Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Adz (offline)

11-08-2021 12:17:38

Sonia świetne wiadomości ! Zdrówka dla was kochana ;*

Natalka tak szczerze to jest tak że połowę ciąży się stresujesz o poród a przychodzi pod koniec taki moment że czujesz się ociężała, obolała i jedyne o czym marzysz to by jak najszybciej urodzić i mieć to z głowy. Także głowa do góry, jeszcze chwila i maluszek będzie z Tobą. Również zdrówka ! ;*

Minka faktycznie twoja siostra to egoistka... Wiem że to przykre bo to bliska osoba no ale niestety tak jest :/ ale cieszę się że urlop wam się udał i kolejny który planujecie również mam nadzieję że się uda. Najważniejsze że jesteś w dobrym nastroju ;*

Martula to świetne wiadomości ! Ten 1% naprawdę potrafi zmienić wszystko, trzymam kciuki ! ;*

A co u nas, no z Emi ok wszystko. Zdrowa, wszędzie jej pełno, szybko się uczy. Ale ja coś ostatnio podupadam emocjonalnie. Myślę że mam jakieś zalążki nerwicy, czuje taką pustkę trochę. Oczywiście wszystko wewnątrz, staram się nie pokazywać w domu że coś jest nie tak ale czuje poprostu ostatnio jakieś lęki i mam straszne wachania nastrojów. Jak tak dalej pójdzie to się zapisze do psychologa, chociaż myślę że to może i znów wachania hormonalne, albo tarczyca. Może czas zrobić badania eye rolling smiley tak sobie "zapełniam grafik" żeby nie mieć czasu na jakieś głupkowate myślenie (oczywiście czas dla siebie też mam, na odpoczynek i żeby zadbać o siebie) a mimo wszystko coś mi siedzi na żołądku..

Soniaa25 (offline)

11-08-2021 15:48:49

Wrocław
Minka super te plany na wakacje! Będzie co wspominać i na pewno warto pojechać oderwać myśli.

Adz może faktycznie to przez hormony...w końcu po ciąży mogło się tam wszystko rozlegulowac, a wiadomo jak to w pcos...działa też na psychikę niestety jak i tarczyca i IO ;/

Dzięki dziewczyny za gratulacje. Mam nadzieję, że będzie dobrze do końca winking smiley

Adz (offline)

11-08-2021 19:23:08

Sonia nie może być inaczej jak tylko dobrze, na kiedy masz termin ? :*

Ogólnie nie miałam problemów z tarczycą ale Pcos i IO jak najbardziej. Do tego te kolki nerkowe nadal męczą, chyba się umowie do homeopaty :confused:



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-11 19:24 przez Adz.

Soniaa25 (offline)

12-08-2021 06:06:48

Wrocław
Umawiaj się Adz i badaj bo zdrówko najważniejsze! A termin mam na 26 stycznia smiling smiley odważyłam się póki co zamówić już segregator ciąży, a mąż szuka szkoły rodzenia, bo niby od 20 tygodnia można już zacząć zajęcia, a z terminami ciężko.

minka170 (offline)

12-08-2021 08:53:26

Wrocław
Adz tak przeczytałam o Twoich lękach i poczułam się tożsama trochę. Ja też coś podobnego przeżywam. Mam niedoczynność tarczycy, Hashimoto, ale od lat przyjmuję Euthyrox i wyniki są w normie. Nie wiem, czy to od tego. Ja myślę, że u mnie to od nagłego spadku/wzrostu hormonów. Teraz czułam się strasznie zaraz po owulacji. Często mam też to drugiego dnia cyklu. I u mnie te lęki, takie poczucie niespokoju wynika też często z rutyny, takiego stałego cyklu dni, brak perspektywy, że coś się może zmienić/wydarzyć.
Ale wizyta u psychologa myślę na pewno pomaga. Jak się porozmawia z kimś obcym o swoich problemach. Zobaczcie, ile nam tu daje rozmowa :*

Tak, wakacje ekstra, ale już muszę się zacząć szykować powoli. I na szczęście okres będę miała przed, więc wakacje zupełnie na luzie. Nie lubię się kąpać z tamponem, bo zawsze się boję, że mi ten sznurek wypadnie spod stroju... grinning smiley

Adz (offline)

12-08-2021 12:34:04

Myślałam Sonia że jeszcze w tym roku, ale zleci mega szybko. Myślę że na spokojnie bez wyrzutów możesz coś tam kupywac, te dziwne przeczucie to niestety norma chyba jak się jest nieszczęśliwą posiadaczką niepłodności eye rolling smiley ja miałam zacząć szkołę rodzenia ale odwołali zajęcia przez koronę wtedy, jeszcze nie wiadomo było co i jak. Dałam radę ale czułam się trochę jakbym nie wiedziała co mnie czeka więc masz rację. Zawsze to jakieś dodatkowe informacje i oswojenie się z nową sytuacją smiling smiley

