marcóweczki 2013

Wysłane przez 1310 

1310 (offline)

03-08-2012 06:57:58

Zabobrze
Cześć, dzięki Maleńka, no to teraz i my mamy na suwaczku ten sam dzieńsmiling smiley
Ja też bym nie chciała brać ślubu tylko z powodu ciąży. Już raz właśnie zaszłam w ciążę nie mając ślubu i nie wzięłam go na całe szczęście. A teraz drugie dziecko będę mieć już z innym tatusiemsmiling smiley U Ciebie może być naturalnie całkiem inaczej.
Obudziłam się dziś rano, taka duchota, byłam głodna bo wczoraj wieczorem chapsnęłam tylko dwie kromeczki z bułeczki, pół pomidora i avocado. Potem złapała mnie jakaś rewolucja brzuszna i od razu się położyłam, tzn zaczęłam pisaćsmiling smiley
A teraz zjadłam dwie kromeczki znowu czystej bułki i było dobrze, a potem do tego wzięłam jeszcze plastereczek tego avocado i wycisnęłam kapkę cytryny do wody i już jakoś mnie tak mdli. Chyba jednak avocado mi nie służy... A tak je lubię jeść.. Porobię sobie zaraz jakichś ćwiczonek bo połamana jestem a potem może jeszcze trochę zasnę...


Kamcia

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

1310 (offline)

03-08-2012 06:59:56

Zabobrze
Grzywcia-sukieneczka mi też się podobasmiling smiley


Kamcia

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-03 07:00 przez 1310.

steliyah (offline)

03-08-2012 11:11:21

Wodzisław Śląski
Halo dziewczęta radość
Nieśmiało wtrącę się do tematu odnośnie ślubu, nie jestem za ekspresowym załatwianiu ślubu z powodu ciąży. Cholera jasna, to ma być NASZ dzień, musimy wykorzystać go w pełni. Dlatego ja swojemu mężczyźnie wybiłam ten pomysł z głowy, odezwała się we mnie próżna strona i musze błyszczeć i być w formie na swoim ślubie smiling smiley
Malenkaa- ciesze się, że przeżyłaś ten wypad nad jezioro, bo te upały to męcząca sprawa. Co do kąpieli wodnych to ja znowu słyszałam, że kąpiele w basenie są absolutnie zakazane, z powodu chloru, ale nad morzem śmiało można się pluskać. No i teraz zgłupiałam smiling smiley
Odnośnie samopoczucia, to hm.. jak już chodziłam dumna i blada, ze mnie objawy ciążowe jako tako nie dotyczą, tak się zaczęło.. dwa dni po prostu myślałam, że umrę. Nie byłam w stanie dosłownie niczego przełknąć, jedyne co tolerowałam to kanapkę posmarowaną nożem.. nudności były po prostu nie do zniesienia sad smiley
Nie wiem jak Wy mamuśki, ale ja wizytę mam 24 sierpnia, tak się stresuję.. stresuję i tęsknie za maluchem, bo chciałabym Go zobaczyć, ja odczuwam taką ulgę jak Go- bo to musi być mały elegancik ;p-widzę, aż przez cały 1 dzień jestem pewna, że wszystko jest okej. Gdyby mnie było stać, to pewnie codziennie bym chodziła na usg LOL

A tak jeszcze żeby nadrobić straty, to nazywam się Stella smiling smiley, i Grzywcia- pytałaś jak tam z cerą, no u mnie na początku miałam po prostu wysyp pryszczy, ale zaczęłam twardo z nimi walczyć i zaczynam powoli wychodzić na prostą. U mnie problem jest z włosami najbardziej, bo odkąd pamiętam moje włosy to słabeusze i wypadają garściami, ale teraz to już jest lekkie przegięcie.. mam już widoczne prześwity na głowie i kompletnie nie wiem co powinnam z tym zrobić.
Malenkaa- ja już jestem coraz bardziej zmotywowana żeby powiedzieć mamie, nie wiem jak zareaguje, ale nie będzie miała wiele do gadania smiling smiley Jak już pisałam dziecko to szczęście, nie ma co się zamartwiać, masz faceta. Rodzice są daleko, a babcia się będzie cieszyć, że doczekała prawnuków smiling smiley Dam znać jak słowa zmienie w czyny spinning smiley sticking its tongue out


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

grzywcia5 (offline)

03-08-2012 12:59:50

Trójmiasto
Macie rację dziewczyny, nie warto podejmować decyzji odnośnie ślubu tylko na podstawie ciąży, moja znajoma zrobiła tak parę lat temu, a teraz przechodzi piekło.. Też się zastanawialam na temat cywilnego, ale tak czy tak mieliśmy brać ślub, a nam to wiele ułatwi... swoją drogą dwa razy z tym samym mężczyzna brać ślub!grinning smiley

Kurcze, co do USG to też tak mam... juz choruję, ze dopiero 30 kolejnesad smiley

a z cerą sobie kompletnie nie daję rady, jestem wysypana jak nastolatka...


