październikówki 2010

Wysłane przez siva211 

hogata (offline)

26-10-2010 11:45:14

Mikołów
czesc Kochane,
widze, ze wszytskie mamy lepsze i gorsze momentywinking smiley ja dzisiaj w nocy połakałam sie zniemocy o bólu sutków- mała w kółko wisiała na cycu i robiła kupy; coś jej sie poprzestawiał dzień z nocą- w nocy nie chce spać, a w dzień aniołek wiec Guska rozumiem dłuuugie nocne usypianie

dziękuję za rady dotyczace maści do sutkówsmiling smiley była u nas wczoraj połozna i zaleciła zwykłą lanoline(!) z apteki, na szczescie mam zaprzyjaźniona apteke i panie troszeczke mi dałysmiling smiley zobaczymy czy pomoże

Kiciania ja też mam sztuczne mleko jakby cosmiling smiley poki co przydało sie dwa razy wiec nie narzekam

Zuza co do diety położna powiedziała, że mam jesć wszytsko co normalnie za wyjątkiem potraw, które powodują u mnie wzdęcia

pozdrowionka smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Joanna_81 (offline)

26-10-2010 12:51:30

Kraków
Cześć Mamcie!!!

Zuza ja jem raczej lekko strawne rzeczy i unikam surowych, to znaczy zjem troszke jabłka z marchewką ale innych raczej nie. Położna mi powiedziała, że należy unikać jak pisała Hogata wzdymających rzeczy oraz czekolady, bananów, cytrusów, jajek (na miękko i jajecznicy), ostrych przypraw i ograniczyć mięso wołowe, cielece i nabiał. Ja uważam, że należy po prostu jeść z głową i eksperymentować jeśli maleństwo po czymś płacze to stosować diete eliminacyjną, więc jeśli zjesz znowu kiedyś spaghetti synuś będzie płakał to będziesz wiedziala.

Ewcia jak Aliśka wymiotowała tydzień temu tak bardzo i pojechaliśmy do pediatry ta mi powiedziała, żeby Małą troszkę przegłodzić bo sie przejadła i zaznaczyła że gdyby wymioty były uporczywe to się do niej zgłosić bo u takich małych dzieci szybko dochodzi do odwodnienia. Ewa może zabierz Natusie do lekarza ... My idziemy na kontrolę w tą środę.

Ulinka Cierpliwości ... Może jakoś Mała się do cyca przyzwyczai i nie będzie go traktować jak smoczka uspakajacza. Czytałam że czasem to troszkę zajmuje.

U nas wszystko ok. Alicja zjada co trzy godziny swoja porcje mleczka z piersi. Potem zadowolona się uśmiecha do świata. Czekam aż się uśmiechnie świadomie do mamy bo w drugim miesiącu to już ponoć możliwe winking smiley W niedzielę pierwszy raz Mała piła herbatkę z koperku bo bolał ja brzuszek. Myślę że po tym jak w sobotę byliśmy u teściów 69 km w stronę zakopca z Kraka niedaleko Rabki, zawsze to inna woda i rosół z prawdziwej kury smiling smiley Po herbatce wszystko przeszło i jest spokój oby jak najdłużej. Jutro idziemy do pediatry na kontrolną wizytę i zobaczymy co nam powie smiling smiley

Całuje


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Guska (offline)

26-10-2010 13:01:37

Zuza81 wyślę ci tabelkę co do pokarmu wiadomością bo jak tu wkleiłam to sie pomieszało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-26 13:05 przez Guska.

ewka1234 (offline)

26-10-2010 13:04:27

Włocławek
Joanna81 dziękuję za odpowiedź właśnie wróciłam z Niunią od lekarza troszkę przybrała na wadze a pani doktor powiedziała żeby dawać jej cyca częściej a mniejsze ilości a jak wymiotuje jeszcze dwa albo trzy razy to dała skierowanie do szpitala. Mam nadzieję że nie będę musiała tam jechać i Natka wydobrzeje.

Na bolące brodawki kupiłam sobie kapturki do karmienia bo mała strasznie je poraniła. Jak się wygoiły to przestałam z nich korzystać.

A na bolący brzuszek profilaktycznie piję herbatkę z kopru włoskiego i mała ładnie robi kupki i puszcza bączki aż miło.

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom i trzymam kciuki za te w dwupaku.




