październikówki 2010

Wysłane przez siva211 

goniek (offline)

22-09-2010 15:42:44

mazowieckie
Cześćsmiling smileyAniuT fajnie ,że z dzidzia jest wszystko ok!
Demolka dobrze ,że już się lepiej czujesz.
Ja byłam dzisiaj na porodówce -bardzo miło czysto ,położne miłe,pogadałam sobie z nimi-i teraz to się wogóle nie martwie!Za to noc masakra ,ból pleców ,skurcze ,jak nigdy pomysłam ,że mam juz dośc ciązy ,ze chce dzidzie obok siebie ,nie w środku!!
Pozdrawiamsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

hogata (offline)

22-09-2010 17:46:35

Mikołów
hej Dziewczyny,
widze, że u was pozytywnie smiling smiley

demolka fajnie ze ci lepiej

AniuT super, ze Dzieckiem wszytsko dobrze i ze wszytsko idzie w strone rozwiazania

Kiciania tez sie zastanawiałam nad Eneme, ale licze na samoistne oczyszczenie organizmu winking smiley

ja mam wizyte w piątek i pewnie tez to bedzie ostatni raz przed porodem, chociaż nie czuje jakbym miała urodzić w planowanym terminie tylko później, ale nigdy nic nie wiadomo smiling smiley

pozdrowionka


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

demolka82 (offline)

22-09-2010 19:33:29

Zielona Góra
Ulinka to jest lek ktory jest dozwolony w ciazy, a poza tym jakos lepiej sie z tym czuje, bo wlasnie tez jestem zdania ze ginekolog wie co mozna a czego nie, pewnie lekarza pierwszego kontaktu tez jest bardzo kompetentny ale jakos bardziej jestem przekonana do zdania mojego ginsmiling smiley.
AniuT dobrze ze z Twoja dzidzia wszystko dobrze, tylko sie cieszycsmiling smiley.
Co do lewatywy to u nas na SR polozna mowila zeby lepiej zdac sie na umiejetnosci poloznej w szpitalu tuz przed porodem. Ja osobiscie w zyciu czegos takiego nie robilam i wiecie co chyba zrobie tak jak ona mowila. W koncu te kobiety widzialy juz tyle ze jedna lewatywa wiecej ich nie zgorszy heheh.
Buziaki kobietki.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

22-09-2010 19:50:53

Gdynia
Ja miałam tą enemę poprzednim razem, w szpitalu nie robią i samemu też się nie zrobi, bo raczej potrzebna jest czyjaś pomoc. Ja 2 dni przed porodem byłam na patologii więc nie bardzo miałam możliwość, ale i tak mnie przeczyściło jak już byłam podłączona do kroplówki.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

22-09-2010 20:06:26

Gdynia
demolka Ja wiem że duomox (tak jak każdy inny którego głównym składnikiem jest amoksycylina) jest dozwolony w ciąży, ale on zaczyna działać dopiero po co najmniej 2 dniach przyjmowania a skoro wcześniej czujesz się lepiej to nie on Ci pomógł i moim zdaniem nie jest Ci potrzebny, to że coś jest dozwolone w ciąży to chyba nie znaczy że należy to brać jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby - no przynajmniej takie jest moje zdanie, ale są też lekarze, którzy np dzieciom na katar dają antybiotyk, ja takich omijam z daleka, bo wiem że to może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Oczywiście to Twoja decyzja, Twoja sprawa, Twoje dziecko, ja chciałam Ci tylko uświadomić, że prawdopodobnie niepotrzebnie go bierzesz. Bardziej ufasz ginowi, no dobra a ze złamaną nogą też pójdziesz do gina?winking smiley A może lekarz pierwszego kontaktu rozpoznałby że to wirus i przepisał by Ci łagodniejsze leki, może nawet i bardziej skuteczne. Nie złość sie że tak piszę ale to z troski, życzę Ci jak najlepiej i żebyś szybko wyzdrowiała i nie narobiła sobie i dziecku więcej szkody, może przejdź się do innego lekarza i zapytaj się czy musisz brać antybiotyk.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Kiciania (offline)

22-09-2010 20:33:29

Sorrki, że się wtrącam, ale złamana noga to chyba dziecku nie szkodzi i na te dolegliwość się raczej żadnych leków nie bierze i logiczne, że idzie się z tym do chirurga smiling smiley a propos lewatywy, to moja położna powiedziała, że ma ona odpowiedni aplikator( i rzeczywiscie ma) i mozna ją sobie bez problemu zrobić samemu smiling smiley

Pozdrawiam.




Sandruska (offline)

22-09-2010 20:36:56

Cześć Grubasysmiling smiley z tego co przeczytałam to Aga poszła rodzicsmiling smiley no to supersmiling smiley
pozdrówcie ją ode mnie jak wróci. Ciesze sie że Wam się powodzismiling smiley

październik miał być miesiącem narodzin mojego synka, tym czasem jest miesiącem kiedy staramy sie o rodzeństwo dla Kubusia.

