MAJ 2015

Wysłane przez serene5 

Paprycja (offline)

18-11-2014 18:33:25

Fiukówka
HEJ HEJ! Nie odzywalam sie ale zalatwianie spraw mnie ograniczylo a wieczorkiem juz nie mialam silywinking smiley Dostalaam ponowne skierowanie na badania,morfologia itd winking smiley ale ogolnie juz lepiej mi jestwinking smiley
Esflores my z partnerem po rozmowach doszlismy w koncu do porozumienia i wybralismy imiona ktore podobaja sie i mi i jemu,a mianowicie Lilianka albo Antos. Na kolejnej wizycie za 3 tyg dowiemy sie w czy bedzie synek czy corcia winking smiley

Jeszcze jedno pytanie ,badania robic tuz przed wizyta u gina czy teraz ?

jula3343 (offline)

19-11-2014 10:31:49

Cześć! smiling smiley
Esflores, faktycznie wybór imienia to przyjemna, ale bardzo trudna rzecz... My zdecydowaliśmy się na Kalinę (na drugie Helena) dla dziewczynki i na Leona dla chłopca (na drugie Juliusz) smiling smiley Imiona psaują do naszego nazwiska i imion rodzeństwa. POdobają sie nam imiona kwiatowe, dziewczęce, a dla chłopca łagodne, miłe dla ucha, tradycyjne i średnio popularne. Stąd nasz wybór smiling smiley
Paprycja, ja też czuję się średnio dobrze w tej ciąży. Może wpływ ma to, ze jest to już 3 trzecia ciąża? Jestem stale zmęczona, ospała, boli mnie brzuch (dolegliwości jelitowe jakieś dziwne, może przez stres?), przeżywam burzę hormonów, jestem emocjonalna, szybko się denerwuję...itp.... Mam tylko nadzieję, że z dzidzią będzie wszystko ok i moje samopoczucie nie ma na nią wpływu. Badania na tsh miałam robione, bo suostra i mama mają problemy z tarczycą i u mnie wszystko w normie. Morfologia też ok. Teraz będę robić na wizytę 8 grudnia.
Kasiaha, ja zasadniczo dużo teraz odpoczywam, bo stale towarzyszy mi wspomniane zmęczenie. Przy dwójce maluchów jest roboty. A czasem sobie odpuszczam i najpierw odpoczywam, a dopiero potem biorę się za sprzątanie. Tylko praca zawdodowa jest dla mnie teraz wyzwaniem. Mam kilka dni zwolnienia ze względu na kiepskie samopoczucie, a jak wrócę to dopiero po powrocie z pracy będę wykończona...:/
12. 11. miałam USG genetyczne, parametry w normie, wszystko dobrze, z czego barrrrdzo sie cieszę, bo to ważne badanie (przezierność karkowa, widoczna kosć nosowa). A jak u was? Płeć stwierdzona, choć 14 tydzień to wcześnie, wiec na 70% to dziewczynka!!! smiling smiley Mam nadzieję, że to wskazanie się nie zmieni, liczyłam na drugą dziewczynkę. Choć chłopcy, są oczywiscie też kochani. Jednak u nas lepszy kontakt nawiąże młodsza córcia z siostrą (3,5 roku różnicy), bo synek będzie już 7,5 roku
starszy.
Apropo, dziś moja Rozalka - kończy 3 latka! JUż duża pannica smiling smiley Ale ten czas szybko płynie smiling smiley I już dziś zaczynam 15 tydzień ciążysmiling smiley
~Pozdrawiam cieplutko~! smiling smiley)))))






Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 11:50 przez jula3343.

esflores (offline)

19-11-2014 13:46:01

Kraków
Czesc smiling smiley

Jestem wlasnie po usg i na szczescie wszystko jest ok!!! Przeziernosc w normie, serduszko bije i dzidzius ma z tego co pamietam 6.5 cm, ale nie mam tego na wydruku wiec dopiero za tydzien jak wynik odbiore to doczytam dokladnie. Ale wielka ulga! Nie pokazalo co ma miedzy nozkami za to pokazalo buzie i widze ze bardzo podobne do Pawelka smiling smiley chociaz w tym wieku pewnie wszystkie podobnie wygladaja grinning smiley ale tak samo lezalo jak Pawel na tym usg.

