Majówki 2012

Wysłane przez WerCiaSZ08 

renataa25 (offline)

28-10-2012 19:32:23

Ostrołęka
Dziewczyny, jakie kupki robią Wasze maluchy. U mnie takie bobki, wieksze mniejsze, już nie są żółte a raczej ciemnobrązowe z rożńymi kolorami, ale ciemne?? Czy to normalne??
Kurcze poczytałam jedno z forum u nas na bobasie, ale tam się kłócą dziewczyny,, apropo karmienia mm i naturalnie. Dowiedziałam, się, że jestem złą matką, hihihi, ale się uśmiałam. Kurcze jakbym to przeczytała jakieś 3 miesiące temu pewnie bym się przejeła, ale dzisiaj mnie to śmieszy!! Jakie cudowne są matki które karmią naturalnie, a my mamy mm jakie złe, wyrodne. Kurcze ale niektórzy to mają problemysmiling smiley)
I wiecie co MY MAJÓWECZKI To FAJNE BABECZKI I TATO JESTEŚMYsmiling smiley) Od początku się wpieramy i nigdy się nie oceniałyśmy i zawsze możńa liczyć na dobre słowo. DOCENIAM TO BARDZO I DZIĘKUJEsmiling smiley
Dobranoc babeczki i tatusiu!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

Mona78 (offline)

28-10-2012 20:03:12

Gdańsk
Hej,
Ja się melduję bo dorwałam kompa u szwagierki, podróż minęła bez większych niespodzianek tylko pogoda nam zrobiła psikusa i sypnęło śniegiem pada do dziś więc zima na całego do tego pieruńsko zimno.
Przejrzałam dwie ostatnie strony bo na więcej nie mam czasu więc:
Nika witajsmiling smiley

Renata ja mam łóżeczko turystyczne BABY ONE i jestem zadowolona już drugi maluszek z niego korzysta i przy pierwszym synku jak i przy Szymku sprawdza się rewelacyjnie,My dużo podróżujemy wiec jest przetestowany. Po złożeniu jest nieduże wiec łatwo je spakować.

Szymek ma już dwa ząbki a trzeci powinien lada dzień się pojawić. Rozszerzanie diety idzie całkiem dobrze na razie wielkie plucie było tylko przy dyni z ziemniaczkami a tak to wszystko wcina. Wczoraj teściowa ugotowała mu marchewkę z własnej hodowli i wtrynił aż mu się uszy trzęsły.

My wczoraj z mężem mieliśmy 5 rocznicę ślubu spędziliśmy ją w dwoje bo teściowa cały dzień zajmowała się dziećmi. Mieliśmy inne plany ale niestety pogoda nam nie pozwoliła wielu planów zrealizować.

Honka odezwij się bo ja jestem tylko do niedzieli więc może zdążymy się tym razem spotkać na jakiejś kawcesmiling smiley

Uciekam bo już na mnie krzywo patrzą może uda mi się jeszcze zajrzeć

Buzialki

kryssiaczek (offline)

