Grudniówki 2012smiling smiley

Wysłane przez domi28 

nadzieja85 (offline)

01-03-2013 10:14:48

Błogocice
diamentowa pięknie! pożycz trochę tego słońca!!! południe Polski dziś deszczowe i smutne sad smiley
Jak patrzę na Twoje zdjęcia, to stwierdzam, że masz nieskończoną ilość wcieleń smiling smiley

stozynka44 tak, moja mała nie śpi przeważnie od 16, 17 i ciągle marudzi, nic nie chce robić - muszę ratować sytuację moim "uspokajaczem", siedzę przed TV a ona "dydkuje" smiling smiley i potrafi tak godzinę i dłużej aż mi wyżuje sutek smiling smiley. Jak już przysypia i zbliża się 20, przebieram ją w coś innego i nazywam to "piżamką" (przeważnie jakiś pajacyk), po czym karmię i usypiam w pokoiku. Jak już zaśnie to do łózeczka...ufffffffff....

Misiasta ale foty! Brawa dla fotografa i oczywiście małej modelki smiling smiley

ninka2424 ja też marzę o wyjściu choćby do głupiego sklepu! 3 tygodnie już nie byłam sad smiley przez to karmienie piersią jestem uziemiona totalnie!!! a mała jest uzależniona od mojego sutka...

Wiecie jak zabawić dziecko na dłużej? Zróbcie z woreczka foliowego balonik i dajcie maleństwu smiling smiley ja padam ze śmiechu smiling smiley

evab803 (offline)

01-03-2013 10:41:49

Berlin
patrysia moj maly roznie zjada.W dzien tak z 80 a wieczorem potrafi nawet 160-bo inaczej nie zasnie.Czasem sie nawet martwilam,ze za duzo ale nie bylo innej mozliwosci,zeby sie uspokoil!Czasem zje 100 w dzien ale prawie zawsze co 2 h 90.Pulchniutki sie zrobil wiec przybiera dobrze na wadze.Mysle,ze po prostu wieczorem wiecej potrzebuje

ana_t ja pierwsze szczepienie mam dopiero w kwietniu wiec wydaje mi sie,ze jeszcze masz czas...

stozynka a moze chce mu sie beknac?Ja staram sie najpierw malego odgazowac zanim podam jesc.Potrafi sie placzem zapowietrzyc!Tez tak mamy,butelke podaje na 3 razy.Nigdy nie zjada wszystkiego na raz tylko placze ale przyczyna sa gazy,wiec robie pare przerw na bekniecie!Jeden posilek trwa u nas nawet z godzine-zanim cala butle oprozni!

misiasta a co masz za krople?U nas to samo-kupka miekka ale przewaznie nie moze jej zrobic.Wczoraj w ogole nie robil i obudzil sie z placzem o 6.30.Jak bedziesz znala przyczyne to daj znac bo ja juz tez rece rozkladam!sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

evab803 (offline)

01-03-2013 11:07:24

Berlin
misiasta znalazlam to :Kryteria zaparcia są jednoznaczne: ból i wysiłek przy oddawaniu twardego, zbitego stolca. Jeżeli dziecko oodaje stolec prawidłowy co 2 dzień, ale towarzyszą temu dolegliwości bólowe i wysiłek to jest to związane z nadmiernym napięciem zwieracza odbytu oraz problemem zbliżonym do kolki, a nie wynika ze zbyt twardej konsystencji stolca. Dlatego podawanie Lakcidu, który pośrednio wpływa na poprawę perystaltyki jest jak najbardziej wskazane ( 1xdziennie powinno wystarczyć). Inne metody talkie jak w kolce niemowlęcej również zdają egzamin.
Wydaje mi się, że problem Pani dziecka to raczej kolki a nie zaparcia...



O kolce i mozliwych metodach leczenia więcej jest tutaj:



[link widoczny po zalogowaniu]



Lakcid jest jak najbardziej godny wypróbowania. Poza tym z leków bez recepty proponuję coś z preparatów pochłaniających nadmiar gazów: Bobotic, Espumisan luib Esputicon (dla niemowląt są w kroplach).



Zdecydowanie nie należy przyzwyczajać dziecka do czopków lub innej stymulacji odbytu, bo bardzo łatwo przyzwyczaić niemowlaka, który potem nie będzie juz chciał robić kupy samodzielnie (to się nazywa "zaparcia nawykowe"

To wypowiedz pediatry.Wlasnie sie moj maly z placzem obudzil Poklepalam go po pupce,puscil baka i znowu zasnal!Sprobuj tez klepac-pomaga!smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Patrysia1201 (offline)

01-03-2013 11:16:55

Pabianice
dzien dobereksmiling smiley
to widze ze moj szkrab duzo zjada z tego co piszecie. chyba musze go przestawic na mniejsza ilosc bo mi sie grubasek zrobi. tylko ze ja chcialam jeszcze dodac ze on dostaje tez piers i z piersi zjada tylko ze mam malo pokarmu i na noc i rano dostaje flaszkesmiling smiley zjada 150 i idzie spac, i budzi sie dopiero po 7-8 godzinach w nocy. a rano po 2-3.
dzisiaj jak sie wyspal mial swietny humor i caly czas sie smialsmiling smiley wiec mamusia nie wiele myslac zlapala aparat i zrobila pare foteksmiling smiley. wrzuce troche do galeriismiling smiley
pozdrawiam:*





[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 12:07 przez Patrysia1201.

evab803 (offline)

01-03-2013 11:18:17

Berlin
i jeszcze to:Jeżeli zaobserwujesz, że dziecko w czasie trzech pierwszych miesięcy życia przed wypróżnieniem nagle zaczyna piskliwie krzyczeć przez około 10-30 minut i ma zaczerwienioną twarz, ale oddaje miękki stolec, to prawdopodobnie nie są to zaparcia, a dyschezja. Zaburzenie powstające w wyniku niewykształcenia przez niemowlę umiejętności koordynacji wypróżniania z zaciskaniem głośni, co w konsekwencji doprowadza do zwiększenia ciśnienia wewnątrzbrzusznego. W tym przypadku płacz stanowi równoważnik parcia. Zaburzenie to zazwyczaj zanika około trzeciego miesiąca życia, kiedy dziecko wykształca zdolność zaciskania głośni w momencie wypróżniania.


