zwierzątko w domu + noworodek

Wysłane przez dorotii81 

dorotii81 (offline)

01-06-2010 13:41:24

Bytom
Witam wszystkie mamusie i tatusiów też smiling smiley
Nie znalazłam tu na forum podobnego wątku, więc pozwoliłam sobie go zapoczątkować. Otóż jestem w 9mies. ciąży (rozwiązanie planowo przypada na 23czerwca) i mam w domu rocznego kotka. Cały czas się zastanawiam, jak on przyjmie nowego członka rodziny...? Może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenia w tym temacie? Krąży wiele obiegowych opinii, że kotka lepiej się pozbyć, ale to nie wchodzi w grę, dlatego liczę na rzetelne wypowiedzi osób, które same były lub są w podobnej sytuacji.
Pozdrawiam.


dorotka

Sympatyczna (offline)

01-06-2010 22:19:59

w temacie mamy z dziećmi na wątku luty 2010 jest mama o nicku Bea - ma dwoje maluszków i ukochanego Biszkopta smiling smiley zapytaj, z pewnością doradzi smiling smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

ulinka (offline)

03-06-2010 00:31:50

Gdynia
Jak urodził się mój Piotruś to miałam w domu 2 letniego kota-wariata, też się obawiałam jak to będzie a kot kompletnie zignorował małego. Jak Piotruś miał ok 3 miesięcy to kot podchodził, wąchał i uciekał. Potem z pewnych powodów (nie związanych z dzieckiem) oddaliśmy go teściowej. Koleżanka też miała kota jak urodził się jej synek i to samo mi mówiła, że kot ignorował dziecko a potem około roczne dziecko ganiało za kotem i to był raczej stres dla kota.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Monika76 (offline)

20-06-2010 21:11:46

Łódź
Ja mam i psa i kota. Pies - sunia labek biszkopcik - ogólnie na początku nie zdawała sobie sprawy, że to całkiem nowy człowieczek. Teraz podchodzi i wącha, trąca nosem, liże po rączkach. Trzeba bardzo pilnować, bo w nadmiarze miłości gotowa jest "poczęstować" małego pieszczotliwie łapą czy głową. Myślę, że już wkrótce będzie go kochać ponad życie - jak będzie jej rzucał swoje jedzeniesmiling smiley Większym problemem jest wszechobecna sierść. Ciężko z tym walczyć mimo codziennego sprzątania....
Kot - 13-letnia kotka. Na początku ignorowała dzidziusia. Potem przychodziła, kładła się obok niego i mruczała. Teraz już ucieka od niego, odkąd kilka razy się o niego otarła a on chciał ją "wydepilować".
Ogólnie - zwierzęta przyjęły nowego członka rodziny za coś całkiem oczywistego, i póki co jest spokosmiling smiley Zobaczymy jak zacznie chodzić....


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Olga (offline)

23-06-2010 10:47:23

Ośniki (05-155)
Ja się mogę wypowiedzieć tylko w temacie psów - mam dwa dogi niemieckie.
Nie było żadnych problemów z przyjęciem nowego członka rodziny oprócz ciekawości, teraz bardzo ładnie bawią się z dzieckiem i się już jej słuchają. Jeśli pies/kot jest wychowany i zna swoje miejsce w rodzinie (nie był do tej pory traktowany jak córeczka/syneczek) to nie powinno być problemów. Trzeba tylko zwierzakowi pozwolić zapoznać się z nowym członkiem rodziny.


Pozdrawiam
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Fotelik24 (offline)

29-09-2010 19:06:49

Tutaj mogę się zgodzić. Psy zazwyczaj tolerują nowego członka rodziny i nie ma z tym problemu. Podobnie w przypadku kotów,ale te czasami moga być zazdrosnesmiling smiley Jedynym problemem może być podwójny natłok obowiązków w układzie: małe dziecko i zwierzątko.

Magdaaaaa (offline)

05-06-2012 18:48:51

Warszawa
U mnie 4 koty... póki co nie jestem w ciąży, ale boję się co będzie później.

aniad (offline)

