SIERPNIÓWECZKI 2014

Wysłane przez Kwiatuszek 

lili7 (offline)

02-01-2014 16:30:25

Wgw
Jeżeli chodzi o samopoczucie to jeden z lepszych dni chyba ( odpukać winking smiley ) Nawet zjadłam obiad i trochę mięska grinning smiley Poza tym mam takie chwile jakby mi ktoś na cycki położył kota grinning smiley tak mi w nie gorąco smiling smiley na samym początku też tak miałam smiling smiley

Piszecie o emocjach...ja mam czasami takie dziwne uczucie jakby mi się chciało płakać i śmiać, taki smutek połączony z euforią dziwne to, ale nigdy wcześniej tak nie miałam grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

kruszynka90 (offline)

02-01-2014 16:44:20

Nunka cos bardzo drogie są u Ciebie te badania.. ja robilam wszystkie też przed końcem roku i zapłaciłam 185zł za wszystko..

Zwolnienie też dostałam od razu przy pierwszej wizycie winking smiley Nie będe się męczyć w pracy jak i tak mamy 100% płatne a często chodze siku i poranne mdłości a jeszcze jak bym musiała siedzieć w pracy to bym zwariowała..;/

Ja zaczęłam ciaże z waga 56kg a teraz mam 58kg przy wzroście 160cm.. Ale brzuch wydaje mi sie że rośnie mi duży..

Jutro ide na kolejną wizytę zobaczymy co mi powie na wyniki tych wszystkich badań.. Nio i powinnam słyszeć już bicie serduszka mojego maleństwa.. Słyszałyście już jakie to uczucie.. (Ja mężowi teraz mówie że nigdy mnie tak bardzo nie pokocha jak ja jego bo teraz kocham go dwoma serduszkami naraz winking smiley) hehe

gizalka ja bym sie cieszyła na twoim miejscu... Wolała bym 100 razy bardziej sobie popłakiwać a nie mieć mdłości ;(

lili7 Jeśli chodzi o zwolnienie. W ciąży i tak musisz chodzić co miesiąc na wyzyte, czy prywatnie czy nie to każdy powinien wypisać Ci zwolnienie. Ale jak rozumiem chodzisz prywatnie to jak jesteś co miesiąc na wizycie kontrolnej to wypisuje w tedy zwolnienie nie płaci sie na pewno żadnych dodatkowych pieniędzy za to..


Czekamy na Ciebie Maleństwo ;* [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

kruszynka90 (offline)

02-01-2014 16:53:09

lili7 Jeśli chodzi o termofor to lepiej się kogoś poradzić bo w ciąży nie wolno brać gorących kąpieli to z termoforem może być podobnie...
Ja nawet nie mam żadnych wahań nastroju ani żadnych takich emocjonalnych rozmyśleń.. Męczą mnie bóle brzucha mdłości..;/


Czekamy na Ciebie Maleństwo ;* [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

lili7 (offline)

02-01-2014 17:00:16

Wgw
kruszynka90 rozumiem, tylko chodzi mi o to, że jak potrzebuję zwolnienia między wizytami to też muszę iść do lekarza- wtedy specjalnie po zwolnienie. Chodzę prywatnie bo wg mnie to zawsze komfort, mam jednego lekarza i na nim polegam, poza tym nigdy niewiadomo na kogo się trafi w przychodni.


[link widoczny po zalogowaniu]

Nunka (offline)

02-01-2014 18:01:12

Kruszynka90 ja nie wiem ile dokładnie mnie wyniosą te badania. Ale to co lekarz mi zapisał to sprawdzałam po kolei na stronie www labolatorium i jedno badanie 25zl inne 35zl i tak jak wszystko dodałam to wyszło mi 350zl.
Może jak się raz krew pobiera to tanie to wyjdzie. Nie wiem, zobacze w przyszłym tygodniu.
Długo czekałyście na odbiór wyników, czy juz na 2gi dzień były??

Lili7 ale ginekolog wypisze Ci zwolnienie do dnia następnej zaplanowanej z nim wizyty, także nie będziesz musiała specjalnie chodzić po zwolnienie smiling smiley

kruszynka90 (offline)

02-01-2014 18:56:43

lili7 ale jak między wizytami?? to chcesz tylko takie zwolnienia na pare dni to nie wiem czy Ci może tak wypisać..
Ale jak na caly miesiac wypisuje to jak jesteś na wizycie to wypisuje do dnia następnej wizyty.. winking smiley


Nunka tak raczej tak oddajesz jednego dnia i na drugi dzień masz wyniki jak robisz to prywatnie..

