Klaps - za czy przeciw?

Wysłane przez erka 

Fotelik24 (offline)

29-09-2010 19:05:16

Ogólnie rzecz biorąc, to nie jestem zwolennikiem stosowania kar cielesnych i jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło. Chociaż przyznają ze kilka razy nie mogłem się powstrzymać. Wydaje mi się jednak,że rodzic powinien być opanowany oraz konsekwentny i nie stosować takiej formy przemocy.

ja_iwka (offline)

07-10-2010 10:53:32

Jestem przeciw klapsom, koniec, kropka.

Do Was wszystkich, którzy klapsy stosują - spróbujcie tak na zimno przypomnieć sobie w jakich sytuacjach ten klaps został użyty. I czy naprawdę był on "dla dobra dziecka" czy może dlatego, że sami sobie ze swoich gniewem nie poradziliście, nie mieliście czasu żeby tłumaczyć, może cierpliwości też nie starcza i wybiera się taką drogę na skróty?

Niedawanie klapsów, czyli niebicie dziecka, nie jest równoznaczne z bezstresowym wychowaniem, nie można absolutnie stawiać tu znaku równości.



Miska (offline)

20-10-2010 12:41:59

Ja nie stosuje nagminnie, chyba że bardzo przeskrobią.

seeya84 (offline)

26-10-2010 23:23:30

Zabrze
jestem przeciwna biciu dzieci,chociaż w młodości gdy synek był młodszy zdarzyło mi się raz czy dwa dać klapsa,czego naprawdę żałuję




[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

amie7 (offline)

05-11-2010 00:28:05

Suwałki
Ja również jestem przeciwna klapsom chociaż przyznam, że kilka razy mało brakowało a pupa Jasia zaprzyjaźniłaby się z moją dłonią.
Czasem nerwy mogą ponieść ale wiem, że na mojego synka najlepszą metodą jest spokojne i rzeczowe wyjaśnienie sprawy. Nawet kiedy wpada w histerię biorę go na kolana i mówię: choć porozmawiamy... na początku się wyrywa, a łezki spływają mu po policzkach... ale już za moment siedzi spokojnie wsłuchany w moje słowa i z powagą mi potakuje.

Fotelik24 (offline)

14-12-2010 15:36:59

Nie jesteś pod tym względem jedyna,mnie również kilka razy zdarzyło się ledwie co powstrzymac od uderzenia dziecka w pupę. Ale można byc dumnym z tego,że w ostateczności się udało i nerwy zostały poskromionesmiling smiley Pamiętaj jak w młodosci rodzice straszyli mnie łapką na muchy i postanowiliśmy zastosowac ta metodę wobec naszego dziecka i skutkujesmiling smiley Nie bijemy jej oczywiscie,a jedynie ostrzegamy wtedy kiedy zaczyna przekraczac granice.

lexie (offline)

11-01-2011 22:12:18

Jestem przeciwna klapsom, przeważnie dziecko i tak potem nie pamieta za co tego klapsa dostało, tylko sam fakt. Szkoda, że sama wychowywałam się w czasach, kiedy to nie było takie oczywiste. Do tej pory pamiętam, jak dostałam raz lanie linijką od pani wychowawczyni w żłobku!!!! Oczywiście mama zrobiła potem awanture tej pani "pedagog", ale trauma została mi do dziś. Aha, i wychowywanie bez klapsów to nie to samo co wychowywanie bezstresowe.

matikasia (offline)

14-01-2011 22:37:05

Stargard Szczeciński
Ja też jestem jak najbardziej przeciw. Zdarza mi się czasem podnieść głos i to tyle. Bardzo, ale to bardzo dużo tłumaczę moim dzieciom.
Nie wyobrażam sobie dać klapsa, a za chwilę tłumaczyć, że nie wolno bić dzieci.
Zresztą dziecko, to jest człowiek... jak każdy dorosły i nikt nie ma prawa nikogo tak karać tylko dlatego, że jest ono słabsze od nas, a my straciliśmy cierpliwość...to nasz problem.
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

kasia25 (offline)

16-01-2011 20:21:20

Płock
Ja równiez jestem przeciwna klapsom.To nic nie daje,a wrecz dziecko staje się bardziej agresywne w stosunku do innych dziedi.Mam porownanie u znajomych.




Moona (offline)

21-02-2011 14:44:37

Opole
Przemoc fizyczna nigdy nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a jedynie doprowadza do jeszcze większej ilości przemocy, osobiście znam przykład gdzie regularnie bite dziecko kiedy podrosło zaczęło bardzo mocno oddawać swoim rodzicom, a takiego rozwinięcia sprawy chyba żaden rodzic nie chce.

