SIERPNIÓWECZKI 2014

Wysłane przez Kwiatuszek 

ombreee (offline)

01-01-2014 21:50:44

Warszawa
Andi bo lekarza mamy prywatnie, wiem że niektórzy lekarze wypisuja skierowania na nfz ale nie mam pojęcia jak oni to robią i od czego to zależy.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Sierpniówki 2014smiling smiley)) [link widoczny po zalogowaniu]

lili7 (offline)

01-01-2014 22:23:12

Wgw
ombreee Tacy lekarze mają np umowę z NFZ, albo przyjmują też w przychodni i mają skierowania z pieczątką...tylko zdarza się, że wizyta u takiego lekarza kosztuje trochę drożej. Mam nadzieję, że nie zapłacę fortuny. Mój ginekolog nie ma np w gabinecie usg, a że jest ordynatorem to podobno idzie się na oddział i mówi, że jest się od ordynatora i robi się USG smiling smiley

Tak, pracuję w szkole, oprócz tego studiuję i mam mnóstwo dodatkowych zajęć sad smiley nie mam siły....zdecydowałam się na dziecko chociażby po to, żeby trochę zwolnić bo latam jak wariatka...ale chyba mój sposób bycia mi na to nie pozwala, wiem, że medalu za to nie dostanę, ale kurcze.... chciałam sobie wziąć zwolnienie na sesję na studiach a to pod koniec stycznia...I jak już isc na zwolnienie to na jakiś konkretny czas a nie na dzien czy dwa. Poza tym takie "cykanie"zwolnien nie jest dobrze widziane w pracy. No i kolejny aspet, nie wiem jak wygląda u mojego lekarza (prywatnie) wizyta po zwolnienie - czy jest płatna normalnie jak każda inna, czy może tak jak wizyta po receptę...bo jeśli normalnie to trochę szkoda kasy.

Cholera czy ja się muszę tak wszystkim przejmować??confused smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

gizalka (offline)

02-01-2014 00:00:04

Kaliskie Przedmieście
Witaj lili, też myślałam o jakiś środkach na wyciszenie ale szybko sobie wypersfadowałam ten pomysł, podobno nie powinno się brać żadnych leków do końca I trymestru. Więc na razie próbuję sobie radzić sama. A z jedzeniem właśnie u mnie też nie bardzo nie mam na nic ochoty, zmuszam się żeby coś zjeść bo przecież dzidziuś musi się rozwijać, ale jak by to ode mnie zależało to bym mogła nic nie jeść. No ale czego się nie robi dla dziecka..... dla niego musimy być silne. Trzymaj się kochana

gizalka (offline)

02-01-2014 00:25:39

Kaliskie Przedmieście
Ej kobitki a powiedzcie mi macie wybuchy płaczu, bo ja coś ostatnio bez jakiegoś większego powodu chodzę i sobie płaczę....wkurza mnie to niemiłosiernie, mijego męża zresztą też. żadnych mdłości ani wymiotów nie mam ale za to sobie popłakuję.....

Nunka (offline)

02-01-2014 09:16:36

Andi ja np. chodzę prywatnie i dostałam listę badań jakie muszę zrobić. Byłam też specjalnie na wizycie przez NFZ ale ginekolog mi powiedział, że skierowanie to oni jedynie mogą na 3 badania z tego wypisać bo tylko do jest refundowane. A reszta badań to i tak byłaby płatna nawet jakbym chodziła na NFZ.

