WRZEŚNIOWE MAMY 2015

Wysłane przez goskaliszka 

WiolaWiola (offline)

15-09-2015 09:08:40

Londyn
No a ja nadal w dwupaku, juz tydzien i dwa dni po terminie... dzis od rana bola mnie plecy i mialam dwa skurcze ale takie lekkie... wczoraj w nocy tez mialam dwa... cos tam.sie dzieje ale nie rozkreca sie.. jakby co to wywolywanie pojutrze prawdopodobnie. ..


[link widoczny po zalogowaniu]

Dewis (offline)

15-09-2015 10:56:32

Wiola - kazde jest inne , no zobacz tak jakby zamienic nasze dzieci z duszkiem to było by ok , moja ładnie przybiera ale żada litrow mleka a u duszka odwrotnie i spi i spi i spi ...

eris- mam te kapturki z aventu (mogę ci oddac , mam rozm M i L ) w szpitalu chciałam być twarda i zagryzałam jezyk i nie nakladalam ich , nawet nie wzielam , a w domu to jeden raz sprobowalam tylko 1szt , nadal bolało (może nie az tak jak bez) wiec bez sensu mi się wydalo a na dodatek malutka na gume w buzi robila przedziwne miny i nie wiedziała co z tym robic , wiec darowałam sobie i dalej cierpiałam , już się wszystko wygoilo i smaruje tylko rano i wieczorem -profilaktycznie ale naprawdę zaluje ze nie miałam czasu zapobieg peknieciom i smarować przed porodem bo szkoda naprawdę potem cierpieć a szczerze mowie ze boli jak cholera i ciut ciut , az maz się pytal czemu dziewczyna obok ( z która lezalam na sali ) jak zaczynala karmic to "syczała" z bolu i co chwile przeklinala ( to trzecie jej dziecko ) wiec mu wytlumaczylam ze karmienie to nie taki cud miód grinning smiley

wczoraj porazka ...dokarmilam 3x wieczorem po 60ml ...to był dzień bez femaltikera (nie miałam kiedy mleka sobie ugotować a pije się go z mlekiem ) i bez spaceru bo strasznie wiało , może dziś się uda ale już tez 2x dokarmilam , postanowiłam sciagac mleko co 1godz ale mało to daje bo przez 3 godz sciagajac co godz sciagne tyle samo co raz na 3 godz wiesz tyle ze się narobię ... teraz mala zjadla 80ml mojego sciagnietego i dalej spi a ja dalej odciągam i szykuje "na zaś" bo jak wstanie nie chce dawac mm ... czuje się fatalnie bo kupiłam tyleeee woreczków do mrozenia mleka bo tak jak przy najmłodszym zalewalo mnie az i mrozilam mega ilości a tym razem dupa jasia i dziś powiedziałam do M ze ile pociegniemy to pociągniemy , na tyle na ile mala da się tak karmic i jednak butelka nie wygra bo może być tak ze cyca nie będzie chciała na korzyść butelki ale wiem ze kazda lyzeczka mojego mleka dla niej jest wazna wiec tak się meczymy i nie odpuszczam tak latwo

Wiola- wytrzymaj jeszcze chwilke ...pobiegaj, umyj podłogi szmtaka ale na kolanach , podobno ananasy swierze i sex z mezem robi swoje i samo się zaczyna może spróbujcie co?

Zuziak- no u nas już przechodzimu na dady size 2 , jakos tak udka inaczej obciskają , a nasza ma takie spore , ona taka jakas malutka , krociutka ale pulchniutka jest , choć teraz wazy tyle ile nasze najmniejsze dzieci się rodzily wiec i tak jest malusia


[link widoczny po zalogowaniu]

Karolaroc (offline)

15-09-2015 15:25:11

Toruń
Hej Mamusie

Dawno mnie na forum nie było ale zepsuła się nam ładowarka do ipada a z telefonu wygodniej fb obsługiwać. Teraz tez z telefonu wiec sorki za literówki.
Dewis nie przejmuj się tym karmieniem. Ja mam dokładnie tak samo jak ty tylko ze nie zrobiło mi się zapalenie. Młoda w szpitalu tak brodawki pożarła ze szok i przez pare dni nie bylo opcji o cycu. Tak wiec ściągałam i karmilam butla a i od czasu do czasu musieliśmy się ratować butla z mm. No ale trudno. Od 2 dni udaje mi się jej podać jedna pierś ktora się zagoiła ale Mloda to zarlokni potrafi wisieć na cycu godzinę ciągle jedząc bo słyszę jak przelyka. Po czym odpada od niego przysypia na 10min i budź się z wrzaskiem pchając łapki do buzi i szukając cyca. Czasem ją dalej przystawiam a czasem jej daje butle z moim mlekiem - 60ml i cala ją wciąga. Taki z niej żarłok.


[link widoczny po zalogowaniu]

magdalena_scigala (offline)

16-09-2015 08:51:07

wodzislaw slaski
Wlasnie mialam pytać o jakąś maść na sutki a może jeszcze jakieś polecicie ?


