ciąża KWIETNIÓWKI 2010 ciąża

Wysłane przez Magda 

gabigaga (offline)

03-11-2009 18:05:40

I pytankosmiling smiley Myslalyscie o szkole rodzenia?? Od kiedy mozna sie zapisac?






[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Magda (offline)

03-11-2009 20:11:32

Cześć Kwietniówki.
Nie odzywałam się ostatnio, bo źle się czułam, mam bóle podbrzusza i bałam się, że może z ciążą jest coś nie tak. No i ta wydzielina co kiedyś pisałam... A teraz właśnie wróciłam od gina i już mi humor powrócił smiling smiley.
Na szczęście z szyjką wszystko dobrze, doktor sprawdzał czy płyn owodniowy mi nie wycieka i też jest ok. A bóle są z tego, że rozciąga mi się macica, mam brać magnez z b6, nospa forte, luteinę i dopochwowo natymycynę.
Na usg widziałam dzidziusia, pytałam o płeć to stwierdził, że w 13tc bardziej wiarygodne jest niż teraz w 16tc, no ale powiedział, że chyba SYN młody kozak - oczywiście u męża uśmiech od ucha do ucha, ale jakoś mamy przeczucia, że jednak będzie córeczka winking smiley.
Oczywiście mówiłam, że mam taki mały brzuch to mnie pocieszył, że jeszcze za wcześnie na duży brzuch, żeby spokojnie czekać a za miesiąc będzie już widoczny ciąża . A ruchy dziecka pierworódka wyczuwa około 20tc, więc też spokojnie czekam. I jak zwykle jak jestem u gina z mężem to lekarz zapomina mi dać skierowanie na badania, ale w poniedziałek idę po zwolnienie to wtedy załatwię i tą sprawę.
A jutro po prawie dwumiesięcznej przerwie wznawiam jazdy, już o 7 rano będę śmigać po mieście dziecko na rowerku.
Pozdrawiam


NASZ KOCHANY SYNEK BŁAŻEJEK, ur. 12 kwietnia 2010 r., godz. 12:17, 3330 g, 58 cm [/color][/b] [link widoczny po zalogowaniu]
NASZA KOCHANA CÓRECZKA WERONISIA, ur. 27 kwietnia 2014 r., godz. 5:47, 3270 g, 54 cm [/color][/b]




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-03 20:13 przez Magda.

olask (offline)

04-11-2009 09:15:02

polkowice
Witajcie dziewczyny smiling smiley

Pragnę donieśc , że mam to szczęście, że czuję ruchy mojego skarbu smiling smiley od 2 listopada smiling smiley
Na razie sa bardzo delikatne i tylko wieczorami, jak się położę i wycisze smiling smiley Jest cudownie smiling smiley Już zapomniałam , jak to jest smiling smiley

Gabi , co do szkoły rodzenia , to bardzo fajna sprawa smiling smiley nauka oddychania itd. ploteczki i wymiana doświadczeń z innymi kobietami w ciązy smiling smiley Tylko pamiętaj, żel lekarz musi zgodzic się na ćwiczenia w szkole. No i jeszcze kwestia czy będziesz chodziła sama czy z mężem. Ja nie chcę , żeby mój mąz był przy porodzie, ponieważ raczej ciężko mi się rodzi sad smiley syna rodziłam 18 godzin - tylko dlatego, że zakończyło się cesarką , a córcię całe 24h . Masakra sad smiley Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i oba dzieciary miały po 10 pkt. smiling smiley
Ja tymczasem ograniczam się narazie do delikatnych ćwiczeń w domu.

Pozdrawiam smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

Pozdrawiam Ola smiling smiley

sylwiazw (offline)

04-11-2009 12:33:22

Tarnobrzeg
monika8700 jak tam dziś się czujesz?
Magda ciesze się, że z maluszkiem wszystko dobrze, może Twoje przeczucie się sprawdzi co do córeczki. Piszesz, że mąż chodzi z Tobą do lekarza. Jak ja swojemu to zaproponowałam uśmiechnął się i powiedział, że raczej nie... mam wrażenie, że go peszy gabinet ginekologiczny ale mamy jeszcze troche czasu, może skusi się jak brzuszek będzie lepiej widoczy grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
NASZ SKARB :*

monika8700 (offline)

04-11-2009 13:05:38

Sylwiazw dziś już lepiej staram sie jeść w malutkich ilościach ale często zeby niemiec odruchów wymiotnychwinking smiley I narazie spoko... winking smiley a co do wizyty u lekarza z mężem to z moim jest to samo powiedział ze bedzie go krepowało jak bede siedzieć rozebrana i obcy chłop bedzie grzebał we mnie hehe winking smiley eh ci FACECI :confused:

