SIERPNIÓWECZKI 2014

Wysłane przez Kwiatuszek 

Atana (offline)

15-04-2014 22:29:28

Kraków
Ade - najważniejsze, że się ustabilizowało, jak szlag trafia plany to zawsze się człowiek wkurza, ale jak mus to mus... później sobie odbijecie wszystko, nic nie przepadnie smiling smiley Ja mam takie siedzenie i oszczędzanie się od dłuższego czasu to wiem, że nieraz człowiek chce dostać korby z nudów, polecam czytanie i oglądanie seriali - one świetnie zabijają czas i odwracają uwagę od nadmiernego myślenia smiling smiley

Stefka - Tobie, podobnie jak Ade, polecam książki i seriale smiling smiley

Malgoshka - gratulacje, też masz już kawał dzieciątka smiling smiley Dziewczyny nam rosną w siłę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ania8918 (offline)

16-04-2014 10:49:36

Zator
Hej dziewczynki;*
kruszynka porozmawiaj ze swoim mężem. Ciaza to nie choroba i jezeli nie ma zadnych przecwskazan to czemu ty masz zyc w celibacie? ciekawe czy on dalby rade wytrzymac 9 miesiecy + ok 3 miesiace pologu??? A tlumaczenie ze boi sie ze zrobi cos malemu jest bardzo egoistyczne, bo z tego co wiem jeżeli kobieta ma orgazm to dziecko dostaje endorfin wiec hormonow szczescia. a szczesliwa mama to szczesliwe dziecko. a jak to nie poskutkuje to przestan jego zadawalac niech wie jakie to nie fajne byc odtraconym.
Nie bój sie, że nie poradzisz sobie z dzieckiem. teraz wiem ze kobieta ma tak silny instynkt jesli chodzi o swoje dzieci ze to jest niewyobrazalne. pamietam jak Karolkowi w pierwszej dobie sinialy raczki chodziliam od pielegniarki do lekarzy wszyscy mnie zbywali ze to sinica poporodowa ze wyszedl raczka z glowka i dlatego. nie dalam za wygrana i wkoncu dla swietego spokoju zbadali malego i okazalo sie ze ciezka niewydolnosc serca. powiedzieli mi tyle uratowala mu pani zycie. w prokocimiu tak samo. tez nie bylam przygotowana na opieke nad dzieckiem podlaczonym do mnostwa kabelkow itp itd. ale dzialalam instynktownie i wiedzialam co robic zkad nie wiem. Takze kazda da sobie rade z wychowaniem malucha. Tak juz jestesmy stworzone.

Ade współczuje ci ale pamietaj zdrowie dziecka najwazniejsze. Wczasy nadrobicie, praca to tylko praca a zdrowie dziecka to podstawa- wiem co mówie. Duzo zdrowka dla was;*

u nas znow brzydka pogoda. dzis mam plan sprzatam w szafkach. takze zmykam dziewuszki;* milego dnia
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

julliet89 (offline)

16-04-2014 10:50:48

Niepołomice
Cześć Dziewczyny,
Nie mam ost weny do pisania, jakaś taka przybita jestem i cały czas chodzę zła jak osa, ... może przez ta pogodę ... sama nie wiem wszystko i wszyscy mnie wkurzają....

kruszynka - co do seksu to mój M. też na początku się stresował, ale mam w domu książkę "w oczekiwaniu na dziecko" (super poradnik - jest w nim dosłownie wszystko co powinnyśmy wiedzieć, tydzień po tygodniu ciąży i jeszce więcej, bo o diecie, ćwiczeniach i m.in. o seksie) no i dałam odpowiedni rozdział mężowi do poczytania i od tej pory już oboje jesteśmy usatysfakcjonowani z seksu grinning smiley

co do kopniaczków to włąśnie od dwóch dni mała tak kopie że masakra, całe podbrzusze mnie już boli, bo cały czas mi sie w brzuchu wywraca... ale jutro wizyta wiec zapytam gin czy wszysko ok i czy to normalne ...
No i nareszcie zwolnienie dostanę grinning smiley strasznie sie cieszę bo już baaaardzo przemęczona jestem i w domu bałagan... i przyda się odpoczynek i czas dla siebie smiling smiley

A jeśli chodzi o pogrzeb to: po pierwsze: JA spytałabym mężą/ narzeczonego co on myśli i czy chce żebym z nim szła
po drugie: napewno zależało by to od samopoczycia mojego (jak bym się czuła dobrze i na siłach to bym poszła, a jak nie - to nawet bym się nie wybierała)
a to czy ty ją znałaś czy nie, czy jesteś w rodzinie czy nie moim zdaniem nie ma żadnego znaczenia, przynajmniej dla mnie

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę nie przemęczania się przy świątecznym sprzątaniu grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

