Styczeń 2012 ;-)

Wysłane przez Effa 

Maja85m (offline)

25-10-2011 09:49:25

Gdańsk
Effa mi o to chodziło jeżeli kosmetyki to z jednej linii i nie wszystkie oczywiście smiling smiley nam mówiła o mydełku jeśli nie mydełko to zel do kąpieli z zawartością oliwki, krem przeciw odparzeniom, oliwka do natłuszczania skóry. Do czyszczenia noska najlepsza jest frida, sól do oczek i do noska by je czyscic a nosek nawilzać.


[link widoczny po zalogowaniu]

alicja_6 (offline)

25-10-2011 18:33:34

Hej
Effa ja mam podobnie też mi czasem ciężko wstać z łóżka. Czasem tak się maluszek ułoży na boku, że jak wstaję to czuję jak mnie kuje, bo mu nie wygodnie. Też mam nieprzespaną co drugą nockę, bo czasem maluszek się wierci a czasem pozycji nie mogę sobie znaleźć. A w ciągu dnia jakoś nie umiem zasnąć, bo za widno. Pewnie Twój siedzi na kopie i pracy szuka teraz. Mam nadzieję, że coś znajdzie.

Filoka ja też nie mam jeszcze kosmetyków, nawet nie wiem jakiej firmy kupić.

Dziś tak się wybrałam na spacer, bo ładne słoneczko świeciło. Łaziłam tak ze 2 godziny, że potem z ledwością wróciłam. Szybko się męczę nie ma to tamto.


[link widoczny po zalogowaniu]

alicja_6 (offline)

25-10-2011 18:35:16

Fiolka te symbole z tego co mi się wydaje to B-białko, E-erytrocyty, L-leukocyty...


[link widoczny po zalogowaniu]

madziulka25 (offline)

25-10-2011 19:20:13

Wejherowo
Hej kochane,
Długo mnie nie było... Raz jest lepiej, raz gorzej, ale jeszcze jestem w dwupakusmiling smiley
Ciągle biorę fenoterol i muszę się oszczędzać, mała ułożona główką na dół i uciska na szyjkę, takie nieprzyjemne uczucie, wrażenie, jakby chciała wyskoczyćsmiling smiley
A co u Was?
Ile fenoterolu biorą te, które muszą?
Jak Wasze maleństwa?
Poczytam i nadrobię zaległoścismiling smiley
buziaki dla Was!!!! smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

alicja_6 (offline)

26-10-2011 15:57:24

Ale się tu cichutko zrobiło...
Madziulka25 niech maleństwo jeszcze posiedzi sobie w brzuszku bezpieczniesmiling smiley
Mnie coś gardło zaczyna drapać. Chyba to przez ten wiatr. Najadłam się i teraz odpoczywam. Miłego popołudnia.


[link widoczny po zalogowaniu]

Effa (offline)

26-10-2011 22:55:55

Starachowice
Noo Madziulka, wreszcie się odzywasz winking smiley
Ja jakoś nie mam na nic siły. Zalegam prawie całymi dniami w łóżku, czytam książki, oglądam telewizję albo śpię. Dzisiaj wyjątkowo miałam "pracowity" dzień- zrobiłam kopytki i byliśmy z moim na szkole rodzenia grinning smiley A teraz tak mnie wszystko boli- kręgosłup, łydki, krocze, głowa... Spać nie mogę za bardzo, bo jak tylko się położę to atakuje mnie zgaga na tyle silna, że mam nudności i inne takie fajne rozrywki ;-) Mleko, migdały itp wcześniej pomagały, teraz to 2-3 minuty ulgi i dalej... Nawet Renni jak łyknę to góra pół godziny działa ;/
Tyle dobrego że mam swojego cały czas pod ręką żeby masował- bo jeszcze nic nie znalazł.

A za tydzień na szkole rodzenia malujemy brzuchy... Mój się nabija że nie będzie malował na rozstępach grinning smiley Szkoda że nie mamy aparatu, bo te w telefonach mamy do d... A tak to by była fajna fotka na pamiątkę sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu] - link do tabelki Styczniówek smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Maja85m (offline)

