kwietnióweczki-majóweczki2013

Wysłane przez Nikola2008 

Martyna_89 (offline)

17-06-2013 12:34:41

Hej,hej kobitkiwinking smiley

U nas noc w miare spokojnawinking smiley od wczoraj pije miete z meliska na zmiane i maly zaczal robic kupkiwinking smiley widac ze jest mu lepiej wiec nie wiem czy moze ta mieta pomaga...winking smiley
lilith-zmobilizowalas mnie z tym nosidelkiem i zapakowalam rano malego do nosidla i poszlam na spacer z psem-przespal caly spacerekwinking smiley
netka-pytalas o ilosc czasu na dworze,ja jak przyjde ze spaceru i maly zasnie to do wozka go i na balkon,jak ide do ogrodu to w ogrodzie spi,nie patrze czasowo bo jest ladnie i staram sie z tego korzystacwinking smileybo spi wtedy dluzej niz w domuwinking smiley

Ja truskawek tez jem sporo,probuje wszystkiego po trochu-wczoraj bylo troche pomaranczy i nawet na kebaba sie skusilam-mialam taka ochote ze szokwinking smileyale zadnych efektow ubocznych nie bylosmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

majowamamusia (offline)

17-06-2013 13:05:00

Kapelle Op Den Bos
Czesc dziewczynki!!
Martyna,ale narobilas mi ochoty na kebeba, mniam smiling smiley
xx
Juz myslalam, wlasnie ze moja miewa jakies problemy ze snam i jakies koszmary ja mecza. Słodko to wyglada jak robi takie dziubki smiling smiley
Jakas wyjatkowo grzeczna jest od wczoraj. Wczoraj spala praktycznie i jadla, o 20 kapanko i o 21 juz spala do 2 i wstalysmy dzis po 10 :0 Teraz tez mi troche spi, lubi usypiac w wozku chyba. Zaraz idziemy na kontrol do naszej pediatry, zobaczymy co tam slychacsmiling smiley
xx
Ja na spacery tez dlugie w miare chodze jak jest pogoda, czasami wystawiam ja na ogrod w wozku. Dzis cieplo, ale sloneczka brak.
Mala mi tez tak doi te cyce, ze nawet nie mam co sciagac, a przydaloby sie duzo mleczka do za 2,5tyg jedziemy do Polski. Nie wiem jak przetrwam ta podroz ;/ a na dodatek za dwa tyg czeka mnie przeprowadzka, jestem z deka przerazona...
xx
Paulina zazdroszcze noralnie takiej spokojnej duszyczki smiling smiley
xx
Co do smoka to moja raczej na dworze jest sklonna do ssania w domu zadko, ale tez bywa.
xx
Milego dzionka dziewczynki!!


[/url]

anilla (offline)

17-06-2013 13:10:43

-
CZEŚĆ
jak u Was ze szczepieniami? Wasze maluchy są juz po? Mnie nurtuje jedna rzecz, moja położna poradziła żeby szczepić małą nie wcześniej jak po skończeniu 6 tygodnia, najlepiej w 7. Wy w którym tyg. szczpeicie maluchy na WZW (druga dawka) i Błonice, Tężec, Krzuściec?


[link widoczny po zalogowaniu]



21.10.2011 pamiętamy aniołku :*

klauddynka (offline)

17-06-2013 14:27:25

Samborek
Anilla
Ja pójdę z Małą nie wcześniej niż 8 tydzień i to chcemy z mężem jeszcze rozłożyć szczepenia tzn. jedna szczepionka = jedna wizyta i kolejne szczepienie nie wcześńiej niż za 4 tygodnie, teraz to chcę tylko WZW B zobaczymy co na to pediatra ale ja jednak wolę nie pakować na raz tyle szczepień w dziecko, szczególnie, że ta jedna jest na 3 choroby.




Dziewczyny, czy zastanawiałyście się już nad rozszeżaniem diety Maluchom?
Ja wiem, że u niektórych z Was to będzie dopiero za dobrych pare miesięcy ale u nas ze względu na karmienie mieszane to już za nieco ponad 2 miesiące.

Skłaniacie się ku słoiczkom czy może same będziecie robić?
Ja rozważam zrobienie teraz przetworów owocowych i pasteryzację, żeby Mała miała na później (tzn. na okres jesieno-zimowy) ale nie wiem w sumie bo nigdy nie wiadomo czy pryskane itp.