16-04-2014 11:53:35

Wrocław
kruszynka90 - brak seksu jest frustrujący, masz rację. Nie daj się. Jak nie pomoże rozmowa, zabierz go do ginka, niech on/ona mu wytłumaczy. O ile nie ma przeciwwskazań korzystajcie! Potem przy dziecku to już będzie trochę inny seks, bo po cichu, może z przerwami na zaglądnięcie do Maleństwa... Rozumiem sprawianie przyjemności mężowi, ale szczerze, tylko wtedy, gdy ty na pewno nie możesz, albo nie masz potrzeby. W innym przypadku chyba urządziłabym bunt na pokładzie smiling smiley To jest kolejna składowa mojej frustracji od wczoraj, bo seks oczywiście też póki co został wykluczony. A hormony działają...
Są też na szczęście miłe akcenty - od wczoraj dostałam tyle miłych wiadomości od uczniów, że troszkę poprawia mi się nastrój. Córa też robi, co może, żeby mnie rozweselić, bo kopie jak szalona właściwie przez cały dzień i całą noc smiling smiley
W weekend przywiozłam od szwagierki cały karton ubranek. Trzy kombinezony na zimę (a i tak nie wzięłam wszystkich, do tego dostanę z innych źródeł jeszcze minimum jeden), całe stosy bodziaków i innych takich smiling smiley Dużo jest bardzo maleńkich ubranek, bo ich córeczka urodziła się w 32 tc. Zakładam, że nie będą potrzebne, ale wzięłam na wszelki wypadek. Niestety, większość różowa. Te najbardziej nie w moim guście od razu przebrałam i zostawiłam, ale i tak nad częścią tych rzeczy się zastanowię. Jakoś tak mam, że nie podoba mi się różowo-falbaniaste ubieranie dziewczynek, a Wam? Tylko kurczę, nawet trudno kupić coś co nie bije różem po oczach i nie ma miliona kokardek.
Nie narzekajcie na pogodę, wczoraj we Wrocku padał śnieg! Mimo wszystko życzę pięknego i słonecznego (choćby tylko w sercu) dnia!


[link widoczny po zalogowaniu]

ade_1984 (offline)

16-04-2014 12:14:15

Wrocław
A, i dzięki Dziewczyny za wszystkie miłe słowa smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Atana (offline)

16-04-2014 13:55:13

Kraków
My z seksem nie mamy problemu smiling smiley Skoro dobrze się czuję i nie ma przeciwskazań to korzystamy, później będzie przymusowa przerwa.

Kruszynka - jak ten Twój taki wrażliwy to niech se loda sam też zrobi smiling smiley Trochę to egoistycznie z jego strony, w końcu też masz swoje potrzeby. Dziewczyny dobrze radzą, podsuń mu coś do przeczytania lub niech lekarz mu powie, że nie ma czego się obawiać smiling smiley

Poza tym byłam dzisiaj u położnej smiling smiley Dzisiaj była taka wizyta organizacyjna, trochę papierkowej roboty związanej z wybraniem jej na moją położną środowiskową. Pogadałyśmy, przeprowadziła ze mną ogólny wywiad typu, która ciąża, czy mam jakieś dolegliwości, u jakiego lekarza prowadzę itp. i mam przyjść do niej pod koniec czerwca na początku lipca, jak już będzie można określić jakim sposobem będę rodzić, to już pogadamy bardziej konkretnie. Ze względu na moją historię lekarze mogą mi zalecać cc zamiast porodu naturalnego ale tym będziemy się martwić później, narazie luzik smiling smiley

Dziewczynom z Krakowa bardzo polecam panią Beatę Marzec, to taka ciepła i otwarta osoba smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Magda29 (offline)

16-04-2014 14:01:44

Leśna laka
Stefka jak się dziś czujesz? Jeśli chodzi o ból brzucha i przypomina ból okresowy to
nie ma się czego martwić. Tak mi powiedział mój ginekolog. To ból przy rozciąganiu
macicy.


Lili u mnie te kopniaczki takie delikatne smiling smiley ale czasem mnie jakiś znienacka wystraszy.
Hehe na przykład wczoraj. Mały zrobił pujjj mamie smiling smiley a, że mnie z ranka wybudza to
chyba przez to, że mam kiepski sen. Na prawdziwe kopy jeszcze musimy trochę poczekać.


