SIERPNIÓWECZKI 2014

Wysłane przez Kwiatuszek 

ombreee (offline)

04-01-2015 20:27:07

Warszawa
Lili cholerka wie od czego ten ropień. Mógł np gdzieś się tam drapnac bakteria się dostała i ot co powstało. Albo np może być gronkowiec czy inne cholerstwo, zobaczymu czy coś wyjdzie na posiewie-oby nie. Bo to może oznaczac kolejny powrót w szpitalne mury.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Sierpniówki 2014smiling smiley)) [link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

04-01-2015 23:13:48

Wrocław
Ombreee - dobrze, że już w domu. Skór Poli ok. Zdarzają jej się czerwone plamy, ale już widzę, że albo od kataru, albo od zębów. Rzadko od czegoś nowego, co weźmie do buzi albo silnego ślinienia się bądź ulewania. Suchej nie ma teraz wcale i ogromnie mnie to cieszy grinning smiley A pamiętasz, o co chodziło z tym wysyłaniem paragonów za lipikar? Gdzie mogę to znaleźć? Bo chętnie skorzystam... smiling smiley
Ombreee, Stefka - ja od kiedy wiem, o tym azs piorę wszystkie nasze bluzki w Polusiowym proszku - dzięki temu nie martwię się, że podrażni ją przytulanie się do nas. Jeśli kładę ją na czymś pranym w innym proszku, podkładam jej pod głowę tetrę. Jeśli chodzi o krem, próbowałam wcześniej atoperal baby i był słaby, a z tego lipikaru jestem mega zadowolona - Stefka, może spróbuj? (to jest lipikar baume, ważne, że bez plusa, bo jest też z plusem) U nas po dwóch dniach zagoiły się nawet te najbardziej zaognione miejsca, mam wrażenie, że on działa cuda smiling smiley A myślisz, że to czochranie się po głowie, to z powodu swędzenia?! Kurczę, to może ja głupia się cieszę, że Pola odkryła swoje włosy, a ona się męczy?! Nie pamiętam, a ty karmisz mm czy kn?! Bo jak piersią, to może powinnaś pomyśleć o jakiejś diecie? Jeśli mm to problem z głowy, tylko pediatra mi mówiła, że wtedy w grę wchodzą tylko specjalne preparaty - nam przepisała bebilon petit dha (wykupiłam go bojąc się tego mojego kryzysu laktacyjnego, ale w końcu nie używałam). A słyszałyście o takim prebiotyku "Latopic"? Nam go dała alergolog. Trzeba go podawać przez trzy miesiące. Może to on tak fajnie działa, że Pola nie ma większych problemów ze skórą?! Przed wykupieniem go wypytałam kumpelę farmaceutkę i mówiła, że jest ok.
altaya - skok ze spadochronem, wow! I Ty mówisz, że mój mąż robi fajne prezenty?!
lili - nie wiem, czy odważysz się próbować, ale ja sobie bardzo chwalę pieluszki z tesco (ale nie te najtańsze, bo mają dwa rodzaje). Jak kiedyś Poli zaczynała się odparzać pupa, lekarka zasugerowała zmianę pieluch, a akurat używałam pampersów. Pediatra i ortopeda mówiły, że właśnie pampersy często są źle tolerowane przez skórę dzieci. Dady u mnie się nie sprawdziły, a na te tescowe zareagowała nam córa super. Teraz używam zamiennie pampersów i tescowych (według mnie jakość porównywalna). Może spróbuj, wiadomo, że nie wyleczysz tym istniejących odparzeń, ale może nie będą robić się nowe?! Może wystarczy zmienić na krótko, żeby skóra odpoczęła?!
Atana - historia z jabłkiem piękna! Fajnie, jak maluchy same dają znać, że są zainteresowane jedzeniem smiling smiley
justynkapilch - gratuluję przewrotów!

Ciekawe, co dzieję się z Anią i Kruszynką?! Dziewczyny, dajcie jakiś znak, bo tak smutno, gdy ktoś znika bez słowa.

