Pieluchy

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 12:01:55

Pomyślcie sobie, jak wyglądał dzień młodej mamy na początku lat 80. XX wieku, kiedy nie było jeszcze pieluszek jednorazowych! Miałam tego namiastkę, kiedy pediatra zaproponowała mi używanie pieluszek tetrowych przez pierwszy miesiąc pielęgnacji mojej starszej córki.
 
 

czytaj więcej

toja51 (offline)

05-05-2009 16:00:28

Kraków
Pewnie, ze pieluchy tetrowe to gehenna, wiem przerabialam je przy dwojce dzieci. Ale tak mysle, ze wiele mam, ktore maja klopoty finansowe, mogloby dzisiaj zaoszczedzic siegajac po pieluchy tetrowe, no moze nie na noc czy na zimowy spacer, ale w innym czasie czemu nie? Przy pralce automatycznej? Suszeniu na sloncu? Nie taki diabel straszny jak go maluja

jmijeczka (offline)

05-05-2009 16:22:42

Wlkp
Myslisz ze pieluchy tetrowe to oszczednosc? A biorac pod uwage wode/prad jaki zuzywamy do czestego prania pieluch? Prasowanie i proszek? Wydaje mi sie ze niekoneicznie jest to oszczednosc. Wybeirajac tansze pieluszki jednorazowe chyba wyjedziemy na tym taniej. Kiedys gdzies ktos przedstawil fajne wyliczenie ile kosztuja pampersy i ile kosztuje tetra.. co ciekawe.. wyszlo taniej na korzysc pieluch jednorazowych grinning smiley

malgorzatap (offline)

06-05-2009 12:55:25

Hjørring
toja ja tez przerabialam tetre przy starszych i nie jest to tylko problem zmiany pieluchy - czesto trzeba zmieniac CALA posciel w lozeczku czy wozku, pilnowac,zeby pod przescieradlem byla zawsze folia (nikt mi nie powie ze to zdrowe), ilosc ubranek,ktore dziecko musi posiadac zwieksza sie dramatycznie, to samo z kompletami poscieli - ja nie widze w tym zadnej oszczednosci nie mowiac juz o czasie jaki mloda mama poswieca zamiast dziecku to pieluchom. No i ten niezapomniany zapaszek namoczonych pieluch unoszacy sie stale w mieszkaniu (bo przeciez nie pierzesz kazdej pieluchy osobno)nie mowiac juz o zapieraniu kupek.Suszenie na sloncu pod warunkiem,ze warunki i pogoda na to pozwalaja w przeciwnym razie cale mieszkanie ma sie pieknie udekorowane suszacymi sie wszedzie pieluchami. Sam szal!dziekuje,nie!


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-06 12:57 przez malgorzatap.

japonka (offline)

15-07-2009 13:51:14

Ale przecież oprócz tetry jest teraz szereg możliwości pieluchowania wielorazowymi pieluszkami. Moja mała nie ma odparzeń, ale ze względów zdrowotnych zdecydowałam się na pieluszki z materiału, które można prać. W rezultacie też wychodzi mniej kasy. Jest wiele różnych rodzajów, mnie najbardziej przypadły do gustu takie, w które w kieszonkę wkłada się wkłady chłonne (dużo lepiej chłoną niż tetra), a przy pupie dziecka jest cienki polarek, który przepuszcza wilgoć do wkładu, a przy pupie dziecka jest sucho, jak w pampersie np. [link widoczny po zalogowaniu]. Z kupą też można sobie poradzić za pomocą specjalnego papierka, który się wyrzuca do kibelka.
Z takimi pieluchami jest dużo mniej zachodu, niż się Wam wydaje, a sporo korzyści. A tetrę też stosowałam, jak mi np. nie starczało pieluszek, albo jako wkład do kieszonki...

zebrrra (offline)

22-07-2009 10:58:53

eh, kocham pampersy smiling smiley nie wyobrazam sobie uzywac teraz tetry! poza tym- jak juz ktos wczesniej napisal- to zadna oszczednosc. Za to przy pampersach oszczedzamy przede wszystkim czas, ktory mozna dac dziecku, a nie tracic na pranie i prasowanie pieluch winking smiley

[ebobas.pl]


Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

japonka (offline)

22-07-2009 12:33:47

Ale to właśnie nie tetra!!!!! a pieluszki zakłada się jak jednorazowe!!! i nie prasuje się!!! a co do prania, to wrzucasz do pralki...jedynie rozwieszanie jest może bardziej pracochłonne, ale ja rozwieszam z dzieciakami. Młodsze się cieszy, jak roztrzepuję, a starsze pomaga :-) a przy okazji zdrowsze dla dziecka!!!

malgorzatap (offline)

22-07-2009 12:49:05

Hjørring
e tam japonka nie przekonasz mnie...wszedzie gdzie sie ruszysz musisz miec ze soba TAKZE Z POWROTEM


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

japonka (offline)

22-07-2009 14:41:19

jestem niewątpliwą fanką, może dlatego przekonuję...:-) w sumie nie kłócę się o gusta, bo każdy sobie wybiera to, co mu najlepiej odpowiada, ale wydaje mi się że, to, co piszecie to stereotypy dotyczące pieluch wielorazowych!!! Ja gdybym miała jechać na tetrze, zrezygnowałabym po kilku dniach. W sumie masz rację malgorzatap z tym powrotem...ale jak zabierasz w podróż, to zajmuje mniej miejsca (bo bierzesz ok. 20 sztuk, niezależnie na jak długo wyjeżdżasz), a pampery? całą paczkę, chyba, ze kombinujesz gdzie i za ile dostać na miejscu, ale na tym też da się stracić trochę czasu...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-22 14:48 przez japonka.

jmijeczka (offline)

22-07-2009 15:08:28

Wlkp
Tak ale za to jak wracasz to masz o jeden pakunek (pieluchy) mniej grinning smiley
Mnie tez nikt nie przekona do wielorazowych. Wydaje mi sie ze sa bardziej higieniczne, juz nie mowiac o wygodzie grinning smiley I wcale nie wychodzi to drozej. Kiedys gdzies ktos super poprzeliczal.. ile kosztuja pampersy a ile uzytkowanie tetry. Co ciekawe, tetra wyszla drozej grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 20896.