Co to za placz???

Wysłane przez satinka 

satinka (offline)

07-11-2012 00:19:09

Warszawa
Moja mala Natka wlasnie skonczyla polroczku jest pogodnym i zywym dzieckiem otoz od jakiegos czasu jej placz o krzyk doprowadzaja mnie do szslu a cierpliwosci coraz mniej tym bardziej ze nie wiem jak powinnam reagowac czy to juz zaczyna sie wychowanie ?? Dla przyblizenia sytuacji: karmie piersia, od miesiaca wprowadzilysmy stale pokarmu apetyt jedt duzy, powoli zaczynamy siadac na razie z pomoca, rutyna jest od poczatku kapiel i spanie o stalej porze ( najchetniej przy cycuszku ale i bez dajemy rade bez wiekszych problemow wyjatkiem sa drzemki w ciagu dnia) nie nosilismy nigdy na rekach bez konca tu zachowalismy rosadek
Placz ( oprocz typowych sytuacji typu gold sennosc pieluszka) pojawia sie w nadtepujacych sytuacjach ( w nawiasieoja interpretacja):
Przy karmieniu cyckiem wieczornym ( wolno leci mleko )
Podczas jedzenia lyzeczka ( za wolno podaje kolejne lyzki)
Po kilku minutach jak jest w kojcu  lub bujaczku ( nuda)
Jak nie moze sie podniesc do siadania
Jest to ostry placz wrzask przerywany szczerze nie do zniesienia po 2 min Licze na rady jak reagowac? Acha i jak podchodze zagaduje to sie usmiecha odwracam sie i znowu to samo !!!

Batka_2011 (offline)

07-11-2012 21:01:04

Wrocław
Hehehe, no tak, cudnie by było gdyby dziecko samo się sobązajęło min 30 minut smiling smiley Też o takim dziecku marzę smiling smiley Ale nie z moją Alą smiling smiley W bujaczku czy łóżeczku minut wytrzyma bawiąc się czymś i najpierw zaczyna buczeć a po chwili już jęczy i marudzi. Zawsze ją wtedy biorę. Nigdy nie doprowadziłam do sytuacji w której by musiała histeryzować. Taką jestem mamą i możecie mi pojechać smiling smiley Ale to mój wybór smiling smiley Raz musiała posiedzieć w łóżeczku dłużej jak byłam w toalecie, no trudno. Na to rady nie ma. Wtedy płakała.

Masz, wg mnie, gagatka małego smiling smiley)) Bo tak od razu płacze ze złości smiling smiley Moja, tak jak pisałam, najpierw buczy smiling smiley

A z tym płaczem przy cycku, to moja też tak płakała jak miała 5-6 miesięcy. Wg mnie, po prostu już nie chiała wtedy jeść, a jakoś jej nie przeszło przez myśl, że można główkę odwrócić. Taka była moja interpretacja jej płaczu przy cycku wieczornym. Trwało to może ze 2 tygodnie. Potem po prostu minęło.


[link widoczny po zalogowaniu]

Piindziia (offline)

11-11-2012 19:42:46

Tczew
może to po prostu wychodza zęby winking smiley Mój Kuba ma 6,5 miesiąca i wychodzą mu zęby, tez płacze przy mleku i jak tylko odejde od łozeczka, kiedy wcześniej tak nie było , potrafił sam leżec i się bawic . Gdzies wyczytałam że przy wyrastających zębach dzieci sa takie niespokojne i potrzebuje bliskości mamy . winking smiley

GusiuNesta (offline)

19-11-2012 20:09:57

Sieradz
Cytuj
satinka
Przy karmieniu cyckiem wieczornym ( wolno leci mleko )
Tutaj mi ciężko pomóc, bo karmiłam 3 miesiące, a wieczorem zawsze dawałam butelkę, wtedy Lilka dłużej spała smiling smiley
Cytuj
satinka
Podczas jedzenia lyzeczka ( za wolno podaje kolejne lyzki)
U nas było to samo dopóki nie zaczęłam dawać bardziej gęstego jedzenia i z grudkami. Wtedy kiedy ona jeszcze gryzie ja mam czas nabrać nową porcję i już czekam aż tylko otworzy buzię winking smiley
Cytuj
satinka
Po kilku minutach jak jest w kojcu  lub bujaczku ( nuda)
Nie zostawiać w kojcu albo bujaczku, albo dać coś, żeby się zajęła winking smiley. Ja jak muszę ją zostawić to albo daję zabawki, albo coś do jedzenia, np. chrupka kukurydzianego i jest spokój tongue sticking out smiley
Cytuj
satinka
Jak nie moze sie podniesc do siadania
A w innych pozycjach się nie podoba? Np. na brzuszku? Jeśli nie to po prostu musisz jej pomagać winking smiley
Cytuj
satinka
Jest to ostry placz wrzask przerywany szczerze nie do zniesienia po 2 min Licze na rady jak reagowac? Acha i jak podchodze zagaduje to sie usmiecha odwracam sie i znowu to samo !!!
Nie odwracać się i nie odchodzić grinning smiley. Przebywaj z nią jak najczęściej i baw się smiling smiley
Niestety z dziecka nie da się wyjąć baterii i odłożyć na półkę tongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547510, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.