Minka właśnie ja miałam tak jeszcze jak miałam @, może na przykładzie najlepszym Ci powiem. Rozstawałam się z byłym partnerem i całość tego "etapu" to tak na oko pół roku. Akurat o dziwo przy niejedzeniu itp. tzn pod wpływem stresu miałam @ tak na oko co 25-30 dni. No i ten ostatni tydzień przed zawsze go nienawidziłam , płakałam że nie potrafię sobie poradzić z sytuacją, dosłownie zionełam złością i nienawiścią, smutkiem, poczuciem winy. Wiedziałam dokładnie czego chce, że chce odejść po czym jak dostałam @ zawsze jak ręką odjął. Znikał strach, złość i wtedy jakby miałam dylemat i litowalam się nad nim. Myślę że może też dlatego nie podjęłam takiej decyzji raz a porządnie. Nie chciałam w emocjach a jak znikały emocje to pojawiały się wątpliwości. No i kurcze właśnie coś podobnego teraz odczuwam, jakieś takie problemy z radzeniem sobie z tymi emocjami tylko nie jestem zła a raczej zestresowana, przygaszona. Depresja chyba odpada bo chęci są , energia jest ale coś wewnątrz mnie blokuje. Nawet nie wiem jak to nazwać eye rolling smiley brak motywacji do działania ? Może masz rację że to rutyna bo prawie każdy dzień kończy i zaczyna się tak samo. Teraz trochę częściej mąż nas zabiera gdzieś bo się ogarnelismy trochę w domu z robotą i wtedy czuje się lepiej. Masz rację że rozmowy z wami pomagają, właśnie uświadomiłaś mi że to może być poprostu rutyna wielkie oczy w sumie to przeprowadziliśmy się na wieś , ja jeszcze nie wróciłam do pracy i może brak mi poprostu chociażby kontaktu z ludźmi.

Też nie lubiłam tamponów i pływania. Niby udogodnienie a jednak jakiś tam dyskomfort jest. Zawsze ubierałam dodatkowo spodenki na strój choć w większości poprostu unikałam pływania. Trochę wam zazdroszczę urlopów , oczywiście pozytywnie grinning smiley my byliśmy w tym roku tylko u rodziny męża i nie mamy możliwości nawet nigdzie jechać bo pracuje teraz od poniedziałku do soboty a przez przeprowadzkę wypłukał się z całego urlopu. Nie pozostaje nic jak czekać na przyszły rok bo na jesień pewnie nie ma co przez tego wirusa :/

minka170 (offline)

13-08-2021 08:54:48

Wrocław
Adz ja to myślę, że tak ma większość z nas. Chodzi mi o to, co opisujesz o byłym partnerze. Przed okresem wszystko wydaje się mniej kolorowe, bardziej rzeczywiste. A po okresie zbliża się czas płodności i jednak widzimy wszystko w lepszych barwach, siebie uważamy za atrakcyjniejsze. Ja u siebie zauważam o bardzo. W ogóle co najśmieszniejsze największą ochotę na seks mam do owulacji, od owulacji już mi się tak nie chce grinning smiley Mi się wydaje, że jesteśmy trochę podobni do zwierząt w tej kwestii smiling smiley
A co do rutyny to ja jestem taką osobą, że nie cierpię w nią wpadać. Ja muszę coś robić, musi się coś dziać. Jak wpadam w rutynę jestem okropna, nieznośna, niemiła dla męża, potrafię się kłócić bez przerwy... Ja sobie to tłumaczyłam, że jestem spod znaku bliźniąt, a u bliźniaków musi się coś dziać, muszą mieć ludzi wokół...
Rozumiem Cię, wstajesz codziennie robisz to samo. Masz swoją córeczkę Emilkę, którą kochasz, ale jednak trochę innej rozrywki by się przydało. Hmm... może jakiś rower wieczorami, rolki? Albo chociaż spacer, spotkania z jakąś znajomą/znajomym?

Natalia_18 (offline)

16-08-2021 16:03:17

:)
Dziewczyny obiecałyśmy że co jakiś czas będziemy się odzywać , pokazywać co tam u nas słychać. Dzisiaj już 29+6 tc smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]



Wstawiam zdjęcie brzuszka, za tydzień mamy prenatalne ostatnie smiling smiley

Soniaa25 (offline)

17-08-2021 07:02:21

Wrocław
Natalia super winking smiley pewnie Ci już tam w środku ostro mała szaleje xd dużo zdrowia!

Właśnie coś tutaj ostatnio znowuż zapadła cisza...co u was dziewczyny?

Natalia_18 (offline)

17-08-2021 07:58:24

:)
Tak Sonia trochę daje popalić mi Liwcia ale jak pomyślę że niedługo będzie z nami to wszystko przechodzi smiling smiley . A jak u Ciebie? Wszystko wporzadku? smiling smiley Na kiedy masz termin?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.