AZS

Wysłane przez jmijeczka 

minuLuli (offline)

26-11-2010 16:01:53

Xxx
martelka - opinie sa rozne. Moja pediatra mowi, ze lepiej, zeby dziecko mialo kilka krostek, czy rzadsza kupe, niz zeby cokolwiek z diety wykluczac... To zalezy od nasilenia objawow. Przedstawiala mi rozne badania i podobno po latach okazalo sie, ze eliminacja produktow z diety, kiedy mlody organizm sie rozwija, moze prowadzic do wielu problemow i zaburzen rozwoju, niektore dopiero beda widoczne w wieku doroslym! Dlatego tez lekarz powinien zadecydowac, co dla dziecka jest w danym momencie bardziej niebezpieczne - alergia, czy braki w diecie. Wiadomo, ze to co zabrane, trzeba uzupelnic, ale nie zawsze jest to latwe. Wiadomo tez, ze jesli dziecko sie dusi, ma krew w kupie czy wielka, swedzaca wysypke, to trzeba eliminowac alergen i tyle.
Moj chrzesniak byl prowadzony wedlug tej zasady, od 6 tygodnia stwierdzono skaze bialkowa, w 7-8 mies mial wstrzas anafilaktyczny (po bialku jaja, babcia mu dala bez pytania :/), wiec mial to wykluczone z diety na jakis czas, ale szybko lekarka kazala wlaczac z powrotem do diety male ilosci alergenow. Np jadl drozdzowke, ktora miala w skladzie jajka, wysypywalo go kolo ust, ale lekarka kazala i tak dawac od czasu do czasu. Jak dostal paste jajeczna, to wysypka byla wieksza, wiec tego mu zabronila dawac. Przez pewien czas bylo podejrzenie astmy, ale w koncu sie okazalo, ze na szczescie nie. Teraz maly ma blisko 6 lat i ani jednej krosteczki, uczulenia, nie jest atopowcem, je co chce i nic mu nie szkodzi.
Moja corcia byla na nutramigenie w 6-7 mies, ale w 8 juz lekarka kazala przjsc na mleko H.A a od 9 mies je zwykly bebilon. Przez 3 mies nie bylo problemu. Teraz od jakis 3 tyg ma delikatna wysypke wokol ust i kolo noska, takie krosteczki, bylam u lekarza - to raczej nie alergia. Podraznienie od smoczka, sliny czy resztek mleka. Moze nawet potowki, bo pojawiaja sie po nocy, jak Mala spi z buzka wtulona w cos. Ale i tak lekarka powiedziala, ze zadnych zmian w diecie, zadnych lekow. Sama z wlasnej inicjatywy kupilam Emolium krem specjalny, ale to nic nie zmienia, zreszta przy potowkach jak sie pory zatka, to i tak nie ma prawa pomoc. Zobaczymy, jak to sie rozwinie, czy zejdzie, czy sie pogorszy. Jesli sie pogorszy, to dopiero wtedy zalozymy, ze to alegiczne i popracujemy nad dieta smiling smiley


Anonimowy użytkownik (offline)

09-12-2010 11:37:47

Hej kochane
Mój maluszek ma AZS
objawiło się to wielką ciemieniuchą normalnie aż na ramionka schodziła.
Potem pokazały się brzydkie chrosty które pękały ir rozlewaly się an całej buzi.
U nas żaden dermatolog nie wiedzial co to jest :/ A Gabi miał wtedy 1 miesiąc.
Teraz ma 11 i ciągle ma to choróbsko , po wizycie u dermatologa wszystko się ustabilizowało
nie ma konkretnej diety podaje mu zyrtec i maści i jest ok. Wychodza mu tylko plamki na rączkach ale i tak uważqam to za wielki sukces!
Mały podobno ma uczulenie na mleko ale nie ma na produkty mleczne . Stosowałam wiele kosmetyków
-Balneum -Oilan -A-derma -elobaza ostatnimi czasy przeniozłam się na Atopicar poleciła mi go nasza lekarka polecam wszystko ładne zchodzi.
Gabi pije mleczko bebilon pepti 2
A mam jeszcze pytanko czy któraś z was ma zasądzony zasiłek pielegnacyjny. Bo u mnie na AZS się podobno składam
Dodam , że mały ma podejrzenie astmy i alergie wziewną .

