Grudniówki 2012smiling smiley

Wysłane przez domi28 

Oczekujaca (offline)

08-02-2013 16:26:08

sonya - bardzo fajny artykuł smiling smiley Lubię takie artykuły, dzienniczki itp. .. - pisane z punktu widzenia dziecka


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 16:26 przez Oczekujaca.

ninka2424 (offline)

08-02-2013 16:46:40

Warszawa
EllaBialek a przechyla ci glowe na jedan strone tylko? i preferuje tylko jedna strone ciala? i wygina ci sie w literke C?


[link widoczny po zalogowaniu]

aldona4 (offline)

08-02-2013 18:19:23

Rzeszów
Veegas25 - Fajnie, że masz już synka w domu winking smiley Moja Amelka uwielbia leżaczek, za to maty edukacyjnej jeszcze na oczy nie widziała. Muszę ją rozpakować.

zipjc - Ja też próbuję stworzyć nasz własny plan dnia. Zobaczymy, czy się uda. Na razie jestem w domu, więc daję jej więcej luzu. Poza tym - podobnie jak Ty - denerwowałabym się, gdyby coś szło niezgodnie z planem. Cieszę się, że skończyły się kolki i że gdy ją odkładam w nocy, to ładnie zasypia.

EllaBialek - Może się zapowietrza? Ja tak mam z Amelką, że muszę ją parę razy podnosić do odbicia. Jak jej się nie odbije - to jest krzyk i płacz.

ana_t - Fajny masz plan dnia. Tylko 7 karmień? Fajnie Ci. Moja Amelka je 9-12 razy na dobę - często, przez to wiele nie zrobię w domu.




_Zuzanna_ (offline)

08-02-2013 21:51:27

EllaBialek u mnie też tak czasem jest ale Mały je z piersi i to podobno ale zapowietrzenie (trzeba odbić) albo boli brzuszek (np. zbliżająca się kolka) albo po prostu coś mu nie pasuje w tym mleku lub, tak jak pisałaś w butli... warto spróbowac z tym odbijaniem czy masażem brzuszka jak coś idzie nie tak...

ana_t my jeszcze konkretnego planu nie opracowaliśmy ale widać, ze zaczynają się pewne stałe elementy dnia - już na szczęście nie ma kompletngo chaosu tak jak na początku smiling smiley

wózek mamy Mutsy Active super zwrotny tylko niestety jest strasznie ciężki i jeszcze ani razu nie zniosłam go sama (wolę za bardzo nie podnosić jeszcze ciężarów bo jestem po cc a rana trochę kiepsko się goi)

dzisiaj zaliczyliśmy szczepienie i teraz trzęsę się nad Małym bo temperatura mu rośnie... sad smiley jak dojdzie do 38 to podam paracetamol ale na razie jestem tylko czujna i obserwuje Kruszka chociaż pediatra powiedziała, zeby Paracetamol podać mu na noc profilaktycznie ...z tego co czytałam u Was nie było większych przebojów po szczepieniu więc też liczę na to , że uda się spokojnie ten czas przetrwać
jak poczyta się na necie o tych wszystkich powikłaniach poszczepiennych to ręce opadają więc juz wolę się nie nakręcac!

aaaa i nich mi proszę któraś z Was doradzi jak taki fajny suwaczek na dole sobie wstawić bo nigdzie nie umiem znaleźć opcji tworzenia suwaczków w eBobasie....


[link widoczny po zalogowaniu]





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 21:54 przez _Zuzanna_.

Veegas25 (offline)

08-02-2013 21:53:56

zipjc tak Oluś jest najstarszysmiling smiley z 19 listopada smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

joannna (offline)

08-02-2013 22:45:19

SEKS - mnie to akurat nie dotyczy .

WÓZEK - ja mam dwa wozki 1. tako jumper gt jest swietny . chociaz maly w kombinezonie prawie sie w niej nie miesci :p ale w sniegach tez dosc trudno sie prowadzi. 2 . i roan marita ten za to ma duuuza gondolke i Tadzik miesci sie w niej z duzym zapasem smiling smiley i po dziurach i sniegach z latwoscia smigamy


evab803 (offline)

09-02-2013 10:13:39

Berlin
aldona ja nawet nie marze o wprowadzeniu zasad Tracy.Jestem po prostu MEGA wykonczona 2 h usypianiem malego w nocy.Odkladalam go,zeby sprawdzic,czy sam zasnie bez noszenia go na rekach.
U mnie nie ma mowy o jakim kolwiek planie.Kazdy dzien jest inny.Jednego dnia jest super-drugiego tragedia.W nocy prawie nie spie,bo maly steka a ja czuwam.Wczoraj maly spal w dzien po pare minut tylko wiec o 17-stej bylam juz tak wykonczona,ze zapadalam w sen sekundowy.Dobrze,ze dzisiaj sobota to maz z nim posiedzi!

Ellabialek u mnie to samo.Wszyscy mowia,ze kolka.W momencie jak sie zoladek zaczyna wypelniac jest placz i prezenie.Czesto nie chce wiecej jesc.Przewaznie zjada w dzien tylko 40-50 ml ale za to co 1,5-2h.Masakra!!!