08-06-2012 14:08:06

Katowice
mysle, ze nie ma reguły, kazde zwierze jest inne. na wszelki wypadek bądz przygotowana na kłopoty i nie wierz tym, którszy to wszystko tak różowo opisują. gdy nam urodziła się pierwsza córka to kocurek, który wtedy miał dwa lata oszalał z zazdrości i kilka pierwszych tygodni obsikiwał nam dom, w tym także dziecięce rzeczy. rozkładałam ręce i brałam pod uwagę, zeby go jednak komuś oddac, ale w porę mądra pani wet doradziła feromon uszczesliwiajacy do gniazdka (wyglada to jak odswiezacz powietrza), nazwy nie napisze bo dostane bana, ale w przychodzni na pewno Ci powiedzą:-) u nas to pomogło, problemy skonczyly sie jak ręką odjął. a za jakis czas miedzy milusinskimi nawiazała sie nic przyjaźni. teraz czekamy na drugą córkę a w domu jest juz drugi kociak i zobaczymy co bedzie. co mozesz Ty zrobic ze swojej strony - kot nie moze pojsc w odstawkę. zwłaszcza młody. trzeba poswiecic mu nieco uwagi nawet jak bedze dziecko, troche go podrapac na uchem, pobawic sie z nim. jak go z dnia na dzien zaczniesz olewac - bedzie zły. jesli juz wiesz, ze bedziesz "zarobiona" po urodzeniu sie dziecka, juz teraz przyzwyczajaj zwierzaka do odrobine mniejszej uwagi, zeby nie bylo szoku. stanowczo ucz kota dyscypliny - do wczesniej postawionego wozka/ łózeczka dzidziusia nie pozwól włazić pod żadnym pozorem. klaskaj i mów groznie jak bedzie próbował. kot musi sie nauczyc, ze to miejsce zakazane. nawet gdyby ostatecznie okazal sie bardzo przyjaznie nastawiony, lepiej, zeby nie kładł sie noworodkowi na głowe (nawet w najlepszych zamiarach). a jak dzidziuś podrosnie i zacznie kumac, nie pozwalaj mu na zbytnie tarmoszenie kota, ciagniecie za uszy, ogon itp. kota to jedynie zestresuje, a dziecko nauczy sie dobrych nawyków. no cóż, nie nalezy sie poddawac bez spróbowania;-) kot to członek rodziny - po co go od razu oddawac, te opinie rzeczywiscie są obiegowe i do mądrych nie nalezą. zyczę samych sukcesów przy tej integracji i pozdrawiam;-)

2o2_pl (offline)

03-08-2012 15:54:44

Warszawa
hm jednak kot i małe dziecko w domu to niezbyt dobry pomysł, wlasnie nie wiadomo jak zareaguje zwierzę, na obecność nowego członka w domu, tyle się teraz słyszy o tym wszystkim!

aniad (offline)

17-08-2012 12:36:26

Katowice
Cytuj
2o2_pl
hm jednak kot i małe dziecko w domu to niezbyt dobry pomysł, wlasnie nie wiadomo jak zareaguje zwierzę, na obecność nowego członka w domu, tyle się teraz słyszy o tym wszystkim![/quote

nie ma co tez przesadzac, w koncu to tylko kot, a nie lew... a kot to zwierze udomowione, w jego naturze jest żyć przy człowieku. jeśli będą problemy, to raczej w powodu naszych własnych błedów.

MamaKaska (offline)

02-05-2013 15:33:38

...:)
Jak się sprząta to żadne zwierzę nie będzie przeszkadzać smiling smiley

Melaniaa (offline)

03-03-2015 00:51:09

Warszawa
Ja mam psa i małe dziecko, najpierw był pies i nie było problemów z przyjęciem nowego członka rodziny smiling smiley A mała uwielbia pieska... ja jestem totalną zwolenniczką tego, aby mieć jakieś zwierzę w domu i uczyć dziecko od małego jakichś obowiązków względem zwierzaka, jest przy tym dużo śmiechu i zabawy

misiaczek555 (offline)

04-03-2015 21:33:26

Podkarwów
u nas tez najpier piesek a później dzieci smiling smiley

marys82 (offline)

10-03-2015 22:32:43

Zegrze Południowe
u nas jest pies i jeż, maluch nie wykazuje żadnych problemów winking smiley w tej materii

costa (offline)

12-03-2015 21:53:24

Jatutów
jeżeli chodzi o pieska dla dzieci to jakie rasy polecicie ?

monin84 (offline)

14-03-2015 23:36:12

Rosłońce
może jakiś mały i taki który jest żywy winking smiley bo to wtedy pobudza dziecko do interakcji smiling smiley

Koala_Koala (offline)

18-06-2015 15:49:16

Warszawa
mi sie marzy jamniczek, malo kto teraz ma, wszędzie te szczurołapy yorki, no ale to jak syn podrosniesmiling smiley

mery123 (offline)

20-06-2015 17:12:05

Różyce
Jamniki są wredne, najlepiej przygarnąć kundelka takie są napoczciwsze. Sama mam dwójkę dzieci i kundla ze schroniska, pies jest dla nich jak stróż

TruskawkoweCiastko248 (offline)

01-02-2018 18:33:28

Łódź
Cześć my mamy w domu rocznego kota i tez sie boje jak zareaguję. Boje się ze jak będzie noc to kot wejdzie do lozeczka i zrobi krzywdę dziecku.. Dlatego będziemy go pilnie obserwować od pierwszych dni i na noc chyba dla świętego spokoju z początku będziemy go zamykali na korytarzu..


W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

mikolajw_90 (offline)

12-02-2018 08:36:15

U nas psiak się bardzo ucieszył z nowego członka rodziny smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547280, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.