Nowe opłaty za przedszkole od września 2011

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

02-08-2011 14:32:31

Im dłużej dziecko będzie przebywać w przedszkolu, tym więcej zapłacą rodzice. Bezpłatną opiekę zyskują niepracujące mamy. Samorządy do 31 sierpnia 2011 roku muszą podjąć uchwały dotyczące opłat za przedszkola.

czytaj więcej

cendrusia (offline)

03-08-2011 13:34:37

Warszawa
To i tak wciąż mniej niż pensja niani...

pasia24 (offline)

06-08-2011 23:07:32

Kanada
Jestem mamą na wychowawczym 3 letniej córeczki i widze tu szanse dla nas na 5 godzinny wymiarwinking smiley teraz to sie ciesze ale za kilka lat, gdy podejmę prace pewnie wzrost kosztów przedszkola i mnie dotknie.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ofelia (offline)

30-08-2011 16:55:35

Warszawa
mnie załamała ta informacja. Same podwyżki. Szkoda, że nasze pensje nie wzrastają w takim tępie

ewa71 (offline)

09-09-2011 11:31:53

popatrzcie na to z innej strony, część mam chcąc zaoszczędzić wyśle 6 latki do szkół i no rząd się umocni w przekonaniu, że jednak obniżenie wieku szkolego to taki suuuuper pomysł - wymuszają na nas decyzje.
Moje dziecko jest w przedszkolu 5 godzin, płacę za 2 posiłki 88 zł , więc nie narzekam.Za miesiąc przedłużę pobyt na godzin 9 i płatność będzie zamykać się w 230 zł , co daje ok. 50 zł drożej niż w ubiegłym roku za ten sam czas.
Nie rozumiem jednak mam , które pracując np. od 7-15 deklarują odebranie dziecka o 15.00 - pytanie brzmi , nie kiedy kończą pracę , ale o której godzinie będą odbierać dziecko, a doliczenie czasu dojazdu nie jest przecież skomplikowane. Zadeklarowane godziny można zmieniać raz na m-c , więc też nie jest ta deklaracja "przypisana" na cały rok szkolny.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Szczęście tuczy .

betika77 (offline)

09-09-2011 15:31:45

Kraków
Widzę, że Pani Ewa nie zna realiów przedszkolnych! Oświecę troszkę Panią...rekrutacja do przedszkola przebiega tak, ze dziecko niepracujących rodziców (bądź jednego niepracującego) nie ma najmniejszych szans na dostanie się do państwowego przedszkola. Warunkiem jest zatrudnienie! Tak więc droga Pani niepracujące mamusie raczej dostępu do bezpłatnej opieki mieć nie będą. My z mężem korzystamy obecnie jeszcze z tej 5 godzinnej bezpłatnej opieki (ciągle mając nadzieje na to że samorząd jednak obniży koszty!), ponieważ obydwoje ciężko pracujemy, ale zarabiamy mało i opłaty za przedszkole sprawiłyby, ze nasz i tak skromny budżet obnizyłoby to o 1/5 a to naprawde dużo!

marwari (offline)

10-09-2011 18:29:43

Warszawa
A ja jestem mamą niepracującą tylko mąż zarabia i dostało sie nasze dziecko do przedszkola państwowego. Ale musiałam się nabiegać żeby go przyjeli:-))

wosana (offline)

19-09-2011 15:39:08

Łaziska średnie
pani betika77 ma racje . sama chcialam zapisac corke na 5 godzin do przedszkola abym mogla w domu spokojnie zajac sie czym innym np opieka nad malenstwem ktore sie urodzi i nad synem 1.7roku ale w przedszkolu uslyszalam po co pani chce zapisac corke skoro i tak pani jest w domu z reszta dzieci. a to nie powinno chyba tak zialac? kazde dzieci chyba powinny miec szanse na bycie z rowiesnikami a nie tylko z mama i rodzenstwem w domu. chocby dlatego ze u nas nie ma placu zabaw do najblizszego trzeba jechac 15 minut autobusem a i nie zawsze sa tam jakies dzieci wiekowo odpowiednie :-(


[link widoczny po zalogowaniu] utm_campaign=bbcode_widgets][/url]

MamaOlusi (offline)

23-09-2011 13:36:51

Warszawa
a propo odbierania dzieci wg deklaracji i doliczania godzin - u mojej przyjaciółki w przedszkolu tylko dwa razy w miesiącu można odebrać dziecko później, a potem dostaje się deklarację do zmiany, oczywiście jeśli odbierze się dziecko wcześniej to nie ma problemu, ale nikt tego nie odliczy! Zapłacić trzeba i tak wg deklaracji sad smiley
A ja mam taka sytuację, ze z dnia na dzień trudno mi przewidzieć czy będę w stanie odebrać dziecko o 15 czy dopiero o 17... W naszym przedszkolu nie ma takich limitów na szczęście, ale zobaczymy jak to będzie wszystko w praktyce. I tak fajnie, że pani prezydent wyrównała stawkę godzinową.

MamaOlusi (offline)

23-09-2011 13:38:43

Warszawa
Cytuj
ewa71
popatrzcie na to z innej strony, część mam chcąc zaoszczędzić wyśle 6 latki do szkół i no rząd się umocni w przekonaniu, że jednak obniżenie wieku szkolego to taki suuuuper pomysł - wymuszają na nas decyzje.
Moje dziecko jest w przedszkolu 5 godzin, płacę za 2 posiłki 88 zł , więc nie narzekam.Za miesiąc przedłużę pobyt na godzin 9 i płatność będzie zamykać się w 230 zł , co daje ok. 50 zł drożej niż w ubiegłym roku za ten sam czas.
Nie rozumiem jednak mam , które pracując np. od 7-15 deklarują odebranie dziecka o 15.00 - pytanie brzmi , nie kiedy kończą pracę , ale o której godzinie będą odbierać dziecko, a doliczenie czasu dojazdu nie jest przecież skomplikowane. Zadeklarowane godziny można zmieniać raz na m-c , więc też nie jest ta deklaracja "przypisana" na cały rok szkolny.


Cóż w Warszawie bywa różnie... -raz dotrzesz w 15 minut innym razem to może być 90 ;O
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547430, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18682.