[link widoczny po zalogowaniu]

Patrysia1201 (offline)

01-03-2013 11:34:20

Pabianice

wysadzonafpowietrze (offline)

01-03-2013 11:41:49

Leszno / Chorley
Witam winking smiley
Za nami udana noc winking smiley pospalyśmy do 10... wielbiam poranki!! Zuzka cala promienieje!winking smiley teraz slodko spi a ja mam chwile dla siebie...

czytacie swoim dzieciom ??winking smiley ja codziennie i az trudno mi uwierzyć, ze tak mały bobas wybiera sobie rzeczy ktore lubi i nie... uwielbia wiersze a zwlaszcza jeden "Lokomotywa" "rozgaduje" sie przy czytaniu, "biega" nóżkami i jest cała podekstytowana winking smiley przy "Rzepce" się nudzi i marudzi!tongue sticking out smiley sprawdzałam jak juz kilka razy tongue sticking out smiley i zawsze ta sama reakcja winking smiley

a jak Wasze pupile reagują no obecność nowego członka rodziny??
Moja suczka zawsze bała się dzieci a teraz? szok!! śmiejemy się,że Zuzke zaadoptowała winking smiley Jak mała zapłacze jest pierwsza przy wózku czy łóżeczku chodzi za córa w krok w krok. Spi koło niej... towarzyszy malej nawet przy kąpieli i karmieniu winking smiley reaguje na hasło " zobacz co robi Zuzka" wtedy zerka do łóżeczka winking smiley aż zaczynam żałować,że nie mam psa w UK córka miała by wiernego przyjaciela..

misiasta - przepiekne zdjecia smiling smiley jak udalo Wam się uspić tak Florke? Zuzka nie nienawidzi lezec na brzuszku a co dopiero tak zasnąc... jak jak już zaśnie spi jak zając! winking smiley

patrysia - synkowi smakują rączki winking smiley

Diamentowa - zamawiam kilka promieni słonca winking smiley u nas nie jest źle... ale słoneczka nie widać...


czas na spacerek winking smiley
Miłego dnia !!!


Nelly i Zuzanuś








Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 11:45 przez wysadzonafpowietrze.

Patrysia1201 (offline)

01-03-2013 15:26:30

Pabianice
wysadzonafpowietrze oj tak to jest jego przysmaksmiling smiley. u nas dzisiaj zajrzalo slonce przez okno i wyciaglo nas na spacersmiling smiley. nie dawno wrociliusmy i maly babel sobie spiochasmiling smiley





[link widoczny po zalogowaniu]

sonya83 (offline)

01-03-2013 17:49:21

Śliczne Wasze bobaskismiling smiley.
Sesja Flo super,jestem pełna podziwu,ze tyle wytrzymała i cały czas spała!

A to moja córeczkasmiling smiley.Tutaj ma 2 m-ce i 5 dni.Taki nasz mały śmieszek.Od kilku dni już gaworzy albo raczej głuży.Dzisiaj z połączonych głosek wyrwało jej się "hej",na moje poranne "dzien dobry",zbawne to było smiling smiley)).


KROPELKIpo kropelkach kolka ustapiła,mała zasypia o 19-21.Męczą ją jeszcze gazy,pręży się,sekundę płacze,a potem idą gazy,ale nie jest już to co było,płacz przez kilka godzin.Skład ...niesety część ulotki jest rozmazana,rozszyfrowałam belladonnae oraz sól fiz.jako wypełniacz,a składników chyba było 4.


[link widoczny po zalogowaniu]

diamentowa (offline)

01-03-2013 18:00:23

Starogard Gdański
jesli chodzi o miesiączkę to u mnie juz druga się kończy winking smiley zero bólu no nie czuje ,że mam @
słońce - bierzecie ile chcecie tych promyków ode mnie smiling smiley
zuzu grinning smiley kurcze no coś TY!!! ja wogóle to lubię byc "poukładana" od kiedy mam dzieci nie wychodzi mi to za bardzo,ale w sprawie ćwiczeńto jak sie już wziełam to nie poddam smiling smiley
nadzieja he he mówisz wcieleń... ciekawe bardzo ciekawe określenie - może to pozostałości z moich młodzieńczych działalności w teatrze winking smiley
wysadzonawpowietrze mój Majki troszkę nerwowy chodzi bo Kornelia to mu daje popalić winking smiley ale wie ,że nie może nic jej zrobić dlatego ucieka przed nią i burczy pod nosem. biedaczek bedzie miał przechlapane jak mały podrośnie...
Mamusie ale te maluchy nam rosną!!! Wszystkie są takie słodziuchne!!! Cieszę sie ,że tutaj trafiłam między Was smiling smiley
No nic musze się szykowac bo dzisiaj akurat mam wychodne ze znajomą idziemy posłuchac sobie młodzieży do naszego centrum kultury - poezja śpiewana. Wam tez zycze udanego wieczorku - dobrej nocki.



Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547330, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.