Trzymać kciuki październikóweczki.

buziaki dla was:
aga250
agulat
annaT
ulinka
demolka82
no i dla całej reszty której nie zdążyłam poznac.
Zdrowych pociech życze


[link widoczny po zalogowaniu]




[link widoczny po zalogowaniu]




[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Zuza81 (offline)

22-09-2010 21:10:49

Zielona Góra
Hej kochane smiling smiley

Ja już w domku jestem mega padnięta więc liczę na wyspaną nockę ( hihi ) z synkiem wszystko super, serduszko puka pięknie, lekarz powiedział, że bardzo ładny zapis na ktg no i się zdziwiłam bo w zeszły wtorek jak byłam w szpitalu i miałam robione usg to dzidziak ważył 2300, a dzisiaj ?? .... 2960 , boże to dlatego mi tak ciężko się nagle zrobiło. Usg wskazuje, że jestem w 37 i 4 t.c. Ale ja wiem, że na to się patrzy z przymrużeniem oka.
Za tydzień znów na wizytę i wtedy ustalimy termin cesarki,ale gin powiedział, że daje mi jeszcze jakieś 2 tygodnie i będę miała Mikołajka obok siebie winking smiley
Demolka cieszę się straszniaście, że się lepiej czujesz...
Aniu widzę, że ty też zadowolona z wizyty superrr smiling smiley
Bałam się też o te bóle podbrzusza i skurcze czy to nie za szybko, ale gin powiedział, że są to już skurcze przepowiadające i będą się już pojawiały co raz częściej.
Całuje was brzuchatki i każdej życzę udanej i przespanej nocki bez kopniaczków smiling smiley Buziaki :****



[link widoczny po zalogowaniu]

demolka82 (offline)

23-09-2010 00:39:25

Zielona Góra
Ulinka nie zloszcze sie ze piszesz co uwazasz, jestesmy tu po to zeby radzic sobie nawzajem. No wlasnie ja jestem innego zdania gdyz znam swojego gin, wiem jakie ma kompetencje, jakim jest czlowiekiem i ze nie przepisalby mi czegos co mialoby mi zaszkodzic. On wie ze ja jestem osoba ktora nienawidzi prochow i jesli tylko moze nie przepisuje mi ich jesli nie zachodzi powazna potrzeba. Z ta zlamana noga to tez nieodpowiednie porownanie gdyz jesli zlamalabym noge to nie zaszkodzilabym dziecku, na zlamanie nie bierze sie lekow wiec wtedy poszlabym do lekarza odpowiedniej profesji, a w tym przypadku nie bylo wyjscia zeby nic nie brac doustnego wiec moja decyzja byla taka a nie inna.
UUU Zuza to ladnie synus przybral na wadze. Swietnie ze wszystko ok.
A wogole to Wam powiem ze zupelnie zapomnialam o moich wynikach na paciorkowca i ich nie odebralam, a mialam odebrac dzissmiling smiley.
Milej nocki brzucholki.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

kasiaj (offline)

23-09-2010 06:19:09

Witajcie Brzuszki!

Wczoraj znowu kiepską noc miałam sad smiley Ale potem pojechałam na KTG i w miarę jest ok, ale w związku z tym, że Asia się mniej rusza mam przyjechać też dzisiaj. Wg lekarki z Izby Przyjęć to przez to, że ostatnio mam dość niski cukier, więc mam sobie pozwalać na więcej i liczyć dalej ruchy. Mam nadzieję, że wszystko u malutkiej jest ok. Nie wiedziałam, że dla dziecka groźniejsze jest niedocukrzenie, niż hiperglikemia.
Przed KTG mam jeszcze wizytę u gina, zobaczymy, co też ciekawego on mi dzisiaj powie smiling smiley
Co do przeziębienia i innych dolegliwości to ja też zdałabym się na gina jednak, ewentualnie skonsultować internistę i gina. Ginekolog dobrze wie jaki lek może przepisać ciężarnej, a internista POWINIEN wiedzieć, a nie każdy wie. Nie mało słyszałam już historii o lekach przepisywanych przez laryngologów i internistów na przeziębienie, a potem się okazywało u gina, że trzeba jak najszybciej odstawić ten lek. Najlepiej myślę wypośrodkować, czyli pójść do internisty i upewnić się u ginekologa.
Ot, chociażby moja cholestaza, gin od razu dał silne leki na wątrobę, a jak przypadkiem trafiłam do gastrologa to powiedział, że te wyniki no wysokie są, ale on by SIĘ nie truł nimi. Jak się go zapytałam, że to przecież groźne jest bardziej właśnie dla dziecka niż dla mnie to mi powiedział, że on nie jest ginekologiem i mi ten lek może trochę pogorszyć sprawę, a co do dziecka to mam się słuchać gina właśnie. No i taka rozmowa widzicie.
Więc ja się wolę truć niż, żeby małej coś się stało.

Miłego dnia Wam życzę i jeszcze się pochwalę, że dzisiejsza noc przespana w 6h smiling smiley Dla mnie to duuuży sukces!


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.