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Holly82 (offline)

03-08-2012 13:28:39

Bydgoszcz/Birmingham
Grzywcia no teraz dopiero patrzę, że ten sam tydzień, tylko, że u mnie jest od ostatniej miesiączki więc dzidziol jest troszkę młodszy smiling smiley a twój z usg. Ja jeszcze nie znam dokładnego wieku maluszka dlatego wpisałam ostatni dzień om. Muszę Ci się przyznać, że też bliźniaki mi się marzyły, ale potem pomyślałam, że mieszkamy z mężem z dala od rodziny więc było by mi bardzo ciężko. winking smiley Acha... sukienka piękna!! Lepiej rzeczywiście poczekać, jak chcesz się wyszaleć smiling smiley

1310 już się zastanawiałam co się dzieje z Tobą i fasolką smiling smiley Kurcze biedna się zestresowałaś sad smiley ale myślę, że nie warto czytać w internecie takich informacji bo od tego tylko głowa pęka. Spokojnie czekaj na wizytę u ginekologa i w razie co z nią porozmawiaj. No i nie denerwuj się, bo tym bardziej zaszkodzisz maluszkowi, będzie dobrze!!

Malenkaa masz racje, nie ma co brać śluby ze względu na dziecko...może za jakiś czas o tym pomyślicie, teraz macie i tak pewnie masę na głowie smiling smiley

Dziewczyny, jak tam z mówieniem rodziny o ciąży?? Powiedziałyście już rodzicom??


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Malenkaa (offline)

03-08-2012 13:49:04

Nie no, żadnego ślubu nie będzie, przynajmniej na razie, może za 5 lat jak ze sobą wytrzymamy grinning smiley

Steliyah, ale masz śliczne imie. Bardzo mi się spodobało! Jaka tam znowu próżna strona? Masz rację z tym ślubem oczywiście winking smiley Ja jakoś nigdy nie myślałam o kościelnym ślubie, znaczy nie zależało mi tak jak np. młodszym dziewczynom. Czasami nawet wiecej problemów z tym ślubem niż bez. Szkoda, że nie ma już takich czasów jak kiedyś. Slub był zawsze na całe życie, a teraz co się dzieje..

1310 no właśnie, dobrze, ze tego ślubu nie wzięłaś. Nie wiem czemu panuje takie przekonanie, że jak jest dziecko to musi być ślub. Jak mi się nie będzie układać z facetem to mam cierpieć i brać na siłę ślub? Nie ma mowy grinning smiley A ten wiek ciąży masz od ostatniej miesiączki czy z usg?

Grzywcia nie martw się, mnie 2 tygodnie temu tak strasznie wysypało, normalnie pryszcz na pryszczu. Ale przeszło i teraz jest lepiej, ale czasami wiadomo, że coś tam wyskoczy. Później, w bardziej zaawansowanej ciąży, cera się ponoć bardzo poprawia. I wtedy wszyscy Ci będą zazdrościć jaką to masz piękną buzie bez pryszczy winking smiley

Holly u mnie na razie nikt nie wie, bo się bardzo boje.. Może za miesiąc gdzieś powiem, ale nie wcześniej. Albo jak już będzie mi mocno brzuszek widać..

I też w sumie chciałabym mieć bliźniaki, dzieci mają co robić, bo zawsze razem się będą bawić. Będą się od siebie uczyć odpowiedzialności, będą uważać na siebie. Fajnie winking smiley


A mi już wszystkie mdłości i nudności przeszły, ale za to piersi mnie mocniej bolą i częściej rwie w podbrzuszu. Ale wole już to niż całodniowe mdłości. Dzisiaj taka brzydka pogoda, że nic mi się nie chcę.. Mogłam tak nie narzekać, że za gorąco bo teraz z domu się wyjść nie da tak mocno pada. A u Was jaka pogoda?


