Szczepienia przeciwko ospie - potrzebna czy nie?

Wysłane przez catrinka 

catrinka (offline)

03-01-2013 13:53:52

Godziesze Małe
Witam.

Jestem mamą dwójki przecudownych Maluchów. Moje dzieci w pierwszych dobach po urodzeniu zostały zaszczepione szczepionką przeciwko ospie wietrznej z racji tego, iż w szpitalu panował wirus. Znalazło się 1000 bezpłatnych szczepionek, które zostały wykorzystane przez szpital położniczy.

Wiem, że potrzebna jest dawka przypominająca, do całkowitego pozbycia się wirusa i może, nie 100%, ale 99% pewności, że dziecko się nie zarazi. Niestety jest teraz taki okres, że wirus zaczął krążyć sobie w okolicy. W okresie letnim, miałam zaszczepić dzieci, ale wiecznie coś wyskakiwało, a to jakiś katarek - wiadomo, dziecko musi być zdrowe, a to chwilowy brak funduszy - w 2012 roku szczepionka kosztowała 220zł.

Moje pytanie brzmi: czy któraś z Was, po zaszczepieniu dziecka przeciwko ospie spotkała się z tą chorobą? Sama się już zastanawiam szczepić czy nie?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi grinning smiley


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 13:54 przez catrinka.

KasiaNY (offline)

15-01-2013 13:34:19

Koszalin
Witam!

U nas szczepionka póki co się sprawdza, już parę plag przeżyliśmy i córka się nie zaraziła. Porozmawiaj ze swoim pediatrą, są opcje, że można dziecko za darmo na to zaszczepić.


[link widoczny po zalogowaniu]
Nell nasz największy skarb



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-15 13:35 przez KasiaNY.

monikapol (offline)

05-02-2013 17:52:38

Rokitnica
ja również mam dylemat i nie wiem czy szczepić swoje dziecko przeciwko ospie wietrznej. mamy macie może jakieś doświadczenia ze szczepionka przeciwko ospie wietrznej? może odpowiedźi którejś mamy pomogą mi podjąć decyzjesmiling smiley

laska (offline)

11-02-2013 22:40:53

pomorze
U nas w sumie już nie myślimy nad ospą, bo moi synkowie przeszli ospę na przełomie maja/czerwca 2011 roku. Nie szczepiłam ich i chyba nawet nie zaszczepiłabym ich. Bo sama przeszłam ospę jako dziecko, więc wolałabym, żeby moje dzieci też ją przeszły. A teraz to już mamy ten problem z głowy. Tylko na zdjęciach wspominamy białe biedronkismiling smiley


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

CarAllowa (offline)

17-07-2013 19:56:47

Warszawa
Ja byłam dzisiaj u lekarza i szczepiłam syna na obowiazkowe (odre, ryzyczke, i swinke) pytala sie mnie czy chce dodatkowo na ospe -200zł kosztuje. powiedziałam ze nie bo dziecko nei chodzi do zlobka ani do przedszkola- gdyby chodziło to szczepionke miałoby za darmo.
wychodze z zalozenia ze szczepionka nie uchroni całkowicie o zachorowania- poza tym skad brac pieniadze na te wszystkie dodatkowe szczepienia? gdybym za wszystko placiła to jednorazowa wizyta moglaby kosztowac nawet ponad 2 ty! nasza polska opieka medyczna pozostawia wiele do zyczenia;/










[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.