28-10-2012 20:30:20

Bydgoszcz
Witajcie,
Na początku chciałam Wam bardzo bardzo podziękować za słowa wsparcia, otuchy i w ogóle za dobre serca, które dla mnie okazałyście w ciężkich chwilach.
Tak jak pisze Renataa nasze forum jest najlepsze i niezastąpione.
Podczytywałam Was ale nie miałam ochoty pisać, więc teraz nawet nie dam rady nadgonić.
Napiszę co u nas słychać.
Byliśmy w środę z Kubusiem na bilansie półrocznym. Waży 8 kg, mierzy 67cm i mieści się w środkowych ramach rozwoju. Nie umie siadać, raczkować ani pełzać ale lekarz powiedział, że ma na to czas. I rzeczywiście czytałam o kamieniach milowych w rozwoju niemowlaków i też się jeszcze nie martwię.
A tutaj link jeśli ktoś tego nie zna:
[link widoczny po zalogowaniu]
Rozmawiałam też z pediatrą o glutenie – my skończyliśmy już 2miesięczny okres ekspozycji ale jesteśmy z lekarzem zgodni co do tego, że nie należy iść teraz pełną parą a zwiększyć dawkę o 100%. Z żółtkiem na razie nie myślę i nie zamierzam się z tym spieszyć. Muszę jeszcze dopytać innego pediatrę o to i moją koleżankę, która opowiadała, że jak za zgodą lekarza podała jajko to wylądowali z dzieckiem w szpitalu. Muszę się dowiedzieć dokładnie jak to było. Za to dajemy już mleko 2 - tutaj dziękuje Moni25 za podpowiedź co do przyzwyczajania brzuszka Kubusia J
Nowością u Kuby jest to, że jak poda mu się palce, to złapie się ich pewnie i podciąga do siadania. Nie trzeba podtrzymywać rączek.
Poza tym ostatnio jest bardzo niespokojny. Od tygodnia śpi niespokojnie, budzi się z płaczem, jakby śnił mu się zły sen. A dzisiaj masakra – od rana nie chce pić mleka. Chciałby z piersi ale rano zdążyłam ściągnąć a wieczorem trochę popił. Rano Go oszukałam i dałam mu pierwszy raz kaszkę łyżeczką.
Zjada codziennie pół słoiczka deserku (tego 120g) i czasami cały czasami ¾ słoika obiadku.
Aaaaa zmiana czasu dała się nam we znaki teraz wieczorem. Musieliśmy Kubę kąpać o 18tej czasu nowego i śpi już – co prawda z przerwą ale od 18.40. Oczywiście była woja żeby wypił mleka.
Nike, witaj. Zastanawiałam się często na jak długo ostatecznie lecieliście do Polski? Wydawało mi się że na 2 tyg. A nie było Ciebie na forum z miesiąc J
W pracy ok., nie przemęczam się na razie winking smiley Robię swoje ale nie wychodzę przed szereg. Teraz od 2go zaczynam urlop 2tyg. razem z tacierzyńskim męża i z perspektywy czasu uważam, że dobrze zrobiłam z tym urlopem. Najgorszy dla mnie okres byłam w pracy, miałam zajęcie i nie siedziałam zaryczana w domu, a teraz przynajmniej bierzemy Mamę do siebie na kilka dni żeby ona trochę się oderwała od rzeczywistości i zabierzemy ją na 2 dni nad morze.
Coś lub ktoś mi dobrze podpowiadał żeby urlop zostawić na później...


[link widoczny po zalogowaniu]

kryssiaczek (offline)

28-10-2012 20:40:08

Bydgoszcz
Renataa u nas kupki też różne, bardziej zbite i czasami zielone. Ale tak podobno bywa przy wdrażaniu nowych rzeczy. Dzisiaj zrobił mega twardą i bardzo stękał.
Chwaliliście się fotelikami do karmienia. My mamy Baby Ono. O takie [link widoczny po zalogowaniu]
Ale jak słusznie ktoś wcześniej zauważył, chyba wszystkie krzesła są do siebie podobne i warto zwrócić uwagę na cene. Kuba dostał swoje od dziadkó na chrzciny więc my nie mieliśmy na to wpływu.
Poza tym musieliśmy zakupić fotelik do samochodu bo w nosidełku Kuba się nie mieścił na szerokość i nie był zadowolony z każdej jazdy, strasznie marudził. Kupiliśmy więc fotelik w przedziale 0 - 25kg z możliwością jazdy tyłem do kierunku czyli taki od pierwszych chwil życia. Teraz siedzi wygodnie, wysoko i wszystko widzi w oknie smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]
Tata mamy foteliki tej samej firmy tylko inne modele smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

marta1105 (offline)

28-10-2012 21:23:10

Toruń / Dublin
Witajcie Majowki !
Melduję się ze wróciłam smiling smiley

Przede wszystkim Krysiaczku przyjmij moje wyrazy współczucia ! :*

Nike witaj ponownie ! smiling smiley jak Julka zniosła lot ? Bo z filmiku na fb widać było ze w teorii swietnie była przygotowana winking smiley

Do Was wszystkich które wstawialyscie zdjęcia bobaskow w ciagu ostatnich dni : wszystkie nasze majowkowe bobaski są przesliczne winking smiley

U nas wszystko ok, no może poza tym ze Olus już od ponad tygodnia męczy sie z katarem. Już nie wiem jak mu pomoc. Byłam wczoraj u lekarza ale na szczęście oskrzela ma czyste i żadnego zapalenia ucha nie widać ( mam nadzieje Guziczku ze Borysek już wyzdrowial) zakraplam mu nosek, czyszcze po kilkanaście razy dziennie i nic. Mam nadzieje ze niedługo mu przejdzie winking smiley poza tym to skończył mi sie pokarm i musiałam przejść na mm a od 3 dni Olek zaczął smakowanie sinlac'a ale jakoś mu chyba nie za bardzo podchodzi. Chciałabym zacząć od jutra podawanie warzyw i tu właśnie chciałam sie Was zapytać ci najpierw podawalyscie? Ziemniaczka czy marchewke? Bo już nie wiem od czego zacząć...
No i chciałam sie pochwalić ze udało mi sie znaleźć te wymarzona sukienkę ślubną winking smiley także teraz zaczynam walkę z dodatkowymi kilogramami !