Dzisiaj mam lenia strasznego ;(


Czekamy na Ciebie Maleństwo ;* [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

aldona4 (offline)

02-01-2014 21:50:14

Rzeszów
Nunka – Witaj winking smiley Fajnie, że jest nas coraz więcej. Ja biorę Matruelle (kwas foliowy + witaminy w jednym), lekarz mówił, że może być zamiast tego Prenatal, ale jeszcze mi się nie skończyło to wcześniejsze, to na razie nie zmieniam.
Oliwka jest kiepska. Stosowałam ją na początku pierwszej ciąży. Nie dość że tłusta, to zapycha pory i skóra nie oddycha. Czytałam, że balsamy są dużo lepsze, czy kremy i te stosuję. Znalazłam w Rossmanie balsam od pierwszego miesiąca ciąży, zwykle są od 4.
U dentysty nie byłam. Kilka miesięcy temu wyleczyłam wszystkie zęby, to jeszcze chwilę poczekam z wizytą.
Dziś robiłam badania (krew, mocz, toxoplazmoza, różyczka, odczyn Wassermana, krzywa cukrowa) i zapłaciłam 121 zł.

Ja jem wszystko, nie mam zachcianek, czy odrzutów od czegoś. W pierwszej ciąży pojawiła się zgaga, ale odkąd wykryto u mnie cukrzycę ciążową przeszłam na dietę i zgaga minęła jak ręką odjął.
Dziś robiłam pierwsze badania, w tym krzywą cukrową. Oby wszystkie badania wyszły dobrze.

Ja zaczynam z wagą 43 kg. Zawsze byłam drobna i nie mogłam przytyć. Mam 1,58 cm wzrostu. W pierwszej ciąży przytyłam w połowie ciąży 10 kg, a potem miałam dietę i nie przytyłam już więcej. Dziecko ważyło 2580 g.

piekielna91 – Do dentysty chodziłam w pierwszej ciąży, tylko nie brałam znieczulenia. Chodziłam w 2 trymestrze, ale nie wiem, chyba nie ma to żadnego znaczenia kiedy.

ombreee – Jak chodzisz prywatnie, to musisz płacić za wszystkie badania, jak się chodzi na NFZ, to nie płacisz. Proste. W pierwszej ciąży nie płaciłam za nic, chodziłam na NFZ. Teraz też się zastanawiam, czy nie chodzić na NFZ. Mój lekarz teraz już tylko prywatnie, dlatego na pierwszą wizytę poszłam do niego.

gizalka – W pierwszym trymestrze wcale nie musi się zmuszać do jedzenia. Dzidziuś jest jeszcze bardzo malutki i wiele nie potrzebuje. Są kobiety, które dużo wymiotują i wręcz im waga spada. I to też jest ok na początku. Organizm i tak najpierw dostarcza potrzebnych składników dziecku, a dopiero potem zaopatruje matkę, więc nie ma się co martwić. Ja w pierwszej ciąży jadłam więcej, bo jestem drobna i chciałam, żeby dziecku nic nie brakowało. Przez to czy nie przez to objadanie się nabawiłam się cukrzycy ciążowej. Także dziewczyny, absolutnie nie zmuszajcie się do jedzenia, nie jedzcie za dwóch!

malgoskha – Pytaj, spróbuję odpowiedzieć, co u mnie zdało egzamin. Laktator polecam – jak masz mało pokarmu – będziesz mieć więcej. Jak masz za dużo – możesz sobie odciągnąć i ulżyć. Ja karmiłam piersią, ale od czasu do czasu używałam. Poza tym możesz odciągnąć i mąż nakarmi za Ciebie, a Ty możesz gdzieś wyjść. Już w szpitalu na 3 dobę jest nawał pokarmu i można sobie ulżyć. Kołyski nie mamy, usypialiśmy kołysząc na rękach, a jak dziecko podrosło zamontowaliśmy bieguny do łóżeczka i nadal je mamy.

lili7 – Myślę, że masażer do stóp możesz używać. Można się masować w ciąży, ale delikatnie i omijając sutki i brzuszek. Mam zrobiony kurs masażu I i II stopnia. Termofor na nogi też myślę, że spokojnie używaj. Jedynie co, to nie powinno się drastycznie zwiększać temperatury ciała, szczególnie brzucha.




marcik25 (offline)

02-01-2014 21:57:02

Międzyrzecz
Hej! Witam się po dłuższej nieobecności.
Przede wszystkim witam nowe mamusie i gratuluję dobrych nowin o fasolkach smiling smiley
Starałam się nadrobić wszystko, ale przyznaję, że ciężko z tym było smiling smiley

