termin porodu - marzec 2010r.

Wysłane przez gbdarecka 

przesadna_mama (offline)

03-02-2010 21:54:05

Warszawa
No i co ze mną... Posiewy czyste, badanie krwi bardzo dobre, tylko elektrolity ciut od normy, ale to przez Fenoterol. Więc dobrze! Lekarz mnie przebadał i stwierdził też, że moja biała płynna wydzielina to typowe w ciąży przez hormony, a ja dodatkowo biorę dużo Luteiny. Pessar trzyma, wymacał mnie dziś od środka dość mocno, potem brzusio i co? I na 99% Mała się przekręciła jak trzeba!!! smiling smiley Bardzo mnie to uspokoiło. Skurcze mam = twardnienia, kazał mi więc unikać wszelkiej aktywności, która je wywołuje... ZOSTAJEMY W DOMU. Jest dobrze. No i Relanium, żebym nie świrowała...

A tak generalnie to na 27 lutego było przewidziane zdjęcie pessara... ale mój gin leci wtedy z synem do Australii na koncert ACDC czy coś takiego smiling smiley no i stwierdził, że bezpieczniej będzie przetrzymać tego pessara te 3 - 4 dni i zdjąć go po jego powrocie, bo jest duża szansa, że po zdjęciu pessara poród przyjdzie bardzo szybko... Potem wydałam 200 PLN w aptece sad smiley

A, no i jestem bardzo zadowolona, bo zamówiłam mydełko ekologiczne naturalne dla noworodków i osób wrażliwych, same skłądniki naturalne - kostka. Dziś dotarło - i rzeczywiście w składzie są same naturalne 'składniki' - szałwia, lawenda (piękny zapach nadaje) i jakieś tam inne... oficjalnie więc już wszystko jest - brakuje spirytusu tylko.

Coś jest w tym dbaniu o siebie. Ja też jakoś ostatnio, czując może ryzyko wylądowania w szpitalu i porodu, zaczęłam się depilować regularnie, smarować całe ciało codziennie... Dziś nawet założyłam korale!!! smiling smiley I lepiej się poczułam!

Na zaparcia polecam suszone morele i śliwki...

W każdym razie cieszę się, że jestem jeszcze z Wami, bądź co bądź, jeszcze trochę nam do terminu brakuje. Oby dalej tak było...

Pozdrawiam Was Mamy!!!

wampi (offline)

03-02-2010 21:56:38

Hello Dziewczyny smiling smiley

ClaudiaG piękny brzuchciąża aż mnie zmotywowało do pokazania swoich 120cm smiling smiley))

Ja też bym poszła do fryzjera smiling smiley ale nie mam pomysłu na moje włosy które są cienkie i niepoddatne na zadne fryzury.
postanowiłam że póki mogę będe się częściej ruszac z domu, dziś przeszłam cały park z psem i w połowie dostałam takich skurczy i tak mi się słabo zrobiło że nie wiem czy dotrzymam mojego postanowienia.

ClaudiaG (offline)

03-02-2010 22:00:47

Stara Wieś
Mi pani dentystka powiedziała, że gwiazdą porodówki to będę na pewno, ale w robieniu najwięcej krzyku grinning smileygrinning smiley Oj, dałam jej wczoraj popalić... tak się darłam spinning smiley sticking its tongue out
gbmdarecka, jak bolą Cię jakieś zęby, to leć nie zwlekaj!!! Ja myślałam, żeby zęby zrobić po porodzie, a bolały mnie już jakiś czas dwa bolące zęby Dentystka powiedziała, że jeśli nerw jest jakiś na wierzchu, to przy porodzie skurcze to będzie pikuś w porównaniu do bólu nerów zębów (mama mi mówiła, że moja babcia tak rodziła i że ból zębów jest nie do wytrzymania przy porodzie). Jak to usłyszałam, od razu znalazłam się w gabinecie stomatologicznym radość I dobrze, bo teraz NIC A NIC mnie nie boli uśmiech gbmdarecka, pamiętaj, że można prosić o znieczulenie (ja dostałam dwa, bo na dwa zęby.
fantom, mam nadzieję, że jeszcze pochodzę z dwa tygodnie w ciąży- nie wywołuj wilka z lasu wielkie oczywinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Prosimy o głosik!!! :-D
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-03 22:03 przez ClaudiaG.

ClaudiaG (offline)

03-02-2010 22:10:23

Stara Wieś
wampi, dziękuję grinning smiley Już jak Ty napisałaś, to i ja napiszę... 122 cmgrinning smiley Twój brzunio też śliczny winking smiley A co do fryzury, to odradzam robienia eksperymentów- szczególnie obcinania włosków na krótko, bo przy dziecku nie bardzo będziesz miała czas i siły układać włosy i wtedy nie będą one wyglądały tak jak byś chciała... sad smiley Najlepiej jest odświeżyć kolor i delikatnie podciąć końcówki. A chyba najwygodniejsza fryzura (z dłuższych włosów) przy dziecku, to zobić kucyka.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Prosimy o głosik!!! :-D
[link widoczny po zalogowaniu]

fantom (offline)

04-02-2010 00:02:35

Wampi brzusio piękny i taaaki duży. Od razu widać, że Bartuś będzie dużym i silnym mężczyznąsmiling smiley Oj będziesz ganiała przyszłe synowe smiling smileysmiling smileysmiling smiley

ClaudiaG myślałam, że już się powiększyliście bo Ty masz najszybciej termin-tak przynajmiej wynika z suwaczka. Oczywiście życzę Ci abyś urodziła o czasi-nie za wcześnie i nie za pózno. No i brzusio naturalnie przepięknydziecko na rowerku

....ale mój chłop chrapie!!! Normalnie wzięłam telefon żeby go nagrać ale się uciszył.

