Grudniówki 2012smiling smiley

Wysłane przez domi28 

stozynka44 (offline)

11-09-2012 11:07:10

Katowice
ja też co raz częściej myślę o porodzie, a im częściej myślę tym bardziej zaczynam się go bać sad smiley Tłumaczę sobie, że skoro tyle kobiet urodziło to nie może byc tak źle smiling smiley Choć jak słyszę o różnych porodach to znów strach powraca... W sobote urodziła moja kolezanka. Mowi ze w sumie zostalo jej tylko kilka parć i bylo by po wszystkim, bo bylo widac glowke, ale w ostatniej chlwili lekarz stwierdzil ze cos jest nie tak i skonczylo sie na cesarce...mam nadzieje ze mnie taka sytuacja nie spotka bo cesarki boje sie bardziej niz porodu naturalnego.


[link widoczny po zalogowaniu]

stozynka44 (offline)

11-09-2012 11:07:52

Katowice
a i mam pytanie- leci Wam już siara?


[link widoczny po zalogowaniu]

ana_t (offline)

11-09-2012 11:20:51

Poznań
Mi jeszcze nie, ale wypatruję smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Veegas25 (offline)

11-09-2012 13:07:18

mi też jeszcze nic nie leci winking smiley narazie moje cycki stanęły w miejscu że tak powiemwinking smiley ani nie rosną ani nic hehe. Powiem Wam że to chyba zaczyna się ten czas kiedy nachodzą nas różne czarne myśli, wątpliwości, przemyślenia. Mam to samo. Porodu sie nie boję póki co bo tak naprawdę nie wiem co mnie czeka, jeden jest straszny a drugi raz dwa i po bólu. Będę robić co będą mi kazać i tyle. Jedynie co mnie teraz przeraża to czy dziecko będzie zdrowe i czy ja podołam z tym wszystkim, czy jestem dobrze przygotowana, ale mam nadzieję że to matka natura nam podpowie we wszystkim. Pozdrawiam Was




[link widoczny po zalogowaniu]

zipjc (offline)

11-09-2012 14:00:17

Wrocław
Joanna super wozek, a cena jeszcze lepszasmiling smiley gratulacje

co do porodu to ja tez sie zaczynam powoli stresowac, tym bardziej ze nie wiadomo jeszcze czy bede rodzic naturalnie czy bede miec CC, najgorsza jest wlasnie sytuacji jak zaczyna sie naturalnie a potem jednak trzeba CC ... tego sie najbardziej obawiam
a co do szpitala- wszyscy sie mnie pytaja czy wybralam szpital, nie wiem jak jest u was w miastach ale we wroclawiu jest kilka szpitali i opinie bardzo rozne
( jak zawsze) ale czesto sie zdarza ze jak dociera sie do wybranego z akcja porodowa - to oni mowia ze nie ma miejsca i ze trzeba jechac gdzies indziej
( oczywiscie najpierw powinni zrobic badania matki i dziecka czy jest jeszcze czas i mozliwosc na zmiane szpitala - a nie zawsze to robia)
slyszalam wiele takich historii ze nie chcieli kogos przyjac do szpitala z powodu braku miejsc - to tez mnie przeraza

stozynka44 mi jeszcze nic nie leci...smiling smiley


wysadzonafpowietrze (offline)

11-09-2012 15:40:13

Leszno / Chorley
Witam winking smiley
Za mna dwa dni wycięte z życiorysu. Pomalutku dochodzę do siebie ale w dalszym ciągu jestem przykuta do łóżka, relaksuje się z kubkiem gorącego mleka z miodem i czosnkiem oraz pochłaniam książkę G.R.R.Martina „Gra o tron” . Nakupiłam sobie kilka książek będąc w PL a do grudnia jeszcze troszkę czasu więc oddaje się literaturze ;P
Tak jak i Wy zaczynam panicznie bać się porodu . Cały dzień tylko myślę o dziecku to dodatkowo w nocy mam pokręcone sny i w każdym śnie panikuje, leci mi mleko z piersi albo płacze mamie w ramie ,że dziecko chcą mi odebrać. tongue sticking out smiley <obłęd> tongue sticking out smiley Do porodu bliżej niż dalej więc pewnie stres będzie narastał… Ale damy rade winking smiley Najważniejsze być dobrej myśli winking smiley