27-10-2011 08:48:14

Gdańsk
Hey dziewczyny no ja dziś od 6:40 nie śpię smiling smiley chodź rewelacyjnego snu nie miałam trudno najwyżej pójdę spać szybciej. Ja byłam też wczoraj w szkole rodzenia było o noworodkach jak mogą wyglądać i o szczepieniach. Nie wiem czy Wy już miałyście robiony wymaz z pochwy na obecność paciorkowca, podobno to bardzo ważne badanie gdyż dużo kobiet w ciąży to ma a nie leczony a tym bardziej nie zdiagnozowany może prowadzić do śmierci dziecka. No i wiele takich zdjęć pokazywała jak mogą wyglądać strasznie dzieci po porodzie ale że znikają te siniaki obrzęki krwiaki itp. No i znów nie wiem czy szczepić małego na pneumokoki, niby byłam przeciw ale wczoraj znów zaczęłam o tym myśleć jest to spory wydatek ale nasza lekarka mówiła że bardziej poleca by matki szczepiły dzieci zwykłymi szczepionkami darmowymi co daje państwo niż tymi zmodyfikowanymi (bo jedno ukłucie) a pieniążki z tych szczepień przeznaczyć na pneumokoki tym bardziej jeżeli nasze dziecko będzie miało kontakt czy to sporadyczny czy ciągły z przedszkolakami i zerówkowymi bo takie dzieci w 89% mają w sobie pneumokoki. A Wy będziecie szczepić????

Oprócz tego strasznie puchną mi stopy na wieczór wyglądają jak stopy shreka smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ahcog (offline)

27-10-2011 09:24:36

Bełchatów
Hej
Ja wczoraj odebrałam wyniki i się przeraziłam. Krew miałam dobrą, ale mocz to porażka mam liczne moczany i szczawiany. Byłam dzisiaj u lekarza i powiedział że to początki kamieni na nerkach. Widocznie już mam na nich piach. Śmiał się że najlepsze to ciepłe piwo ale w moim stanie to raczej nie zaleca, za to mam pic bardzo dużo wody nisko mineralizowanej. A jeśli chodzi o twardy brzuch i skurcze to na tym etapie nie może mi dać nic na podtrzymanie, bo mogłabym mieć problem przy porodzie (poród mógłby trwać o wiele dłużej), więc mi przepisał nospę forte rozkurczowo i mam ją brać dwa razy dziennie już do końca ciąży i najlepiej cały czas leżeć. Łatwo powiedzieć trudniej zrobićsad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

"Twoja Rodzina może zastąpić Ci cały świat, ale cały świat nie zastąpi Ci nigdy Rodziny."

ahcog (offline)

27-10-2011 13:00:46

Bełchatów
Dzwoniłam do znajomej położnej i powiedziała mi że ta nospa jak każdy lek ma jakieś skutki uboczne ale jeżeli ryzyko skutków ubocznych było by większe niż potencjalne działanie lekarze nie zapisywali by jej. Mam nie dac się zwarjowac bo w ciązy też czasami trzeba brac tabletki, i do 36 tygodnia mogę ją brac spokojnie i nie będzie to miało znaczenia na poród.


[link widoczny po zalogowaniu]

"Twoja Rodzina może zastąpić Ci cały świat, ale cały świat nie zastąpi Ci nigdy Rodziny."

alicja_6 (offline)

27-10-2011 15:24:03

Maja85 u mnie na szkole rodzenia też mówiła o tym wymazie czy posiewie ale to jakoś w trzydziestym..którymś tygodniu robią i mówiła, żeby to mieć razem z grupą krwi, bo jak są bakterie to dają zastrzyk przed porodem. O tych szczepionkach też mówiła nam ale pani doktor i również stwierdziła, żeby się zastanowić, bo ona w szpitalu różne rzeczy widzi na co dzień. Dużo dzieci na te rotawirusy choruje, zwłaszcza tak jak wspomniałaś te co chodzą wcześnie do przedszkola lub do żłobka. Ja to chyba zaszczepię na te pneumokoki. Już teraz czekam ze strachem, czy maluszek urodzi się zdrowy to jak będzie wszystko ok to zaszczepię.

Filoka jak to tak mogą Ciebie wykreślić? A jesteś zarejestrowana jako bezrobotna? Kurcze co za kraj. Tak naprawdę mają ciężarne w dup...gdzie by się nie poszło i o coś poprosiło to zaraz problem. Koleżanka chciała w pracy, żeby jej Rmułę wydrukowali jako, że ma ubezpieczenie a tam na nią babka nakrzyczała, że nie wydrukuje.
To co mamy wziąć do szpitala jak zaczniemy rodzić? Niby prawo jest takie, że w państwowym szpitalu każda ciężarna może urodzić i nie powinna przestawiać dowodu ubezpieczenia ale oni i tak każą ci człowieku jechać i przywozić papierek.

ahcog pewnie masz trochę zajęć w domku to ciężko Ci będzie odpoczywać ale jak możesz skorzystać z czyjejś pomocy to korzystaj. Mi też lekarz mówił, że można nospę brać. Ja miałam w moczu dużo leukocytów ale po dwóch tygodniach mi spadło do normy. Zobaczymy za kolejne dwa tygodnie jakie będą wyniki. Też kiedyś urolog na usg zauważył u mnie malutki kamyk w nerce ale powiedział, że to może zniknąć. Jednak zawsze coś z tym układem moczowym się będzie działo.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547660, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.