U nas dziś marudzenie ząbkowe - znalazłam jednak na to sposób: nosidło plus moja ulubiona muzyka i tańce. Jak jest bardzo kiepsko, Pola dostaje smoczek lub gryzak z lodówki. Póki co działało. Ale wiecie co? Głupia jestem... Dopiero dziś się skapnęłam, że powinnam była wymienić smoczki Poli, bo ona ma ciągle te dla dzieci w wieku 0-3 sad smiley Mam nadzieję, że jej nie zaszkodziłam na zgryz...
Złożyliśmy dziś łóżeczko i Pola spędzi w nim dzisiaj swoją pierwszą noc. Ciekawe, jak jej się będzie spało. Żal mi kołyski, bo była piękna i zajmowała mało miejsca, no i Pola lubiła bawić się w niej w samodzielne kołysanie, ale już ledwo się tam mieściła, a w łóżeczku to ma przestrzenie, że ho ho smiling smiley Jutro postaram się jeszcze zamontować nad łóżeczkiem literki (Mikołaj przyniósł je pod choinkę, zrobione własnoręcznie przez moją siostrę, jak ładnie się uda powiesić, to dodam zdjęcie).


[link widoczny po zalogowaniu]

mama_28 (offline)

05-01-2015 11:15:04

Zielona Góra
ja na szybko bo mi dzieci swiruja;/

obiecane zdjecie z chrztu w kombinezonie (trochę niewyraźne ale powiększone i taki efekt;/) - jak widać szalu brak ;p :


a tu jeszcze takie sobie moje chyba ulubione smiling smiley - mojemu dziecięciu wystarczy zrobić "apsik" i tak wlasnie chichra grinning smiley



________________________________

[link widoczny po zalogowaniu]

----------------- Dziecko to dar od Pana, to cząstka nieba na ziemi -----------------

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

05-01-2015 11:16:06

Wrocław
no i widzę, że teraz cisza na forum smiling smiley
A u nas biało! Pięknie jest, ale jakoś nie zachęca mnie to do wyjścia z domu... Tak, czy inaczej iść trzeba, bo jutro sklepy zamknięte, a coś na obiad muszę kupić.
Pola walczy z katarem - jestem prawie pewna, że to od zębów, ale wkurza mnie to, że żadną mocą nie mogę go zwalczyć. Odkąd idą zęby, nocki nam się pogorszyły i Pola budzi się dwa do trzech razy sad smiley Chodzę więc jak zombie, niewyspana i półprzytomna, a nad ranem dzisiaj w czasie karmienia przebudziłam się, gdy już całym ciałem spadałam przez sen z pozycji siedzącej na bok (na męża, który spał sobie smacznie) smiling smiley A Pola oczywiście na rękach smiling smiley Nowe łóżeczko chyba nie zrobiło na niej większego wrażenia. Za to ja się nie mogę przestawić - za mało mi teraz miejsca w pokoju i w ogóle jakoś tak inaczej. Pewnie jeszcze kilka dni będę się oswajać. Poranek też miałyśmy kiepski - moja córeczka nie dała rady zasnąć spokojnie na swoją pierwszą pośniadaniową drzemkę, tylko kręciła się, płakała, puszczała bąki i ulewała, ale ulewała koszmarnie. Wyleciało z niej chyba wszystko, co zjadła, a może po prostu się przejadła, bo na śniadanko wyciągnęła do ostatniej kropelki wszystko z dwóch piersi?! Do tego oczywiście zatkany nos. Teraz w końcu udało mi się ją ukołysać i śpi, zobaczymy jak długo.


