Co robić, gdy inne dziecko jest niegrzeczne

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

09-04-2009 16:02:30

Czy zwracać uwagę, gdy obcy maluch jest niegrzeczny? Jeśli tak, to komu? – rozmawiamy z Marzeną Konopko-Powałką, psychologiem klinicznym
 

czytaj więcej

toja51 (offline)

19-06-2009 12:28:19

Kraków
Zawsze uciekałam z miejsc, gdzie były niegrzeczne dzieci, żeby moje nie podglądnęły, że tak źle można się zachowywać. A do głowy by mi nie przyszło, żeby narazić się na afront niegrzecznego dziecka i zwrócić mu uwagę. Z kolei opiekun, jeśli sam nie reaguje na zachowanie szkraba, to tym bardziej nie zrobi tego, gdy my go o to poprosimy. Lepiej z teaiego miejsca zmykać gdzie pieprz rośnie!

Sympatyczna (offline)

27-06-2009 22:11:01

ja w takich chwilach współczuję dzieciom rodziców.... raczej nie uciekam, asertywna jestem, więc komentuję, zwykle to sprawcy niezręcznych sytuacji uciekają the finger smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

madziorka2988 (offline)

10-12-2009 09:03:28

NDG
przepraszam bardzo,ale według mnie to same bzdury!!!
No,bez przesady,nie pozwole aby mojemu dziecku jakis niegrzeczny dzieciak wsadzal powiedzmy palce do oczu,albo piaskiem sypal!zwróciłabym zaraz uwagę nie tylko dziecku ale i rodzicom,a jak by im cos nie pasowało to niech sami odejda z dzieckiem!Tak to beda wiedzieli,ze wszedzie gdzie nie pojda ich dziecko bedzie żądzic a oni wręcz z niego beda dumni!

erka (offline)

11-12-2009 22:29:56

International
Ale przecież w artykule było napisane, że w sytuacjach zagrożenia (jak np. właśnie palec w oko) mozna zwrócić uwagę. Więc dlaczego bzdury?


...

wojtaszek (offline)

31-01-2015 23:24:07

Tarnów
Moja zanjoma ma córeczkę która została bardzo bezstresowo wychowana i robi to co się jej podoba, nie koniecznie to co jest właściwe. Pamiętam jak mając dwa latka podczas wizyty u mnie w domu zaczęła wyrzucać moje rzeczy z szafki, rozsypywać ziemię z doniczek - po jej wizycie mieszkanie było do sprzątania. Kolejnym razem przeszła już samą sibie a kiedy rzuciła deserem w ścianę miałam dość próśb i upominania i przestałam ją zapraszać. Spotkałam kiedyś koleżanką która powiedział mi że u niej było tak samo i że nie jest w jej domu mile widziana. Efekt jest taki że nikt nie chce jej zapraszać, w przedszkolu rodzice innych dzieci się skarżą na jej zachowanie i każdy omija ją wielkim łukiem. To co dla mamy na początku wydawało się ogromną troską i bezstresową zabawą okazało się być dla niej bardzo złą nauką i nie radzi sobie nie tylko z córeczką , z jej nauką i fochami.

joanka106259 (offline)

03-02-2015 15:43:38

Lublin
Ja nie uciekam, gdy inne dziecko źle się zachowuje i nie oceniam po jednej sytuacji na placu zabaw czy innym miejscu, bo każdy malec może mieć gorszy dzień. Moje dziecko również nie zawsze jest idealne, zdarzy mu się zrobić czy powiedzieć coś głupiego. Staram się tylko Marcelowi wytłumaczyć, że zachowanie jakiegoś dziecka było nieładne (czy też jego) i że nie chciałabym aby on się tak zachowywał, ale robię to na boku. Poza tym uważam, że dziecko powinno też samo umieć poradzić sobie w trudniejszej sytuacji na placu zabaw czy w przedszkolu, bo jak inaczej ma się nauczyć samodzielności? Marcel sam mówi do innych dzieci, że takie zachowanie jest nieładne, albo nie popychaj mnie czy inne tego typu rzeczy. Ja staram się obserwować i reaguję tylko gdy jest to konieczne. A co do przedszkola i relacji między dziećmi, to moim zdaniem mało kiedy się zdarza, żeby jedno było winne nieprzyjemnej sytuacji. Gdy Marcel mówi, że kolega go popchnął czy ugryzł to pytam co się stało, dlaczego. Bardzo często wychodzi, że w coś się bawili i za bardzo się zapędzili w zabawie.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

moniaijulka (offline)

07-02-2015 17:15:42

Nowe
No to jest trudne bo nie wiadomo czy zwrócić uwagę dziecku czy jego rodzicom. Myślę że najpierw dziecku, bo kiedy ktoś obcy je upomina czuje większy respekt niż kiedy robi to rodzić. Po upomnieniu dziecka należy porozmawiać z rodzicem, ale w taki sposób by zrozumiał o co nam chodzi w dobrej wierze a nie jako krytyka.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545952, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18534.