Kwietnióweczki 2011ciąża

Wysłane przez agusia22 

SABINA74 (offline)

26-01-2011 11:53:56

Sosnowiec
Hey!
Wagus: Mam dokładnie takie same odczucia - ciąża dla mnie za szybko mija...he, he.
Ja na zwolnieniu jestem od początku grudnia i trochę się z tym na początku żle czułam ale teraz jestem zadowolona...zwłasza razno kiedy mogę sobie pospać...
Jeśli chodzi o serce dzidzi to moja gin nie zleca "nasłuchu" - sama muszę prosic położną aby sprawdziła tentno. Ale teraz juz po 30 tygodniu w naszej przychodni przy każdej wizycie jest robione KTG - więc myślę że jak bedę w piątek to juz się podłączę pod sprzęt.
- Też mam książki pt. " W oczekiwaniu na dziecko" i "Pierwszy rok życia dziecka" - ale... wydają mi się trochę "niewygodne" korzystałam z nich przy pierwszej ciąży - teraz kiedy jest internet - dużo szybciej znajduję problem w necie. Chociaz może dzisiaj do nich zaglądne....

Tusia84: - Monk - był wczoraj niezły :-)

Pozdrawiam Was mamusie !


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Wagus (offline)

26-01-2011 12:26:10

Kraków
Carolinee- mam pytanko, będziesz rodzic w Krakowie? Jeśli tak to w którym szpitalu? Ja wczoraj byłam na dniach otwartych w Ujastku, szpital super, wszystkie porody to porody rodzinne, sale poporodowe dwuosobowe, jedno co mnie przeraża to to, że oni miesięcznie mają min. 350 porodów, więc maja taśmowe podejście do rodzących smiling smiley Ale można zapłacić położnej i mieć ją pod ręką. Biorę jeszcze pod uwagę szpital Żeromskiego, ale tam jeszcze nie byłam. Kurczę zaczynam się stresowac tym porodem smiling smiley

osito7 (offline)

26-01-2011 13:14:05

hej dziewczyny!
Tynka dzieki za wsparcie, ale szczepienia jednak nie bylo, bo okazalo sie ze trzeba sie wczesniej zapisac,wiec bedzie w przyszlym tyg.

wyniki wszystkie w normie, cukier, mocz itd.ciut niskie zelazo ale jeszce w normie, choc przepisal zeby brac, a pielegniarka doradzila zeby po tabletkach i po sniadanku zjesc pomarancze alebo swierzego soku sie napic, bo to pomaga na wchlanianie zelaza.
o swoim lekarzu nie bede sie wypowiadac, choc raczej nie o lekarzu a ogolnie o prowadzeniu ciazy w Hiszpanii. moj lekarz i tak wypada niezle na tle obowiazujacych tutaj standartow he he.
usg to ostatnie mam miec w marcu, a teraz lekarz slucha serduuszka na wizytach, ale bardzo krotko, takim przenosnym aparacikiem i wpisuje tylko tetno w ksiazeczke, i raczej watpie zeby po kilku uderzeniach mogl stwierdzic miarowosc lub nie, no ale nic nie poradze.....

kurcze....mi ciaza szybko leci, i oprocz stresow o dzidzie nic mi nie dolegalo do tej pory powaznego, jakies lekkie zmeczenie ale to raczej przez dosc ciezka pace.
od dluzszeo czasu brakuje mi bardzo pojscia do knajpy i tanczenia.nie bylam jakos mocno imprezowa, tzn jak juz poszlam to na parkiecie do rana, ale nie chadzalam zbyt czesto, a teraz taki mi sie chce wlasnie, na jaks babski wieczor wyjsc, wypic kilka drinkow i przetanczyc cala noc heh......no i papierosow mi brakuje. zadna z Was chyb anie palila albo rzucila leciutko. ja myslalam ze jak wytrzymalam tyle to juz spokoj bedzie a tu niestety, caly czas jak poczuje dymka to tak mi sie chce przy kawce zapalic echhhhhh mialam nadzieje ze po ciazy i karmieniu juz nie wroce do nalogu ale chba sie nie uda:whipping:

trzymajcie sie brzuchy pa pa


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

paterusek (offline)