[link widoczny po zalogowaniu]

mama_28 (offline)

05-01-2015 11:24:12

Zielona Góra
dobra, Iza zbytnio zainteresowala się tym co mamusia na kompie robi i zaraz będzie "mama, a skad tu zdjecie Jacka?, mama, a co to za dzieci?"
szkoda zaczynać odpisywanie bo z góry wiem ze kiepsko pojdzie ;p

pochwale się jedynie ze mój wczoraj chyba podlapal butelke - wypil niemal 90ml na wieczor smiling smiley jak poszedł spac po 22 tak wstal o 2 i ok 5 - ten drugi raz dzięki mężnemu który jechal do roboty - a on to jakos cicho nie potrafi wyjść i za każdym razem Jacka budzi ;/

niby niezle ale.. nie spal do 6.30, a jak tylko swiatelko zgasiłam to Lukasz się obudzil bo miał koszmary, poszlam do nich a tu Iza już nie spi ;/ utulilam dwojke i poszlam się polozyc.. ale i tak zaraz było tup tup tup i spaliśmy lub raczej leżeliśmy we 3. po pol godzinie przyjechal maz i uprzejmie ustapilam mu miejsca i poszlam spac do dzieci. bilans nocy taki ze w miare wyspana jestem - ostatecznie wstałam po 10 grinning smiley

ide trochę ogarnąć chate bo kuchnia to istny Sajgon!


________________________________

[link widoczny po zalogowaniu]

----------------- Dziecko to dar od Pana, to cząstka nieba na ziemi -----------------

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

mama_28 (offline)

05-01-2015 11:29:14

Zielona Góra
ade - mojemu jak zeby szly już tak ostatecznie to tez zalapal katar - ale dosłownie na 2 dni - i do tego kupy rzadkie. jak tylko żeby zaczely "drapac" wszystko minelo.

shit lece bo Iza mnie wyczula... ;/
a myslalam ze jednak się uda ;p


________________________________

[link widoczny po zalogowaniu]

----------------- Dziecko to dar od Pana, to cząstka nieba na ziemi -----------------

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Stefka (offline)

05-01-2015 13:44:19

Xxx
Ombreee Mediderm chyba trochę działa,ja bym narzekała raczej że kiepsko się wchłania.ale za to kupiłam mleczko do kąpieli i tak natłuszcza skórkę,że normalnie widać jak woda spływa.Ombree,Ade trochę czytałam o Latopic i nawet miałam już kupować ale zaczekam może do wizyty u alergologa mamy 29 stycznia.
Ciuchy od dawna pierzemy w loveli,staramy się zakładać też jasne koszulki żeby właśnie Zuzia buzi nie podrażniała bardziej.
Ade my jesteśmy na Nutramigenie.spróbuję jeszcze kupić ten krem który polecasz może dla Zuzi też będzie dobry.Moja wcześniej ciągała się za włosy jak śpiąca była,a teraz to ewidentnie widać że się ciąga bo ją swędzi robi to tak strasznie nerwowo.
No co Ty nic jej smoczkiem nie zrobiłaś.nie potrzebnie się martwisz

Ach te zębysmutnydadzą nam popalić pewnie tak jak kolki.
Mama jaki ładniutki uśmieszek szerokiMr. Green


[link widoczny po zalogowaniu]

ania8918 (offline)

05-01-2015 13:50:29

Zator
hej dziewczynkiwinking smiley)) troche mnie nie bylo a tu tyle stron.;D

gratuluje wszystkim dzieciakom postepow, pierwszych "dorosłych" posiłków, oraz zabków.

u nas slina+ nerwy ale zabkow brak. Mały waży 8400. ubranka takie wyjsciowe 74 ale bodziaki i polspiochy to 80 sa na styk.
dzis na obiadek marchewka z ziemniaczkiem. maly wcina warzywka lepiej niż owoce. jutro wprowadzam kleik ryzowy.
filipek jest dzieckiem baaardzo ruchliwym. przebranie mu pampersa wymaga od nas wiele sprytu i wysilku. ja mu odpinam zdaze wyjac a on juz zdazy byc na brzuchu, znów kłade na plecki a on znow. kapiel jest smieszna bo mlody tak ciapie woda ze dobrze wszystko dookola mokre a my z mezem wygladamy jakby nas ktos pod prysznic wrzucil. no i zaczal sie placz jak go wyciagamy z wody...