ClaudiaG nawet nie wiesz ile bym dała żeby TYLKO odświerzyć kolor włosów i podciąć końcówki-marzenie. Mam krótką fryzurkę, która wymaga co miesięcznego podcinania (w przeciwnym wypadku wyglądam jakby piorun trzepnął w rabarbar). Rano jak wstaję z łóżka-o rany!!!!-sama się nie poznaję. Na porodówce będzie wesoło jak mnie zobaczą smiling smiley

.....mój znowu chrapie-dyktafon został włączony smiling smiley

gbmdarecka współczuję przeziębienia synka-czytając Twój blog przypomiały mi się czasy jak mój Jakub chodził do przedszkola-ta sama historia. Zresztą do dzisiaj często choruje-zwykły katar potrafi przerodzić się w zap.oskrzeli. Cieszę się że mamy świetnego lekarza, który przyjeżdża do nas prywatnie, bo tym konowałom w przychodni nie wierzę-nawet tam już nie chodzę. Jak urodzi się Jagoda to też tylko jego będę wzywała.


[link widoczny po zalogowaniu]

wampi (offline)

04-02-2010 09:17:15

Witajcie Mamy

Ja przeżyłam dziś koszmarną noc do tej pory mam przykre bóle całego brzucha nie wiem czy tu chodzi bardziej o brzuch czy o żołądek... noc prawie nie przespanasad smiley(( jutro mam wizyte u lekarza. Wydaje mi się że moj syn zmienił pozycje albo cały czas ją zmienia w nocy cały czas się wiercił a spróbowała bym połozyć ręke na brzuchu to odrazu dostałam chyba nogą smiling smiley

fantom mamy coś wspólnego z tym chrapaniem mężów ja też próbowałam nagrać jak chrapie ale wtedy on jak i pies ( też chrapie) przestają he he he.
Co do włosów nigdy swoich nie farbowałam bo groziło by to ich utratą takie mam cienkie a na dodatek się przetłuszczają. Umyje je rano a na wieczór wyglądają jak bym ich nie myła tydzien.

miłego Dnia smiling smiley

PatrycjaB (offline)

04-02-2010 09:46:13

Radom i okolice :)
Hej dziewczyny. Macie śliczne duże brzuszki. a mój jakoś tak nisko i mąż mówi że znacznie mniejszy... no ale to prawie miesiąc różnicy...
Nam wczoraj przyszedł kocyk dla dzidziusia z allegro.... jest śliczny, miły i cieplutki.
Mam takie pytanko czy któraś z was orientuje się czy becik można prać? zapomniałam w sklepie zapytać a na metce nic nie ma.... nie chce go popsuc...


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-04 10:04 przez PatrycjaB.

Sympatyczna (offline)

04-02-2010 09:50:46

Patrycja - już prosiłam nie raz - nie bolduj treści posta, wygląda jakbyś koniecznie chciała go wyróżnić, podczas gdy nie piszesz nic superważnego..... please winking smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

PatrycjaB (offline)

04-02-2010 10:04:05

Radom i okolice :)
Sorry ale czy komus jeszcze przeszkadza ze pisze na kolorowo? w koncu skoro jest taka opcja to chyba po to zeby z niej korzystac?? Prosilaś dokładnie dwa razy włacznie z tym. I co wg Ciebie jest ważne a co nie, na tym forum???


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

przesadna_mama (offline)

04-02-2010 10:21:26

Warszawa
gbmdarecka - u Ciebie przeziębienie, a mój synuś ma chyba jakąś paskudną egzemę. Jak miał jakiś rok po raz pierwszy pojawiła mu się taka plama na nóżce czerwona. Pediatra stwierdził, że to coś typu egzema i kazał nawilżać - albo Mustela Stelatopia albo taki inny krem natłuszczający, refundowany na bazie parafiny (ale to we Francji, w PL go nie ma) no i po kilku dniach przeszło. Potem to powracało raz na jakiś czas - rzadko. Jak przyjechaliśmy do Polski, to stwierdziłąm, że woda mu tutaj nie służy - aż taki liszaj mu się tam zrobił.... po jakimś czasie skóra jakby się przyzwyczaiła i było OK. A teraz??? Nagle na całym ciele pojawiły się takie czerwone plamy - tam na nodze to nawet zaczął narzekać, że go boli. Wiecej go zaczęłam smarować i zeszło. Za to cały tyłek zrobił się taki czerwony jakby był bity! I znów więcej posmarowałam i zeszło z dnia na dzień. No a przeszło na nogi i ręce... i tak walczymy z tym od tygodnia... Kąpiel krótka w Oilatum i smarowanko kremem mocno natłuszczającym dla dzieci... a Młody oczywiście to 'uwielbia' sad smiley

Pytanko - czy któraś z Was robi coś takiego jak masaż krocza, celem uelastycznienia tej okolicy i zwiększenia szans na brak konieczności krojenia? U mnie ponoć, o ile będzie poród naturalny, szansa na cięcie jest nikła, bo pierwszy poród był bez cięcia, ale położna - ciocia, poleciła mi i tak troszkę zadbać o to, żeby poród był 'przyjemniejszy' smiling smiley Co Wy na to?

Wampi - jakoś nie widać po Tobie tych kilogramów! Poważnie!!! Gratuluję!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546490, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.