LISTOPAD 2016 - Mamusie i ich Brzusie ciąża

Wysłane przez Grodkowa 

nina_jasek (offline)

05-05-2016 08:58:02

Niedrzwica Duża
Witajcie! My dzisiaj zaczynamy 12 tydzien :-) usg mam 17 maja. Niby niedlugo,a czas tak wolno leci...zobaczymy co slychac u maluszka. Moze tez dowiemy sie kto mieszka w brzusiu? :-D U mnie troche lepiej z mdlosciami,dzisiaj nawet z chęcią zjadlam sniadanie :-) mam nadzieje,ze juz bedzie tylko lepiej. A jak u Was dziewczynki???? Piszcie!


syla2016 (offline)

05-05-2016 11:28:19

Stare Hołowczyce
Na kontrolę do stomatologa sie wybrałam, mam jeden ząb do wyrwania,ale nikt nie chce się podjąć tego wyrwania niestety :/ 29.04 (ubiegły piątek) byłam na usg, dzidziuś sie rozwija prawidłowo ma już nosek, wszystkie paluszki i ciągle sie wiercił/wierciła przy badaniu ,ale ruchów jeszcze raczej nie czuję. A sposób na nude ? nie mam na nia czasu smiling smiley rano szybko śniadanie, szykowanie syna do przedszola, w sumie drugiego w pewnym sensie też bo musze go ze soba zabierać wioząc starszego. potem wracam, sprzatam, robie to ,tamto, szykuję powoli obiad, jade po syna do przedszlola, wstawiam obiad, jemy ,wychodzimy na dwór, mąż wraca z pracy i chociaż wieczór mam w miarę na luzie smiling smiley

prodane (offline)

05-05-2016 12:59:31

Nowa Wieś legnicka
Ja też czuje się dobrze tylko czasem ciągnie lub kłuję mnie w dole brzucha. Denerwuje się czy wszystko jest dobrze bo u lekarza byłam 14 kwietnia a następna wizyta za tydzień. Dni lecą mi szybko bo rano wstaje zbieram chlopakow, jadę do przedszkola potem do pracy. Wracam po 16 i odpoczywam albo zajmuje się domem, naczynia obiad. A potem kolacja kąpiel i do łóżek. Sposób na nudę? Drzemka lub jakiś film. Pozdrawiam mamcie

prodane (offline)

09-05-2016 17:10:24

Nowa Wieś legnicka
hej wam co się z wami dzieję że taka cisza nastała?dziś byłąm na usg i widiziałam swojego Maluszka winking smiley tak, będzie 3 synek smiling smiley nie do konca sie tego spodziewalam ale czulam ze pewnie bedzie chlopiec. teraz juz jestem spokojna i szczesliwa bo szkrab ma wszystko na swoim miejscu i prawidłowo się rozwija. serduszko też słyszelismy z mezmem, nawet nam pomachał grinning smiley najbardziej ucieszył się mój najstarszy syn że będzie miał brata he . pozdrawiam mamusie

nina_jasek (offline)

09-05-2016 17:59:11

Niedrzwica Duża
Prodane Super! Bardzo sie ciesze,ze z maluszkiem wszystko w porzadku i ze juz znacie płeć! :-) w ktorym jestes tygodniu??? Ja mam w przyszly wtorek usg,to bedzie koniec 13 tygodnia. Tez liczę,że zobaczymy co dzidzia ma miedzy nozkami :-) nie moge sie doczekac. Masz zdjecie maluszka???


Bianka16 (offline)

09-05-2016 18:27:56

Poznań
Cześć, to i ja dołączam do Was. Termin mam na 25.11 ciąża
Na kolejne usg czekam z niecierpliwością a to dopiero 20.05. Może poznam juz płeć mojej Maludy :-) to moje pierwsze, bardzo długo wyczekiwane dziecko :-)
Są tu może listopadowe mamy z Poznania? Gdzie Dziewczyny rodzicie? Ja zastanawiam się nad szpitalem św. Rodziny.

Martyna1 (offline)

09-05-2016 18:33:22

Poznań
Hej dziewczyny,

Jak u Was w pracy wyglada sytuacja z przestrzeganiem praw kobiet w ciazy? Ja pracuje w korporacji, przed komputerem. Niby nie jest to ciezka praca, ale z jakiegos powodu kodeks pracy pozwala pracowac tylko 4h przed komputerem. Przyznam, ze odkad jestem w ciazy zaczynam to rozumiec, bo po 6, 7 godzinach przed komputerem mam mroczki przed oczami i jest mi slabo. Po 8h przychodze do domu i jedyne co moge zrobic to pojsc spac. Kiedys poszlam na 40 min spacer po pracy, po ktorym bylam tak zmeczona, ze mialam kilkunastogodzinna migrene. W weekendy chodze na dluzsze spacery i nic mi nie jest. No ale wracajac do tematu. Rozmawialam z moja przelozona o krotszym czasie pracy (nie sa w stanie zapewnic mi pracy bez komputera na 4h), ale jedyne co udalo mi sie uzyskac to... Zgode na odbiór nadgodzin, ktore zrobilam przed ciaza. Oczywiscie tylko w sytuacji, kiedy wszystkie moje zadania sa zrobione. I tak od 4 tygodni.
Druga sprawa to badania prenatalne, ktore mam o godz 10:30 w dzien roboczy (nie bylo innych terminów). Kiedy poinformowalam moja przelozona, ze pojawie sie wtedy pozniej to rowniez uslyszalam, ze mam odebrac nadgodziny. Jest to kompletnie niezgodne z prawem.

[link widoczny po zalogowaniu]

Nie chce iść jeszcze na zwolnienie, ale mam wrazenie, ze muszę. Ktoś ma podobne rozterki?


prodane (offline)

09-05-2016 20:02:05

Nowa Wieś legnicka
nina_jasek dzięki, 12 tygodni i 3 dni. mialam normalne usg przez brzuch. najpierw powiedzial że płci w stu procentach czasami ciężko określić a potem dwa arzy powiedział że ewidetnie chłopak bo siusiak wystaje he winking smiley tak pewnie że mam fotki . jak uda mi się dodać to dodam, Myślę że raczej na pewno poznasz na tym usg plec swojej kruszynki. pozdrawiam

prodane (offline)

09-05-2016 20:10:34

Nowa Wieś legnicka
Nie dam tutaj rady dołączyć zdjęcia. Chyba że zrobimy profil/grupę na fejsie i tam byłoby łatwiej.

Bianka16 (offline)

09-05-2016 20:40:20

Poznań
Martyna1, ja niestety przez straszne mdłości zostałam zmuszona do tego, by iść już w 6 tyg. na l4. Zastanawiam się czy wrócić jak się lepiej poczuję - o ile to w końcu nastąpi ;-) również pracuję przy komputerze 8h i póki co nie wyobrażam sobie powrotu, ale ponoć w 2-gim trymestrze wracają siły i kończą się nudności- oby!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547210, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.