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Dewis (offline)

16-09-2015 14:40:23

ja dziś się poddalam i co 2h z zegarkiem w reku sciagam i karmie niestety butelka . najgorzej ze za każdym razem sciagam mniejsza porcje mleka , milam zapas z nocy wiec uzupełniam ten brak bo teraz sciagnelam tylko 70ml a mloda mojego zjada 115-120ml i potem spi ok 2h ,jeśli karmie z cyca to wisi na na nim po 1-1,5godz i jest ciagle glodna ... czuje się nadal beznadziejna bo wiem ze tak dalej nie pojedziemy i mleczko się skończy , fameltiker mało daje , pije caly czas , ciagle mam pod reka kubek ( herbatek na laktacje, fameltikera,zwyklej herbaty czy wód przeróżnych i sokow + zupy jadam obowiązkowo i gotuje kompociki z naszych zdrowych owocków bez chemii ) ale nic to nie daje , mleko ani drgnie , raczej ma tendencje spadkowa i a ja mam ochote się poddac już teraz choć serce mowi , sciagaj,sciagaj,kazda kropla wazna jest dla naszej żabci ale... łapie doła


[link widoczny po zalogowaniu]

duszek03 (offline)

17-09-2015 14:41:47

Łódź
Dewis będzie dobrze, ściągaj a powinno być dobrze i coraz lepiej!! ja na początku jak walczyłam o mleko, to piłam niemal litr mleka dziennie, a to z bawarką, kawą inką, samo, owsianka itd. do tego parzyłam od razu cały dzbanek herbatki hipp na laktację. Teraz mam tak, że mała nie wyciągnie wszystkiego. Chodzę na rzęsach, bo w nocy karmię tylko trochę swoim, i daję mm, bo nie daję rady wysiedzieć a na leżąco to nie dam rady, bo i tak muszę trzymać cyca, żeby się Duśka nie udusiła sad smiley
Ja też się mało co nie poddałam, jak się okazało, że Ada nie wyrównała wagi urodzeniowej po 2 tygodniach. ale teraz jak ją karmię jedną piersią, to z drugiej trochę ściągam (jednocześnie), potem zmiana cyców i jak zaśnie, dopycham ją tym, co ściągnęłam z butelki, bo czasem się jednak uda jej tego smoka wetkać do zaciśniętej paszczy...
moja je na raz jakieś 70-80, jak dojada po cycu to zje 30-40ml, więc Dewis Twoja kruszynka to faktycznie głodomór!!
znajoma sprzedała mi patent, jak się mama stresuje, że ma mało mleka... wypić normalne, alkoholowe piwo!! Odstresować się a maluszka potrzymać trochę na mm. Dewis może tego spróbuj? A Karmi już też próbowałaś?? mnie pomogło smiling smiley
Dziś byłyśmy się zważyć i jest znaczący progres, bo w 6 dni przybrała 300g smiling smiley smiling smiley smiling smiley
powiem Wam, że mi bardzo ulżyło!
Dziś byłyśmy na 2 godzinach spacerku, przy okazji poczta i papiery do urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, sklep mięsny, wcześniej odebrałam też Olgę ze szkoły. Mała tak pięknie zasypia na powietrzu, że nawet jak jest głodna to i tak śpi winking smiley Własnie leży w gondoli, balkon otwarty i dosypia a ja mam chwilę dla siebie...
wczoraj spacerowałyśmy godzinę... szczerze to liczyłam na taką pogodę smiling smiley
a jak reszta mamusiek i ciężarówek naszych? ja na fb się zaczęłam gubić, jak długo nie wchodzę to jest tragedia sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

magdalena_scigala (offline)

17-09-2015 18:20:33

wodzislaw slaski
Dewis a czy pijesz wystarczajaca dużo wody? Trzeba duzoo pic wody.....nie poddawaj sie to tylko kryzys, który minie.
wiem , ze ciężko ale dasz radę !

Kupilam Maltan i od dzis smaruje po przeczytaniu waszych komentarzy, przypomniało mi się jak przy 1 dziecku mialam pokaleczone sutki ale uzywalam pozniej nakładek silikonowych , troche pomagały. ....

Dzis zaczelam 39 tydz choc suwaczek jakos inaczej to liczy, czekam na kazdy objaw porodu .......
jakas taka opuchnieta się czuję, prawa noga mi puvhmie bardziej i juz wyszukuje u siebie objawow zatrucia ciążowego. Teschiowa mnie nastraszyla ......a nie należę do panikujacych :/

Powiedzcie dziewczyny czy zrobilyscie wszystkie badania typu okulista, ogolny i stomatolog? ???


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Maggie2590 (offline)

21-09-2015 17:19:05

Poznań
Witam wszystkie kobietki w ciąży smiling smiley
Za trzy dni ( 24 września) wypada termin mojego porodu , dzieciątko się obniżyło równo w 39 tygodniu ciąży , czekamy z niecierpliwośćią na naszego maluszka ♥ Miłego dnia!

Maggie2590 (offline)

21-09-2015 17:21:53

Poznań
A próbowałaś cieplych kompresów , lub natrysku na piersi ? oczywiście dużo wody / płynów bo im więcej tym więcej pokarmu się "produkuje". A mała dobrze się przysysa?

Dewis (offline)

21-09-2015 19:56:18

Znow goraczka , nie ogarniam , łapie dola ...maz pomaga ile może ale koszenie kukurydzy i ma od ch..ry roboty ... a ja padam , łamie mnie , to drugi raz w ciągu 3 tyg ... wlasnie wrocilam z zakupow i mam temp , trzesie mnie , leze pod kocami i koldra ... ale dalej zimno ...a do tego boli mi brzuch ...smutny


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548380, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.