kwietnióweczki-majóweczki2013

Wysłane przez Nikola2008 

kroppeczka (offline)

08-06-2013 10:39:14

Kamczatka
hejka

u nas wieczor piekny :joliecouette: chyba tfu tfu tfu w niemalowane kropelki zaczely dzialac, kolezanka z Pl przywiozla mi espumisan. i wczoraj wieczor mala o 20 jadla i sama spokojnie w lozeczku sobie lezala ( wczesniej nie bylo opcji zeby tak nie spiac sobie lezala, ostnimi czasy tak bylo tylko przez pewnien czas jak sie urodzila). i w koncu sama zasnela i spala do..... 2. az 6 godzin przerwy miala a piersi myslalam, ze mi eksploduja, ale pieknie wypila o tej 2 jakby z butli pila i dalej poszla spac, kolejne karmienie o 6 smiling smiley

u nas same noce w karmieniu sa ok, bo jak wstaje w nocy wstanie to wypije i idzie spac ale te wieczory tragiczne bo przedwczoraj poszla spac o 2 i caly czas placz no ale mam nadzieje, ze juz bedzie tak jak wczoraj smiling smiley

smoczki to ja mam 3 rodzaje: Aventu ( tylko raz umiala go zalapac, kolejne proby konczyly sie pluciem i dlawieniem,a synek ciagnal aventa) Tommeegiego za wysoko dla nas ma ten plastik pod noskiem bo mala ma zasloniete dziurki od noska, skonczylo sie na smoczku Nuka i ten zalapuje ale.... na spacerze bo w domu za chiny go nie pociagnie. a jak szykuje mala na spacer to placze i boje sie, ze sie zagrzeje i jej podaje i tylko wtedy jakos udaje.

Juwelka- jakbym o nas czytala :e_wink: ja tez ratuje sie spacerami bo tak malutka placze i marudzi i na rekach caly czas a proba odlozenia do lozeczka konczy sie placzem. na spacerkach pieknie spi.

ja mam dylemat jak ubierac na dwor??? u nas ost piekna pogoda ale jak to na wyspach wiaterek. synek biega w krotkich rekawkach ale Nastke nie wiem jak ubierac??? jak ubieracie na dwor??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-08 10:41 przez kroppeczka.

Paulina_89 (offline)

08-06-2013 11:18:58

Busko-Zdrój
ROZPAKOWANE MAMY:

NICK------------------DATA UR.---WAGA/CM---PŁEĆ----CC/SN----IMIĘ
1. EwelinaB................06.04.13.....3100/56........CH.......SN.........Jonathan
2. Monitka1985..........18.04.13......2320/49.......DZ........CC.........Milena
3. Kroppeczka............23.04.13......2880/?.........DZ........SN..........Natalia
4. Anula2487..............2?.04.13......2100/47.......DZ.......SN..........Oliwia
5. Kamelia..................27.04.13.....3060/58........DZ.......SN..........???
6. Nikola2008.............29.04.13......2940/50........CH......CC..........Jakub
7. Madziaglasgow.......30.04.13......3122/50........CH......SN...........Dorian
8. Szyszka85...............01.05.13.....3000/53........DZ.......CC..........???
9. Juwelka..................02.05.13......3980/58........CH......CC...........Dawid
10. Klauddynka............03.05.13......2670/51........DZ......SN...........Laura Klementyna
11. Agrataka................05.05.13......2900/52........CH......SN...........???
12. Jodyna...................06.05.13......4370/57........CH......SN...........Tomek
13. Madzik128..............07.05.13......3890/55........DZ......CC...........Zuzia
14. Bede_mama...........07.05.13......3480/52........DZ......CC............Laura
15. Karincia.................07.05.13.......3200/55........DZ.....SN.............Oliwia
16. Madrenka..............07.05.13........3400/57.......DZ.....SN.............Zuzanna Małgorzata
17. Jopka....................07.05.13........3790/60.......CH.....CC.............Kubuś
18. Anilla.....................09.05.13.......4060/59........DZ.....SN.............Karolinka
19. Niespodzianka........11.05.13.......4400/56........DZ.....SN.............Hania
20. Lilithmarlie.............15.05.13.......3630/57........CH.....CC.............Adam Waldemar
21. Path.......................15.05.13......3900/56........CH......CC............Filip
22. Martyna_89............16.05.13.......3250/55.......CH.......SN...........Tymoteusz
23. Moniks...................17.05.13.......3970/60........CH......SN...........Olek
24. Katranaka...............20.05.13.......3400/54.......CH.......SN...........Krzyś
25. Paulina...................21.05.13.......3960/58........CH.......CC...........Szymek
26. Ewasaute...............25.05.13........3460/54.......CH........SN...........Adaś
27. Majowamamusia.....03.06.13........3500/51.......DZ.......SN............Incia

POZDSUMOWANIE
Liczba mam: 27
Liczba chłopców: 14
Liczba dziewczynek: 13
Liczba porodów SN: 17
Liczba CC: 10
Liczba kwietniówek: 7
Liczba majówek: 19
Liczba czerwcówek: 1
"Wysyp" 7.05.13 - 5 dzieci

PS. Brakuje nam kilku imion


[link widoczny po zalogowaniu]

Paulina_89 (offline)

08-06-2013 11:38:29

Busko-Zdrój
hej smiling smiley

Majowamamusia - serdecznie gratuluje smiling smiley I ty w końcu się doczekałaś swojej córci smiling smiley
Martyna - ty pijesz tą herbatę z kopru włoskiego taką apteczną?

