MARZEC 2012

Wysłane przez lonka 

Ewula201 (offline)

08-08-2012 12:47:38

Niemcy
A dokładniej to taki ten okrągły : [link widoczny po zalogowaniu] u nas zmiana smoczka podziałała .


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-08 12:48 przez Ewula201.

Ewula201 (offline)

08-08-2012 14:03:13

Niemcy
Madziu chciałam jeszcze napisać, ze wcześniej Lukas przy piciu bardzo sie kręcił i był nie spokojny, wymachiwał rękoma, czasem sie preżył, a nieraz jak tylko zobaczył butelkę był wielki ryk. Też już tego miałam dość i zagłębiłam sie w temat karmienie butelką i właśnie trafiłam na taki artykół gdzie było napisane, że jeżeli dziecko nie chce pić warto spróbować zmienić smoczek , przed tym beby nowa mialam jeszcze inny ale tamten byl taki sam jak nuk : BLE .... W naszym przypadku zmiana smoczka to był strzał w dziesiątkę winking smiley mam nadzieje że i u Was się sprawdzi winking smiley

Dziewczyny udanych urlopów, bo widzę że duża część urlopujesmiling smiley

Sorka że tak na raty ale akurat mi karmienie wypadło smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

madziawse7 (offline)

08-08-2012 14:11:58

Warszawa
Ewcia dziękuję Ci za cenne porady, czym prędzej muszę spróbować z innymi smoczkami, bo faktycznie jak to napisałaś, to tak jakby jej właśnie smoczek przeszkadzał, na początku pije ładnie bo głodna a potem jak już się nasyci to zaczyna się wypluwa, znowu pije, potem wypluwa, płacze, znowu pije i tak w kółko.... zmęczona jestem tym jej jedzeniem. Dzisiaj zrobiłam dla odmiany kaszkę, tylko że miałam tylko ryżową, więc na mm zrobiłam, ale chyba jej nie posmakowała, 2 pierwsze łyzeczki chętnie zjadła, a potem trzymała w buzi i nawet przełknąć nie chciała. Wogóle dzisiaj jakiś gorszy dzień ma, ale moze coś jej w brzuszku przeszkadza, bo dzisiaj już 5 kup było i to 3 pierwsze jak plastelina a potem 2 już normalne. Zawsze tylko 3-4 dziennie są, ale dzisiaj to dopiero połowa dnia. Już chcę do domu bo tylko się zmęczyłam na tym urlopie sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Maduska (offline)

08-08-2012 15:39:48

Bartniki
Agnieszka dzięki za informacjesmiling smiley
U nas też dzis jakiś gorszy dzień, Marysia nie chce za bardzo jeść. Zauważyłam, ze woli karmienie łyżeczką, a mleka niestety nie chce pić. Może też winny jest smoczek. Ten, który mamy często nam się zapowietrza i nie chce się odpowietrzyć, więc może to jest przyczyna. Też spróbujemy innego.
Marysia dziś zjadła pierwsze danie warzywno mięsne, cały słoiczek, ale nie za bardzo jej smakowało. Musi się przyzwyczaić do
nowego smaku. Kupiliśmy też przysmak na dobranoc i chyba wypróbujemy. Marysia tez 2 razy budzi się na nocne karmienie, wypija 140-130 ml. Czasami 150.
pa pa


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

AgnieszkaO (offline)

08-08-2012 17:01:16

Tychy
MauskaPolecam smoczki i butelki z firmy dr Brown's one mają specjalny system odpowietrzania, my używamy ich od początku, jak Avent Nas zawiódł.


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

Maduska (offline)

08-08-2012 19:04:16

Bartniki
Agnieszka tylko pozazdrościć, że Juleczka tak ładnie jesmiling smiley
Moja Marysia zawsze miała jakieś problemy z jedzonkiem, ale też myślę, ze może jej tyle wystarcza, bo ładnie przybiera na wadze. Dziś ją zważyłam i wyszło ok 7,5 kg. Z ubrankiem i pampersem wyszło 7,8kg.
Wczoraj była u mnie znajoma, która ma synka o 2 tygodnie starszego od Marysi i waży już 10 kgwielkie oczy i normalnie staje na nózkach. Oczywiście mama go podtrzymywała, ale dla mnie to i tak był szok. Wieczorem była druga znajoma z córeczka, która ma roczek i waży 9,4 kg. Także różnice między dzieciaczkami są ogromne .