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

aga250 (offline)

26-10-2010 13:26:19

Chorzów
ewka1234 trzymam kciuki za malutkąsmiling smiley Takich wymiotów moga byc rózne powody oby te wasze wiazały sie z tym, ze mala za duzo na raz je. Moja kuzynka miala tez tak z synkiem i wyladowal w szpitalu na zwezeniu wziernika bo wszystko co maly polknal wylewalo sie spowrotem i musiał przejść maly zabieg. Wazne zeby mala byla pod stala kontrola lekarza.
Co do diety to jem wszystko oprócz kapust, warzyw straczkowych i nie pije wody gazowanej. Małej na razie nie podaje żadnych herbatek choc czasem sie prezy przy kupce i baczkach, ale musi nauczyc sobie sama radzic bo potem moze byc problem. A nie jest to dla niej, jak widze na razie az tak bolesne.
Moja mala od kilku dni swiadomie sie usmiecha, co jest przecudowne. widac to szczegolnie rano jak sie obudzi i podchodze po lozeczka aby ja wyciagnać. Cieszy sie chyba ze nas widzismiling smiley



Kiciania (offline)

26-10-2010 15:00:42

ulinka, trochę mnie zmartwiłaś tym zachłystowym zapaleniem płuc. Moja Mała też sie często zakrztusza przy cycu, wydaje mi się, że jest to spowodowane jej strasznie łapczywym jedzeniem, na początku, zanim zaspokoi pierwszy głód to podczas ssania pieje jak kogut winking smiley

Nina jest dzisiaj troszkę nie znośna, od 11 w ogóle nie spała, cały czas szuka cyca, ale głodna nie jest bo jak próbowałam dać jej modyfikowane to pluła, więc chodzi jej tylko i wylacznie o ssanie smiling smiley Teraz moja mama się trochę za nią wzięła, bo ja już opadam z sił.




agulat (offline)

26-10-2010 15:05:05

Grudziądz
Cześć Dziewczyny smiling smiley

Witam po długiej przerwie i jeszcze raz gratuluję wszystkim mamuśkom smiling smiley

Moja Alusia jest naprawdę grzeczna, śpi i je, je i śpi, albo leży sobie smiling smiley Dzisiaj byłyśmy u kontroli, ponieważ Alicja ma jeszcze trochę żółtaczki poporodowej i po porodzie miała infekcję i trzeba było zrobić badania krwi. Więc poszłam z moją Królewna do laboratorium, pobrali jej krew z żyłki, strasznie się spłakała i kazali czekać 2 godziny na wyniki. Pojechałam do domu, po 2-óch godz.przyjechałam i okazało się, że krew trzeba pobrać jeszcze raz, tym razem z palca, bo za szybko się skrzepła. No więc moja Alunia znowu się spłakała! sad smiley Na szczęście wyniki były po kilku minutach i okazało się, że są dobre i wróciłyśmy do domku!
Powiem Wam, że nie wyobrażam sobie życia bez Alusi!smiling smiley Choć to taki żarłok, że już przytyła 600 gram od wyjścia ze szpitala!! smiling smiley

całuję Was!!buziak od dziecka

ulinka (offline)

26-10-2010 17:05:27

Gdynia
Sympatyczna Karmiłam ją strzykawką bo w szpitalu tylko w ten sposób można dokarmiać i poraniła sobie język od tej strzykawki a też potrafi się zakrztusić mimo że wpuszczam mleko do buzi bardzo powoli. No ale dzisiaj mała cały dzień jest na cycu, budzę ją co 3 godziny a raz nawet sama się upomniała po 2 godzinach więc chyba będzie dobrze z tym karmieniem. Żółtaczkę ma, ale nie jest mocno nasilona, Piotrek miał dużo większą i ładnie jadł z butli a z piersi dopiero po miesiącu zaczął.

Zuza Brzuszek rzeczywiście mógł boleć po tym spagetti, ja pomidorów nie jem w ogóle bo silnie uczulają. Nie jem też zakazanych owoców i warzyw i staram się ograniczać słodycze i produkty mleczne, ale to tylko ze względu na to że Piotruś ma skazę białkową i Madzia też może mieć. Herbatkę koperkową możesz dać tyle ile dziecko będzie chciało ale myślę że nie więcej niż 30 ml.

Joanna A czemu nie można jeść bananów? W mojej rozpisce co można a czego nie można jest że banany można.

Kiciania Madzia z piersi też się parę razy zakrztusiła ale to jest inne krztuszenie niż jak pije z butli, więc nie martw się na zapas


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

kasiamama (offline)

26-10-2010 17:13:19

Gratuluję Wam dziewczyny ślicznych dzieciaczków smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Zuza81 (offline)

26-10-2010 18:08:54

Zielona Góra
A mnie dopada chyba jakaś lekka depresja.
Chce mi się płakać jak karmię Małego, strasznie boję się nocy i tego, że będzie płakał.
Nie chce mi się jeść bo się zaczęłam bać, piję tylko wodę.
Mąż na mnie patrzy z lekkim przerażeniem, i nie wie za bardzo jak mi pomóc.
Wszystko jakoś mi się pozmieniało...
Dziewczyny co ja mam zrobić żeby jakoś lepiej się poczuć ?
Buziaki :*



[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546490, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.