26-01-2011 13:51:53

Łódź
Moja lekarka niestety nie ma usg w gabinecie, jest natomiast w poradni, więc przy wizytach podobnie jak osito mam słuchane tętno takim przenośnym czymś małym, teraz usg dopiero 8 lutego, zobaczę czy się z Olka grubasek nie robi smiling smiley Co do badania przeplywów, to w zależności od lekarza echo serca płodu, jest też nazywane badaniem przeplywów, więc na 100% o to chodzi. Ciśnienie mam w normie więc mi dali spokój teraz od 30 tygodnia do lekarki już co 2 tygodnie będę chodzić, więc najbliższa wizyta w polowe lutego. Też tak macie??
Ja w oczekiwaniu i pierwszy rok kupiłam zaraz jak się dowiedzieliśmy o ciąży smiling smiley A język niemowląt i język dwulatka poleciła mi szwagierka i też mi się podoba jest za grosze z przesyłką w klubie dla ciebie, wklejam linka [link widoczny po zalogowaniu]
Pozdrawiam smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-26 13:52 przez paterusek.

Carolinee (offline)

26-01-2011 14:08:07

Kraków
Wagus - mój lekarz jest z Kopernika i na razie jestem zdecydowana tam rodzić (zwłaszcza, że oddział jest po generalnym remoncie i na prawdę wygląda zachęcająco), byłam w Ujastku zaraz na początku ciąży i też mnie zachwycił - warunki hotelowe grinning smiley
Moja koleżanka miała tam rodzić ale w wyniku jakiś komplikacji przewieźli ją z dzidziusiem na Kopernika. (było to 2 lata temu, a teraz podobno na Ujastku mają już cały potrzebny osprzęt)
Spotykam się z opiniami, że na Kopernika są chyba najgorsze położne na świecie, ale z kolei to samo słyszałam o oddziale ginekologicznym u Rydygiera i że w Krakowie to wszędzie ale nie na Żeromskiego - ile osób tyle opinii.
Wydaje mi się, że opinie (wiele ich na necie) uwarunkowane są głównie przebiegiem porodu, a niekoniecznie dotyczą szpitalnych warunków. Ale jakbym miała wybierać między Żeromskim a Ujastkiem - wybrałabym Ujastek smiling smiley

A co do stresu... szkoda słów... zacytuję lepiej moją babcię, która ostatnio ciągle mi powtarza: "Nie masz się czego bać dziecko - jak weszło, to i wyjdzie" :e_wink:


Prosimy o głosy w konkursie "Dobra zabawa z dziadkami" : [ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

mamusia2011 (offline)

26-01-2011 14:44:08

Zgierz
ale się rozpisałyście smiling smiley trochę mi to czasu zajęło żeby nadrobić zaległości smiling smiley

paterusek - ja też mam nadzieję że nie będą męczyć mnie insuliną, ale wyniki mam różne (przeważnie poza normą) sad smiley Już nie wiem co jeść żeby było dobrze. Na czczo i po obiadach przeważnie mam cukier w normie, ale po śniadaniach i kolacjach ciągle za wysoki, a jem dosłownie tylko 2 małe kanapeczki z chleba żytniego i do picia słaba herbata bez cukru. Też masz problemy z cukrem po śniadaniu lub kolacji?
A co do ruchów to u mnie jest wręcz odwrotnie - jak jest głośno dookoła tzn. dużo głosów czy radio włączone to jest spokojna, ale jak siedzę sama w domu i jest cicho to szaleje na maxa smiling smiley Mój mąż śmieje się, że skoro mała tak dobrze czuje się w większym towarzystwie to chyba imprezowiczka nam rośnie winking smiley

Olga - Ja też miałam obciążenie na 75g. i badanie po 1 i po 2 godzinach. Po godzinie nie powinno przekraczać 180 mg. a po 2 godzinach 140 mg. Czyli u Ciebie jest ok.