Fotelik24 (offline)

18-04-2011 19:30:48

Czyli generalnie rzecz biorąc można powiedzieć,że jesteśmy przeciwnikami klapsów lub też jakichkolwiek kar cielesnych dla dzieci. Ktoś mądrze napisał,że mają one wymiar odwrotny do zamierzonego i taka jest prawda. Tym sposobem potęgujemy agresję u naszego dziecka.

pegy86 (offline)

12-06-2011 16:22:15

też jestem za całkowitym zakazem bicia dzieci, choć nie powiem że zdażyło mi sie dac klapsa smykowi... bardzo tego żałuje i wiem że to nie przez jego złe zachowanie tylko przez moją bezsilność... nie wolno bić, szarpac czy popychać!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

kujonka (offline)

15-06-2011 12:39:42

Katowice
wydaje mi się, że lekki klaps nie zaszkodzi, ani nie zaboli - dziecko w ten sposób będzie wiedziało, że nie wolno - niekiedy mówienie 100x nic nie daje... wszystko też zależy od wieku dziecka, ponieważ czasem lepiej zagadać o czym innym i już się młody nakręci winking smiley
pozdrawiam

Muminka (offline)

27-06-2011 23:18:29

Warszawa
Jestem przeciwna klapsom. Nie stosujemy wobec dziecka przemocy. Nie zawsze jest łatwo, ale staram się być opanowana, konsekwentna i stanowcza. Wszelkie konflikty rozwiązujemy poprzez rozmowę, tłumaczenie dziecku co źle zrobiło i kary (ale nie cielesne).

Moona (offline)

04-07-2011 16:07:47

Opole
Każdy klaps jest zły, lepsza jest metoda kar i nagród. Przemoc nigdy niczego nie rozwiązuje.

Muminka (offline)

30-07-2011 23:04:08

Warszawa
Uważam, że klaps jest oznaką naszej (rodziców) słabości. Rozumiem jeszcze jak stosuje się taką karę sporadycznie, ale są rodzice którzy każde nieporozumienie próbują rozwiązać w ten sposób bo po prostu brak im cierpliwości i chęci, żeby zrozumieć własne dziecko.

pasia24 (offline)

01-08-2011 10:40:36

Kanada
ogladałam rodzina 2+8(dzieci) to mi dodawało wiecej energii do mojej TYLKO dwójeczki, klaps jest wg mnie i nie tylko - oznaką słabości my jako rodzice powinniśmy WIECEJ MOWIC I TŁUMACZYĆ naszym dzieciom i maluszkom - one duzo jeszcze nei wiedzą, nei pamietam kiedy dałam klapsa 3 letniej Zosi, natomist własnei widze ze moj M ma mniej cierpliwości i nie tłumaczy małej ani przed klapsem ani PO dlaczego dostała. BŁĄD!! Jeśłi czujesz ze nie wytrzymasz wyjdz i sie uspokoj ... bedzie łatwiej po chwili winking smiley

emamusie licze na Wasze wsparcie - głosujcie na naswinking smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

yvonta (offline)

03-08-2011 11:10:26

Nie zgadzam się że nie można karać małych dzieci ja też stosuję tzw. karnego jeżyka i działa już od roku a moja córcia ma 2 i pół roku to pomaga nie tylko jej się wyciszyć ale również i mnie. Jak Nika słyszy że coś źle zrobiła i że ma iść na karę to sama idzie do kącika i czeka aż do niej przyjdę. Wczoraj rozlała w salonie całą butelkę wody ( ja w tym czasie robiłam się na bóstwo w łazience hi hi) a moja rezolutna córcia gotowała wodą oblała nawet książki nie wnikałam nawet w jakim celu. Jak to zobaczyłam wysłałam ją na "karę" uspokoiłam się ona też i dopiero wtedy razem posprzątałyśmy bo konsekwencje swoich czynów też trzeba ponosić. Jak zaszłam w ciążę to obiecałam sobie że nie uderzę swojego dziecka i na razie się trzymam ale czasami naprawdę mam ochotę bo to takie łatwe pozdrawiam.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

pasia24 (offline)

03-08-2011 11:16:55

Kanada
yvonta - jedno to kara i jeżyk a drugie to zastanowiłabym sie przed ta karą czy to była małej czy moja wina ze zostawiłam butelke.... jakby wylała na siebie wrzatek bo zostawiłas goracą herbate to byś ja czy siebie karała?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

aaangel1990 (offline)

19-08-2011 23:29:50

Szczecin
Zdecydowanie przeciw!
Mam nadzieję,że rodzic który kiedykolwiek uderzył własne dziecko w przyszłości ,gdy będzie już stary też dostanie od dziecka za to,że przypadkiem upuścił kubek z wodą!
Szaleństwo!
Skąd bierze się w "rodzicach" tak ogromna nienawiść do dzieci?
Jak obserwuję te matki w piaskownicy to mam ochotę zabrać te biedne dzieci.
Szoook!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546610, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.