Gratuluje wszystkim dzieciaczkom zabkow winking smiley no i tym które w ostatnim czasie ukończyły kolejne miesiące swego życia przesylam wirtualne buziaczki :*


[link widoczny po zalogowaniu]

kryssiaczek (offline)

28-10-2012 21:35:43

Bydgoszcz
Witaj Marta smiling smiley Kolejna podróżniczka wróciła smiling smiley
Pochwal się sukienką smiling smiley
My zaczynaliśmy od marchewki. I tu sugestia również dla Simki - nie poddawajcie się jak dziecku coś nie smakuje. Dajcie mu kilka dni ( w tym czasie podajcie coś innego) a potem znowu spróbujcie np, z marchewką). Mi Kuba kiedyś pluł jabłkami z jagodami a za kilka dni zjadł ze smakiem.
Teraz w piątek pluł cukinią z ziemniakami i łososiem. Dostał dosłownie 4 łyżeczki które wypluwał a na końcu zmusił się do wymiotów! Ale spróbujemy za tydzień znowu z tym smakiem.
Co do katarku Marta, to podobno im częściej się odciąga to częściej leci. Odciągaj tylko jak będzie mu bardzo przeszkadzało. A jakie powietrze macie? Może jest za sucho? wkońcu zaczął się okres grzewczy.


[link widoczny po zalogowaniu]

Guzik (offline)

28-10-2012 21:49:30

Tychy
Martusia, Krysiaczek witamy ponownie smiling smiley

Krysiaczek na pewno dla mamy takie oderwanie się i wyjazd nad morze choćby na kilka chwile będzie teraz bardzo cenne i pomocne. Kochani jesteście.

Renata musisz się zastanowić do czego głównie będziecie potrzebować tego łóżeczka lub kojca. No własnie, bo jeśli chcecie z tym mebelkiem podróżować, kłaść tam dziecko spać i tylko czasami odkładać w domu na chwilkę, by się pobawiło, to lepsze jest łóżeczko. Materace do turystyczntych łóżeczek zazwyczaj są kiepskie, ale te łóżeczka mają standardowy wymiar i można zawsze zabrać materac z normalnego łóżeczka na wyjazd albo dokupić dodatkowy.
Kojce (my posiadamy taki [link widoczny po zalogowaniu]) są przeznaczone do tego, by dziecko się w nich przez jakiś czas bawiło. Składa się je jednym ruchem, ale nawet po złożeniu są duże rozmiarowo i ciężkie. Mają dość twardą składaną podłogę najczęściej obciągniętą zmywalną tkaniną, brzeg kojca jest miękki obity gąbką dla bezpieczeństwa dziecka, kojec musi być stabilny zatem dość ciężki. Wymiary ma bardziej w kwadrat, by niemowlę mogło się obracać swobodnie we wszystkie strony. Od biedy można dziecko położyć spać w kojcu, tylko trzeba wyłozyć podłogę kocykami czy kołderkami i jest ok.
Musisz sama zdecydować, co wolisz.
Co do łóżeczek turystycznych miałam styczność tylko z takim [link widoczny po zalogowaniu], było w hotelu, w którym spaliśmy. Borys wydpał się w nim kilka nocy bez problemu, kojec bardzo solidny i stabilny.

Simka nie martw się, bo tak jak napisała Krysia, dzieci często bojkotują jakiś smak, a potem jednak jedzą. U nas było tak z rybami. Borys płakał, jak mu chciałam dac słoiczek z rybą, a teraz zjada. Faktycznie dynia z ziemniakami była u nas hitem, ale mało które dziecko lubi dynię....ma sopecyficzny smak i nie jest tak słodka jak marchewka niestety.


[link widoczny po zalogowaniu]

Honka (offline)

28-10-2012 22:05:45

Poświętne
Hej wszystkim!

U mnie zawierucha i w domu i za oknem. Mój M tydzień temu wyjechał na 3 tygodnie do W. Brytanii a wczoraj ktoś otwiera drzwi, patrzę a to on! Ło matko myślałam, że na zawał zejdę! Niestety dziś już poleciał z powrotem, odfrunął o 20ej...buuu....musiał się tu pojawić na jakimś nagle, nieplanowanym spotkaniu z klientem i stąd ta niespodzianka. Także znów sama...Ale spędziliśmy wczoraj cudowny (buziak od dziecka ) dłuuuugi wieczór, bo mieliśmy ekstra godzinke, grinning smiley

Także Mona odezwę się obiecuję, tylko dzisiaj kładę się już spać bo mam za sobą nieprzespaną noc. grinning smiley I wszystkiego najlepszego dla Was z okazji okrągłej piąteczki! Wszystkiego najlepszego!