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

AgnieszkaO (offline)

08-08-2012 19:16:21

Tychy
Maduska Nic się nie martw, waga Marysi moim zdaniem jest odpowiednia do jej wieku, więc widocznie to co je jej wystarcza i ładnie przybiera na wadze, a przecież najważniejsze, żeby była zdrowa i ładnie rosła i się rozwijała, a jeśli tak jest to nie ważne czy zjada 200 czy 100 ml, nie? Wiesz co moim zadaniem 10 kg u tak małego dziecka to lekka przesada;/ Co do stawania na nóżkach, to jest niesamowite, ale Julcia robi tak samo, jak ją trzymam pod paszkami to staje na nóżkach, albo się odbija jak piłeczka, albo nawet przebiera nóżkami jakby chodziłasmiling smiley

Poza tym dzisiaj moje dziecko mnie zaskoczyło, położyłam ją do łóżeczka i poszłam do kuchni robić obiadek, gdy do niej zajrzałam leżała w łożeczku całkowicie odwrócona nóżki miała na poduszce, a główkę na dole, już dawno się kręciła i odwracała, ale nigdy nie taksmiling smiley A ja do niej: "Jak Ty to zrobiłaś?" A ona w śmiechsmiling smiley Mój Aniołek;d


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

ilonkap (offline)

09-08-2012 09:37:49

opoczno
Witajcie!
Wygląda na to,że kaszka pomogła nam przesypiać noce. Zjadamy sobie ok 50 ml kaszki na wodzie a potem pierś i lulu ok 22, 23 podajemy przez sen piers i potem spimy do rana (różnie do 7, a najwczesniej wstajemy o 5). Oczywiście zdarza sie obudzić w nocy, ale wystarczy podać smoczek i Zosia spokojnie zasypia.
Mamy jeszcze jedną nowinę, która i mnie zaskoczyła, a mianowicie wyglada na to, ze wychodzi nam ząbek o zgrozo górna dwójka. Słyszałam o takich przypadkach, ale nie spodziewałam sie tego, u synka zaczęło się zwyczajnie od dolnej jedynki. Zaniepokoiło mnie nie tylko to, ze to dwójka, ale też miejsce gdzie wychodzi żabek (tak w połowie dziąsła od przodu patrząc), a ponadto sam wygląd, cośjakby ząbek był przegrodzony na pół. Kiedy wczoraj zauważyłam ten niezwykły okaz w pospiechu udałam sie do przychodni, ale część dla dzieci zdrowych (ok godz 14) była już zamknieta, a tam gdzie przyjmuja chore dzieci nie chcia łam wchodzić, zeby mała czegoś nie podłapała. Cóż pójde dzisiaj tak dla własnego spokoju.
Wreszcie mam tez juz dostęp do neta na laptopie, który niedawno kupiliśmy. Wczoraj kupilismy co trzeba i zainstalowaliśmy, a najważniejsze, że obędzie się bez kabla i mgę kożystać z laptopa w każdym miejscu domu. kabel oczywiści enadal podłączony do stacjonarnego kompa i nie bedzie kłotni o komputer, mozna korzystać jednocześnie...
Zmykam szykować potomstwo do wyjścia. Idziemy oddać do komisu nasz wózek głeboki...i do przychodni oczywiście.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

agasia24 (offline)

09-08-2012 09:48:56

włocławek
witam mamusię.

u nas jak nie 3 dniówki to pleśniawki a na dodatek te ząbkowanie wykończyć się idzie.
no ale niema co show mus ''t go on jak to się mówi .
a na domiar wszystkiego rośnie drugi łobuziak w brzuszku jeszcze nie potwierdzone przez lekarza ale na teście są 2 kreski i pawie lecą z pawiami
może niedługo jak bozia da będę miała już rodzinkę w komplecie. Bo nie przewiduję więcej potomstwa



pozdrawiamy mama i Ulasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

madziawse7 (offline)

09-08-2012 10:24:15

Warszawa
Co za nowina, Agatko GRATULACJE!!!

Zdrówka dla Ciebie, Uleńki i maleństwa :*

A swoją drogą wielki podziw dla Ciebie, tak trzymaj smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546770, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.