Czy zachwycać się dwulatkiem, który korzysta z nocnika?

Wysłane przez ebobas 

grazyna (offline)

20-01-2012 22:16:16

Cierpliwości! Wszystko dzieje się w odpowiednim momencie!

lizaaa (offline)

29-01-2013 11:56:25

pochwały są najważniejsze

lizaaa (offline)

29-01-2013 11:59:00

jeszcze dodam iż takie nocniki które grają są super... motywują dziecko do siusiania polecam... sklepik z nimi( ceny maja przystepne)
[link widoczny po zalogowaniu]

jutka (offline)

04-07-2013 09:56:22

Toruń
Można się zachwycać, żeby dziecko wiedziało, że samodzielność to, coś pozytywnego, ale przecież nie będziemy klaskać za każdym razem. Warto zachęcić i pochwalić bo zdarza się, że trzyletnie dziecko (pomijam problemy zdrowotne) nadal załatwia potrzeby w pieluchę i z tego powodu nie można posłać go do przedszkola, a to już może być problem.
lizaaa
Cytuj
lizaaa
jeszcze dodam iż takie nocniki które grają są super... motywują dziecko do siusiania polecam... sklepik z nimi( ceny maja przystepne)
[link widoczny po zalogowaniu]
Najlepsza i najtańsza motywacja to mokra pielucha, dodam, że tetrowa. smiling bouncing smiley


Batka_2011 (offline)

09-08-2013 14:48:33

Wrocław

sara_raczkowska (offline)

08-02-2014 22:48:22

Gdynia
Zachwycać się to raz...ale jak nauczyć by wołała i siadała za jednym razem a nie tylko wołała smiling smiley No i czy pozwalać na część dnia z pieluchą?


SaraR

catrinka (offline)

04-03-2014 11:13:46

Godziesze Małe
Sara z własnego doświadczenia wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie zawsze to co dla nas oczywiste, oczywiste jest również dla dziecka. Moja Lenka siusiu wołała już na roczek i na nocniczku załatwiała swoje potrzeby. Niestety, to mój błąd i przestrzegam przed nim wszystkie mamy. Któregoś dnia na dłuższe zakupy założyłam jej pieluszkę i tak się jej spodobało, że znowu zaczęła w nią siusiać. Jednak ja, już z dość dużą dawką doświadczenia zrezygnowałam z pieluch. Przez kilka następnych dni biegałam z mopem i zmieniałam ubranko. Czekałam cierpliwie, aż w końcu sama stwierdziła, że idzie siusiu na nocnik. I tak po kilku dniach męczarni Lenka znowu robiła siusiu na nocniczku.


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Daria34 (offline)

06-03-2014 12:33:43

Warszawa
Hej, ja uważam, że trzeba za to chwalić. Pochwały najlepiej motywują, a wstrzymywanie siku czy kupy aż się dojdzie do nocnika to dla takiego maluszka naprawdę wielki wyczyn smiling smiley

GabaBaba26 (offline)

04-06-2014 14:04:34

Udanin
Moja córeczka kiedy skończyła dwa latka sama zaczęła korzystać z nocnika bez naszego nauczania i za każdym razem wołała nas i sama biła sobie brawo więc nagradzanie dziecka brawami jest potrzebne skoro samo się tego domaga smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

yvonta (offline)

29-09-2014 10:24:46

Pewnie że chwalić dzieciom jest to bardzo potrzebne dzięki temu dziecko ma większą wiarę w siebie i swoje możliwości


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546002, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 51777.