Pozdrawiam



"Mam już 11 miesięcy i 2 dni"

Ruda2431 (offline)

11-03-2011 18:48:05

Słupsk
witam wszystkich! Mam 14 miesiecznego synka i juz od prawie roku walczymy sama nie wiem z czym bo żaden lekarz nie jest w stanie mi tego powiedziec a mianowicie moj Filipek ma na lokciach i buzce ( na buzce mniej) i tylko w jednym miejscu czerwone plamy.Byłam z tym u dermatologa no i niby stwierdzila ze to wirusowe zapalenie skory,przeisała najpierw fucidin i nic nie pomagalo wiec perzepisała kolejna masc i tez nic (travocort).Juz sama zaczelam przemywac te plamki szarym mydlem,smarowac tłustym linomagiem. nie wiem co to jest i moze Wy mi choc troszke pomozecie! Pozrawiam

maxim16 (offline)

02-04-2011 20:27:08

Łomianki / Warszawa
Witam
u mojej Gabi też stwierdzono AZS z tym, że za żadne skarby nie chce jeść bebilonu pepti ani nic w tym guście... dostałyśmy maści od dermatologa i na razie tak walczymy... poprawiła się nam skóra na jakiś czas a teraz znów coś wylazło tylko inne i nie mam pojęcia od czego bo na razie nic nowego nie wprowadzałam jej do diety...


Gabrysia urodzona 7.09.2010 o godzinie 16:05, waga 4220g, wzrost 57 cm.
Antosia urodzona 3.07.2012 o godzinie 1:14, waga 3695g, wzrost 53 cm.

Ruda2431 (offline)

04-04-2011 17:07:41

Słupsk
Witam1 Właśnie dzisiaj byliśmy z moim synkiem u dermatologa i Mały ma AZS lekarz przepisał nam masc i syrop i antyalergiczne kosmetyki do i po kąpieli bo rowniez stwierdzil uczulenie na kosmetyki zapachowe takie jak mydlo i plyny do kapieli roznego rodzaju.Bedziemy walczyc z tymi uczuleniami i mam nadzieje ze wkoncu cos mu pomoze

Tabasco (offline)

15-02-2012 20:03:59

Słupsk
Cześć.Od kilku dni podejrzewam u najmłodszej córeczki skaze białkową,ponieważ dzisiaj miała bardzo zły dzień to jutro idziemy do pediatry potwierdzić skazę lub wykluczyć.Jakie objawy?
1.Wysypka na buzi,sucha,krostki(taka kaszka),świeże krostki są zaczerwienione.-najpierw myślałam,że to coś w moim pokarmie ale pierś odstawiłam i nic to nie dało.
2.Łuszczenie się skóry w okolicach główki.
3.Od urodzenia ulewanie.Mała chlusta mlekiem i nawet po 2 godzinach zwraca strawione.
4.Gdy karmiłam piersią kupki były strzelające a raz pojawił się śluz z krwią.Teraz bardzo męczy się robiąc kupke(odkąd je tylko modyfikowane).
5.Po jedzeniu jest płaczliwa i niespokojna(jakby brzuszek bolał).Myślałam,że się nie najada tym bardziej,że mając 3 tygodnie ważyła mniej niż wychodząc ze szpitala.Jednak teraz zjada 90ml a i tak zachowuje się identycznie.Dzisiaj przeszła samą siebie,uspokajała się na krótko na rękach.Cały dzień płacz.
6.Mąż jest alergikiem a moi bracia mieli skazę...więc genetyczne obciążenie jest.
Jak myślicie czy to może być skaza?Na wszelki wypadek poproszę o recepte na bebilon pepti i zobaczymy co będzie się działo.


Tabasco (offline)

