Styczeń 2012 ;-)

Wysłane przez Effa 

hanuschka (offline)

21-03-2012 13:09:42

Berlin
Warris my mieliśmy to samo, mały był cały wysypany na główce, buzi, szyjce. wszystko go swędziało bo drapał się raczkami i tarł buźka o pieluszkę. na początku myślałam, ze to skaza białkowa, bo jadłam bardzo dużo produktów mlecznych, odstawiłam ale nadal nie przechodziło. Następnie podejrzewałam alergie na kosmetyki bubchen. Odstawiłam i jakby przeszło ale jednocześnie przestałam jeść nutelle, wiec nie miałam pewności co to było. Ostatnio pojadłam cukierków ''Michalków'' i wysypka znów się pojawiła i tak sobie myślę, ze to albo kakao albo orzechy, które są prawie w każdych słodyczach, maja takie działanie.
Jak pytałam lekarki powiedziała, ze to hormony, a drugi lekarz, ze to bakteria, ze mam bardziej dbać o higienę buźki bo mleko dzieciaczkowi często spływa za uszka i wtedy jakieś tam bakterie sie pojawiają. Obie tezy uważam za nietrafione. Hormony nie bo swędzi buzia, higiena tez nie bo myje małemu buźkę nawet w ciągu dnia i za uszkami tez.

Jeśli chodzi o kolki, to u nas sab simplex nie działał wcale, za to Lefax był bardzo pomocny. Na każde dziecko jednak działa co innego.

Przygotowalam sobie dzisiaj w nocy flaszke z mlekiem i udalo mi sie mu wcisnac 80 plus cycus. Myslalam, ze pospi dluzej ale nic z tego.

Milego dnia dziewczyny moj panicz wlasnie sie obudzil i skrzeczy smiling smiley



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

hanuschka (offline)

21-03-2012 21:09:49

Berlin
Warris ja jakis czas bylam na diecie nic, ale teraz jem prawie wszystko tylko w malych ilosciach no i uwazam na czekolade i orzechy winking smiley
a i kapie malego w szarym mydle, jak bedzie troszke wiekszy to wtedy moze zaczne uzywac cos pachnacego smiling smiley

sab simplex daje sie 15kropelek do kazdego posilku ale na ulotce pisze w sumie ze co 4-6 godzin. Ja podawalam na lyzeczce ale mozna tez do butelki z mlekiem. Dawalam albo przed albo po jedzeniu, nie ma to chyba znaczenia kiedy. No i nie dawalam w nocy, ostatni raz przy wieczornym karmieniu. Przeszlam na ten Lefax i pomagal duzo szybciej, a sab daje teraz jak czasem sie jakas koleczka pojawi i tez daje rade.

Przechwalilam mojego babelka i jeszcze nie spi młody kozak

buziak



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Tabasco (offline)

21-03-2012 21:21:32

Słupsk
Warris-nasz alergolog na pierwszej wizycie powiedział,że kolki u dzieci które mają alergie na mleko są normą i to mleko je powoduje.(a właściwie laktoza).Nam zamiennik simplexu(bobotic)wcale nie pomagał.Dopiero mleko specjalistyczne pomogło na kolki.


Tabasco (offline)

22-03-2012 22:37:16

Słupsk
Byłyśmy dzisiaj u nowego pediatry bo Ada się przeziębiła od starszej siostry.To był dobry wybór.Facet jest konkretny i rzeczowy.Od razu stwierdził,że Ada na pewno ma nietolerancje mleka krowiego i bez zająknięcia przypisał kolejne bebilony pepti.


Adlenne (offline)

24-03-2012 19:50:24

Bielsko-Biała
Cześć dziewczyny, co tam u Was?
My nadal mamy problem zbyt częstych kupek. Dicoflor nie pomógł, teraz daję małej nifuroksazyd już trzeci dzień i nadal dużo kupek... sad smiley Niby małej nic nie jest zachowuje się normalnie i nie jest odwodniona bo kupki są normalne - papkowate, ale biorąc pod uwagę że mleko sztuczne stanowi większość tego co wypija nie powinno ich być więcej niż 4. Jest już lepiej bo robiła z osiem na dzień a teraz pięć więc mam nadzięję że nie będzie konieczności podawania następnych leków...


