Lutóweczki 2011

Wysłane przez kasia831 

hetka (offline)

14-09-2010 19:01:48

szczecin
właśnie poszła moja przyjaciółka z kawusi smiling smiley jak zwykle pogaduchy były

astrid masz prawo do większej ilości czasu poświęcanej Tobie i dziecku.
Ja też zmieniłam lekarza i sama nim bedąc nie miałam żadnych wątpliwości ani wyrzutów. Chodziłam prywatnie wizyta 80+40 usg wizyta ok 30 min, książeczki ciążowej do końca pierwszego trymestru "nie potrzeba" gdyż można stracić dziecko.
Byłam 2 razy potem zmieniłam na NFZ. Wizyta również 30 min, rozmowa usg badania i lekarz pod telefonem zawsze.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

madziusiapl (offline)

14-09-2010 19:13:38

Lublin/Uk
Hej Dziewczyny jak sie nie czujecie komfortowo z waszym lekarzem to zmiencie. Ja zmienie moja lekarke rodzinna bo ona jak juz kiedys wspominalam cieszy sie jakby byla na jakis prochach i mam wrazenie ze nie wie co robi.
o do mojej poloznej to bardzo sympatyczna dzieczyna ale wizytu sa krotkie 10min tylko nie iwem po co mialy by byc dluzsze. Ostatnio sprawdzial mi mocz, cisnienie powiedziala ze mam zawysokie choc z tego co znalazlam na necie to mam idealne?? Potem sluchalysmy serduszka dziecka i zapytala jak sie ogolnie czuje i tyle.
Dzis kupilam witaminki i mineraly ( cena zabija) Ewa2060 co ty bierzesz i ile kosztuje? Sama kupilas czy ci lekarz przepisal bo chyba poprosze lekarza to nie bede musiala placic.
pol nocy nie spalam bo kolezanka zaczela mi opowiadac historie ze w szpitalu w ktorym chce rodzic jej kolezance podczas cesarskiego cieca przecieli dziecku czolo. sad smiley szok! Wiec dzis od rana wypytywalam znajome matki gdzie rodzily wszystkie w tym szpilatlu co planuje i mowily ze bylo ok.IWiekszosc mowi ze to najlepszy szpital w okolicy i ze maja specjalny oddzial dla maluszkow ktore sa chore. Czemu ona sie wogole wypowiada?? Tylko mnie stresuje.
Wczoraj ogladalam ciuszki dla maluszkow. Te rzeczy sa takie slodkie ale jestem z siebie dumna bo nic nie kupilam. Czekam do 2 USG zeby poznac plec. Wszklepach ogladam tylko ciuszki dla dziewczynki a potem si eczuje winna ze jesli to chlopczyk to jest mu przykro wiec zaczelam troszke i dla chlopcow ale trzeba przyznac ze dla dziewczynek ubranka sa fajniejsze. Juz nawet upatrzylam sobie ubranko w ktorym odbiore dzidzie ze szpitala ( bez wzgledu na plec) Taki slodki kombinezonik w ktorym dzidzia wyglada jak misio ( kolor brazowy choc widzialam tez kremowe).
Ruchow nadal nie czuje!
Kregoslup nadal boli!
Dzis ide na silownie na zajecia polaczenie tanca z areobikiem.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

madziusiapl (offline)

14-09-2010 19:16:26

Lublin/Uk
Domi251 nic sie nie martw bedzie dobrze wylezysz sie i ci lozysko przestanie "przodowac". Trzymam kciuki napewno bedzie ok.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

moniczka_grudzien (offline)

14-09-2010 19:18:04

Częstochowa
Boziu domi251 strasznie ci współczuję ale cieszę się że jest wporządku. Musi byc! Ile my kobiety musimy przeżyc. sad smiley Leż i odpoczywaj dla dobra twojego i dzidzi zdrowia. Teraz krwawienie w ciąży nie oznacza jeszcze najgorszego. Trzeba byc dobrej myśli i wierzyc, że wszystko bedzie dobrze. Napewno jestes w dobrych rękach. Ania0685 i domi trzymajcie się i pamiętajcie ,że jesteśmy z wami.

Dziewczyny nasz chory rząd narzeka że rodzi się mało dzieci. Dziady dadzą marne rodzinne i becikowe i na dodatek jeszcze to chcą nam zabrac. Porażka, wstydzę się za nich.

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

madziusiapl (offline)

14-09-2010 19:21:42

Lublin/Uk
Zapomnialam! Przejzalam wyniki moich badan i mam idealne. Jak sa normy od do to ja zawsze mam w srodeczku ale... Czerwonych krwinek mam zaduzo norma jest 0 - 45 a ja mam 49 o czym to swiadczy? Czy ktoras z was wie o co chodzi?
Ewa2060 nie przejmuj sie ze nie masz wynikow badan bo oni maja taki system ze jak jest wszystko ok to nic nie mowia a jak cos jest nie tak to dzwonia do pacjeta i wzywaja na wizyte. Trzeba sie wiec modlic o brak telefonusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

radmag87 (offline)

14-09-2010 19:23:35

Wołomin
co do ruchów dziecka, to nie ma co zazdrościć lada moment i wy będziecie czuły mocne kopniakismiling smiley Ja chodzę do Pani gin, bardzo miła babka, zawsze pogada jak się czuje, waży, mierzy ciśnienie, sprawdza dokładnie badania, interesuje się moją tarczycą (bo mam niedoczynność), na normalnej wizycie (bez usg) bada ginekologiczne, i to samo robi na wizytach z usg. Wizyty trwają od 20 do 30 min. Usg zawsze trwa sporo czasu, ostatnio jak byłam to 10 min spędziła tylko na tym aby zobaczyć płeć dziecka, kołysała go, ale dziecko widocznie nie miało ochoty pokazać nic więcej. Ja tam na razie tylko oglądam rzeczy w internecie nic nie zamierzam kupować, poczekam może do grudnia i wtedy pomyślimy z mężem nad pierwszymi zakupami. Teraz planujemy zrobić remont w pokoju.