Jak słoiczki to jakie?
Czytałam o Hippie, wiadomo wszystko pięknie ładnie...z kolei te z Babydream z Rossmana ponoć są produkowane przez Hippa właśnie (prawie taki sam opis słoiczka jak te Hippowskie) z tym, że ja raz sama sobie kupiłam tego BabyDream i trafiłam na chrząstkę a właściwie jej maleńki kawałek..no ale z drugiej strony równie dobrze mogło się to trafić w każdym innym słoiczku.


[link widoczny po zalogowaniu]

EwelinaB (offline)

17-06-2013 15:52:04

NYC
Hey mamusie!!

Martynka jem czekoladę smiling smiley My współżycie podjeliśmy po równo 6 tyg, chociaz ja już po 3 tyg czułam się super i miałam taki pomysł żeby zaszaleć wcześniej ale mój mąż chciał odczekać regulaminowe 6 tyg. Chyba bał się, że mi coś zrobi.

majowa mamusiu to normalne, że malutka ciągle przy cycu smiling smiley Jeszcze niesłyszałam takich madrości, żeby noworodkowi pierś ograniczać :/ Incia dobrze Ci przybiera, olej chudą wywłoke i jej złote rady winking smiley
Herbatką koperkową można dopajać już tygodniowe dziecko tylko z głową. Ja preferuję taką parzoną z ziół szuszonych a
nie te naszprycowane glukozą i innymi świństwami granulaty.
Sama kupiłam tą herbatkę z HIPPA ale mały był po niej niespokojny i miał bolesne bączki, po przeczytaniu składu
stwierdziłam, że koło kopru to ona co najwyżej stała i wyrzuciłam. Niektórym mamom pasuje i chwala sobie. Teraz wogóle nie dopajam małego jest tylko na cycu - pediatra odradziła. Mój mąż też z gatunku sprzątających co mnie bardzo cieszy smiling smiley Jonathan wydawał dzikie odgłosy przez sen od urodzenia do ok miesiaca życia. Czasem tak jakby śmiał sie w głos przez sen a czasem takie piski, wzdychania. Niepokoiło mnie to na poczatku ale pediatra mnie uspokoiła w tym temacie, mówiąc, że to normalne u noworodków. Pupke wietrzymy co najmniej raz dziennie ok 20min. Jestem w pobliżu i łapię ewentualne siuśki winking smiley

lilit-marlie ja też całą dobę kisze się w staniku. Nie chodze bez bo boję się, że będę miała obwisłe piersi tongue sticking out smiley
Też miałam taki kryzys, że mi się kompletnie nic nie chciało robić w domu, zapominałam o róznych rzeczach byłam roztargniona i nieorganizowana ale od tygodnia mam takiego powera, że robię genetarne porzadki winking smiley
My też nie przegrzewamy małego i też mnie dziwią rodzice, którzy ubieraja dzieci jak eskimosy winking smiley i też uważamy nosidełko za super wynalazek, sprawdza się szczególnie gdy muszę gdzieś wyskoczyć na szybko i nie mam czasu
na tarabanienie się z wózkiem. Co do smoczka to niektóre dzieci tak mają, że nie przepadaja za nim smiling smiley

Netka spacerujemy ok 2-3h dziennie jeśli pogoda pozwala. Jeśli pada to spędzamy czas na tarasie.

Juwelka ja zdecydowałam się na tabletki anty, biore już od prawie miesiąca, klasyczne dwuskładnikowe. Ginekolog powiedział, że po 6tyg od porodu gdy nie ma problemu z laktacja można brać zwykłe tabsy a nie te tylko na progesteronie
zalecane przy karmieniu piersia (maja niższą skuteczność). Nie wysypało mnie po nich, nie zaburzaja laktacji.

Nilkola jak tam Kubuś? Nie traci dalej na wadze? Mam nadzieję, ze to był tylko jednorazowy incydent.
Mój Junior karmiony cycem kupczy 2-3 razy na dobę.

Niespodzianka mam podobnie tylko u mnie ta nadwrażliwość objawia się płaczliwością. Wzruszam się byle czym - mam nadzieję, że mi to minie bo nawet oglądając filmy płaczę a nigdy tak nie miałam winking smiley

Paulikna noworodki szybko przybierają na wadze. Tymuś jest ok, nad wagą się nie zastanawiaj. Jak skończy 3 mies to już nie będzie tak gwałtownie przybierać na wadze. Piję herbatkę na laktację z mieszaniny suszonych ziół (koper, rumianek, anyż, pokrzywa, trawa cytrynowa...) kupiłam w sklepie zielarskim. Mój syn też z spokojny, nie narzekam smiling smiley
Jak tam postępy w pisaniu magisterki?