Tabelka styczniówek: [link widoczny po zalogowaniu]

Effa (offline)

25-03-2012 18:09:00

Starachowice
U mnie od tygodnia jest mój tata smiling smiley Dzisiaj już wraca do domu. Jest wielce dumny z wnuka ;]
Kupiliśmy Krzysiowi matę edukacyjną- trąca łapką piłeczkę z dzwoneczkiem (bardziej przypadkowo jak celowo na razie) i jest zafascynowany tym że wtedy dzwoni grinning smiley Ma już swój rytm spania- wstaje o 9tej, potem koło 13stej drzemka godzina albo 2, potem jak drzemnie to już góra 20-30 min. Na noc o 11stej, w nocy o 3 i o 7 potem grinning smiley Już się sama budzę w tych godzinach, zawsze jakieś 5 min przed Krzysiem grinning smiley
Wczoraj tylko mały w nocy dał mi popalić- niby nie beczał, ale marudził okropnie i jakoś tak było że pół godziny spał, pół godziny marudził, i tak w koło macieju przez całą noc...

Adlenne, daj spoój z tym zanudzaniem grinning smiley Małe dzieci są takie słodkie, no i można porównać trochę które większe grinning smiley A ta Twoja włochata królewna grinning smiley śliczna jest smiling smiley

Też dodałam kilka zdjęć, ale w galerii


[link widoczny po zalogowaniu] - link do tabelki Styczniówek smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-25 19:59 przez Effa.

Adlenne (offline)

26-03-2012 13:45:10

Bielsko-Biała
Byłam dziś znów z małą u lekarza - kazała odstawić nifuroksazyd bo mała straciła apetyt odkąd jej go podajemy. Generalnie podejrzenie jest że małej nie pasuje Bebilon (bo nie wiem czy pisałam ale zmieniliśmy comfort na zwykły). Pani doktor poleciła mi mleko Hipp Bio Combiotic bo zawiera probiotyki - początkowo mamy go mieszać z Bebilonem i obserwować małą. Mam nadzieję że pomoże. Ogólnie lekarka mówi że nie ma co panikować bo mała dobrze przybiera na wadze i raczej normalnie się zachowuje więc nic złego się nie dzieje.
Drugą możliwością jest to że mała już zaczyna ząbkować!!! Pani doktor powiedziała mi że ma rozpulchnione dziąsła i objawy by się zgadzały - ponoć bardzo rzadko się zdarza tak wczesne ząbkowanie ale jest możliwe.


Tabelka styczniówek: [link widoczny po zalogowaniu]

Effa (offline)

27-03-2012 12:10:55

Starachowice
Adlenne, to Ci się Paulinka pośpieszyła grinning smiley Za to pewnie prędzej od nas będziecie miały z głowy ząbkowanie winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu] - link do tabelki Styczniówek smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Tabasco (offline)

28-03-2012 05:50:30

Słupsk
Adlenne-nie martw się, troszkę potrwa nim pojawi się pierwszy ząbeksmiling smileyDla zdrowia zębów im później tym lepiej.No i na zęby to i wrzaski się zaczną..eh.
Co do wrzasków to Adula zaskoczyła mnie pozytywnie wczoraj.Podczas kąpieli i zabiegów po niej nawet nie pisnęła...a zawsze darła się straszliwie...zaskoczony
Dziewczyny ile mleka wasze maluchy już zjadają?Moja na 150ml się przerzuca.


Adlenne (offline)

28-03-2012 10:24:45

Bielsko-Biała
Tabasco dla Paulinki 120ml to max jej możliwości a ostatnio straciła apetyt i często nawet 80ml to dla niej za dużo sad smiley A ile porcji Ada wypija dziennie?


Tabelka styczniówek: [link widoczny po zalogowaniu]

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548220, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.