Fajne imiona wybrtalyscie smiling smiley mnie sie strasznie podoba imie Kalina - no ale mezowi nie..podoba mi sie Helena - nie, bo jemu sie kojarzy z Halina grinning smiley podobaja mi sie imiona i Wiktor i Wiktoria - jemu nie grinning smiley poki co z zenskim mamy Natalie i Pauline. Z meskich chcialabym Filipa albo Grzesia ale nie wiem czy mi sie go uda przekonac smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Majowe dzieciaczki [link widoczny po zalogowaniu]

magdusia81 (offline)

19-11-2014 17:22:38

Kraków
Jula, Esflores gratuluję udanych wizyt smiling smiley Super,że u maluszków wszystko dobrze.

Co do wyboru imion, to u nas nie ma problemu, od początku wiem,że będzie albo Aleksander albo Alicja smiling smiley

Kurcze, od kilku dni czuję się naprawdę kiepsko. Dokuczają mi straszne bóle podbrzusza i krzyża. Dodatkowo synkowi idą zęby( 6 na raz) i w nocy ciągle płacze, a że mąż pracuje na noce,to noszenie jest na mojej głowie- niestety...


[link widoczny po zalogowaniu]

madziuss21 (offline)

19-11-2014 18:08:49

Warszawa
Cześć dziewczyny smiling smiley
Ja również już po usg genetycznym. Wszystko naszczęście w normiesmiling smiley Maluszek ma już 7 cm, przezierność w normie i wszystkie nózki i rączki są smiling smiley Niestety dzidzia nie chciała współpracować i nie poznaliśmy płci. Martwi mnie tylko jedna rzecz na wyniku badania napisane jest - słabe ułozenie płodu. Trochę sie tym martwię, a wizyte u swojej lekarki mam dopiero we wtorek.
Od tygodnia jestem przeziębiona - prycham i kicham no i smarcze - domowe sposoby leczenia mi nie służą.
Dziewczyny co bierzecie na silne bóle głowy?
Jula, Esflores ja równiez Wam gratuluję udanych wizyt smiling smiley
A co do imienia to nie mamy z mężem typów, pewnie coś wymyslimy na spontanie smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

asiek84 (offline)

19-11-2014 20:19:36

Nowy Targ
Hej, z racji że mam tydzień urlopu (zaległego z 2013 roku) to mam chwilkę czasu, żeby do Was zaglądnąć.

Meliśmy mały remont w mieszkaniu, więc prawie urlop zejdzie mi na sprzątaniu. Wymienialiśmy drzwi, więc kurzu było co niemiara. I tak sprzątam od poniedziałku, zdążyłam wysprzątać kuchnie, pokój Klaudii i naszą sypialnię. Zostały jeszcze łazienka, ubikacja salon i przedpokój. Z salonem jednak muszę poczekać bo jeszcze drzwi przesuwne nie dotarły po reklamacji, więc i tak się będzie jeszcze brudziło.

Tak Was czytam o oszczędzaniu się i ja jakoś nie umiemsad smiley I w pierwszej ciąży i teraz czuję się świetnie, więc do samego końca wszystko robiłam, dzisiaj myłam nawet okna i lampy.... wiem że z mojej strony to może trochę nierozsądne, ale jakoś nie potrafie inaczej.

Co do mojej pracy to też mam pracę raczej siedzącą, a odnośnie reakcji na ciążę to się spodziewałam, właśnie takiej. Lubię swoją pracę, ale atmosfera nie jest najlepsza.

Imiona mamy już dawno wybrane, dziewczynka będzie Zosia, a chłopczyk - Filip.

Madziuss - jeżeli miewasz często bóle głowy zmierz sobie wtedy ciśnienie, bo możesz mieć to od skoków ciśnienia, a wysokie ciśnienie też chyba nie jest za dobre w ciąży. Ja biorę apap i mi pomaga.