Kroppeczka karmie tylko piersia. Okres miałam równiutko po 8tyg od porodu.

agrataka zielone wodniste kupki świadczą o jakiejś niedyspozycji ze strony układu pokarmowego.
Mój syn reagował takimi kupkami na truskawki, więc wykluczyłam z diety i jest ok.
Mam nadzieję, że już wszystko wróciło do normy smiling smiley czapeczek co do zasady nie nosimy, no chyba,
że mam małego w nosidełku a jest wietrznie.

anilla u nas szczepią innym systemem. Pierwsze szczepienia mieliśmy na 2 mies (WZW, błonica,
tężec, rotawirusy), teraz w piątek robimy krztusiec i pneumokoki.

klauddynka ja kupiłam super sprzet do wyciskania soków i drugi do duszenia owoców i warzyw na
parze i robienia z nich przecierów. Słoiczki będę stosować tylko awaryjnie na wyjazdach, poza domem.

reszta dziewczynek buziak od dziecka

Odnośnie pytania jekie zadała anilla - my becikowego nie załatwiamy z racji tego że mieszkamy i pracujemy za granicą. Ile jest czasu na załatwienie becikowego? Chyba przedłużyli do roku od porodu?? Nie jestem na bieząco z przepisami w Polsce. My i tak się nie kwalifikujemy, bo z tego co słyszałam to jeżli dziecko urodzi się za granicą to warunkiem ubiegania się o becikowe jest stałe zamieszkanie jednego z rodziców na terenie Polski. U nas dodatkowe komplikacje bo mały ma podwójne obywatelstwo i nawet nie ma załatwionego jeszcze nr PESEL. Chcę poczekac az będzie siedział, wówczas zrobię mu zdjecia do paszportu i od razu złożę wniosek w konsulacie o nadanie dziecku nr PESEL.

A u nas spore zmiany smiling smiley Wziełam się za siebie i chodzę 2 razy w tyg po godzince na siłownię. Mam jeszcze 5 nadprogramowych kilogramów po ciąży sad smiley W ubiegłym tyg odwiedziłam fryzjera, kosmetyczkę, solarium bo wyglądałam jak córka młynarza. Zrobiłam sobie facial i paznokcie i znowu czuje się jak kobieta smiling smiley
8 lipca wracam do pracy na pół etatu. Tak postanowiliśmy. Nie chcę stracić czegoś na co tak długo pracowałam. Będę wychodzić po 6 rano a przed 12 będę już w domu, więc myślę, ze tragedii nie ma. Czeka mnie teraz casting na nianię i tu moja wielka obawa bo wymagania mam ogromne i nie wiem czy w tak krótkim czasie kogoś sensownego znajdę. Myślę, że tak, bo szukamy przez agencję a nie z ogłoszenia. Przed powrotem do pracy muszę też odbyć 5 dniowe szkolenie w innym mieście co wiąże się z wyjazdem. Mąż weźmie na ten okres wolne od pracy. Nie wyobrażałam sobie jak przeżyję 5 długich dni i nocy bez syna...więc mąż wymyślił, że pojedziemy we 3 smiling smiley 8h dziennie na szkoleniu a potem będziemy zwiedzać. Kochany jest.
Nie wiem czy będę miała czas udzielać się regularnie na forum więc jeśli, któraś z Was ma profil na facebooku i miałaby ochotę widzieć mnie w znajomych niech da znać wiadomością prywatną. Odeślę link do mojego profilu. Zżyłam się z Wami dziewczynki i nie chciałabym tracić kontaktu
Pozdrawiam sedrecznie!!!

EwelinaB (offline)

17-06-2013 15:57:49

NYC
jej jakie błędy narobiłam, sory, nie chce mi się już poprawiac bo pisze z iphona
przepraszam

agrataka (offline)

17-06-2013 17:11:09

Kraków
klauddynka jak napisałaś Niespodziance o doborze kształtu smoczka to aż zaczęłam szukać znów tego filmiku. Znalazłam a patrzę niżej Ty już też znalazłaś winking smiley
PS Widzę, że walczysz o to naturalne karmienie jak się tylko da - super.

