Jak spędzacie czas z niemowlakiem ?

Wysłane przez Batka_2011 

Batka_2011 (offline)

11-07-2012 10:30:27

Wrocław
Hej dziewczyny,

chciałabym się Was zapytać jak spędzacie czas ze swoim niemowlaczkiem, bo nie jestem pewna czy sama dobrze postępuję ze swoim smiling smiley

Chodzi o to, że ja spędzam ze swoją każdą chwilę i na chwilę obecną, a skończyła 5 miesięcy, nie potrafi sama poleżeć dłuższej chwili na macie, w łóżeczku, czy też w bujaczku. Zawsze muszę być obok niej, zajmować ją jakimiś zabawkami, mówić do niej, łaskotać i inne cuda na kiju. Chciałabym aby potrafiła zająć się chwilkę sama sobą, aby lubiła potem spędzać czas we własnym towarzystwie i aby nie była egoistyczna, w sensie że jej potrzeby są najważniejsze i nieważne że mama czy potem koleżanka, ma swoje sprawy.

Oczywiście jak ma nastrój, to poleży chwilę, pogryzie gryzaka, pobawi się grzechotkami, ale ma to miejsce głównie pod wieczór, kiedy już czas aktywności się zmniejsza.

Czy Wasze dzieci też takie są ? Czy to raczej osobowość czy może za dużo poświęcam jej czasu ? Dodam jeszcze, że jak tylko zapłacze, że już jej się nudzi to ja już do niej biegnę i czymś ją zajmuję, ale najczęściej muszę już z nią zostać bądź wziąć ją w inne miejsce albo na ręce. Czy Wy też tak robicie, czy może pozwalacie troszkę popłakać ? Szczerze też powiem, że na chwilę obecną, w dobie tych morderstw dzieci, aż boję się ją zostawiać aby chwilkę popłakała, bo sąsiedzi zaczną sobie coś myśleć albo nie wiem, kuratora mi naślą. A co to będzie jak nadejdzie czas na samodzielne zasypianie, hoho smiling smiley

Dodatkowo, napiszcie ile Wase dziciaczki śpią w dzień, o której chodziciew na spacerki, ile razy, na jak długo, o której kapiecie, o której kładziecie spać itp...
Często widuję mamy z dziećmi w spacerówkach nawet ok. 20:00, czy to znaczy że dzieciaczki (starsze już) tak późno chodzą spać ?

Moja Ala wstaje ok.6:00, potem bawimy się do ok.8:00. Idzie spać, śpi do 9:30. Bawimy się do 11:30. Ok. 12:00 idziemy na spacerek na 2-3h. Od ok. 14:00 bawimy się. O ok. 16:00 Ala idzie spać, na 30 minut. Wstaje i się bawimy aż do 18:30. Potem kapiel, wieczorynka, usypianie i zasypia mi ok. 20:30.

Wy też macie podobny plan dnia ?

Aha i jeszcze jedno ? Nie nudzi się Wam ? smiling smiley Mnie czasem się okropnie nudzi i jak sobie pomyślę, że jutro od nowa to samo, to czasem mi smutno smiling smiley)


[link widoczny po zalogowaniu]

kajotka (offline)

29-07-2012 20:19:26

Janówek
Dzieciaczki takie malutkie do 2 rż wręcz powinny być noszone na rękach, praktycznie cały czas wtedy kiedy nie śpią. Ala potrzebuje dużo Twojej uwagi i zainteresowania i na pewno na tym etapie rozwoju nie przyczyni się to do tego, że bedzie egoistką, spokojniesmiling smiley Właśnie dzięki temu, że jesteś przy Niej cały czas, rozwija się w poczuciu bezpieczeństwa a tego teraz potrzebuje.

Rabatka (offline)

15-09-2012 21:22:10

Warszawa
O ja się nie zgodzę! Oczywiście czas musisz jej poświęcać ale przyzwyczajaj ją do innych. Chyba Ala ma tez tatę, babcie, dziadków?? Jak będzie tylko na ciebie zapatrzona to cęzko ci ją bedzie odzwyczaić i jej będzie cięzko zaakceptować że musi iść do złobka, przedszkola - no bo jak to tak, przecież mama zawsze była!
I nie jest dziwne że wydaje Ci się to nudne, Ty tez potrzebujesz czasu dla siebie! Godzinę - kilka godzin w tygodniu powinnaś mieć tylko dla siebie! Żeby dziecko było szczęśliwe - mama musi być szczęśliwa i spełniona!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547520, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.