Mamusie STYCZEŃ 2017 smiling smiley

Wysłane przez Tolusia1990 

Natalia88 (offline)

27-08-2016 06:24:07

Biała
Anula super, że poczułas ruchy:-) Przynajmniej miałaś spokojna noc:-) dopiero od niedawna czujemy ruchy, więc myślę, że to normalne. Co nie zmienia faktu, że chciałabym żeby mój maluszek dawał znać, jak najczęściej, że wszystko u niego ok;-) Myślę, że jak większość z nas;-)


[link widoczny po zalogowaniu]

Anula91 (offline)

27-08-2016 06:29:46

Pod Bibowcem
Też się cieszę że wczoraj się odezwała dziś pewnie znów będzie w dzień odpoczywać tongue sticking out smiley ja tak z natury jestem panikara... Zresztą na tym etapie chyba mogę tongue sticking out smiley ach te nasze bobasy grinning smiley patrzcie jak to jest - wyniki badań w normie, prenatalne ok, w Gąbinecie na wizycie też wszystko ok a jednak kobieta zawsze znajdzie powód do tego żeby się denerwować.. grinning smiley taka nasza natura tongue sticking out smiley


Tolusia1990 (offline)

27-08-2016 06:39:20

Ogrodniki
Dzień dobry :-)

Anula jak ja nie czułam swojego smerfa też się denerwowałam. Wtedy mi lekarka powiedziała że na regularne ruchy ciut za wcześnie. A potem zaczął brykać jak szalony chyba żeby matce wynagrodzić :-) No ja ciąży nie straciłam ale mimo wszystko mam w sobie strach że urodzę przedwcześnie...

Malutka chyba trochę przeginasz. Nikt nie uważa forum za poradnię ginekologiczną. Mówisz o rozmowie z kimś bliskim, ale tak się składa że my tu jesteśmy sobie bardzo bliskie... dziewczyny dla mnie są jak siostry. Więc jak nie pasuje Ci atmosfera tutaj to jest sporo innych forów.

A ja czekam do 8 żeby jechać do lekarza. Trochę się boję bo tego nie znam... ale co ma być to będzie...


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

pozitiVibration (offline)

27-08-2016 06:57:04

Tychy
O jakie same ranne ptaszki dziś smiling smiley
Ja też się już przebudzilam bo mąż właśnie do pracy wychodził.
Dziś znów zapowiada się upalny dzień. Najlepiej nigdzie nie wychodzić. Wczoraj z Maksem wyszliśmy koło 13 na 2 godz i wróciłam padnieta...
Także dziś chyba wygrzebie po nim malutkie ubranka i sprawdzę co się nadaje dla dziewczynki smiling smiley
Mój maluch wczoraj był wyjątkowo aktywny. Aż chciałam żeby Maks poczuł ale nie jest zbyt cierpliwy żeby chwilę wytrzymać smiling smiley
Miłego weekendu smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Kasiulka85 (offline)

27-08-2016 08:34:43

Łańcut
Anula cieszę się że dzidziuś już nie wpedza Cię w zmartwienia :* Mój też się słabo ujawnia , raz może dwa razy na dzień. Ale na razie to jeszcze chyba wcześnie na częste ruchy więc staram się za bardzo nie martwić
Tolusia na pewno będzie dobrze , musi być ! :* daj znać jak poszło

Dziewczyny mam pytanie , czy wiecie może co takiego wykrywa drugie badanie prenatalne czego nie pokarze "zwykłe" usg ?? Mój mąż mówi że to strata pieniędzy , w dwóch pierwszych ciążach nie miałam i było jakoś ok :/ Ale ja pewnie i tak się zapiszę

Ewa a co u Ciebie ? Jak się czujesz ?






Winignam (offline)

27-08-2016 09:13:37

Kraków
Pierwsze usg genetyczne wykrywa wady genetyczne, druge prenatalne wykrywa czy w kościach są jakieś krzywizny, wady serca, budowa mózgu i organów wewn jest sprawdzana, czy są obie nerki, wątroba, żołądek itd. Sprawdza też czy nie ma rozszczepienie wargi.
Podejrzewam że lekarz sprawdza też inne rzeczy ale więcej niestety nie pamiętam.


