czerwiec 2011

Wysłane przez Evita 

agatadg (offline)

19-07-2011 12:29:12

SOSNOWIEC
jestem ciocią !! Nataszka ( 2 tygodnie przed terminem) ma 3450g i 52 cm !!! smiling smiley

a tu masakra jak cicho ... ja pisze do siebie.... buahahahaha


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

agatadg (offline)

19-07-2011 18:07:15

SOSNOWIEC
Nataszki Wam niestety nie pokażę - bo obiecaliśmy siostrze że nigdzie na internecie nie zamieścimy zdjęcia dziecka - wiecie ona rozwiodła się dość szybko i spontanicznie krótko potem ciąża i slub ... mówiąc krótko ...boi się


ale pokażę moje szkrabiki.... Jagoda od dzisiaj - książkowo - skok.... marudna jak nie wiem co...smiling smiley

no to my też się pokazemy smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Uploaded with [link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Uploaded with [link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Uploaded with [link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Agat (offline)

20-07-2011 15:22:01

Szczecin
Eh, coś mi znowu nie poszło z tym umieszczaniem zdjecia..;-( ale cisza.. Dziewczynki..chyba macie duzo zajęć:-) Ja równiez dzis biegam po domu,ale małe dzis jakies podmęczone, i trochę kimają..wiec jest chwila,nie wiadomo kiedy teraz taka się zdarzy;-)
Zrobiłam obiad i nawet deser;-)mniammm..

A i mam pytanko, czy Was takze boli bardzo kręgosłup?ale tak w jednym miejscu.. mysle,ze to od dzwigania małych,ale ostatnio spotkałam dosć "nawiedzona" kolezanke..( bo ona zawsze prowadzi monolog,nie da nic powiedziec rozmówcy,hihi:-) i ona mi powiedziala,ze połozna jej wyjasniła, iz ten ból to od znieczulenia w kręgosłup..hmm...ale mojego męża tez boli, a cc nie miał.. az czasem stac nie moge..
A tak wogole..to strasnzie od jakis 3 miesiecy boli mnie bok..znaczy posladek w gornej czesci,tam gdzie w 27 tyg. dostalam serie zastrzykow na porodowce, by nie rodzić.. i nadal boli.. Udała m sie do lekarza,narazie gina.. i wiecie cio.. musze zgłosic sie do neurologa, przebili mi niechcący nerw.. i Kobietka-gin powiedziała, że mam sie cieszyc, że "nogi nie powłócze za sobą"..;-( masakra.. jak masuje to boli,czasem boli jak leże..jak nie ruszam-to okey,ale to miejsce takie odrętwiałe..spotkałyscie się z czymś takim?.. normalnie pech..

Kasia RPA-dzieki z alink,poczytałam sobie troszke,ale chyba kupie pojedyncza chuste, bo te moje klocki mi kręgosłup całkiem zjadą;-)

Agata-zdjecia Jagody-rewelacja;-)jak ona pozuje;-)modelka..
Jsg-Asiu.. jak samopoczucie? jak tam Dżony? spokojniejszy?
Małgonia- co porabiasz?
Oliwia- już chyba powoli sie Wam normuje czas z malutką..cio?
Lotosowa- co u Ciebie?
DomiR- jak Twoje Kochacze?
Arya85- jak stosunki w domu? lepiej?
Luciola-daj znać co u Was?
UlaMróz- a jak tam Twój Szkrab?

...o kim zapomniałam.. to takze pytam CO NOWEGO? ;-):run_with_baby:


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-20 15:32 przez Agat.

klaudynax3 (offline)

20-07-2011 15:28:33

Rybnik
Cześć dziewczyny winking smiley
Przepraszam że tyle się nie odzywałam ale przeprowadzka i załatwianie najważniejszych spraw że zapomnieliśmy założyć internet ;p 13 czerwca 2011 o godz. 04.05 urodziła się moja księżniczka Nadia smiling smiley 3190 g. 54 cm i 10 pkt. smiling smiley
dziś Nadia ma miesiąc i prawie 2 tyg smiling smiley warzy już 3600g i ma 59 cm :*
pozdrowionka smiling smiley
postaram się być tu u Was częściej winking smiley:*






[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-20 15:31 przez klaudynax3.

Oliwia28 (offline)

