Czy zachwycać się dwulatkiem, który korzysta z nocnika?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

23-03-2009 18:24:36

Można się zachwycać, bo jest to okres, kiedy myślimy o treningu czystości u naszego dziecka oraz kiedy ono zyskuje kontrolę nad swoim ciałem.

czytaj więcej

imdobramama (offline)

09-04-2009 10:35:57

Moim zdaniem dzieci lubią zachwyty rodziców, lubią, żeby świat mamy i taty kręcił się wokół nich. Więc cieszą się też z pochwał dotyczących osiągnięć nocnikowych. Pochwały motywują pozytywnie, nie tylko dzieci.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-09 10:36 przez imdobramama.

peli (offline)

11-04-2009 13:35:56

opole/edinburgh
oczywiscie,ze trzeba dziecko chwalic za kazde, najmniejsze nawet osiagniecie (a nocnikowanie to juz osiagniecie spore), wszysto co rombimy teraz odbija sie na samoocenie i poczuciu wlasnej wartosci naszego dzieckawinking smiley)

[link widoczny po zalogowaniu]

iwa643 (offline)

16-04-2009 07:52:24

bieszczady
tez mam ten problem

Sympatyczna (offline)

19-04-2009 22:17:27

Iwa - chłopcy średnio później uczą się korzystać z nocniczków... a widzę, ze masz posiadacza "siusiaczka". u nas siadanie tylko w ubranie na zasadzie stołeczka, dla zabawy... mimo, ze potrafię wyczuc moment, kiedy "tupa" się zaczyna, o tym, by usiadł na tronie nie ma nawet mowy... wygina się i już smiling smiley ale jak zrobi sam w pampersa, przez nikogo nie niepokojony, to przychodzi, pokazuje i mówi "tupa", czyli już załapuje o co komon winking smiley cóż... trzeba czekac...

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

ewa71 (offline)

27-04-2009 12:22:20

chwalę synka za każde siku które zrobił do nocnika, ostatnio biega bez pampka po domu i nie zdaża się mu wpadka, że zrobił coś na podłogę , wszystko w nocniksmiling smiley, klaszczę ja , klaszczą jego siostry, wydaje mi się, że mały ma z tego niezłą zabawę.

Szczęście tuczy .

xmamuska (offline)

15-05-2009 14:01:18

Legnica
ja zachwycam się zawsze kiedy moja młodsza córcia załatwi sie do nocnika, nie używamy pieluszek w dzień od tamtycha wakacji !! tylko zimą na spacer z wiadomych przyczyn,teraz czas na nauke nie siusiana w nocy, mam nadzieje ze pujdzie rownie gładkosmiling smiley Dzieci lubią być chwalone i czuć się wyjątkowe, my chwalimy smiling smiley

Sandrunia ur.07.07.2004r waga 3900, 55c, godz 1.05

Julcia ur.16.01.2007r waga 4050, 55 cm, godz 2.15

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:26:16

z nad morza
Myślę, że taka pochwała wpływa na dziecko motywująco. Na początku u nas były też małe nagrody za zrobienie na sedes, ponieważ mój syn wcale nie używał nocnika. Najlepszym okresem na naukę są wakacje. Dziecko ma mało ubrań na sobie i sam może poradzić sobie jak mu się zachce siusiu. Myślę tu o chłopcach. Z dziewczynką zobaczę jak mi pójdzie w te wakacjeprzewracjący oczami No i oczywiście śladem brata o nocniku też nie ma mowy. Liczy się tylko sedes z nakładką:e_wink:
I nie zgadzam się z twierdzeniem, że chłopcy robią coś później. Z autopsji wiem, że tak nie jest. Mam w domku taką zgraną parkę i mój syn rozwijał się bardzo szybko. Znacznie szybciej mówił i robił na sedes niż moja Panna.

i

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-16 12:27 przez ulinka01.

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:30:53

z nad morza
Ach a siusianiem nocnym starałam się tak by wieczorem już za wiele nie pił i wysadzałam tuż przed zaśnięciem. W ciągu 6 miesięcy od rozstania z pieluchą w ciągu dnia w nocy spał jeszcze w pieluszce. Ale jak okazało się, że jej nie moczy to w wieku ok 2,5 roku przestałam mu ją zakładać, a pod prześcieradło podkładałam przez jakiś czas ceratę. Do tej pory mieliśmy dosłownie 3 wpadki.eye popping smiley

i

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-16 12:31 przez ulinka01.

Sympatyczna (offline)

16-05-2009 16:36:13

Ulinka - ja mam porównanie co do tego, czy chłopcy coś później robią smiling smiley ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich... moje córki, kiedy były w wieku mojego syna już wołały, przynajmniej kupę... a on dopiero coś zaczyna kminić w tym temacie, ale do "wołania" jeszcze długa droga smiling smiley z mówieniem się nie opóźnia - gada jak najęty smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5244, Posty: 1302493, Użytkownicy: 72992.
Ostatnio dołączył/a T_asia.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 17160.