Kwietnióweczki 2011ciąża

Wysłane przez agusia22 

Irenka85 (offline)

02-05-2011 11:26:55

Zarzecze
Wagus, dodałam zdjęcie do swojej galerii smiling smiley

My dziś znowu mieliśmy nieprzespaną nocke.. biedulka stęka cały czas - chyba ma kolki. No i cały czas jej się ulewa.. czy ktoś wie co można zrobić z tym ulewankiem?

GUGA wielkie gratulacje!!! Niech rośnie zdrowa!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

korale (offline)

02-05-2011 13:37:55

waguś wojtuś miał 9 pkt apgar smiling smiley
zelek ja karmie piersią i dokarmiam narazie 2 razy dziennie butlą mleczkiem bebilon, nawet moja położna mi poleciła bo mój mały ma taki apetyt ż e też by cały czas wisiał przy cycku, też mi go troche było szkoda że ta butla ale w sumie dlaczego są kobietki które od początku kamia butla bo niemoga inaczej i jest wszystko dobrze, ja chce stopniowo coraz wiecej karmić butla to jest tez wygodne, bo teraz nawet wyjść na dłużej nie moge bo mały sie budzi i zaraz sie tak drze jak cycuszka niema pod noskiem a tak mam nadzieje ze z czasem butla starczy mu na dłużej zazwyczaj budzi sie co 2 godziny i je , tez juz mam doła,ostatnio wogóle ciągle płacze i też znów mnie tak gryzie że piersi bolą jak złapie a kłucie też czuje nie wiem dlaczego może tak ma być... smiling smiley wstawilabym nowe zdjecia ale niemam czasu teraz chwile śpi, ale musze ciuszki poukładać w szafie i posortować mały rośnie i musze za małe rzeczy poodkładać . miłego dnia smiling smiley


[/url]

[link widoczny po zalogowaniu]

paterusek (offline)

02-05-2011 14:08:14

Łódź
Zelek zgadza się ja używam cycka rekreacyjnie, bo mały w żaden sposób nie jest w stanie się z niego najeść... sluchaj co do mieszania karmienia to nasz pediatra powiedział, że nawet trochę, ale dobrze jak poje mamy mleka i że nie ma problemu z mieszaniem tych mlek... więc nie widzę dlaczego miałabym tak nie robić, to zawsze się uzbiera jeden lub dwa cyckowe posiłki zamiast modyfikowanego... a ceny mlek są kosmiczne... ja polecam bebilona, a moja szwagierka używa hippa, teraz jest nowy jak najbardziej zbliżony do mleka matki i też jest podobno bardzo dobre, ich ceny to mniej wiecej 40 zł za puszkę 800 g ja oba polecam z czystym sumieniem

Guga gratulacje!!!

Ale super, że już kończymy rozpakowywanie, dość duży rozrzut kwietniówek ponad 6 tygodni,nie wiadomo kiedy reszta dołączy smiling smiley

Gracjanek i Anitka prześliczni są, Gracjanek już też spory smiling smiley

zelek203 (offline)

02-05-2011 14:20:39

Nysa
paterusek czyli nie będę samasmiling smiley Mam kilka pytań do ciebie jeśli można: Z jakiej wody robisz mleko dla małego i czy za każdym razem ją gotujesz czy jakąś większą ilość a przed zrobieniem jedzonka odgrzewasz?, Ile zjada twoje maleństwo i co ile godzin, czy np. wybudzasz go jeśli miną 3,4 godziny? I jeszcze jak z kupkami na takim mleku, często robi, czy ma jakieś problemy z tym? I jak z twoim pokarmem, sam zanika?? Sorki że tyle pytań ale nie bardzo jeszcze to wszystko ogarniamsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

anka800 (offline)

02-05-2011 14:52:36

Poznań
WAGUS Vanessa otrzymała 10 pkt. Pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

ula1219 (offline)

02-05-2011 15:01:21

Lublin
Witam wszystkie mamy, rozpakowanym serdecznie gratuluję, a za nierozpakowane trzymam kciuki smiling smiley
Podcztuję Was trochę, dlatego pozwoliłam sobie parę słów wystukać do postu zelek203
Ja też rok temu urodziłam dzidziusia i po niecałym miesiącu już karmiłam go butelką.
Teraz chłopak wyrósł jak na drożdżach, jest zdrowiutki i waży prawie 12 kg :-)
Także jak możecie karmić piersią to karmcie, tak jest najzdrowiej i najwygodniej, ale na butli też wyrasta ZDROWE I SZCZĘŚLIWE dzieciątko. A dzięki temu i mama jest najszczęśliwsza na świecie.
Co do pytań zelek203 to: wodę przefiltrowaną gotowałam na cały dzień, a potem odmierzałam odpowiednią ilość i grzałam przed podaniem w mikrofali, tak było szybciej, mały jadł 120ml mleczka Bebilon co 3 godziny - tak się budził, albo zaczynał marudzić i tak dostawał jedzonko. W nocy butla było podawana jeden raz - bo też tylko tyle razy się budził smiling smiley Ja go nigdy nie budziłam na jedzenie, ale nie wiem ile waży Twoje dzieciątko - jeśli w normie, to nie budź - jak zgłodnieje to samo wstanie smiling smiley, Kupki było robione regularnie i bez problemu i na szczęście nigdy nie miałam żadnego problemu z kolkami. A pokarmu niestety miałam mało, ile mogłam to odciągałam laktatorem i podawałam, ale szybko i to mi zanikło.
Napisałam te parę słów, bo sama miałam wielkiego doła że nie karmię piersią, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że zupełnie nie potrzebnie. I po raz kolejny mogę potwierdzić, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko smiling smiley
Więc życzę zdrówka dla dzieciaczków i dużo cierpliwości dla mam smiling smiley Pozdrawiam!