Ade strasznie współczuje. Najadłaś się strachu. Dbaj o siebie i pamiętaj zostały nam
jakieś 4 miesiące do porodu. To naprawdę nie jest dużo, zważywszy na to, że do tej
pory mogłaś pracować i się nieźle czułaś. Pamiętaj dzieciątko najważniejsze.
Później byś pluła sobie w twarz, że nie zachowałaś ostrożności jakby nie daj Boże coś
się miało źle wydarzyć. Ja już się przyzwyczaiłam do siedzenia w domu.
Nie ma tragedii. Wydaje mi się, że już zapomniałam jak to było w pracy i ciężko mi
byłoby wyobrazić sobie spowrotem pracę na wysokich obrotach a u mnie w pracy to
jest pewna wysoka norma dzienna jaką trzeba wyrobić, więc trzeba być non stop
nakręconym na maxa. Nie ma, że jeden dzień jest luźniejsza praca a innego więcej.
Ciągle ten sam hardkorowy pęd smiling smiley

Małgoskha wspaniale, że wszystko dobrze z dzidziusiem smiling smiley
Aaa odnośnie tego sikania to mam podobnie jak ty. Mój Mateusz ułożył się nóżkami
do dołu i mnie gila po pęcherzu. No szok. Co pól godziny do toalety. Parę kapek i
tak w kółko smiling smiley Ale bywają takie okresy, że mniej sikam smiling smiley pewnie wtedy mały jest
okręcony główką do dołu. Wogóle to mój dzidziuś leży bardzo nisko. Brzuch mi widać
dopiero od pępka do dołu. Pod piersiami płasko.


Kruszynka też mam czasem takie dni smutkowe i myśli, że sobie nie poradzę a chciałabym
być jak najlepszą mamą smiling smiley później to mija. Czasem wracają te myśli, czasem nie, ale
wszystko przeplecione wielką radością związaną z oczekiwaniem aż zobacze swoje szczęście.
Aaaa odnośnie sexu to my jakoś tak intuicyjnie rzadziej się kochamy, ale to nie znaczy,
że wcale tego nie robimy smiling smiley tylko ograniczyliśmy.


Dziewczyny nie pojechałam jednak na ten pogrzeb.

Ade myśle, że takie totalnie przesłodzone i lukrowane ciuszki dla dziewczynki też mi
się nie podobają. Tzn te takie totalnie przekąbinowane dodatkami smiling smiley
Wiadomo na pierwszym planie ma być dziecko a nie ciuszek jaki na sobie ma.


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-16 15:48 przez Magda29.

Magda29 (offline)

16-04-2014 14:27:04

Leśna laka
Właśnie smiling smiley wczoraj byłam z Michałem u spowiedzi. W oczekiwaniu na rozdawanie Komunii mały tak mnie kopał i się wiercił jak nigdy smiling smiley Heh.
Teraz pytanie czy mu się podobało w kościele czy nie smiling smiley

Przy okazji byliśmy też obejrzeć wózki do dziecka smiling smiley w sklepie Urwis, bo akurat jest tam ten model, który mnie interesuje tzn baby design lupo comfort. Akurat był granatowy i fioletowy. Ja myślałam o beżowym. Chciałam zobaczyć na żywo ten kolor, bo w komputerze to jednak nie jest to samo co
na żywo. W każdym bądź razie raczej jestem na niego zdecydowana. Bardzo lekki, zwrotny. Tylko zwątpiłam jak się sprawa
ma ze spacerówką, bo wygląda bardzo zgrabnie. Pani jednak pokazała mi do porównania innej firmy spacerówkę i była dużo szersza i większa i teraz
się zastanawiam czy spacerówki są standardowo zrobione do wagi, miesięcy życia czy niektóre służą na dłuższy okres czasu. Co myślicie?
Na jak długo wystarczy taka spacerówka [link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

lili7 (offline)

16-04-2014 14:27:56

Wgw
Ade biedaku współczuję Ci sad smiley nie martw się...nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło smiling smiley a powiem Ci, że zastanwiałam się co u Cibie jak Cię tak długo nie było...

Jeśli chodzi o sex to u nas też raczej rzadko, a to dlatego, że czuję ból...z resztą przed ciążą też tak miałam, że rzadko kiedy było bezboleśnie....dlatego liczę, że po porodzie coś się zmieni smiling smiley a teraz ten cholerny hemoroid to i d*** mnie boli sad smiley najgorsze to, że nie chce się schować ten dziad sad smiley

tak, tak i mam tak jak wy...wszystko mnie irytuje i jestem ciągle zmęczona sad smiley a zaraz wyruszam do szkoły i coś samochód mi się psuje więc mam nadzieję, że dojadę te 40 km w jedną stronę ...

AAAA i moja rozmowa z szefową nie doszła do skutku dzisiaj- więc dopiero po świętach muszę ją przydybać smiling smiley

Do usłyszenia babeczki...


[link widoczny po zalogowaniu]

Magda29 (offline)

16-04-2014 15:50:01

Leśna laka
Znalazłam fajną tabelkę z wiekiem dziecka i rozmiarem ciuszków jakie powinno mieć. Nie wiem czy to adekwatne do rzeczywistości, ale bardziej doświadczone mamusie może poradzą?

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546570, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.