Ja na wizytę idę w poniedziałeksmiling smiley

Pozdrawiam pasmiling smiley

P.s. Cieszę się że u waszych pociech wszystko w porządku.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Paprycja (offline)

19-11-2014 23:22:42

Fiukówka
Mnie wczoraj juz wieczorkiem poznym taki bol głowy złapał i mialo to zwiazek na pewno z cisnieniem bo i przed ciaza sie to zdarzalo... niestety cisnieniomierza brak bo jak się okazało siostra wziela... wziełam jeden paracetamol chwile posiedzialam i poszłam spać... jednak jak bede miała kontakt z lekarzem to się go zapytam co i jak bo słyszalam ze mozna miec zatrucie ciazowe jak sie ma problemy z cisnieniem... ;<
asiek84 my też mały remoncik mamy, aczkolwiek u mnie mój partner traktuje mnie jak jajko.... jedyne to moge to popatrzec sobie ewentualnie odkurzyć...z jednej strony mi się to podoba ale na dłuzsza mete jak kazdy tak mnie traktuje to krew potrafi człowieka zalaćgrinning smiley
Jula , Esflores super że u was ok winking smiley

esflores (offline)

20-11-2014 10:56:51

Kraków
Hej smiling smiley

Co do oszczedzania sie to poki co ja tez robie wszystko, jedynie staram sie nie dzwigac za ciezkich rzeczy bo to moze byc niebezpieczne dla ciazy. Ale poza tym to na razie wszystko normalnie. Pod koniec 1 ciazy to szybko mnie lapala zadyszka i sila rzeczy przy sprzataniu itp musialam czesto robic przerwy smiling smiley wiec natura jakos sama wymuszala oszczedzanie sie tongue sticking out smiley

asiek to widze ze zaszalalas z urlopem winking smiley zwlaszcza w 2013 smiling smiley

madziuss - ja ostatnio tez cos prycham i kicham, ale mam nadzieje ze nie rozkreci sie bardziej zadne przeziebienie bo w ciazy malo co mozna zazywac..
A co do ulozenia dzidziusia to moze chodzilo o to ze slabe ulozenie w sensie ze zle jej bylo badac? Bo na takimetapie ciazy to przeciez dziecko sie ciagle wierci i nie wiem czy tak patrza juz na ulozenie,wydaje mi sie ze dopiero na koncowce to ma wieksze znaczenie.

magdusia wspolczuje zabkowania!!mam nadzieje ze zabki niedlugo wyjda i w koncu odpoczniecie!


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Majowe dzieciaczki [link widoczny po zalogowaniu]

asiek84 (offline)

22-11-2014 13:25:58

Nowy Targ
Hej, widzę że cisssssssssssssssssssssza....
ja trochę odpoczywam, Klaudia własnie śpi, obiad gotowy czeka na mężusia, a ja wskoczyłam do łóżeczka rozprostować nogi.

Moja siostra ma ospę, a w tamtym tygodniu byli u nas, i teraz oglądam Klaudię czy czasem ona nie dostanie, chociaż była szczepiona przeciwko ospie ale kto to wie....

Magdusia - oby ząbki szybko wylazły i w końcu dały Ci się wyspać. U nas jakoś te zęby idą bezboleśnie. Ostatnio właśnie zaglądałam Klaudii do buzi a tam oby dwie trójeczki górne już widać, a podobno to najgorsze zęby bo oczne.

Esflores - ja przy pierwszej ciąży też tak miałam, że pod koniec to nawet odkurzałam na trzy razy. A urlopu to mi się tyle nazbierało, bo w 2013 roku rodziłam Klaudię, a jak wracałam do pracy to nie wykorzystywałam urlopu po macierzyńskim i miałam wtedy go aż 66 dni.

Pozdrawiam wszystkie mamusie winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

magdusia81 (offline)

22-11-2014 19:00:20

Kraków
Hej dziewczyny smiling smiley

Asiek84 jeśli chodzi o ząbki, to mojemu Antosiowi właśnie idą 3-ki i 4-ki (wiem,że bardzo szybko) właśnie mu się przebiły już dwie 3-ki gorne, dwie 4-ki gorne i jedna 4-ka dolna. Ale idą jeszcze dwie 3-ki dolne i 4-ka, więc koszmar trwa...

Za 4 dni mam wizytę i już nie mogę się doczekać i mam nadzieję,że już będę znać płeć, bo wolę już się nastawiać smiling smiley

Pozdrawiam Was


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545982, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.