Czy zachwycać się dwulatkiem, który korzysta z nocnika?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

23-03-2009 18:24:36

Można się zachwycać, bo jest to okres, kiedy myślimy o treningu czystości u naszego dziecka oraz kiedy ono zyskuje kontrolę nad swoim ciałem.

czytaj więcej

imdobramama (offline)

09-04-2009 10:35:57

Moim zdaniem dzieci lubią zachwyty rodziców, lubią, żeby świat mamy i taty kręcił się wokół nich. Więc cieszą się też z pochwał dotyczących osiągnięć nocnikowych. Pochwały motywują pozytywnie, nie tylko dzieci.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-09 10:36 przez imdobramama.

peli (offline)

11-04-2009 13:35:56

opole/edinburgh
oczywiscie,ze trzeba dziecko chwalic za kazde, najmniejsze nawet osiagniecie (a nocnikowanie to juz osiagniecie spore), wszysto co rombimy teraz odbija sie na samoocenie i poczuciu wlasnej wartosci naszego dzieckawinking smiley)

[link widoczny po zalogowaniu]

iwa643 (offline)

16-04-2009 07:52:24

bieszczady
tez mam ten problem

Sympatyczna (offline)

19-04-2009 22:17:27

Iwa - chłopcy średnio później uczą się korzystać z nocniczków... a widzę, ze masz posiadacza "siusiaczka". u nas siadanie tylko w ubranie na zasadzie stołeczka, dla zabawy... mimo, ze potrafię wyczuc moment, kiedy "tupa" się zaczyna, o tym, by usiadł na tronie nie ma nawet mowy... wygina się i już smiling smiley ale jak zrobi sam w pampersa, przez nikogo nie niepokojony, to przychodzi, pokazuje i mówi "tupa", czyli już załapuje o co komon winking smiley cóż... trzeba czekac...

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

ewa71 (offline)

27-04-2009 12:22:20

chwalę synka za każde siku które zrobił do nocnika, ostatnio biega bez pampka po domu i nie zdaża się mu wpadka, że zrobił coś na podłogę , wszystko w nocniksmiling smiley, klaszczę ja , klaszczą jego siostry, wydaje mi się, że mały ma z tego niezłą zabawę.

Szczęście tuczy .

xmamuska (offline)

15-05-2009 14:01:18

Legnica
ja zachwycam się zawsze kiedy moja młodsza córcia załatwi sie do nocnika, nie używamy pieluszek w dzień od tamtycha wakacji !! tylko zimą na spacer z wiadomych przyczyn,teraz czas na nauke nie siusiana w nocy, mam nadzieje ze pujdzie rownie gładkosmiling smiley Dzieci lubią być chwalone i czuć się wyjątkowe, my chwalimy smiling smiley

Sandrunia ur.07.07.2004r waga 3900, 55c, godz 1.05

Julcia ur.16.01.2007r waga 4050, 55 cm, godz 2.15

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:26:16

z nad morza
Myślę, że taka pochwała wpływa na dziecko motywująco. Na początku u nas były też małe nagrody za zrobienie na sedes, ponieważ mój syn wcale nie używał nocnika. Najlepszym okresem na naukę są wakacje. Dziecko ma mało ubrań na sobie i sam może poradzić sobie jak mu się zachce siusiu. Myślę tu o chłopcach. Z dziewczynką zobaczę jak mi pójdzie w te wakacjeprzewracjący oczami No i oczywiście śladem brata o nocniku też nie ma mowy. Liczy się tylko sedes z nakładką:e_wink:
I nie zgadzam się z twierdzeniem, że chłopcy robią coś później. Z autopsji wiem, że tak nie jest. Mam w domku taką zgraną parkę i mój syn rozwijał się bardzo szybko. Znacznie szybciej mówił i robił na sedes niż moja Panna.

i

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-16 12:27 przez ulinka01.

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:30:53

z nad morza
Ach a siusianiem nocnym starałam się tak by wieczorem już za wiele nie pił i wysadzałam tuż przed zaśnięciem. W ciągu 6 miesięcy od rozstania z pieluchą w ciągu dnia w nocy spał jeszcze w pieluszce. Ale jak okazało się, że jej nie moczy to w wieku ok 2,5 roku przestałam mu ją zakładać, a pod prześcieradło podkładałam przez jakiś czas ceratę. Do tej pory mieliśmy dosłownie 3 wpadki.eye popping smiley

i

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-16 12:31 przez ulinka01.

Sympatyczna (offline)

16-05-2009 16:36:13

Ulinka - ja mam porównanie co do tego, czy chłopcy coś później robią smiling smiley ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich... moje córki, kiedy były w wieku mojego syna już wołały, przynajmniej kupę... a on dopiero coś zaczyna kminić w tym temacie, ale do "wołania" jeszcze długa droga smiling smiley z mówieniem się nie opóźnia - gada jak najęty smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5086, Posty: 1251578, Użytkownicy: 72491.
Ostatnio dołączył/a Pancia_Ewa.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 11876.