Mleko modyfikowane

Wysłane przez izabellamazurek 

ptysiowa_mama (offline)

11-09-2009 14:58:13

Warszawa
malgorzatap a moze to wynika z powszechnosci uzywania w Polsce mleka UHT? Nie wiem, bo sie nad tym nie zastanawialam winking smiley

oleczka1 (offline)

02-10-2014 13:19:27

Radom
ja przy wyborze mleka kierowałam się opinią koleżanki, która ma bliżniaki wcześniaki bardzo krótko karmiła je piersią więc wiedziałam że u takich maluszków się sprawdziło i nie było kłopotów z brzuszkiem. Ale warto skorzystać z próbek mleka lub pożyczyć na spróbowanie smiling smiley. Ja tak zrobiłam bo szkoda kupować całe pudełko. Moja znajoma dopiero za 3 razem trafiła na takie które zasmakowało maluchowi.

wojtaszek (offline)

08-01-2015 22:19:00

Tarnów
Ja dodałabym do tego artykułu jeszcze jedną ważną rzecz a mianowicie że jeżeli wybierzemy w uzgodnieniu z pediatrą mleko modyfikowane i ono będzie dobrze tolerowane przez nasze dziecko to nie powinno się go zmieniać a juz na pewno nie powinno się podawać mleka kilku producentów w jednym czasie. Nie tak dawno rozmawiałm z dziewczyną której córeczka ma straszne problemy z karmieniem , dziecko ciągle płacze, nie może przez kilka dni zrobić kupy, dostała wysypkę po mleku i Ona mi powiedziała że co kilka dni zmienia mleko, a teraz daje 2 różne. Mi pediatra odradzał zmianę mleka jeżeli nie ma ku temu powodów.

mikaa997 (offline)

28-01-2015 15:47:27

Wrocław
Po porodzie na oddziale noworodków polecono nam że można podawać dziecku bebiko, takie też mleko zakupiłam i u nas dziecko bardzo dobrze je tolerowało winking smiley

wojtaszek (offline)

01-02-2015 19:44:08

Tarnów
Ja karmię synka Bebilonem i jestem z niego zadowolona, mleko to wybrałam ponieważ w szpitalu takim własnie dokarmiali dzieciaki i nie chciałam już zmieniać. Moim zdaniem każde mleko które dobrze jest przyswajane przez dziecko jest dobre, tym bardziej że teraz producenci naprawdę dbają o to aby mleko modyfikowane było jak najbardziej zbliżone do mleka matki.

Modzelka8 (offline)

18-02-2015 09:05:01

Biała Piska
Ja karmię piersią, ale przez chwilę musiałam dokarmiałam malucha Bebilonem Pepti, bo ma skazę białkową. Jak dla mnie to strasznie śmierdzi te mleko i ma okropny smak, choć wydaje się że maluch nie narzekałsmiling smiley zwykłe mleka są pewnie lepsze ale te dla dzieci ze skazą są ble tongue sticking out smiley na szczęście dokarmianie długo nie trwałą i maluszek dalej może się cieszyć smakiem pysznego mleka mamusi smiling smiley

basic2008 (offline)

25-03-2015 09:07:01

Ośno Lubuskie
Ja pomimo najszczerszych checi musiałam zaprzestac karmienia piersia, gdy synek miał miesiąc.W szpitalu podano mu najpierw Bebiko i automatycznie maluch dostał silnej reakcji alergicznej. Pani doktor zmieniła mleko na bebilon pepti dha i Jas, pomimo ze najpierw sie buntował, 5 godzin "strajkował", to jednak zaczął je jesc i bardzo mu służy. Przede wszystkim ustąpiły objawy alergii, ładnie się wyprózniał i przybierał na wadze. Nie wiem jak inni lekarze- ale moja pani neurolog wypisała nam recepte, i kupujemy mleczko z 30% zniżką co jest dużym odciążeniem dla naszego skromnego budżetu smiling smiley

Natka664 (offline)

28-02-2018 14:46:57

@Modzelka8 to super, że możesz karmić piersią, ja niestety nie miałam własnego pokarmu i musiałam zdecydować się na mleko modyfikowane. Karmiłam swojego synka Mlekiem Humana 1 i na prawdę mu ono służyło. Teraz z perspektywy czasu wiem już, że czasem mleko modyfikowane to niezbędny element rozwoju dziecka i naturalny krok po zaprzestaniu karmienia piersią, lub właśnie w przypadkach kiedy matka nie ma swojego pokarmu.

tasminkana44 (offline)

26-03-2018 20:24:47

Cytuj
izka31
Ja nie karmiłam piersią bo nie miałam mlekasad smiley I od samego początku jest na mleku modyfikowanym... Rozwija się bardzo dobrze...

Ja również od samego początku karmiłam mlekiem modyfikowanym ponieważ nie miałam pokarmu. Zdecydowałam się na mleko od Humany. W tej chwili podaję synowi mleko Humana 2 i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mleko ma dobry i bezpieczny skład więc jestem spokojna, a maluch rośnie jak na drożdżach!

MamaLena (offline)

02-07-2018 21:25:59

My od 4 miesiąca na mleku modyfikowanym ale kozim Capricare :-) szczerze polecam córce przeszły bóle brzuszka, wzdęcia. Teraz dodatkowo pojawiły się kaszki na tym mleku Caprima. Również jestem nimi zachwycona bo nie powodują zaparć, są bez maltodekstryny i oleju palmowego. Córce bardzo smakują :-)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1575305, Użytkownicy: 73678.
Ostatnio dołączył/a Pinuka.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 22241.