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-03 13:50 przez Malenkaa.

grzywcia5 (offline)

03-08-2012 15:40:19

Trójmiasto
My też mieszkamy daleko od rodziny także będzie ciężko, ale cóż... wyjścia nie ma musimy dać radę. Też myślalam o tym, że się później będą bawić i może będzie łatwiej.. zobaczymysmiling smiley

Malenkaa mi to sie nawet śnieg już marzysad smiley jest tak duszno, że na nic nie mam siłysad smiley do tego głowa boli, a tabletki już nie można wziąćsad smiley

Fajnie, że wam też podoba się sukienka... ale będę miała duży brzuch już pod koniec październikagrinning smiley troche mnie to przeraża, że będę taka wielka... ale może i dam radę jakoś wyglądać smiling smiley

Malenkaa masz rację.. szkoda, ze czasy się zmieniły i w większości przypadków ślub niestety nie jest na całe życie... nie rozumiem osób, które kierują się dzieckiem w takich decyzjach, czasami to tylko może zaszkodzic, a nie pomóc dziecku... moja decyzja nie opiera się na ciąży (co najśmieszniejsze mieliśmy się o nią starać od marca, a na marzec mam termingrinning smiley) choć wprawdzie chcemy go przyspieszyćsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Malenkaa (offline)

03-08-2012 16:07:02

Akurat w Twojej sytuacji to jak najbardziej brać ślub. I super, że udało Wam się tak szybko z dziećmi, nie będziecie się musieli nie wiadomo jak stresować staraniami o dziecko winking smiley

Moi rodzice mieszkająw Niemczech i tak wymyśliłam, że mogę urodzić tam dziecko, zameldować, że tam mieszkam i dostawałabym 300 euro miesięcznie przez rok. Mama by brała sobie na konto, później mi przysyłała i nie byłoby problemu z pieniędzmi, bo ja nie mam pracy, a mój chłopak studiuje..


[link widoczny po zalogowaniu]

asienka23 (offline)

03-08-2012 16:26:30

Swobnica
Witam się ja też będę marcóweczką jestem aktualnie w 8 tygodniu i 6 dniu ciążysmiling smiley.

Kochane pomożecie mi odebrałam wynki badań powie mi któraś czy są dobre?

Badanie ogólne moczu :

Przejrzystość- l.mętny
Barwa- zółty
Ciężar właściwy- g/ml (1,015 do 1,030 )
pH- 6,0 ( 5,0 do 7,0 )
Glukoza- nieobecna
Ketony- 15,00 mg/dl ( norma do 5,0 ) [czy to jakoś źle ?]
Urobilinogen- w normie
Bilubiryna- nieobecna
Białko- nieobecne
Azotany- nieobecne
Erytrocyty- weryfikacja ( co to znaczy? )[ czy to dobrze czy trzeba powtórzyć]
Leukocyty- weryfikacja (co to znaczy ? )

Osad moczu:
Nabłonki płaskie- liczne
Nabłonki okrągłe- 0-1 wpw
Leukocyty- 3-5 wpw
Erytrocyty świeże- 0-1 wpw
Pasma śluzu- d liczne
Bakterie- liczne ( i to mnie najbardziej martwi ;/ )
_________________

grzywcia5 (offline)

03-08-2012 16:46:26

Trójmiasto
Witaj kolejna marcóweczkosmiling smiley nie masz z prawej strony badań takich wykresów graficznych? po tym najłatwiej sie zorientować czy w normie czy nie. Pewne związku są we większym stężeniu w ciąży, ja mialam kilka, a lekarz stwiedził, ze wyniki jak najbardziej prawidłowe. Spokojnie więcsmiling smiley

Malenka a to nie jest tak, ze sprawdzają czy jesteś w miejscu zamieszkania. Moi znajomi kilka lat mieszkali w Niemczech, a Robert bral zasiłek, musial meldowac każdy wyjazd do Polski. Jesli dostawal pismo, ze ma się stawić w urzędzie to mial na to dobe, lub 12 godzin, w innym wypadku zasilek zabierali... nie wiem jak jest w tej sytuacji, jeśli nie bedzie przeszkód to próbuj, pieniązki sie zawsze przy dziecku przydadzą. Kurcze niestety nasze państwo daje niewielkie świadczenia na dziecko (jest to chyba w granicach 80 zł). sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546770, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.