Wagus - U mnie od samego początku lekarz na każdej wizycie (co miesiąc) słucha bicia serca dziecka.

A co do badań po 30 tyg. ciąży to zapytam lekarza na następnej wizycie... to już w poniedziałek, nie mogę się doczekać hot smiley
[link widoczny po zalogowaniu]

Magunia (offline)

26-01-2011 15:49:23

Łęczna
czesc dziewczyny moj gin tez nie ma usg w gabinecie wiec ja chodze prywatnie.Mam do wyboru albo da mi skierowanie do szpitala i tam zrobia mi usg bezplatnie(musialabym lezec ok 3 dni) no albo pojsc prywatnie wiec wybieram to drugie bo szpitali nie lubie...
Mnie ginekologicznie bada ale nie na kazdej wizycie.Natomiast tetno slucha zawsze na kontroli.
A jesli chodzi o nawyki to ja tez czasem mam ochote na piwko z sokiem malinowym ale bedac w ciazy mi sie nie przydarzylo skosztowac.Papierosy palilam ale jak tylko dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to rzucilam automatycznie i szczerze powiem ze unikam palaczy ze wzgledu na malenstwo bo czytalam ze wtedy nie ma czym oddychac no i sam zapach mnie odrzuca.Nie zamierzam wrocic do palenia

Tusia84 (offline)

26-01-2011 17:53:29

Kielce
Ja też paliłam przed ciążą i to dosyć dużo ! I powiem Wam ,że jakoś tak mnie nie ciągnie bardzo, tak jak pisałam z większą ochotą wypiłabym piwko z soczkiem smiling smiley Ale na pewno się nie zarzekam ,że nie zapale bo tak do tego piwka papierosek by pasował...smiling smiley

A co do książki to czekam właśnie, aż przyjdzie mi książka Pawła Zawitkowskiego "Mamo, Tato co Ty na to" podobno b. dobra. Zobaczymy ...


[link widoczny po zalogowaniu]

alatg (offline)

26-01-2011 17:54:45

Hej Kobitki!
Mam do was takie pytanko. Czy którejś z was dolega swędzenie skóry? Mnie ostatnio dopadło i wsędzi mnie wszystko po trochu. Raz się drapię po ręce, za chwilę łydka, za chwilę ucho, potem lopatka, potem brzuch i tak w kółko. Zaczęło się od stóp. Dowiedziałam się, że może to byc spowodowane uciskiem na wątrobę i wtedy trzeba zrobić jakieś dodatkowe badania krwi. Nawet mój gin się pytał, czy mnie czasem nie swędzi skóra, bo to mogą być właśnie objawy jakiejś niedoczynności czy podrażnienia, ale powiedziałam, że nie, a teraz mi się nasila i nie wiem co robić. Może sobie tylko wkręciłam temat i przesadzam. Poczekam jeszcze rochę i zobaczymy. Acha, no oczywiście na skórze nie mam żadnej wysypki, ani nic mnie nie pogryzło, nie jest to też alergia. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Pozdrawiam.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Wagus (offline)

26-01-2011 18:14:44

Kraków
Carolinee- co prawda to prawda jak weszło to i wyjdzie winking smiley tylko że to wyjście nie będzie takie przyjemne jak wejście winking smiley
Jestem po wizycie, moja pannica waży ponad kilogram więc ładnie jej przybyło przez te 3 tygodnie, cysty zniknęły, więc już jestem spokojna, poza tym lekarz potwierdził po raz kolejny, że to dziewczynka smiling smiley Sprawdził też tętno dziecka i jest ok. No i odebrałam wyniki posiewu no i niestety jestem nosicielem paciorkowca sad smiley ale przepisał mi leki, więc zobaczymy może uda mi się wyleczyć do porodu, a pod koniec lutego powtórzę badanie. Najważniejsze jest to, że wiem o paciorkowcu więc przy porodzie dostane pewnie zastrzyk żeby nie zarazić dzidzi.
co do swędzącej skóry to miała przez chwilę takie objawy ale mi przeszło.
pozdrawiam
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.