Kurcze jak czytam jak ubieracie swoje maluchy, to ja mojego może przegrzewam - nie wiem... W tej chwili w pokoju mam 24 stopnie. Mały jest ubrany w body z długim i na to pajac z długim. Na noc ubieram mu właśnie body z długim, bo troche chłodniej jest, a on po kąpieli ma zaraz chłodne rączki i stopy. Generalnie w dzień ma body z krótkim, kaftanik + śpichy lub półśpiochy. Jak śpi to go przykrywam cieniutkim kocykim z mikrofibry, który jednak ciepło daje.
U nas dziś ładna pogoda. Koło 13-14 chce wyjść z nim na pierwszy spacer, no i teraz zagadka - w co go ubrać. Po tym co pisałyście to chyba wezme go tak jak teraz i tym kocykiem przykryje.

Miłego dnia


[link widoczny po zalogowaniu]

Netka_88 (offline)

08-06-2013 11:53:54

Babica
Nikt nie wprowadził mnie na listę sad smiley A moja Ola jest z 10 maja i wtedy będzie po równo chłopcow i dziewczynek smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Juwelka (offline)

08-06-2013 12:07:40

Bydgoszcz
Paulina mój mały wczoraj byl na dworze ubrany w body z krótkim rekawkiem i spioszki tak jak pisalam przykryłam go tylko pieluszką i sprawdzalam czy rączki i nózki sa ciepłe : były wiec nie przykrywalam grubszym kocykiem (miałam przy sobie w razie gdyby zrobiło sie chłodniej) zauwazylam ze duzo mam ma dylemat jak ubierac swoje maluchy na spacerkach widze, ze niektóre maluszki leza w wózkach w samym body przykryte tylko cienka pieluszka a niektóre sa opatulone bo same oczka, ze ledwo je z wózka widac. Czytałam, ze nie powinno sie przegrzewac maluszka i ja staram sie to robic, chociaz czesto godzine potrafie spacerowac i zastanawiac sie czy nie jest mu za ciepło albo za zimno..

Dziewczyny moge dostac nowe hasło na poczte? bo widze ze cos sie pozmieniało bo nie moge wejsc na stare hasło.
My od dwóch dni nie podajemy tej wit. d w kapsułkach i dzisiaj mały jest jakby spokojniejszy, pierwszy raz od dawna zasnał mi o tej godzinie i spi sobie juz połtora godz.Chciałabym zeby jego ciagły placz i marudzenie to była wina tej witaminy i zeby mu przeszlo po zmianie na ta w kropelkach. My męczymy sie z oczkiem małego nadal, dostaje od 3 dni antybiotyk w kropelkach i masc do oczka ale nie widze poprawy, oczko jest dalej przymruzone i otwiera je ciągle mniej niz to drugie, masuje przy kazdym karmieniu w kąciku oczka ale widze ze niewiele to daje, dostalismy skierowanie do szpitala, jezeli leki nie pomoga przez tydzien to musimu jechac z malym do szpitala i bedzie miał zabieg udrazniania tego kanalika w oczku, ehh.. boje sie myslec o tym bo wiem, ze to dla dziecka straszne przezycie pomimo tego ze zabieg jest w znieczuleniu miejscowym dwie osoby musza trzymac dziecko za raczki i nózki zeby sie nie wyrywało a dla takiego dziecka ktore jeszcze nic nie rozumie musi to byc straszne przezycie pewnie..

ewasaute (offline)

08-06-2013 19:27:39

Chełmno
hej mamuśki, oj nie wiem kiedy ja nadrobie te wszystkie strony. My w 4 dobie trafilismy do szpitala z silną żółtaczką i dużym spadkiem wagi, bilirubina ponad 22. mały był naświetlany ale dostał uczulenie od fototerapii musieli go wyciagac mimo nieskończonej terapii i reszte wypłukali już kroplówkami. Generalnie zauwazyłam, że strasznie dławi sie przy jedzeniu , zrobili mu rendgen i okazało sie, że ma zapalenie płuc - wrodzone. Dzis wrócilismy już do domu. Ze stersu nie mam mleka i jak sie okazało w ogóle miałam go mało, mały sie nie najadał choć ja miałam wrażenie że ciągnie jak smok. Niesty karmię go modyfikowanym ale nic nie poradzę szpitalne stresy spowodowaly naturlane obumarcie laktacji. Walczyłam jak mogłam, ściągałam , pobudzałam ale nic z tego. no cóż juz się z tym oswoiłam.
Mam nadzieje, że Wasze maluszki rosna jak na drożdzach smiling smiley jutro wygospodaruje trochę czasu i poczytam co się działo jak mnie nie było.
Pozdrawaimy smiling smiley