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Beata01 (offline)

02-05-2011 15:18:50

Witajcie!!!
Wagus Ksawery dostał 9 pkt
Wczoraj mój szkrab dał mi na wieczór popalić od 19 do 22 nie spał mam nadzieję że kolki nie bedzie mieć. Jeszcze do tego moja starsza córa też nie chciała spać. Dziewczyny jak u Waszych dzieciaczków z kupkami bo mój robi ich dużo ale takie małe kleksy i wydaje mi się że z problemem bo się napina. No i dużo nie śpi czasami nawet 2 godz marudzi nawet w dzień.
Pozdrawiam
Piękne te Wasze pociechy!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

zelek203 (offline)

02-05-2011 15:19:23

Nysa
ula1219 dzięki wielkiesmiling smiley naprawdę dobrze wiedzieć że można butelką wykarmić dziecko, które będzie zdrowe, szczęśliwe i mama nie będzie miała doła z tego powodu. Dzięki za odpowiedź na moje pytania bo tym karmieniem to na prawdę można się zdołować a przecież dzidzia wszystko czuje i jak mama zdołowana to jak dziecko ma być zadowolone. Ja chciałam karmić piersią ale nie dość że pokarmu mam za mało (choć na to pewnie są sposoby żeby to trochę rozbujać) ale najgorszy jest ból kiedy mała próbuje jeść. Nawet przez parę dni odciągałam laktatorem żeby piersi wygoić ale jak jej dałam to dalej gryzie i znów muszę to podleczyć i tak w kółko od 3 tygodni. Więc lepiej będzie dać butelkę, resztę ściągnąć i tak karmić.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

gorzata_84 (offline)

02-05-2011 15:43:13

Bydgoszcz
Witam a ja mam problem z piersią
Od jakiegoś czasu zauważyłam że w prawej piersi produkuje się mniej pokarmu niż w lewej.
Z czasem była coraz większa różnica w wielkości piersi.
W tej chwili różnica jest zauważalna nie tylko bez biustonosza ale nawet w biustonoszu i bluzce bądź sweterku.
No i dziś obudziłam się z bolącą piersią i jakimś guzkiem na brodawce.
Boli nie tylko jak mała ssie ale nawet podczas chodzenia gdy ociera się o wkładkę laktacyjną.
Nie wiem co to za świństwo mi się utworzyło.
Macie jakiś pomysł co to?


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Bebe2011 (offline)

02-05-2011 16:07:48

...
Witam,
Guga gratulacje, witam malutka po tej stronie brzuszka.

Wiadomosc od Kikiparsis, na poczatku dziekuje Wam wszystkim za gratulacje, pisze, ze mala jest przeslodka i, ze jeszcze dzis jej przyjaciolka postara sie wstawic zdjecie Laury na forum.

Ja po dzisiejszym ktg, zanotowalo kilka skurczy, malo bolesnych, a dzidzia w pelnej formie. Takze, ktg o.k.

Zelek ja trzecia corke karmie tylko modyfikowanym od drugiego miesiaca zycia, nie choruje ladnie przybiera, jak wyglada widzialas, napewno nie wyglada na niedozywiona, hehehe. Trzeba tylko dobrze dobrac mleczko, bo na modyfikowanym moga byc zatwardzenia, ja malej wczesniej kupowalam w aptece novalac, ale przy drugiej puszce zmienilam, bo miala zatwardzenia, na inne mleko tez z apteki physiolac, ono jest z dodatkiem blonnika, tak jak w mleku matki jest blonnik i po nim od razu zaczela sie normalnie zalatwiac i wogole bardzo dobrze to mleko toleruje. Ale pewnie u was i tak nie ma tego mleka, sa inne firmy, trzeba metoda prob i bledow trafic na takie, ktore bedzie dla waszej pociechy odpowiednie i nie bedzie z karmieniem zadnych problemow. Jezeli nie ma alergii na krowie mleko, jak moja druga, ktora na szczescie udalo mi sie karmic piersia do 8 miesiaca, a potem przeszlam na modyfikowane i byl problem bo miala alergie i jak te alergie tu wykryli, to bylo mleko na recepte nie krowie tylko sojowe specjalne dla niemowlakow z nietolerancja krowiej laktozy, ktore mialo wstretny gorzki smak i mala nie chciala go wogole pic. Na szczescie z wiekiem wyrosla z tej alergii. Ale te dwa mleka, o ktorych wczesniej pisalam, ktore kupuje w aptece, to sa normalne modyfikowane mleka bez recepty. Wode trzeba te z kranu gotowac przez co najmniej 5 minut od zagotowania i potem od razu robic mleko, reszte wody wyrzucic. Mi tu mowiono, ze nie mozna gotowac wiekszych ilosci i potem trzymac do nastepnego karmienia, bo sie przez ten czas w tym moga bakterie tworzyc juz ta woda nie jest sterylna jak postoi. Kazali tak gotowac przed kazdym karmieniem. Z wod, ktorych nie trzeba przez te 5 minut od zagotowania gotowac i ogolnie mineralnych nadajacych sie dla niemowlaka, to tutaj tylko Evian polecali mi. Tej nie trzeba wogole gotowac, mozna dawac od razu z butelki. Z tym, ze za kazdym razem otwierac nowa butelke, bo jak postoi otwarta to juz sie nie nadaje, chyba, ze gotowac przez 5 minut od zagotowania jak te z kranu.

Wagus, Laura dostala 10 punktow. A zdjecie doda kolezanka Kikiparis, dzisiaj lub jutro.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-02 16:29 przez Bebe2011.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546072, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.