U mnie dziś zaczął się 11 tydzień. Wizytę mam umówioną na 20 stycznia i wtedy będę miała USG genetyczne. A tymczasem jutro wybieram się porobić wszystkie zalecone badania (trochę tego jest).
Ostatnią wizytę miałam 9 grudnia, to był 7 tydzień i już usłyszałam wtedy bijące serduszko smiling smiley Niesamowita chwila smiling smiley

Pisałyście o pracy i z tego, co pamiętam, kilka z Was jest już na L4. Ja byłam na zwolnieniu 10 dni na samym początku, bo miałam plamienia. Obecnie (odpukać) ustały, od niedzieli nie biorę już luteiny i mam nadzieję, że będzie dobrze... Moim zmartwieniem jest krwiak, który zrobił mi się na macicy, ale tak po cichu sobie marzę, że na następnym badaniu już go nie będzie... Wróciłam do pracy i powiem Wam, że nawet się lepiej wtedy poczułam. Tyle, że czasu brakuje na wszystko, bo wiadomo - pół dnia w pracy, obowiązki domowe i Mateuszek smiling smiley Druga ciąża jest zupełnie inna, nie ma czasu na spokojne pogłaskanie się po brzuchu hihi ciąża

Jeśli chodzi o rozstępy, to po pierwszej ciąży mam ich dosyć sporo na brzuchu, choć całą ciąży starałam się pamiętać o smarowaniu. Używałam wtedy Vichy. Teraz kupiłam mustellę, podobno dobra. I tak już je mam, ale oby mi choć więcej nie wyszło.

Wybaczcie, nie pamiętam jeszcze wszystkich nicków i sporo miałam do nadrobienia smiling smiley

Aha - pisałyście o przeczuciach co do płci smiling smiley A zaglądałyście do tej tabelki? [link widoczny po zalogowaniu]
Powiem Wam, że wśród kobiet, które znam na tyle, żeby je sprawdzić w tabeli winking smiley sprawdziło się wszystko smiling smiley Więc zobaczymy jak to będzie smiling smiley

Kinga a my pisałyśmy na tym samym forum listopadówek 2010 smiling smiley I znów mamy ten sam termin smiling smiley

Aldona ja też miałam cukrzycę ciążową, ale nie jakąś straszną. Miałam najwyższy cukier po glukozie 164, ale od 23 tygodnia byłam na diecie, bez insuliny. Dostałam glukometr, którym kontrolowałam poziom cukru na czczo i po posiłkach i praktycznie prawie nigdy nie miałam przekroczeń. Mateuszek urodził się z wagą 3700 g, więc do małych nie należał. Strach omysleć co się dzieje przy niekontrolowanym cukrze.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-02 22:02 przez marcik25.

gizalka (offline)

02-01-2014 23:34:27

Kaliskie Przedmieście
W sumie macie troszkę racji.... dzieciątko jest jeszcze malutkie więc nie będę się zmuszać do jedzenia, powinno mu wystarczyć jak będę jesć normalnie jak do tej pory. Ale się cieszę że się tu zapisałam, mam w Was tyle wsparcia...tylko wy mnie rozumiecie, dzięki dziewczyny....
A z tą płaczliwością u mnie nic się nie zmienia, mój mąż dziś stwierdził że go to niemiłosiernie wkurza, więc mu powiedziałam że chciałabym żeby on podobną burzę hormonów przeszedł, może by zrozumiał. Ale szczerze mówiąc mnie wkurza jego podejście do tego.....W sumie to nie myślałam nigdy że to tak będzie....ale jak na razie to jest jak napięcie przedmiesiączkowe 100 razy silniejsze, przynajmniej jak dla mnie....smiling smiley)
Troszkę mi z tym ciężko ale cóż dzidziuś najważniejszy...co nas nie zabije to nas wzmocni!!!!

Nunka (offline)

03-01-2014 08:59:31

WItam smiling smiley)

Aldona jejuś, tyle odpowiedzi, tyle fajnych informacji smiling smiley Super, dziękujemy ! smiling smiley Jutro wybiorę się do Rossmanna i poszukam jakiś kremów przeciw rozstępom smiling smiley

Marcik wg tej tabelki co podałaś wychodzi mi, że będzie dziewczynka grinning smiley Zobaczymy za parę tygodni, czy lekarz potwierdzi smiling smiley

Dziewczyny, nie wiem jak Wy, ale ja od początku ciąży zmagam się z katarem. Ale jest on taki dziwny bo mam go tylko np. rano i wieczorem. Katar spływa mi po gardle i muszę ciągle kaszleć bo mi łaskocze gardło. Dosłownie męczące na maxa sad smiley A najgorsze jest to, że w ogóle nie moge wydmuchać nosa bo nic tam nie ma sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-03 09:03 przez Nunka.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.