Krztuszenie się. Potrzebna szybka pierwsza pomoc

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

14-03-2012 13:16:23

Krztuszenie się jest wynikiem dostania się jedzenia do krtani lub głębiej do tchawicy, a nawet oskrzeli. Może zdarzyć się wszędzie i każdemu, bez względu na wiek. Najważniejsze to zachować zimną krew i udzielić pomocy potrzebującemu.

czytaj więcej

cendrusia (offline)

14-05-2012 13:27:48

Warszawa
Ile to razy przy zaksztuszeniu słyszałam "podnieś ręce" i dostawałam łomot po plecachsmiling smiley Całe życie się człowiek uczy...

Batka_2011 (offline)

18-08-2012 20:09:30

Wrocław
Głową w dół i po plecach smiling smiley A w krytycznej sytuacji palec do buzi smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Kacper_spp (offline)

21-09-2012 14:56:35

Pszczyna
Beatko - "palec do buzi" to jest ostatnia rzecz potrzebna w momenci zaksztuszenia. Rozumiem, że chcesz spowodować wymioty? Tylko, że problem nie tkwi w przełyku czy gardle ale w tchawicy. W najgorszym razie po utracie przytomności pozostaje resuscytacja.


Kacper
darmowa wiedza o pierwszej pomocy dzieciom:
www.SkutecznaPierwszaPomoc.pl/pierwsza-pomoc-dzieciom

Batka_2011 (offline)

22-09-2012 14:57:43

Wrocław
Nie Kacper, nie po to żeby wywołać wymioty, tylko po to, żeby wyjąć to czym się krztusi. Mojej małej już nie jeden raz coś stanęło w gardle. Czasami wystarczy jak ją odwrócę do góry nogami i wypadnie samo. Ale czasem wkładam palec do buzi i zgiętym palcem wyciągam np. arbuza... Z tym, że ten arbuz nigdy nei był w gardle, tylko na końcu języczka... Z gardła by mi się raczej nie udało wyjąć...


[link widoczny po zalogowaniu]

Kacper_spp (offline)

24-09-2012 11:38:07

Pszczyna
No to zupełnie inna sprawa Batko smiling smiley. Masz rację - jakby to "coś" było głebiej to "wyjąć" się nie da. Tak naprawdę, dopóki dziecko krztusi się, czyli pokasłuje, to nie jest źle. Wiem, że może to wyglądać groźnie, ale jeśli można kasłać - oznacza to, że powietrze przepływa, więc nie ma ryzyka uduszenia. Odwrócenie dziecka głową w dół pomoże odkrztusić. Tylko proszę nie łapcie pociech za nóżki...


Kacper
darmowa wiedza o pierwszej pomocy dzieciom:
www.SkutecznaPierwszaPomoc.pl/pierwsza-pomoc-dzieciom

Batka_2011 (offline)

24-09-2012 14:05:04

Wrocław
Nieee... z nóżki nie smiling smiley) Podtrzymuję jej ciało smiling smiley) Poczytam coś więcej an temat krztuszenia i tak smiling smiley
Warto wiedzieć!


[link widoczny po zalogowaniu]

Kacper_spp (offline)

24-09-2012 14:23:00

Pszczyna
Nie podejrzewałem Cię, że "za nóżki" winking smiley - po prostu zdarzało mi się czytać i słuchać o takich "technikach" i załamywałem ręce. Więc tak ku przestrodze ogólnie napisałem smiling smiley


Kacper
darmowa wiedza o pierwszej pomocy dzieciom:
www.SkutecznaPierwszaPomoc.pl/pierwsza-pomoc-dzieciom

mysia83 (offline)

12-11-2014 13:13:17

Rzeszów
Pamiętam z dzieciństwa, ze jak któreś z nas się krztusiło, to dorośli mówili podnieś ręce...teraz dzięki temu, ze jest większy dostęp do informacji można takich błędów uniknąć, wystarczy po prostu poczytać smiling smiley

martynka002 (offline)

15-12-2014 16:26:30

trzeba byc bardzo ostrożnym i przede wszystkim robic tak by to zakrztuszenie mogło wystapić jak najrzadziej np usunąc drobne zabawki wokół malca, nie podawać jedzenia podczas zabawy , ostrożnie podawać napoje i kontrolować picie ich
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 112, Posty: 54788.