andziula21 – powodzenia w przeprowadzce i miłego zaklimatyzowania się w nowym mieszkaniu winking smiley Mnie to czeka w październiku więc jeszcze troszke mam czasuwinking smiley
aldona4 – Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszej rocznicy ślubu winking smiley i niech nowy samochód Wam służy winking smiley A co do teściowej one chyba wszystkie muszą czasami „zrzędzić.” Ja moją mam w pl ale od momentu w którym zaszłam w ciąże to kręci nosem, że imie nie takie , że wózek nie taki. Czasami trzeba przymknąć oczy na niektóre sprawy winking smiley Nie można zawsze wszystkim dogodzić winking smiley

ana_t- Doskonale cię rozumiem.. ja przestudiowałam dwie konkretne książki „w oczekiwaniu na dziecko” oraz „ Ciąża, Poradnik dla rodziców” . czytałam przeróżne opinie na temat porodu i wszystkiego co jest z nim związane. Wybrałam szpital i tak nie jestem pewna swej decyzji. Ale doszłam do jednego wniosku „im człowiek mniej wie tym lepiej śpi”. Nie słucham rad przewrażliwionej rodzinki , staram się postępować zgodnie ze swoim sumieniem ale nachodzą mnie myśli czy wszystko co robie jest wystarczająco dobre dla dziecka… Doskonale zdaje sobie spr ,że to dopiero początek ,wszystko zacznie się od momentu przyjścia bobasa na świat. Wyobrażałam sobie przebieg całej ciąży i macierzyństwo troszkę inaczej ( łatwiej?!) ale jestem szczęśliwa i z każdym dniem każdy kopniak mojej córeczki mnie w tym utwierdza winking smiley

Co do siarki to jeszcze nie leci ale moje brodawki w ostatnich dniach bardzo się zmieniły i zbrązowiały oraz są bardzo wrażliwe i obolałe .

Wszystkiem Mamusią pogody ducha życzę oraz dobrej myśli każdego dnia winking smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-11 15:41 przez wysadzonafpowietrze.

evab803 (offline)

11-09-2012 17:23:12

Berlin
Czesc Dziewczyny,

co do siary to tez jeszcze nic nie widac.Dzisiaj zadzwonilam do internisty z pytaniem o wyniki krwi z poprzedniego tygodnia i uslyszalam od pani w recepcji,ze mam sie koniecznie zglosic,bo leukocyty mam bardzo wysokie.Wystraszona pojechalam do lekarza,studiujac po drodze w internecie na temat podwyzszonego poziomu leukocytow w ciazy.Naczytalam sie o przedwczesnych porodach , komplikacjach itd.Jak sie na szczescie okazalo to te wyniki wcale nie sa takie wysokie.Fakt,wyzsze niz 4 tyg temu ale nie do tego stopnia,zeby w panike wpadac.Po powrocie do domu musialam sobie zrobic drzemke-tak mnie zestresowaly!!!W czwartek ide na cukier i jestem ciekawa jakie beda wyniki.Mam nadzieje,ze ok,bo ja bez cukru i slodkosci zyc nie moge!

Nie wiem jak Wy ale ja ostatnio jestem straszna niezdara i zapominalska!Wszystko mi z rak leci,nic mi sie nie chce!Az sama sie nie poznaje!

Ja przed ciaza strasznie duzo czytalam a teraz jakos sie zmusic nie moge.A jak juz sie zmusze,to i tak z tego nic nie wychodzi,bo nerwy mnie biora,poty oblewaja.Moja mama mowi,ze to hormony.Masakra!

Wozek jade kupic w poniedzialek i chyba sie zdecyduje na x-landera.Ma duzo pozytywnych opini ale najpierw musze zobaczyc go na "zywo"

Polozna juz zalatwilam,szpital mam pod nosem ale chyba sie zdecyduje na ten,w ktorym jest moj gin.Moja siostra tam rodzila i byla zadowolona!