20-07-2011 18:39:39

Warszawa
hej,
kilka dni się nie odzywałam, bo miałam problemy z Córciąsad smiley a dokładniej z jej oczkiem. 3 dni temu troszkę łzawiło i troszkę ropki w kąciku miała ale zaczęło coraz bardziej ropieć i łzawić, przemywanie solą fizjologiczną nic nie dało.
2 dni temu Od 17-21 płakała spazmatycznie non-stop wogóle nie mogliśmy jej uspokoić ani smokiem, ani lulaniem ani cycem. Masakra Ropa zaczęła jej dosłownie lecieć ciurkiem!!!
To długa historia generalnie byliśmy aż w 2 szpitalach od 22.00-2.00 w nocy, bo był problem z okulistą i normalną obsługą...ale czego wymagać i oczekiwać od państwowej służby zdrowia... Z łaski pediatra nas przyjął, przepisał jakieś kropelki, na których ulotce bylo napisane" nie podawać dzieciom do 2 miesięcy" (?!?!?!?!?!?!) co wzbudziło mój niepokój. Stąd jazda do drugiego szpitala, gdzie pediatra (znów brak okulisty) przepisała w końcu antybiotyk, podobno tamte krople mogłyby być bo podaje się je w szpitalom noworodkom nawet, ale są za słabe bo Oli oczko dosłownie zarosło kożuchem ropy i całe łącznie z rzęskami się zalepiło!!!!
Wyglądała koszmarnie!!!!Zaleciła pilną kontrolę u okulisty.
Mała padła jak zabita wycieńczona płaczem i tą całą akcją, dwukrotnym ulaniem 2 posiłków po całej sobie (łącznie z włosami wszystko było w strawionym mleczku....) i majstrowaniem w jej oczku.
Na szczęście spała od 2.00-6.00 - i dzięki temu my też - o 6.00 musieliśmy jej kropelki wpuścić....
Wczoraj z rana zamówiliśmy dodatkową wizytę w LIMie do okulisty, bo planowych oczywiście nie było. Ale udało się pojechaliśmy o 9.00 troszkę czekaliśmy ale nas przyjęła okulistka, mamy ten antybiotyk stosować, często też przemywać solą fizjologiczną ale nie żadnym rumiankiem bo uczula (?!?!) i te krople co 6h wpuszczać. ewnentualnie okłady ze zwykłej herbaty robić...
Ale te krople ją szczypią i jest b. nerwowa, niespokojna, czasem na płacz nie ma sposobu....-ani cyc, ani smok ani lulanie na rękach.... wczoraj 2h spacerek jej dobrze zrobił...
B. się o nią martwię bo Bidulka tak się męczy i cierpi....dziś oczko wygląda lepiej, jest nieco czerwone, jeszcze je podrapała....i mokre non-stop choć już ropki mniej sie sączy.....Ale jak płacze to tylko tym okiem łzawiwinking smiley
Pani dr powiedziala, że przytkanie kanalika łzowego jest baaaardzo częstym zjawiskiem u maluszków. Niunia mogła zatrzeć oczko rączką, poza tym te kanaliki biegną blisko nosowego, usznego i innych "przewodów" ktore łączą się ze sobą - między nimi są króciutkie odległości i np ulane mleczko nosem też mogło go przytkaćsad smiley
Za to teraz śpi po spacerku jak zabita od 3,5godziny!!! Może ta paskudna pogoda tak na nią wpłynęła nużąco? Ale burza za oknem!!!

malgonia - moja też tak piąstki zaciska jakby figę z makiem robiłagrinning smiley
agata - ale Twój Czupurek jest rozkosznysmiling smiley
kasia - kurczę co Dzieciaczek to słodszysmiling smiley
agat - ja sie dziwię że mój kręgosłup jakoś żyje, bo zawsze mialam z nium problem a nawet ciążę spoko donosiłam a teraz też jest ok. Ten pośladek to nie jakaś rwa kulszowa czy coś takiego??


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

jsg2 (offline)

20-07-2011 18:55:48

Wrocław
Hej Dziewczyny,
Agat-Agatko u mnie podobnie jak u Małgosi dni jakoś szybko lecą. Dżonek coraz lepiej ale ciągle je ,co 2,5 h. Co ile jedzą Twoje dziewczynki? I ile? Mój 90ml. Po cesarce kręgosłup na wysokości łopatek bolał mnie jak cholera. Trwało to jakieś 3 tygodnie, teraz jest lepiej ale jak ponoszę mlodego to się czasami odezwie. Moją znajomą też bolał po cc. Ale u Ciebie to pewnie noszenie dziewczynek smiling smiley
Oliwia- biedna Twoja malutka sad smiley mam nadzieje ,że szybko jej przejdzie. U nas tez było oczko sklejone ale stalo się to w szpitalu więc Dżony dostał tam krople i szybko mu przeszło.
Małgonia- mania jest baaardzo poważna smiling smiley Słodka niunia.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Agat (offline)

20-07-2011 21:34:06

Szczecin
Małgoniu- nio z tym Twoim brzuchem to cholerka..naprawdę..nieciekawie..trzeba czekać..myslę, ze sie zregeneruje,szkoda, ze tak to u Ciebie akurat same komplikacje..jak pech to pech.. Ale juz Cie nie szczypie? z tym kręgosłupem..to faktycznie może nieco nizej boli niz wkłucie było,tyle, że ja miałam dwa razy..Raz jak mi szew na szyjke zakładali, a potem cc..eh,,w zyciu tyle zastrzykow nie dostalam co przez te 3 miechy.brrrrr..;-)
A Ta Twoja Córcia-to aniołek, a opalona..:-) te oczaki,ojjj.. bedzie kusicielka;-)

Asiu- juz teraz jedza co 3h,ale w tym okresie co jest Dzonek tez jadły co 2,5h. Teraz czasem tez cos wymuszają..ale ogolnie co 3h. Zjadaja 100-110ml, czasem 120ml,,jak juz naprawde np. zaśpią..(co jest swietem) wtedy 120. Ogólnie teraz wcinają PEPTI BEBILON na recepte,bo obie-SKAZA:-( Jutro mamy pierwsze szczepienie..i badanie TSH, bo ja mam niedoczynnosc..