Krysia podziwiam Cię że znajdujesz w sobie takie pokłady siły i że jesteś tu z nami. Czas goi rany trzeba mu się tylko poddać. Jesteśmy z Tobą!

Guzik, że też ja wcześniej nie wpadłam na to żeby zaproponować Twojej siostrze by do nas dołączyła, co Wy na to dziewczęta? Przecież kochamy Adasia jak wszystkie nasze dzieci i chcielibyśmy go mieć przez cały czas, prawda? Super pomysł!

Marta katarek niestety paskudny jest i ciężki do zwalczenia. Najważniejsze to by nie zakraplać noska wodą fiz. (bo podrażnia) tylko solą i odciągać. Pod nosek smaruj mu maścią majerankową i nawilżaj pomieszczenie. To takie podstawowe czynności przy katarku.

Cassia śliczna ta Wasza pierwsza zimowa fotka!

Wy tak o tych obiadkach a ja się wciąż gubię, co?, gdzie?, kiedy? Nadal jesteśmy na cycusiu chociaż lekko nie jest. Od tygodnia wprowadziłam jej marchewkę ale od razu z ziemniakiem i jakoś idzie. Teraz nie wiem czy powinnam podawać jej coś więcej i innego czy na razie zostać przy tym jedzonku? Jak wchodzę w przepisy dla mam karmiących piersią to w 6 miesiącu jest tylko marchewka aż do jego ukończenia. Hmmm...
Dobra, kładę się bo zasypiam nad klawiaturą...Ale wczoraj zabalowaliśmy! Fajne są takie rozłąki...Polecam...
Moni krótkie rozstanie i potem kino masz jak w banku! grinning smiley

Wierci wiesz, że mnie tak niedawno natchnęło, bo mój Tymek ma od urodzenia czerwonawe, szorstkie poliki i zawsze zganiałam na jakiś produkt a ostatnio pomyślałam, (bo gdzieś o tym czytałam), że może on jest uczulony na gluten. Tylko nie wiem gdzie z tym iść by to sprawdzić!

Nike gratuluję ząbków i wysypu włosków na głowce i cieszę się że znów tu jesteś. Rzeczywiście Twoje posty czyta się lekko i przyjemnie, dlatego z równie nieskrywaną ciekawością czekam na temat: "teściowa zakupowa", he!


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 22:24 przez Honka.

psiajucha (offline)

28-10-2012 22:19:23

Zabrze
simka, a moze ida Poli zabki?? maly byl tak wlansie marudny nie spal w nocy i okazalo sie ze to zeby, a nie bylo ich jeszcze widac. dalej tylko widze kropeczke i nic dalej nie idzie ;/ a z tym jedzonkiem, hmm kurcze probuj caly czas
pomalutku, maly tak nie chcial jesc jabluszka , teraz juz lepiej , ale musze mu dac z czyms , samo nie zje, trzymam kciuki. wiesz co maly pamietam nie mial apetytu jak mu sie ten zabek szedl (aaa co jeszcze nie wyszedl winking smiley), a Pola nie je od teraz czy caly czas ci grymasi?

my tez na spacerku bylismy, snieg spadl ,fajnie bialo sie zrobilo smiling smiley

renataa ja mam lozeczko turystyczne z Quatro Lulu2 [link widoczny po zalogowaniu], naprawde ci polecam. co do kupek , TYmkowi pomogla herbatka na trawienie, ale naprawde sporo jej pil. Efekt widzialm tak po paru dniach. Kurcze ale jak on nie chce piic , moze te sliwki mu pomoga smiling smiley

krysiaczku, ciesze sie ze napisalas, duzo duzo sily wam zycze , jestesmy z toba. A fotelik do karmienia mamy taki jak ty tylko zielony smiling smiley)))

marta witaj z powrotem smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 22:24 przez psiajucha.

paja (offline)

28-10-2012 22:29:15

Toruń
jejku czy wasze dzieciaczki tez wogole w dzien nie spia? bo moja od kilku dni nawet oka nie zmruży chyba jakis skok rozwojowy eh
RENATA my mamy takie [link widoczny po zalogowaniu] i jestem zadowolona a co do kupek u nas sliweczka działa cudasmiling smiley
ja u was wygladal pierwszy okres? bo ja mam jakies brazowawe plamienia a co najlepsze chce zaczac brac tabletki i nie wiem czy to juz czy czekac jeszcze wrrr
GUZIK dawaj nam tu siostre smiling smiley niech tez sie chwali swoim skarbemsmiling smiley
czy ktorys maluszek ma naczyniaki poporodowe? bo Dusia ma na czole i nosie i nic nie znikaja buuu i nie wiem czy sie martwic bo niby do roczku maja zniknac


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546650, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.