24-03-2012 06:29:35

Słupsk
NIETOLERANCJA MLEKA KROWIEGO.
Zaburzenia po spożyciu mleka i przetworów mlecznych związane są z nietolerancją dwu głównych składników mleka : białek oraz laktozy ( cukier). Określenie, który ze składników jest czynnikiem powodującym rozwój alergii jest możliwe po wykonaniu odpowiednich badań laboratoryjnych. Do tego czasu przyjęto ogólną nazwę nietolerancji mleka. Precyzyjnymi rozpoznaniami po wykonaniu badań są : nadwrażliwość na białko mleka krowiego, nietolerancja cukru mlecznego.
Pierwsze objawy kliniczne nietolerancji mleka krowiego mogą pojawić się już w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka. Czas ujawnienia się alergii jest uzależniony od momentu zetknięcia się dziecka z alergenem. Dzieci, które uległy uczuleniu wewnątrzmacicznie i dzieci pochodzące z rodzin alergicznych będą zdecydowanie wcześniej prezentować objawy alergii
Alergia może występować z dużą różnorodnością objawów, objawy podawane przez matkę lub stwierdzone podczas badania mogą dotyczyć jednego lub kilku narządów. Ze względu na objawy wyróżnia się następujące postacie alergii:
Postać żołądkowo - jelitowa
Jest najczęstszą postacią i występuje w 50 % wszystkich dzieci uczulonych na białka mleka krowiego. Alergen spożywany przez niemowlę kontaktuje się zawsze z błoną śluzową przewodu pokarmowego wywołując reakcję alergiczną. Może objawiać się poprzez : ulewanie i wymioty, kolkę brzuszną, niechęć do spożywania pokarmów mlecznych, biegunki, i rzadziej zaparcia.
Postać skórna
Częstość jej wynosi około 30-40 % dzieci uczulonych na białka mleka krowiego. Zmiany skórne mają charakter wyprysku. Zmiany lokalizują się na policzkach, płatkach uszu, w zgięciach łokciowych i kolanowych. Zmianom grudkowatym towarzyszy świąd oraz możliwość sączenia.
Ten artykuł powinna przeczytać nasza poprzednia pediatra.Wszystko zbagatelizowała i dopiero alergolog prywatnie stwierdził alergie pokarmową a nowy pediatra od razu powiedział:to nietolerancja mleka krowiego i nie ma co dyskutować


lubanska (offline)

23-06-2012 14:21:38

Kraków
u mojej córki skazę stwierdzono bardzo szybko, miała ok. 3-4 tygodnie.dostała nutramigen i wszystkie objawy ustąpiły. podawałam jej też probiotyki, m.in. latopic dla dzieci ze skazą i azs. kiedy mała skończyła rok alergolog zaleciła nam zrobienie prowokacji białkiem krowim. oczywiście skaza jak była tak jest, do tego przyplątało się azs. dieta i dobre kosmetyki złagodziły sprawę, teraz nie widać nawet żeby dziecko miało jakakolwiek alergię. mam tylko nadzieję, że nie przejdzie ona w alergię wziewna i mała wyrośnie w końcu ze skazy.

Basik26 (offline)

15-10-2012 09:15:58

Podblich
Witam. Mam na imię Basia i mam w domu małego atopowca (Roksanka 3 latka). Atopowe Zapalenie Skóry zostało zdiagnozowane 1,5 roku temu. Początkowo podejrzewano, że to zwykła alergia na wprowadzane pokarmy. sad smiley Strasznie się drapie i nie wiem co może jej pomóc. Ostatnio znajoma poleciła mi Cetaphil restoraderm. Ale obawiam się go wyprubować. Jestem sceptycznie nastawiona do nowości. Czy któraś z was kto stosowała? Pomaga?

Batka_2011 (offline)

16-10-2012 19:24:01

Wrocław
Hej dziewczyny,
wiecie co ? Mojej córeczce (ma 8,5 miesiąca) wyskoczyła na zgięciu kolanka wysypka jakaś... czerwona... Tylko pod jednym kolankiem. Pediatra, a dość kiepska jest, tylko taka na cito, powiedziała że jej to wygląda na AZS. Załalamłam się sad smiley Czy taka wysypka pod jednym kolankiem to już AZS ? sad smiley Zaczęłam ją kąpac w Emolium i odstawiłam bułkę i chleb, ale ta wysypka znika baaaaaardzo wolno. Oj baaardzo wolno. Już z miesiąc ją ma... I moja Ala ma jeszcze takie suche plamki na skórze, takie niewidoczne gołym okiem, tylko jak się dotknie to czuć, że sucha skóra. Czy to też AZS ?

Napiszcie proszę, jakie są typowe objawy AZS ? Takie najbardziej typowe ze wszystkich. Aha, no i ze 2 raz mi ostatnio ulała tak dość mocno, co jej się po 5tym miesiącu już raczej nie zdażało... No i z kupką ma problemy, plastelinę robi... Czy to też AZS ? Zachodzę już w głowę co temu mojemu dziecku dolega i czy to moja wina sad smiley((


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545882, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.