Nikola2008 (offline)

08-06-2013 21:11:32

Szczecin
hejsmiling smiley a u nas dzis upalsmiling smiley bylam na zakupach i tak sobie ramiona zjaralam ze szok:p

ja w takie dni jak ten ubieram malego albo w rampersa czy jak to tam sie zwie;p albo w koszulke z krotkim rekawkiem i krotkie ogrodniczki i przykrywam pieluszka czasem tez pod spod zakladam bodki na ramiaczkachsmiling smiley

26.06 czeka nas pierwsze szczepienie ojj bedzie krzyksad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

agrataka (offline)

08-06-2013 21:13:11

Kraków
Cześć dziewczyny - aj coś czasu znaleźć na kompa nie mogę dlatego tylko raz na parę dni jestem.

katranka mnie położna oświeciła, że brodawki najczęściej pękają tylko dlatego że dziecko nieprawidłowo chwyta pierś. Po ostatniej akcji mąż kupił mi nakładki silikonowe i karmiłam tak kilka dni - dziś już z lewego cyca karmię normalnie, na prawym jeszcze się ranka goi więc przez nakładkę. Pokazała mi ona jak prawidłowo młody ma łapać - wiedziałam o tym, ale jednak myślałam ze dobrze łapie skoro do tego czasu było ok, ale jednak to że mnie pogryzł mówi samo za siebie. Co ciekawe przez nakładki chyba mu się lepiej je - zjada więcej w takim samym czasie - i teraz z przerw 2 godzinnych pomiędzy karmieniami często ma 3 godzinne. A jakie osłonki Ty masz? Mężu mi kupił Aventa tylko ze te duże. Jak je zobaczyłam to stwierdziłam że się w nich utopię. I utopiłam się, ale.. ból wtedy sutka był tak wielki że odpakowałam te nakładki, wyparzyłam i zaczęłam karmić przez nie. O dziwo - pomimo że nakładka ledwo wchodzi do buźki małego i mój sutek jest w połowie osłonki - małemu to zupełnie nie przeszkadza i zassał od razu grinning smiley Aż w szoku byłam!

Aaa i w końcu na dzień dziecka młody dostał smoczek grinning smiley I jest przeszczęśliwy ciumkając go - a i my rodzice czasami też winking smiley Nie trzeba już krążyć po domu, bo często sam się ciumkając uśpi lub zabawi.

Karmiące mamy - jak tam wygląda Wasza dieta? Bo u mnie to praktycznie już jej brak - tj nie jem tylko wzdymających produktów, a tak to wszystko. Teraz przydało by się zrzucić tej ostatni balaścik (zostało mi 4kg) ale... chyba poczekam jeszcze z tydzień i wtedy dopiero zacznę ćwiczyć. Niechże ten połóg (6 tyg) się chociaż skończy winking smiley Nikola2008 dawaj ta instrukcję winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

i... Hashimotka

Paulina_89 (offline)

08-06-2013 21:51:05

Busko-Zdrój
Netka ja nie widzę problemu, żeby Cię wpisać podaj jeszcze wymiary twojej córeczki i czy poród sn czy cc i zaraz poprawie tabelkę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

katranka (offline)

08-06-2013 22:45:21

Pszczyna
Hej Mamuskismiling smiley
Udało się małego uspac to szybko odpisuję...

Majowa mamusia ( w sumie czerwcowa..grinning smiley)) gratulacje... Klaudynka gratulacje!!!

Agrataka - ja wiem ze to kwestia złego łapania brodawki... tylko ze ja mam małego nerwuska... jak się dorwie do cyca to najpierw ciągnie jak nakręcony, potem jak zaczyna wolniej lecieć to się irytuje, wywija rękami, kopie, zaczyna się wiercić i szarpie ta brodawką na wszystkie strony..
Ja mam osłonki Tomeee tippee rozmiar M, kupiłam na oko, załozylam w akcie desperacji, Mały zassał od razu i byłam przeszczesliwa ze zaczal normalnie ciągnąć, nawet sie nie zastanawialam specjalnie czy pasują czy nie, grunt ze pijesmiling smiley
Od paru dni niestetu mam wrażenie ze sie moim mlekiem nie najada, nawet jak wisi na cycu godzinę, popije i mimo wszystko ssa rączki dalej, albo ryczy jak dzik. Także chyba sie skonczy na dopajaniu, po MM podanym po cycu, spi jak zabity - dzisiaj w nocy prawie 6 godzin, az bylam w szoku ...
Dietę staram się trzymać tzn nie jem potencjalnych uczulaczy, wzdymaczy i smazonego. Zresztą niestety trochę kilogramow mi zostało jeszcze i oponka - niestety jestem typ jabłko więc tłuszczyk mi się odłozył na brzuchu glowniesmiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546710, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.