Kiedy dziecko może jeść jak dorosły?

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 15:27:35

Masz dosyć gotowania osobnych obiadków dla maluszka, mieszania w małym garnuszku, cedzenia, miksowania i zastanawiasz się nad tym, czy maluch nie mógłby już jeść tego, co przygotowujesz dla pozostałych członków rodziny? Zadajesz sobie pytanie, kiedy dziecko może zacząć jeść jak dorosły? Jeśli rozważasz taką decyzję, to dziecko ma już zapewne grubo ponad pół roku.

czytaj więcej

toja51 (offline)

06-04-2009 16:25:38

Kraków
Jedzenie ze wspolnego garnka na pierwszy rzut oka moze sie wydawac rodzicom nieatrakcyjne. To zadne jednak wyrzeczenie ugotowac cos "pod dziecko" np. odpowiedni krupnik. Dziecku milo jest, jak wszyscy przy stole jedza to samo! A jak widzi w swoim talerzu szara ciecz z farfąclami, a u taty kolorowe pyszności, to może to budzic jego podejrzenie, ze cos jest nie tak. Każdą potrawę mozna przyrzadzic smacznie lub sprawic, ze nie da sie tego zjesc. Dlatego jak juz sie jest mama i tata, warto nauczyc sie gotowacsmiling smiley))

Joanna (offline)

05-06-2009 16:42:16

Wrocław
Mój prawie dwu letni syn jada od dawna ze wspólnego garnka, ale mimo to i tak zawsze każe sobie dać zjeść z talerza taty....chyba nie dowierza że ma to samo na swoimsmiling smiley


sad smiley

donnavito (offline)

13-01-2015 12:51:40

Iława
Po roku dziecko z reguły moze jadac już wiekszośc dań z rodzicami, o ile są one zwyczajne, bez ekstrawagancji typu przyprawy z końca świata, chińskie sosy itp.I wiadomo, bez nadmiaru chilli, czosnku, bez grzybów.

kasztanka2 (offline)

13-01-2015 16:20:47

Bartłomiejowice
Odżywiamy się zdrowo, dietę mamy zróżnicowaną, wiec nie widzę nic złego w tym, aby roczna córeczka jadła tak jak my - to właśnie powoli wprowadzamy i nie widzę nic niepokojącego po przejściu ze słoiczków na zdrowe mamine jedzonko smiling smiley




kasztanka2 (offline)

13-01-2015 16:22:12

Bartłomiejowice
toja51 świetnie napisane grinning smiley barwo! smiling smiley

staraczkaKLA (offline)

13-01-2015 16:45:24

Witam Wszystkie Przyszłe i Obecne Mamusie, całuje wszytskie fasolki, brzuszki i Bobaski buziak od dziecka
Jestem Klaudia i jestem mamą karmiącąsmiling smiley na ebobasie poznałam całe mnóstwo przyjemnych mamsmiling smiley
SPAMUJE pierwszy razdzieck ona rowerku Od neidawna prowadzę sklep internetowy i wklejam linki gdzie tylko Moge, i tam gdzie nie moge w zasadzi też:p
[link widoczny po zalogowaniu] Zapraszam!

martynka002 (offline)

17-01-2015 17:48:49

wydaje mi sie , że po roku czasu może jeść wiekszość produktów a jak ma dwa latka to wszystko. w sumie u mnie w rodzinie jeden maluch ma półtora i wcina wszystko chetnie winking smiley

donnavito (offline)

17-01-2015 23:06:48

Iława
My jako dzieci tez często byliśmy karmieni jak dorośli przed ukonczeniem roku, nie było wiedzy, schematów żywienia, ludzie postępowali intuicyjnie i wszystko było o.k.

wojtaszek (offline)

25-01-2015 22:33:33

Tarnów
Donnavito ale my w dziecinstiństwie nie miałyśmy doczynienia z żywnością modyfikowaną, z przetworzonym jedzeniem, z ulepszaczami, konserwantami,itp. Dziś nawet chcąc ugotować dziecku jarzyny trzeba się natrudzić aby kupić z ekologicznej uprawy ,a mięso z naturalnego howu. Zgadzam się że w przygotowaniu posiłków dla dzieci powinniśmy zrezygnować z soli i cukru, mnie przeraża ilość różnych gotowych przypraw, panierek, kostek, torebek z serii pomysł na.... itd . Dawniej nie było tych " cudów" i potrawy smakowały rewelacyjnie. Wystarczy do zupy dodać warzywa, lubczyk, czasem liść laurowy czy ziele angielskie. Ja polecam też aby samemu hodować zioła w doniczkach które nie tylko fajnie wyglądają na kuchennym parapecie ale są rewelacyjnym dodatkiem do potraw.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546410, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19357.