Pisze właśnie wiadomość a mój mały szkrab chyba chce uwagę na siebie zwróci, bo co chwile się poruszasmiling smiley pozdrawiam i życzę wszystkim zdrówkasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Astrid (offline)

14-09-2010 19:25:50

Agatko46, uśmiałam się czytając o Twoim mężu i psie, bo mój robi dokładnie to samo!!! smiling smiley Tłumaczy Kamie, że będzie maleńka dzidzia, która na początku będzie chodziła na 4 łapkach (tak jak ty) i będzie ci wyjadała chrupki z miski, ale pamiętaj, ze nie wolno ci jej gryźć!! smiling smiley Jaja niesamowite smiling smiley ciesze się bardzo, że moje dziecko będzie się wychowywało razem z psem... smiling smiley i ono (ona) i psipsiak będzie miało kompana do zabaw smiling smiley

Domi251, przeżyłaś koszmar, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło! Życze duuuużo zdrówka dla Ciebie i dzidzi!!!

Hetka, dzisiejsze badanie też nie wypadło najlepiej, bo jak już wcześniej wspomniałam trwało dosłownie 3 minuty a może i to nawet nie!!!!! Usg zrobione na przysłowiowy "odwal"!!!! Zobaczyłam te złożone rączki i maleńkie stópeczki, ale nie powiem żebym mogła się przyjrzeć dziecku dokładniej! Jeszcze szybki rzut oka na bijące serduszko i tyle...! Powiedziałam, ze miałam 2 razy taką sytuację kiedy mocno zakuł mnie brzuch i to tak, ze aż zrobiło mi się czarno przed oczami. Zbagatelizował to!!!!! Niczego się nie dowiedziałam!!!!!!!!!! Umawiam się za 2 tyg. do innego lekarza i tyle!!!!!! Słyszałam od dziewczyn, że one na każdej wizycie miały usg i że za każdym razem gin. mierzył wielkość dziecka, mierzył długość nóżek, rączek... A to druga wizyta, gdzie tylko zerknął i "do widzenia"!!!!!!!!





Ewa2060 (offline)

14-09-2010 19:34:25

Katowice/UK
domi251 - trzymaj sie, bedzie dobrze, trzymamy kciuki, pisz do nas jak najczesciej.
Ania0685
- co tam u ciebie?
madzisuiapl - ja bralam SANATOGEN, a teraz mam PREGNACARE ORIGINAL, sama sobie je kupilam, nawet nie pytalam ani poloznej, ani lekarza, ktore mam brac, przez piersze 12 tygodni to nic nie moglam brac oprocz kwasu foliowego, a ty co sobie kupilas?


[link widoczny po zalogowaniu]

moniczka_grudzien (offline)

14-09-2010 19:35:26

Częstochowa
Hetka- ja też chodzę na NFZ i naprawde można miec dobrego lekarza prowadzącego, tyle, że trzeba trafic na takiego. Co do szpitali to uważam ,że jeśli kobieta nie ma problemów przy porodzie to wtedy uważa,że szpital jest ok, a jeśli już się zaczynają jakies komplikacje albo ktoś ma zlę wspomnienia z danego szpitala to bedzie miec o nim złe zdanie. musimy jednak pamiętac że każdy poród jest inny.

Madziusia- i tak uważam że kokleżanka mogła ci oszczedzic takich historii teraz.

Mi jak ktoś zaczyna opowiadac takie historie to od razu każe przestac bo to nie potrzebnie stresuje ciężarną i powoduje u niej strach i lęk oraz uprzedza do danego szpitala. Owszem każda z nas chce byc pod jak najlepszą opieką i same najlepiej powinnyśmy wiedziec czy taką mamy czy też nie. Nie wiem jak w waszych miastach ale u nas na ogół rodzi się w szpitalu w którym lekarz prowadzący ciąże ma praktykę, a jeśli takiej nie ma to wtedy sugerują się kobiety opiniami o danych lekarzach pracujących w szpitalu w którym chcemy rodzic.

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Ewa2060 (offline)

14-09-2010 19:52:20

Katowice/UK
zgadzam sie z twoja wypowiedza moniczka odnosnie szpitali. Moje kolezanki tez sluza radami na ten temat, jedne sobie chwala, inne zas narzekaja, a tak jak mowisz, kazdy porod jest inny, w lutym same bedziemy mialy swoje zdania na temat szpitali w ktorych bedziemy rodzic, moje dwa poprzednie odbyly sie bez komplikacji i byly dosc szybkie, mam nadzieje, ze teraz tez tak bedzie.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.