Dzieki Bogu w nocy spal jak zabity.Przynajmniej do 5-tej.Jadl,odkladalam go do lozeczka i sam zasypial.Juz nie dawalam rady go nosic!Od 5 tej zaczelo sie stekanie co 2 min wiec juz mialam po spaniu.Padam na twarz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesli chodzi o seks to jeszcze nie bylo.Czekam az okres mi sie skonczy i troche sie boje smiling smileyA tak w ogole to ile trwal u Was okres?Normalnie czy troche dluzej?

Najgorsze jest to,ze od wczoraj strasznie mnie lewy cycek boli.Brodawke mam nabrzmiala.Lezec na tym boku nie moge nie mowiac juz o dotyku a co najgorsze noszenie malego sprawia mega bol!Naczytalam sie wczoraj w necie,ze moze to byc zapalenie brodawki i trzeba bedzie rozcinac.Tylko,ze ja juz dawno skonczylam karmienie a takie powiklania zdazaja sie przewaznie zaraz po zakonczeniu.Czy ktoras tez ma takie dolegliwosci?


[link widoczny po zalogowaniu]

ana_t (offline)

09-02-2013 13:07:43

Poznań
ella to moga byc gazy a to mleko jest sztuczne czy z piersi w tej butli?

Plan dnia- widzicie sek w tym, ze nie ukladalam zadnego planu, nie dostosowuje malej do moich zachcianek godzinowych,A tracy hogg przeczytalam moze z 20 stron, to mala ulozyla ten plan. Kluczem byla regularna kapiel o 20.00 i to byl punkt wyjscia, z czasem unormowaly sie nocki, godziny karmienia-mala budzi sie z zegarkiem w reku, widze kiedy jest juz zmeczona po zabawie, wiec chwila usypiania i lanie zasypia. Oczywiscie godziny sa szcunkowe +\- 1h ale wszystko jest w miare dla mnie przewidywalne. Karmie raz piersia, za 3 h butelka 120 ml, potem znow piers i widze, ze malej to mega odpowiada, jest najedzona.


[link widoczny po zalogowaniu]

aldona4 (offline)

09-02-2013 13:55:22

Rzeszów
evab803 - Moja jest na piersi i je właśnie co 1,5 godziny.

Mąż dziś wypalił na narty, ale nakazałam mu wczoraj żeby wysprzątał cały dom i mnie posłuchał (!)
Jutro przyjeżdżają dziadki, bo jest Msza za Amelkę winking smiley

Miłego weekendu!




nadzieja85 (offline)

09-02-2013 20:51:27

Błogocice
Hej Dziewczyny!

Wreszcie znalazłam trochę czasu, żeby napisać. Mała zasnęła kamiennym snem po kąpieli, więc mam chwilę. Jeszcze jedno karmienie po 21 (jak zwykle się obudzi) i będzie spała w najlepszym wypadku do 5-tej. Zaczyna być już coraz lepiej, w końcu rozumiem swoje dziecko, wiem co lubi, czego nie lubi, mam swoje sposoby na uspokojenie, potrafię przewidzieć jej zachowanie na kilka chwil do przodu winking smiley - oczywiście nie zawsze, ale wiecie o co mi chodzi. Widzę, że zbudowała sobie system postępowania i stała się przewidywalna dzięki temu. Wciąż uczymy się siebie nazwajem, ale teraz nie jesteśmy samotnymi wyspami, tylko jednym organizmem.
Czy Wasze maleństwa chwytają już zabawki? Nadia próbuje, jak jej podam coś do łapki to złapie i trzyma, choć czasem próbuje łapać zamkniętą dłonią winking smiley. To wspaniałe patrzeć, jak dziecko się rozwija z dnia na dzień...

Veegas25 jak to dobrze, że Oluś wyszedł już ze szpitala! Dużo zdrowia dla Was!!!

aldona4 wow, jak Ty to robisz, że mąż taki posłuszny? Aaaaaa pewnie nagrodę mu zaproponowałaś winking smiley hihihhihi, mój mąż też by za nagrodę posprzątał (oczywiście wiadomo za jaką).
Zaintrygowałaś mnie tym, że wiesz ile razy karmisz. Też muszę to policzyć, karmię tylko piersią, a Nadia to prawdziwy głodomor smiling smiley je co godzinę - więc istnieje prawdopodobieństwo, że Cię pobiję winking smiley

Sexik u mnie też już był, szału nie ma...ja nic nie czuję, mąż nic nie czuje... sad smiley ujmę to tak - było swojsko, a teraz to mam tam jakiś krater smiling smiley. Dziewczyny po naturalnych porodach też tak macie? Duuuuużo miejsca smiling smiley ginekolog kazała mi napinać mięśnie...

Jesteście już po tak zwanych "nowieckach"? W moich stronach tak to się nazywa - kuzyn znad morza nie miał pojęcia co to takiego smiling smiley - chodzi mi o odwiedziny znajomych, jak komuś urodzi się dziecko. My jesteśmy już po dwóch takich "imprezach" jednoosobowych, ale za 1,5 tygodnia odwiedzi mnie 9 osób na raz! Nie wiem jak to ogarnę, będę sama w domu...macie jakieś pomysły na szybkie sałatki i ciasta?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-09 21:07 przez nadzieja85.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548680, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.