Lili, ja dostałam zwolnienie na 1 wizycie potwierdzającej ciążę. Zapytałam się tylko " a co ze zwolnieniem z pracy? " a lekarz na to "a chce Pani, to juz wypisujemy". I na tym skończyła się rozmowa. I dostałam L4 do kolejnej wizyty. Myślę, że nie ma co przejmować się tym, że w pracy jest to niemile widziane, phi. Nasze samopoczucie i dzieciątka ważniejsze przecież ! A zwolnić nas nie mogą, BA ! mają nawet obowiązek przyjąć nas na to samo stanowisko i nie za mniejsze pieniążki smiling smiley

gizalka ja też tak mam ! więc to chyba normalne, takie wahania nastrojów. Na wigilii przy każdych składanych życzeniach płakałam tongue sticking out smiley Ostatnio oglądałam wesele znajomych to też płakałam hehe smiling smiley Także taki nasz teraz urok smiling smiley

piekielna91 (offline)

02-01-2014 11:02:42

Bieruń
Ja się jedynie dużo wzruszam smiling smiley

a co do dentysty zapytam lekarza smiling smiley

Nunka (offline)

02-01-2014 11:12:37

Cześć Piekielna91 smiling smiley
Mi ginekolog zakładając kartę powiedział, abym odwiedzała stomatologa smiling smiley Sam z siebie, więc coś w tym musi być smiling smiley


Ja o dziwo dziś od rana coś robię ! Aż jestem w szoku smiling smiley Pranie złożone, teraz zamiatam, fiu fiu. Jakaś energia we mnie jest smiling smiley


A Wy kobietki jak się dziś czujecie? smiling smiley

ombreee (offline)

02-01-2014 12:25:15

Warszawa
Hej, ja dziś też czuję sie jak kapeć:/ ale zaraz ruszam tyłek na spacerek z synkiem to może lepiej się poczuje.
Z tymi zebami to nie ma żartów dziwczyny bo jak zrobi się jakas infekca czy Zapalenie zeba to moze byc niebezpieczne dla dziecka dlatego lekarze każą zrobic porzadek z zebami.

Gizalka ja nie zauwazylam zebym jakoś sie bardziej wzruszala.

Lili tez jeszcze studiuję ale to juz na szczescie ostatni rok mgr a pracy jeszcze nie zaczelam pisac oczywiscie no ale skoro do pracy nie chodze to mam eiecej czasu. Fajnie ze po obronie bwde jeszcze miala troche do porodu. Synka urodzilam na drugim roku studiów, dasz rade i ty. Najlepsze byo to że w czwartek wyszlam ze szpitala małym a w sobotę już na egz pojechalam bo sesjs juz sie zaczęła. Nie ma rzeczy niemożliwych dla mamusiekwinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Sierpniówki 2014smiling smiley)) [link widoczny po zalogowaniu]

malgoskha (offline)

02-01-2014 13:26:19

Mała Wielka
Hej dziewczyny
Co do płaczliwości to też ostatnio łezki lecą normalnie z byle czegosmiling smiley co do szkoły owszem też studiuje ostatni rok jestem w trakcie pisania pracy itp. ale im więcej czasu w domu tym mniej się chce pisać jakoś wole oglądać wózki i ubranka i różne gażdżety. No właśnie dziewczyny (zwracam się do tych mające dzieci) co byście poleciły nam przyszłym mamom. Jakieś rzeczy bez których ani rusz np. laktator czy jakaś kołyska czy inne rady na co mamy zwrócić uwagę?
pozdrawiam Was wszystkie:d


[link widoczny po zalogowaniu]

lili7 (offline)

02-01-2014 15:58:08

Wgw
Cytuj
Nunka
A zwolnić nas nie mogą, BA ! mają nawet obowiązek przyjąć nas na to samo stanowisko i nie za mniejsze pieniążki smiling smiley

Pod warunkiem, że ma sie umowę na czas nieokreślony ;/

Pytałam dziś w "moim" laboratorium o koszt badań- 169 zł, tragedii nie ma smiling smiley

Chyba dziś w pracy się przeziębiłam sad smiley zmarzłam, bo jak były wolne dni to nie było grzane i było zimno... a teraz boli mnie gardło... dziewczyny czy można używać termofora, chętnie położyłabym sobie na gardło i może nogi rozgrzała. A no i jeszcze jedno, wiem, że w trakcie miesiączki nie można używać masażera do stóp, a jak jest w ciąży??


[link widoczny po zalogowaniu]

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545852, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.