[link widoczny po zalogowaniu]

Aniia (offline)

27-08-2016 09:22:42

Kasiulka też uważam, że warto iść na prenatalne, kiedyś się nie robiło ale wydaje mi się, że nie było też tylu chorób co teraz. Ja osobiście pójdę na 3 prenatalne ;-)

Kurde dziewczyny, moim zdaniem nie potrzebnie tak zaatakowałyście Malutką. Może trochę źle się wyraziła na początku ale nie trzeba od razu proponować opuszczenia forum. Starajmy się jednak być w dobrych stosunkach a jak jakaś wypowiedź nam nie pomogła to jej po prostu nie komentujmysmiling smiley każda z nas jest inna smiling smiley




Aniia (offline)

27-08-2016 09:24:16

Byłyście może w lidlu? Ja byłam po 8 i dostałam tylko body na 50/56 i spodenki na 62/68 i pościel smiling smiley ale mama była w innym mieście i dostała jeszcze body na 62/68 ;-) mega się zdziwiłam jak wszystko poszło szybko, niektóre babki przychodziły w 5 osób i do wózka pakowały wszystko a później przebierały...jak dla mnie to strasznie niesmaczne takie zachowanie..




emems (offline)

27-08-2016 09:27:40

Kasiulka smiling smiley a ile płacicie za zwykłe badanie USG? u mnie prenatalne to było 200 zł.
To badanie ogólnie ma na celu sprawdzenie anatomicznej budowy Maleństwa - jak jak pisała Winignam smiling smiley To ogólnie chyba ma na celu ocene położenia Maleństwa, jego wzrastanie, ocene pępowiny, łożyska.. ale teraz sobie myślę, że chyba lekarz na zwykłym badaniu też to zobaczy? smiling smiley U mnie to II prenatalne trwało ponad 40 minut bo Maleństwo uparte nie chciało dać się zbadać yawning smiley nie wiem czy na zwykłej wizycie ginikolog też poświęca tyle czasu na badanie? Ja podczas swoich wizyt nie mam USG więc w sumie nie wiem smiling smiley

Tolusia! Pisz nam jak tam po lekarzu.. i jak z Mężem, już trochę lepiej? smiling smiley

Anula :* nie zamartwiaj się Kochana smiling smiley Ja w sumie.. to też nie wiem czy w ciągu dnia czuje Maleństwo i może jest po prostu rozleniwione.. ale narazie póki nie mam żadnych plamień nie będę się martwić.. dobrze, że jesteście! To mogę zawsze co nieco się od Was dowiedzieć smiling smiley

Malutka.. bez nerwów smiling smiley Cieszymy się, że czujesz swoje dzieciątko smiling smiley Ale wiesz.. jesteśmy tu by sobie doradzać winking smiley


Właśnie wróciłam z upolowanych zakupów z Lidla dla Maleństwa.. w sumie to nie wiem czy coś z tego wezmę, bo wydaje mi się teraz wszystko drogie :p Zapłaciłam przy kasie ponad 200 zł.. no nic, przyjmie mój M. to wspólnie podejmiemy decyzję. Od października chciałam powolutku zacząć chodzić po szmateksach by coś dla Maleństwa upolować.. wydaje się, że będzie dużo taniej :p Tesco F&F ma też urocze rzeczy..

pozitiVibration (offline)

27-08-2016 10:17:35

Tychy
Kasiulka ja w 1 ciąży byłam tylko na 2 prenatalnym prywatnie. Teraz byłam na obu dwóch bo miałam skierowanie. Nic mi nie dolega ani nie mam wieku na NFZ ale do gin chodze prywatnie i tak mi trochę załatwił. Fakt nie miałam tego w 3d ale dostałam wszystkie niezbędne informacje. Badanie trwało długo. Lekarka sprawdzała serduszko czy ma wszystkie komory, jak krew przepływa, tak jak dziewczyny piszą nerki, żołądek, kręgosłup, mózg, mozdzek pomierzyla czy prawidłowo rośnie, kości to samo. Mój maluch otwarl dlonie takze policzylysmy paluszki. Sporo pomiarow robią
Ale na 3 prenatalne nie wiem czy będę szła.
Ja do Lidla w końcu nie dotarłam grinning smiley a teraz nie mam już po co iść. U mnie trzeba być już przed 8. Ale wczoraj kupiłam już kilka bodziakow w pepco. W Tesco f&f też trzeba dobrze trafić bo nie raz też mają ceny z kosmosu :/


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547510, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.