie jeść czipsow itp, to powiedziałam, że przecież wiem, a moja waga (choć i tak juz niższa niż wczesniej) jest wynikiem choroby hormonalnej, ktora przebylam 2 lata wczesniej. później jeszcze coś tam mężowi podobno mówił, żeby się za mnie wziął i takie tamtongue sticking out smiley ogólnie nie robił tego w jakiś chamski sposób, więc mimo, że jestem uczulona na takie komenatrze, to zbyt mnie nie zraził do siebie i byłam zadowolona.

Druga ciąża - poczatki na nfz, lekarka zdziwila się jak podalam jej wagę 97kg (od takiej zaczynałam). Powiedziala "A gdzie Pani ma te 97kg?), chciala wpisac 67tongue sticking out smiley haha dobretongue sticking out smiley w kazdym razie potem znow prywatnie chodze i widze, ze wagowo wyjdzie tez 10 kg. narazie za wiele nie tyję, ale za pierwszym razem bylo to samo, ze kg zaczely rosnac w ostatnim miesiacu ciazy.
Aaa w tej ciazy jedyne niemiłe co mnie spotkało to komentarz PIELĘGNIARKI, ktora w ramach nfz miala mi pobrac krzywa cukrową w 14stym tygodniu i skomentowala to "aa bo to tak wczesnie bo Pani jest otyła", a babsko wielkie jak szafa, stare i co ją widzialam to się komuś na emeryture żaliła, ze juz by chciala isc... a tak to wszystko oksmiling smiley Liczę, że po tej ciąży znów uda mi się zgubić ok 20kg dodatkowych kg i zobaczę upragnione od kilku lat 7 z przodu na wadzesmiling smiley

p.s. dodam, że po ciazy ani w ciazy sie nie odchudzalam, jadlam normalnie, nie piłam alkoholu, spacerowalam i karmilam piersią

lidianaaa (offline)

23-08-2016 15:18:44

kokos123 poczytaj komentarze o lekarzach i tak jak dziewczyny wyżej napisały ciąża to cudowny stan nie ma się czym przejmować że masz nadwagę (ja przed ciążą ważyłam 79kg 172cm i żadnego komentarza jak dotąd nie usłyszałam a jeśli pewnie bym odburknęła winking smiley a moja koleżanka która była 15kg chudsza ode mnie usłyszała po którejś wizycie że przytyła o 0,5kg za dużo wielkie oczy) także nie ma się czym stresować poszukaj tylko normalnego lekarza smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

kokos123 (offline)

24-08-2016 19:37:20

Mikuszowina
Jesteście Kochane, dzięki za słowa wsparcia smiling smiley Strasznie boję się porodu, bo nie wiem czy z taką wagą (95,00 / 167 cm) nie będzie jakiś komplikacji sad smiley

lidianaaa (offline)

25-08-2016 22:11:07

ja używam babydream z rossmana smiling smiley dziewczyny na forum podrzuciły mi fajną stronę o kosmetykach dla ciężarówek winking smiley [link widoczny po zalogowaniu] myśle że warto poczytać smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-25 22:11 przez lidianaaa.

Winignam (offline)

31-08-2016 10:21:45

Kraków
Dołączamy do tematu smiling smiley
Przed ciążą wazylam ok 78 kg / 164 wzrostu. Dawniej chodziłam na zimne to schudlam 2 kg. Jak zadałam w ciążę to schudlam ponad 5kg. Teraz jednak znów zbliżam się do 80kg. Na początku byłam przerażona wizją że utyje do 100kg i potem tego nie zrzuce ale przeszło mi smiling smiley
Wszyscy mi mówią że schudlam i to bardzo dużo więc ciąża cieszy mnie jeszcze bardziej. Rozstępów nie mam i nigdy na szczęście nie mia.lam. brzuszek smaruje olejkiem arganowym i jest dobrze.
Co do złośliwych komentarzy to nigdy się nie spotkałam., Zdarzały się przypadki że ktoś z ,"życzliwych znajomych, krewnych" napompknal coś o rzekomej ciąży ( zawsze miałam spory brzuszek) i szybko przestawał być moim znajomym.

lidianaaa (offline)

31-08-2016 16:34:51

ja mam teściową która ostatnio mi powiedziała że "spuchłam" grinning smiley niestety nie mogę jej wyeliminować z grona znajomych grinning smiley ale mam to gdzieś ciąża jest po to aby się cieszyć smiling smiley jak przyteje to potem trzeba będzie ciężej pracować żeby schudnąć i tyle smiling smiley chce karmić w miarę możliwości do roku więc zawszę się pocieszam że wtedy podobno łatwiej zrzucić zbędne kg smiling smiley

Winignam (offline)

03-09-2016 17:22:36

Kraków
Serio chudnie się od karmienia piersią? Już mi się ten pomysł podoba smiling smiley
Pytałam gin jak to z byciem w ciąży jest. Powiedziała, że jeśli na początku schudlam a teraz dopiero wróciłam do swojej wagi to niekoniecznie muszę przytyć bardzo dużo smiling smiley mówiła że miała otyła pacjentkę która ostatecznie przytyła tylko 3 kg smiling smiley

lidianaaa (offline)

03-09-2016 23:17:02

to jest jakaś nadzieja grinning smiley kiedyś dawno temu kumpela mi mówiła że podobno jak się karmi to dużo kalorii się spala - nie wiem czy to jest jakoś potwierdzone naukowo grinning smiley
wiem że moja siostra karmiła do roku i szybko schudła, nawet bardziej niż przed ciążą smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4480, Posty: 1122419, Użytkownicy: 69449.
Ostatnio dołączył/a misiabela.

Statystyki tego forum
Wątki: 428, Posty: 105198.