LISTOPAD 2016 - Mamusie i ich Brzusie ciąża

Wysłane przez Grodkowa 

asiowa (offline)

22-04-2016 20:37:13

Poznań
Cytuj
SandraDomin
Dziewczyny,a jakie bierzecie leki na tarczyce?
Jak ja sie dowiedzialam o ciazy to moje tsh wynosilo 3,9 gdzie leki na tarczyce juz bralam od ponad roku.
Teraz w ciazy biore eurytox,2x w tyg 75 a 5x 50. Wizyte mam za tydz.
Mam od kilku dni uczucie lekkiego ucisku w szyi,jakbym miala tam jakas pileczke.

Ja przyjmuje L-Thyroxin 50ug. I kwas foliowy który biorę ma jeszcze dodatkowo Jod, witaminę B12 i D3. I z tego co mi powiedział lekarz, gdy się choruje na tarczyce i planuje się ciążę to powinno się zwiększyć dawkę. Więc to powinnaś ustalić ze swoim Endo albo Gin. Ja niestety dowiedziałam się dopiero w ciąży ale mam nadzieje, ze wszystko będzie ok. A jeżeli chodzi o ten ucisk to może pójdź do lekarza i niech Ci zrobią usg tarczycy czy wszystko jest ok i powiesz o swoich odczuciach.

Też biorę Euthyrox 50 po jednej dziennie i też dowiedziałam się w ciąży, robiłam już kontrolne badania i spadło mi z 9 do 5, w poniedziałek idę do endo. Musi być dobrze!


aisha86 (offline)

23-04-2016 07:50:55

Słupca
Cześć dziewczyny
Mam na imię Asia, to moja pierwsza ciąża, termin mam na 27 listopada. Niestety od kilku dni leżę sad smiley z maleństwem wszystko dobrze, serduszko bije miarowo ale w srode pojawiły się brązowe upławy i popędziłam szybko do mojego lekarza. Okazalo sie ze to z powodu odwarstwienia kosmówki w dwóch miejscach sad smiley martwię się. Najlepsze w tym wszystkim, ze zadna z wymienionych przyczyn nie jest uzasadniona w moim przypadku.

Wyniki badan z krwi wyszly bardzo dobre.

Mam juz 3 zdjecia mojej kruszynki, na ostatniej wizycie słyszalam bicie serduszka, widzialam jak sie dziecko porusza, mąż caly cza oglada ostatnie zdjęcie bo tak pięknie widać na nim główkę, rączki i nóżki.

Ogólnie czuję się bardzo dobrze, przez tydzień paliła mnie zgaga. Mam wstręt do słodyczy a szczególnie do czekolady. Nie mam apetytu na mięso. Ciągnie mnie do kwaśnego i ostrego. Brzuszek lekko sie zaokrąglił .

Następną wizytę mam 6 maja, do tego dnia lezenie plackiem, wolno mi tylko wstawac do toalety i zeby się umyć. Przyjmuje 3 razy dziennie duphaston, luteine dopochwowo mam odstawioną bo dostałam od niej grzybicę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-23 08:13 przez aisha86.

aisha86 (offline)

23-04-2016 08:18:52

Słupca
sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-23 08:25 przez aisha86.

aisha86 (offline)

23-04-2016 08:20:02

Słupca
Cytuj
Kamila23
Czy macie opryszczke w ciazy?
Zrobila mi sie w pon,zaraz po pobraniu duzwej ilosci krwii.
Zastosowalam na nia raz masc cynkowa a raz paste do zebow.
W necie pisza jakies dziwne rzeczy,ze moze to zaszkodzic dziecku wiec sie martwie.
Dobrze,ze wizyte mam u ginekologa juz w czwartek.Nie przypominam sobie bym miala kiedys opryszczke.

Jeżeli nie jest to Twoja pierwsza w życiu opryszczka to nie masz się czym martwić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-23 08:22 przez aisha86.

Kamila23 (offline)

23-04-2016 13:43:16

Legionowo
Lekarz pow,ze jakby to byla moja pierwsza opryszczka to bym dostala goraczki.Jak nic takiego nie ma to czyli,ze kiedys ja mialam i wszystko jest ok.

Agussis (offline)

23-04-2016 19:24:47

Warszawa
Hej Przyszłe mamy!

Nazywam się Agnieszka , jestem studentką V roku psychologii i przyszedł czas i na mnie aby napisać pracę mgr.
Mój temat to "poczucie stresu i sposoby radzenia sobie z nim u kobiet w poszczególnych etapach ciąży"

Piszę na ten temat ponieważ sama jestem w ciąży 29 tydzień smiling smiley i mam ogromną prośbę czy wypełnicie dla mnie dwa kwestionariusze i krótką ankietę zawartą w linku poniżej? i pomożecie mi obronić się jeszcze przed porodem? smiling smiley
Średnio zajmuje to około 15 minut

Z góry dziękuję smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

prodane (offline)

24-04-2016 18:24:37

Nowa Wieś legnicka
aisha86 mam nadzieję że bedzie wszystko z twoim maleństwem ok.





aalusiaa (offline)

25-04-2016 12:37:58

Kamień Pomorski
Hej mam na imię Alicja i na 29.listopada mam termin to moje 2 dziecko będzie córcia mq 4 latka.pozdrawiam


Laura 03.04.2012
3160, 54cmwinking smiley)

Kasiula_85 (offline)

25-04-2016 17:04:39

Łódź
Ale super, ze watek sie nam rozrastasmiling smiley bylam w srode u ginekologasmiling smiley misiaczek ma juz raczki, nozki nawet widzialam jak sie poruszasmiling smiley)) teraz mieszy 11 a 13 mam skierowanie na 3 dsmiling smiley

Myslalam, ze mam mdlosci juz za soba a tu dzisiaj niespodziankasad smiley nie mam ochoty na nic do jedzeniasad smiley Mam nadzieje, ze niedlugo mina! Jutro zaczynam 10 tydziensmiling smiley

Milego dnia kobietki

aisha86 (offline)

26-04-2016 08:55:43

Słupca
W niedziele zaczął sie u mnie 10tydzień. Byłam od soboty do poniedzialku w szpitalu bo plamienie było większe i bardziej czerwone. Ponoć dlatego że schodzi ten krwiak pod kosmówką. Z dzieckiem wszystko dobrze ale muszę leżeć przez dwa tygodnie, 6 maja mam wizytę u gin i się okaże czy kosmówka się przykleiła.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545841, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.