WRZESIEŃ 2016ciążaciąża

Wysłane przez kasiaszum 

anna22 (offline)

12-05-2016 12:20:09

oj taak. Mój synek rusza sie jak szalony smiling smiley 430g waży grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

La_Lano (offline)

12-05-2016 23:38:43

Warszawa
Hej Dziewczynysmiling smiley właśnie założyłam firmę która zajmuje sie szyciem cudownych i wyjątkowych kocyków,poduszek... Jeśli jesteście zainteresowane, to zapraszam na facebooka La Lano. Po nazwie firmy można nas tez znalezc na allegro czy olx. Jesli Was zaśmiecam to bardzo przepraszam smiling smiley

Czytam sobie trochę i chyba czas na drugie bo aż się łezka w oku kręci na te wspomnieniawinking smiley

SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA! smiling smiley

karola1234 (offline)

13-05-2016 09:23:44

Szczecin
My po drugich badaniach prenatalnych. Maluch zdrowy na 100% chłopak. Cale 414g naszego szczęścia. Pozycje do fotek miał nie ziemskie.
Tak w połowie dnia zaczynam odczuwać ból w kroku. Przypomina to ból po jeździe na rowerze na niewygodnym siodełku. Czuje to tylko przy chodzeniu. Wiecie o czym mówię? Wizytę u mojej gin mam dopiero za 10 dni.

ana_stazja (offline)

13-05-2016 10:22:48

Jelenia Góra
Witam :-)
Wczoraj mieliśmy badanie prenatalne, wszystko jest w porządku. To na pewno będzie chłopiec, waży 408g(22tc+2). Wszystkie parametry USG w normie, jedyne co zaniepokoiłam się oceną łożyska w skali grannuma. Mi lekarz stwierdził ocenę 0, a poczytałam, że w połowie ciąży powinno być I.
Czuję się nieźle, tylko wybuchy złości czasami wszystko psują...płacz Od wizyty 28.04 biorę dopochwowo Luteinę i mam przez nią spore problemy(suchość, pieczenie, swędzenie - wcześniej przed rozpoczęciem tych tabletek nic takiego nie miewałam). Czy któraś z Was zażywa Duphaston, jako zamiennik Luteiny? Moja gin mi to zaproponowała i myślę że przy najbliższej wizyty zdecyduję się na zmianę. Czy Duphaston dawał Wam jakieś uboczne efekty?
Pozdrawiam słonecznie :sm191:


[link widoczny po zalogowaniu]

morpheusgirl (offline)

13-05-2016 10:45:16

Katowice
karola1234 ja mam wrażenie "ciągnięcia" w kroczu jak siadam, wstaję i np pod prysznicem jak nogę dźwigam, mój gin twierdzi że to po prostu więzadła się rozciągają.

ana_stazja ja brałam Duphaston od 13 do 17 tygodnia, co 8 godzin z powodu plamień. Pierwszy tydzień strasznie bolała mnie głowa ale potem wszystko się uspokoiło i upierdliwe było tylko branie tych tabletek dokładnie co te 8 godzin.

LucynaBK no niestety miał podstawy, bo w ciągu miesiąca szyjka mi się skróciła z 3,6 cm do 2,0 cm i do pełni szczęścia pojawiło się rozwarcie wewnętrzne. Dobrze, że te krążki wymyślili bo pamiętam że mama przy każdej ciąży miała szwy pod narkozą zakładane.


[link widoczny po zalogowaniu]

LucynaBK (offline)

13-05-2016 11:03:51

Wrocław
ana_stazja też brałam Duphaston od 9 tygodnia przez krwawienia do końca I trymestru. Pomógł i nie specjalnie miałam jakieś efekty uboczne. Czasem bolała mnie głowa ale to normalne dla tego okresu ciąży było więc nie łączyłam ze sobą tych faktów smiling smiley

morpheusgirl krążek zdecydowanie brzmi lepiej niż szwy. Ja przy ostatnim pomiarze szyjki miałam około 4 cm (nie pamiętam dokładnie) ale powiedziała, że ok i widać, że prawidłowo przygotowuje się do porodu. Dobrze, że ktoś pomyślał i są zabezpieczenia od przedwczesnego porodu.

Dziś miałam kolejne badania krwi i moczu i przy okazji zapytałam Panie jak wygląda badanie na cukrzycę. Poleciły mi zakup własnej glukozy o smaku cytrynowym (podobno łatwiej da się ją wypić przez co mniej mdli) lub po prostu przynieść cytrynę a przed badaniem wypić dużo wody bo potem przez 2h nie można nic pić, jeść i trzeba zostać w przychodni, bo łącznie są trzy pobory krwi: na czczo, po godzinie i po dwóch.


[link widoczny po zalogowaniu]

morpheusgirl (offline)

13-05-2016 11:07:40

Katowice
Mi Gin powiedział, że najlepiej sobie tą odmierzoną ilość wody na noc do lodówki z sokiem z 1-2 cytryn i rano przed badaniem rozrobić z tą glukozą bo ponoć zimne 'lepiej wchodzi'


[link widoczny po zalogowaniu]

LucynaBK (offline)

13-05-2016 13:09:21

Wrocław
Tego z zimną wodą nie słyszałam ale konieczne tak zrobię smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

karola1234 (offline)

13-05-2016 14:13:12

Szczecin
Badanie z wypiciem glukozy to moja trauma z pierwszej ciąży. a fuj!!

ana_stazja (offline)

13-05-2016 16:26:05

Jelenia Góra
Mnie też czeka badanie obciążenia glukozą, po następnej wizycie...sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546860, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.