Klaps - za czy przeciw?

Wysłane przez erka 

blondynamasyna (offline)

24-08-2011 22:23:04

Jelenia Góra
Ja jestem przeciwna klapsom. uwazam że trzeba tlumaczyc dziecku a nie je bic

Muminka (offline)

30-08-2011 18:03:36

Warszawa
Co innego kara typu karny jeżyk, a co innego klaps. Jeżyk to tylko część kary, najważniejsze jest zrozumienie co się źle zrobiło, a do tego jest potrzebna cierpliwość dorosłego.

yvonta (offline)

26-09-2011 21:30:58

Pasia24 wrzątek to ja trzymam sto kilometrów od dzieciny mojej. Pewnie, że to w dużym stopniu była moja wina ale każdemu błąd sie zdarzy może. Ten mój przykład nie był pewnie najlepszy, głównie chodzi o to że klapsów nie daję a Nika musi wiedzie co można a czego nie.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Madziulek11 (offline)

15-10-2013 21:23:51

Warszawa
Klaps to forma bicia i nie akceptuje jej pod zadna postacia... Nie bije , bo sama nie chce byc bita!!!

ameliarosz (offline)

31-10-2013 20:13:34

Warszawa
mnie rodzice karali klapsami nie widze w tym nic złego ... zasada prosta mówisz raz , drugi i za trzecim klaps oczywiscie działą to dopiero na dziecku które rozumie ze cos zle robi nie mówie o bobasach smiling smiley uwazam ze jesli klaps ma sprawic ze nie wychowam kolejnego rozpieszczonego i rozwydrzonego pretensjonalnego dzieciaka który uważna ze mu wszystko wolno to klaps jest dobrą metodą smiling smiley

Batka_2011 (offline)

31-10-2013 22:15:21

Wrocław
Ja jestem zdecydowanie przeciw. Mam prawie dwuletnią córeczkę i nie wyobrażam sobie podnieść na nią ręki, nawet jeśli miałby to być tylko klaps. Co więcej, nie podnoszę nawet na nią głosu. Kilkukrotnie zdarzyło mi się powiedzieć coś bardziej zdecydowanie i donośnie, ale nigdy nie był to krzyk.

Przyznaję też, że gdy widzę jak moi znajomi, dają klapsa swojemu 3,5 letniemu synkowi, to aż sama podskakuję jak ten klaps leci i nie chcę nawet na to patrzeć. A już w ogóle zatykam uszy i kilkakrotnie zaryzykowałam i poprosiłam, żeby tak nie robili, gdy mówili do swego synka: "Nie rób tak głupku, bo Ci zaraz w dupę dam", "Durny jesteś ?" i tego typu rzeczy. Podejrzewam i sądzę, że to po prostu pewne nawyki językowe i tyle, a nie chęć obrażenia czy poniżenia dziecka, ale dla odbiorcy z zewnątrz brzmi absolutnie paskudnie. Potworność.


[link widoczny po zalogowaniu]

marta_jadczak (offline)

27-11-2013 13:53:48

Warszawa
Ja mam dwójkę dzieci 5-latka i 8-latkę i nie ukrywam ,że czasem potrafią mnie bardzo skutecznie wyprowadzić z równowagi, ale karom cielesnym mówię kategoryczne NIEsmiling smiley Dla nich już samo wyciągnięcie konsekwencji za niewłaściwe zachowanie jest straszną karą, a poza tym uczę ich,że nie wolno nikogo bić, chyba że w obronie własnej.

kasiia1989 (offline)

03-03-2014 08:55:16

Rynek
Cytuj
blondynamasyna
Ja jestem przeciwna klapsom. uwazam że trzeba tlumaczyc dziecku a nie je bic
całkowicie się z tym zgadzam. Sama nigdy w dzieciństwie nie dostałam klapsa i nigdy nie dam klapsa moim dzieciom.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547510, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.