Oliwka- z tym oczkiem to fakt,az się serce kraje,jak sie widzi..Wiem,co czujecie,bo my mielismy też to samo..z Emi, az dostała antybiotyk,i cholerstwo po tygodniu przeszło,ale oczko całe było zaklejone..od wydzieliny;-( wyszlismy ze szpitala i sami kuracje dokonczylismy,bo jak patrzec na lekarzy to dziecko by sie nacierpiało.. Ale nie martw sie Kochana,PRZESZŁO,przejdzie i Twojej Malutkiej.. Ja w sumie, tak smao jak Ty..nie mogłam patrzec,jak Mała sie męczy,az sie płakac chciało,bo to dzieciątko,,takie biedne..z tym oczkiem było..eh.. Będzie dobrze..ani sie obejrzycvie,u nas odpukac..ODESZŁO i nie wrocilo...:-)

Ja juz za tydzien do mamy jadę..nie moge sie doczekac.. ;-)
Aha- i wiem kogo pominęłam... tylko DLACZEGO? skoro Anetka to stały bywalec..kurcze..to przez to roztargnienie..Anetko-a co tam u Was? jak forma?

Śmigam do M. Dzis mamy wolniejszy wieczór,małe padły spać;-):-)
A co do antykonceptów, to Agata,chyba Ty mi pisałas,by nie czekac na okres,tylko brać?hmm..muszę to rozważyć.. bo jak oglądam TLC rodzina 2+8,to mysle sobie, żebym chyba zeszła..jakbym sie dowiedziałą,ze po blizniaczkach będa np. szecioraczki;-)hahaha..

Dobrej nocki Kochane..


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

jsg2 (offline)

20-07-2011 22:02:51

Wrocław
Jak zwykle napisałam się i wcięło posta!!!!
Dzisiaj byłam na szczepieniu. Szczepionka 5w1 i rota .500zł wyfrunęło z portfela, szok!!! Dżonek trochę niespokojny,marudny. Ale na szczepieniu nie płakał bardzo, tak tylko zapiszczał chwilkę z żalu.On się tak do nich usmiechał a oni go dziabnęli!!! Skandal smiling smiley Teraz budzi mi się ,co 15 min. ciekawa nocka przed nami . Dzisiaj też został zważony i ma nową ksywę"Kloc"- 5100 z pełną pieluchą i w ruchu. Więc sądzę ,że tak 4700-4800 ma smiling smiley Sporo!!! A taki kurczak był....

Małgonia- mam nadzieję ,że ta blizna w końcu Ci się zagoi. Cholera przesrane masz sad smiley

Byłam już na kontroli u gin. Wszystko u mnie ok. Blizna się dobrze goi. Okazało się ,że jestem w trakcie owulacji, więc mój M. który bardzo czekał na koniec połogu musi jeszcze trochę poczekać sad smiley Jak dostanę miesiączkę to zaczynam tablety. zastanawiam się nad spiralą bo nie planuję rodzeństwa dla Dżonisława smiling smiley
Agat-moja lekarka mówiła ,ze jak się zacznie tablety przed miesiączka to może to spowodowac ,że krwawienia będą długieeeeeeee. Tak więc ja czekam. Dwa tygodnie to nie wiele ,a głowa będzie spokojniejsza.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

luciola28 (offline)

21-07-2011 08:52:01

Gliwice
Witajcie
Oliwia - współczuję przeżyć Moja mała ma czasem jakby podwójną powiekę w lewym oczku Pediatra przepisała neomecynę do oczek

jsg - my też po szczepieniu - mała przespała cały dzień - z przewami na jedzenie.
aktualnie waży 5270 g, mierzy 60 cm
przybiera duzo, ale że na cycku to nie trzeba ograniczać ( ???!!! )

swój przegląd podwozia też mam zaliczony. mam przepisany cerazzette, czy jakos tam...
tylko chyba jakiś żel muszę do tego dokupić, bo mój wskaźnik "chcicy" jest na pozimie "0" - o ile nie na minusie. nie mam siły na miąchanie.
no i skoro nie mam owulki to libida też nie...

No i od wczoraj -kolejny skok rozwojowy - jak w mordę strzelił idalnie według wykresu ( liczone z terminu OM, nie z urodzenia )
mało snu, jeśli już to nerwowy, w buzi jesli nie sutek to musi być smok ( i tak co chwilę wypluwany )... ale cóż, trzeba przeżyć..ja przynajmniej wiem o co chodzi, a mała pewnie wystraszona
teraz spi ze smoczkiem w buzi, a zrolowana pielucha przytrzymuje go na miejscu


sorry, że nie odniosę się do Waszych postów, ale nie wszystkie przeczytałam........prawie nic
nadrobię, obiecuję


[link widoczny po zalogowaniu]

-------------------------------------------------------

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.