łóżeczko opuszczone... zauwazylismy raz mlodego jak probowal sie podciagac do siadu i udalo mu sie do polowy- nie mam zamiaru ryzykowac maz przyniosl sprzet i lozeczko juz mamy na dole.

najlepsza zabawa filipa zrzucanie ze stolu wszystkiego co uda sie mu dostac. nawet w wigilie tak pociagnal obus ze wylalo sie wino z kieliszka bo moj maz oczywiscie twierdzil ze Fifi nie ma tyle sily a prosilam zeby sie odsuneli od stolu. no ale maz madrzejszy.

dzis zakupilismy fotelik do samochodu bo nasza kruszynka nie miesci sie w nosidle. jakas masakra byla jechac z nim w swieta do tesciow. mamy taki co sie reguluje pozycje pol lezaca bardziej lezaca i siedzaca wiec spoko. wydatek ponad 300 zl ale teraz mlodemu bedzie wygodniej.

my zaraz po sietwch 27 grudnia bylismy na weselu mojej kuzynki i maly z tesciami zostal. nie wybawilam sie bo bylam a to mlodego okapac a to cos tam a to tesciowej nie chce jesc... ehhh jak z moja mama zostal a my na 2 dniowym weselu to ani raz nie musialam do domu przyjezdzac.

na budowie robimy prad;DDDD

przepraszam ze tak tylko o sobie ale doczytam was i poodpisujewinking smiley)


[link widoczny po zalogowaniu]

Stefka (offline)

05-01-2015 13:59:25

Xxx
Moja dzisiaj miała debiut łóżeczkowy(do tej pory spała z nami).robiłam trzy podejścia i za trzecim razem usneła,i spała od 22 do 5 ranoMr. Greenrano dałam jej flaszkę którą zrzygała i już została w łóżku z nami.Całe łóżko dla nas,tylko zaglądałam do niej często więc i tak się nie wyspałam.
A wiecie co jest najlepsze że mój Ł się nagadał,że a to się odkryje,a to może się na brzuch przekręci,nóżkę w łóżeczku między pręciki włoży,że jej smutno będzie bo matki nie będzie czuła itd.no taki był przejęty że chcę ją do łóżeczka położyćuśmiech

Mama jak mój w domu to zawsze zachce mu się kichnąć jak Zuzia śpi i oczywiście on nie potrafi kichnąć po ciuchutku(stłumić)tylko aż się chałupa trzęsie.


[link widoczny po zalogowaniu]

ombreee (offline)

05-01-2015 16:40:08

Warszawa
Ade z tymi paragonami to dotyczy lipikaru z plusem. Jest taka ulotka przy kremie do wysłania, jakbys chciała to mogę ci wysłać bo ja mam aż 4 a z tylu nie skorzystam a wiem że nie do każdego kremu jest ta ulotka. Trzeba kupić trzy kremy a cZwarty przyślą gratis.
Tymka skóra też już w dużo lepszym stanie mimo że przez te święta zdarzyło mi się zjeść jakiegoś łokcia. Ale jeszczw czasem się drapie.
Ja starnan sie trzymać zawsze małego na pieluszce bo i tak tak się slini że bylabym cała mokrawinking smiley a tymka rzeczy piore w płynie lovela i płucze trzykrotnie.
Ade a czemu odradzasz ten lipikar z plusem? Coś z nim nie tak? Jak dla mnie to one takie same są-składu nie porównywałam.
MoŻliwe że skóra na głowie może Pole swędzi ć. A nie łuszczy się?
O latopiku słyszałam ale doświadczenia z nim nie mamy.
Na zgryz taki smoczek znaczenia nie ma raczej ciężej mogło jej być go w buzi utrzymaćwinking smiley


Mama piękny synek. Mój bąbel też tak się chichra-słodziakismiling smiley

Ade prowalas maści majerankowej na katarek?

Cdn.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Sierpniówki 2014smiling smiley)) [link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.