Magda (offline)

04-11-2009 13:48:55

Tylko, że mój mąż nie jest przy mnie jak lekarz grzebie we mnie. Ginekolog Go zaprasza do gabinetu jak leżę na kozetce i czekam na usg. A później słucha , jak lekarz rozwiewa nasze różne wątpliwości i nas uspokaja.
Sylwia pewnie z czasem mąż się przekona do wizyty razem z Tobą ciąża. Mam nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko, bo to CO-KOGO zobaczy na usg będzie dla niego niezapomnianym przeżyciem i wzruszeniem. Ja na szczęście nie musiałam przekonywać swojego, tak samo do porodu, sam oznajmił, że chce rodzić ze mną eye popping smiley , ale co z tego wyniknie to się okaże w praktyce.
A co do przeczuć czy będzie córeczka czy nie to już sama nie wiem winking smiley, w każdym bądź razie przestałam mówić do brzuszka Amelka, a zaczęłam Błażej LOL, choć trudno mi się przyzwyczaić po 4 miesiącach mówienia Amelka smiling smiley.

Trusia a co u Was? Mam nadzieję, że wszystko dobrze !!!
Pozdrawiam


NASZ KOCHANY SYNEK BŁAŻEJEK, ur. 12 kwietnia 2010 r., godz. 12:17, 3330 g, 58 cm [/color][/b] [link widoczny po zalogowaniu]
NASZA KOCHANA CÓRECZKA WERONISIA, ur. 27 kwietnia 2014 r., godz. 5:47, 3270 g, 54 cm [/color][/b]

Arczi (offline)

04-11-2009 15:17:16

Cześć mamuśki smiling smiley

Powiem Wam, że mój mąż ochoczo leci do lekarza i czeka jak na zbawienie jak go ginek zawoła. A woła oczywiście dopiero na seansik przy monitorku jak już się ze mną rozprawi osobiście na foteliku. Mąż oczywiście stara się być ładnie ubrany, bo twierdzi, że dzidzi musi się należycie zaprezentować smiling smiley Tatuś pełną parą smiling smiley

Cieszę się, że czujecie już maleństwa, mi się wczoraj tak też wydawało, ale chyba naprawdę mi się wydawało. jakieś takie bulgotanko przez minutkę. Czekam na to niecierpliwie....

Pozdrawiam wszystkie mamy!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

gabigaga (offline)

04-11-2009 15:28:17

olask a od jakiego tygodnia ty zaczelas chodzic do szkoly rodzenia??

Ja juz tez bym chciala poczuc ruchy smiling smiley zastanawiam sie czy bede umiala je wogole rozroznic smiling smiley ale czekam czekam...

Dzisiaj dzwonilam do mojego ginekologa bo juz od dluzszego czasu rano jak wstaje bardzo boli mnie w dole plecow pod pasem sad smiley tak jakby nerka... lekarz pytal sie czy mam twardy brzuch i mam sprawdzic jak bede lezala czy mam twarda macice i czy mnie ciagnie w pachwinie i jak tak mam sie do niego zglosic, ja mam caly czas twardy brzuch i nie wiem czy tak powinno byc czy nie ? a jak jest u was z tymi brzuszkami??
powiedzial ze to moga byc nerki albo ze macica uciska na jakis nerw :/ boje sie troszke.

Pozdrawiam






[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

olask (offline)

04-11-2009 19:39:57

polkowice
Gabi u nas szkoła rodzenia przyjmuje od 28 tygodnia , ale słyszałam , że to zalezy od szkoły . Zajęcia miały miejsce na sali i na basenie . Inne grupy są dla matek a inne dla matek z tatusiami smiling smiley

Pozdrawiam




[link widoczny po zalogowaniu]

Pozdrawiam Ola smiling smiley

Malgo (offline)

05-11-2009 12:57:06

Witam i ja po dłuższej przerwie. Trochę jestem przeziębiona, kaszel i katar, lekarz osłuchał mnie i zapisał syrop sosnowy i oczywiście herbatę z cytryną i dużo wszelakiego picia.
Mi też lekarka zapisała magnes. W aptece dostałam Magne B6 ale na ulotce pisze żeby przyjmować 6-8 tabletek dziennie. Ja biorę 3 bo boję się więcej. Magda a w jakich ilościach ty bierzesz?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.