majowamamusia noo to ciekawa ta dieta szpitalna u Ciebie była winking smiley

Martyna_89 ja jadłam czekoladę, piłam kakao - wtedy młodemu nic nie było winking smiley ale teraz te truskawki namieszały (choć dziwi mnie że jeden mój łyk koktajlu tak mógł namieszać) i od paru dni uważam z jedzeniem.
lilithmarlie ja tez całą dobę w karmniku tj staniku winking smiley Jedną noc spałam bez i po tej nocy młody mnie pogryzł – może dlatego ze piersi inaczej się ukaldały?! Kto to wie!
Niespodzianka29 a jakie wytyczne dostałaś od lekarza co do układania główki na jedną stronę? Ja zaczęłam tego pilnować u mojego szkraba i jest już lepiej.
kroppeczka u mnie @ jeszcze nie widać - ale jestem dopiero 6 tyg po porodzie (nareszcie koniec połogu! Tj taki książkowy, bo ogólnie to skończył się już dawno) i karmię tylko piersią, nie dopajam też.
lilithmarlie dzięki za odpowiedz, ale on właśnie się męczył przy pierdkach i kupach od kilku dni (zupełnie inny płacz). Dziś byłam u pediatry i ogólnie powiedział, ze w tej kupie nie widzi nic niepokojącego, ale dla świętego spokoju szczepienie o kilka dni przełożyliśmy. I najwidoczniej to jednak reakcja na coś co zjadłam (czyli pewnie te truskawki, tj w tym łyku to może jedna była winking smiley) bo dziś w nocy i przez dzień są już bardziej żółte (ale pół piątku, sobota i niedziela były zielone). Zobaczymy jak to będzie dalej. Póki co lekko ograniczyłam dietę i więcej piję i jego częściej przystawiam do piersi.
A ile Ty wypijasz herbatek laktacyjnych na dzień? Bo ja do tej pory piłam tylko jedna i może to za mało?
majowamamusia mój synalek nie tyle "gada" przez sen co parska jak mały źrebak winking smiley Wierci się i inne dziwne odgłosy daje winking smiley A jak się budzi w nocy to... wczoraj mi wyszedł z rożka! Budzę się, patrzę na niego w łóżeczko a tu on praktycznie już poza nim - wyszedł do góry a haha rożek zapięty - i co ciekawsze z tetry tez wyszedł winking smiley i zastałam go w siusiakiem na wierzchu winking smiley
A pupę wietrzymy, najwolę na przewijaku lub gdy siedzę to układam młodego na moich nogach – on na brzuszku. Wtedy jakby coś to tylko mam spodnie/leginsy do zmiany winking smiley
klauddynka na fakt - nie dopytałam w jakim miejscu mierzyłaś temperaturę. PS Zazdroszczę tych opasek - chłopakowi to nie ma jak samych uszu zakryć winking smiley
Netka_88 my na polu jesteśmy różnie - czasem długo czasem krótko, ale faktycznie z takiej pogody trzeba korzystać! Ja za bardzo nie moge się opalać więc przy upałach czekam z wyjściem na popołudnie.

A mój szkrab na skończone 6 tygodni (wczoraj skończył) waży równe 4kg. Urodził się z wagą 2900, wychodziliśmy ze szpitala z 2720 (3 doba) więc chyba ładnie przybiera?

...i jeszcze trochę pytań;

Kiedy Wasze maluszki zaczęły gugać? Tj gadać po swojemu?
Na kiedy planujecie chrzciny (tj te co planują)? I w co się ubieracie??
Jakimi kremami z filtrem smarujecie dzieciaczki?

aaa i dzięki za odpowiedz w sprawie czapeczek winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

i... Hashimotka

kroppeczka (offline)

17-06-2013 18:46:07

Kamczatka
agrataka- my chrzciny robimy 12 lipca. 11 lecimy do Pl a 12 juz robimy bo maz jest bardzo krotko my zostajemy do konca wakacji. hmmm a co do ubioru.... Natalce kupilam taka sukienusie:

[link widoczny po zalogowaniu]

a na zmiane mam inna bawelnianasmiling smiley dla siebie nie mam nic. nic mi nie lezy, niby brzuch mam maly ale oponka zostala. ostro wzielam sie za cwiczenia ale nie wiem czy w ciagu mca spadnie a kupic cos musze.

filtru uzywam 50+ , musze zmykac glodzik mnie wzywa.

anilla (offline)

17-06-2013 19:32:16

-
jestem załamana, moja mała ma takie kolki, że juz nie daję rady, wczoraj płakała od 20 do 24.30


[link widoczny po zalogowaniu]



21.10.2011 pamiętamy aniołku :*

kroppeczka (offline)

17-06-2013 19:42:12

Kamczatka
anilla- biedne te nasze malenstwa. ja tez wczoraj juz nie mialam sily. wszedzie malej bylo zle i plakala.
teraz wlasnie udalo mi sie jej dac mleko z butelki wypila 100 ml, zobaczymy jaka bedzie nocka. poki co zadnej kupki jeszcze dzisiaj nie zrobila.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546610, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.