Zdrowie w ciąży

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 15:02:24

To czy w jakiś szczególny, indywidualny sposób będziesz musiała zadbać o swoje zdrowie, powie ci lekarz podczas pierwszej wizyty, kiedy potwierdzi, że jesteś w ciąży. Będziecie się spotykać (aż do terminu porodu) raz w miesiącu, a ty za każdym razem będziesz musiała mieć aktualne badania krwi i moczu.

czytaj więcej

toja51 (offline)

04-05-2009 19:37:58

Kraków
Najwazniejsze to sobie nie odpuszczac. Nie traktowac ciazy jak choroby, jesli nie jest to ciaza patologiczna. Mysle, ze tak w ciazy, jak i wtedy, gdy nie spodziewamy sie dziecka, trzeba codziennie pokonywac swoje lenistwo. Mnie najlatwiej przychodzilo chodzenie. Nawet jak nie mialam czasu czy nastroju na spacer, zamiast jechac cala trase autobusem - dwa przystanki szlam na piechotke. Utrzymalam dzieki temu kondycje, no i nie roztylam sie.

boom (offline)

10-02-2010 22:01:16

Zgadzam się, ciąża to nie choroba, ale jednak o zdrowie trzeba wtedy dbać bardziej, niż kiedykolwiek... Dlatego przyszłym mamom polecam bardzo fajny, naturalny syrop (głównie ekstrakty czosnku i maliny) - Prenalen. Tak profilaktycznie, żeby coś na wszelki wypadek w apteczce mieć, a nie tylko mleko z czosnkiem i syrop z cebuliwinking smiley

anialadeevit (offline)

16-01-2013 23:45:33

Wrocław
Aktywność jest jak najbardziej wskazana, bo nie tylko wpływa pozytywnie na zdrowie kobiety, ale też poprawia nastrój. A dieta? O nią trzeba dbać nie tylko w czasie ciąży, chociaż w tym szczególnym czasie trzeba dbać o to, by nie brakowało witamin, minerałów czy kwasów omega (spożycie ryb jest u większości zbyt małe).

anialadeevit (offline)

12-05-2013 15:48:37

Wrocław
toja51, nawyki, o których piszesz dobrze mieć już wyrobione przed ciążą. Ale oczekiwanie na dziecko może być dobrym momentem na zmianę naszego zachowania, odżywiania, dbania o zdrowie smiling smiley

KasskaK (offline)

28-05-2014 18:32:18

Warszawa
Ja starałam się raczej dietą dbać o zdrowie, bo to zawsze najbardziej naturalne sposoby, z takich dodatkowych to tylko folik łykałam, bo mi lekarz kazał i to już zanim zaszłam w ciążę, jak się starałam o dziecko.

tomaszjawor10 (offline)

24-07-2014 17:13:10

Warszawa
Ciąża to nie jest choroba, dlatego nie trzeba brać żadnych leków. ewentualnie jakieś witaminy które przydadzą się również dziecku.


Modny [link widoczny po zalogowaniu] to też [link widoczny po zalogowaniu] dla każdego.

mikaa997 (offline)

02-02-2015 20:12:21

Wrocław
W ciąży polecam też picie soków, oczywiście nie za duże ilości ale szklanka dziennie naturalnego soku mi bardzo poprawiała samopoczucie i dla Maluszka to też samo zdrowie winking smiley

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 12:18:44

Biała Piska
W ciąży powinniśmy przede wszystkim dużo przebywać na świeżym powietrzu. Chyba najlepszą formą sportu są spacery. Do tego odpowiednia dieta.

[link widoczny po zalogowaniu]

edytta88 (offline)

18-05-2016 19:59:00

Białystok
Fajnie, krótko i na temat smiling smiley U mnie dopiero pierwszy trymestr, a już żałuję, że nie ćwiczyłam długo przed ciążą i nie dbałam tak o dietę... Z tych wytycznych biorę kwas foliowy i witaminy, ale tylko jod i dha, bo w pierwszym trymestrze to chyba te najważniejsze. Pozdrawiam przyszłe mamy smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 20899.