Zycze wszystkim milego wieczorusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

aldona4 (offline)

11-09-2012 19:13:41

Rzeszów
Dziś nam przyszły pufy zamówione przez Internet do naszego wypoczynku. Idealnie zgrały się kolorem, jestem zadowolona 

wysadzonafpowietrze - Staram się przymykać na to oko, ale najbardziej śmieszy i denerwuje mnie zarazem jak wracam z pracy i szykuję sobie obiad, a teściowa mi proponuje to, co ugotowała. A ja wybieram sobie to co mogę i dodaję coś innego, to ona zaczyna ględzić, że powinnam jeść, to co zrobiła, że dawniej nikt się nie przejmował tym co je, że przecież nic mi się nie stanie itd. Cały obiad ględzenie! Rozmawiałam z mężem i powiedziałam, że dla mnie teraz jest najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe i jeśli mogę mu w tym pomóc rezygnując z niektórych rzeczy, a wybierając inne, to właśnie będę to robić. I nie oczekuję bynajmniej, żeby teściowa gotowała 2 obiady - jeden dla siebie i syna, a drugi dla mnie. Sama potrafię o siebie zadbać. Nie rozumiem doprawdy, jak można się obrazić na kogoś, że ma dietę! Dodam, że jej córka jak była w drugiej ciąży - miała cukrzycę i już od 5 miesiąca leżała w szpitalu. Ja chcę tego uniknąć. Staram się nie zwracać na nią uwagi, tylko te komentarze! Mam nadzieję, że szybko zaakceptuje fakt, że jem co innego i przestanie mi docinać i kusić do niezdrowego jedzenia.

Moje piersi też stanęły w miejscu rozmiarowo i nic mi z nich nie leci. Chociaż od dłuższego czasu są troszkę ciemniejsze i na sutkach mam takie żółte grudki.

evab803 - Ja też robię się niezdarna ostatnio - wszystko mi leci z rąk, niestety.

My na razie zapisaliśmy się do szkoły rodzenia (jednak!). Jutro pierwsze zajęcia. Rodzić bym chciała w szpitalu, w którym przyjmuje mój lekarz (Pro-Familia w Rzeszowie) - nowy szpital, sale 1-osobowe, znieczulenie za darmo. W sumie to nie wiem, czy będę rodzić naturalnie, czy przez CC, bo naczytałam się, że czasem przy podwyższonej glukozie dziecko może być większe i stosuje się CC. Ale znam też przypadki, kiedy poród odbył się sn.

Liczycie ruchy dziecka?








Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-11 19:15 przez aldona4.

domi28 (offline)

11-09-2012 19:33:25

Mielec
Witam!
Aldona widze ze jestem z Twoich okolic. Bo mieszkam niedaleko Rzeszowa. Co do profamilii tak srednio jestem nastawiona na ta "porodowke". Kolezanka rodzila tam teraz 25 sierpnia i srenio zachwycona - a przed porodem wybrzydzala strasznie szukala "najlepszego" miejsca do rodzenia, bo tez myslala tak jak Ty. - tzn ze sa sale jednoosobowe, Znieczulenia jej nie daly meczyla sie strasznie. Druga rodzila wczesniaka 27 czerwca, to naopowiadala mi jak tam traktuja maluchy. karmienie nocne wyglada tam tak ze podkladaja pieluchy dziecku pod bok przekrecaja glowe i klada butelke i ida w pizdu nie podnosza do obicia przez co nabawilo jej sie dziecko plesniawki bo kislo w buzi niemlowaka mleko.
Siary poki co tez nie mam
cdn



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

To ja Milenka
[link widoczny po zalogowaniu]

Pozdrawiam! Dominikasmiling smiley

sonya83 (offline)

11-09-2012 20:05:00

aldona4ja nauczyłam się jednego, nie warto się wysilać, tłumaczyć,szkoda Twoich nerwów.Przymknij oko na niektóre rzeczy albo przytaknij i rób swojesmiling smiley jakby nigdy nic.

evab803ja też jestem taka roztargniona.Wszystko leci mi z rąk, powoli z zastawy znikają kolejne talerze, kilka szklanek też potłukłam. Po ciąży chyba będę musiała uzupełnić szkło hihi

Co do siary, u mnie juz pojawiła się w 17 t.c.
O porodzie staram się nie myśleć, najprawdopodobniej będę miała CC. Poza tym zupełnie zgadzam się z tym ,co napisała wysadzonafpowietrze- im człowiek wie mniej tym lepiej.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546940, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.