TERMIN NA WRZESIEN 2010 grinning smileygrinning smiley

Wysłane przez mamaasia 

olenkawi (offline)

29-07-2010 19:19:58

Płock
Joaska fajny masz spsób na uspokojenie się, smyranie po plecach smiling smiley A może te płacze to stres przed tym co ma nadejść? Mi jakoś nie chce się płakać, w ogóle moje emocje są w równowadze, aż się sama dziwię. smiling smiley
Kokate widzę, że nie tylko ja drzemkowałam dziś smiling smiley Mnie zmuliło jak zaczęło się przejaśniać, normalnie na siedząco zasnęłam winking smiley Pogoda się poprawiła jak fanie. Trochę słoneczka w końcu wyszło, ale na temp. nie narzekam. Lepiej chłodniej niż te upały straszne.
Ewela nie ma się co tłumaczyć, chyba jesteś najbardziej aktywna na tym forum winking smiley
Ja w końcu jutro na zakupy, jak faniehot smiley Mój Krzysiu już się nie wywinie smiling smiley


Prosimy o głosy smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

mamaasia (offline)

29-07-2010 21:00:01

Ewela ewelcia--tongue sticking out smileytongue sticking out smiley ja jaoks sie przyzwyczailam do ewelatongue sticking out smileytongue sticking out smiley :laugh_new: (zartuje) jak dla mnie to i tak jestes 2 W 1grinning smileygrinning smiley

Tak w ogole to czescz dziewczynki....ja juz dzis ostatnia nocke masz z mzeusiem....ale nie bedzie tak zle bo leci tylko na 2 tygodnie teraz i wraca 6 sierpniagrinning smileygrinning smiley i bedzie z nami 2 tyggrinning smileygrinning smiley
Dzis u nas slonko wyszlo ....byla ladna pogodasmiling smiley juz mi go troszke brakowalosmiling smiley
Nie nadrobilam jeszcze waszyh postow ..mam nadziej,ze lenistwo mi minie i jutro przysiade do kaputera i nadrobiesmiling smiley
Udanego wieczoru zeczesmiling smileysmiling smileysmiling smiley


<a href="[ebobas.pl] src="[static.ebobas.pl]; /></a>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-29 21:01 przez mamaasia.

Ewelcia (offline)

29-07-2010 21:30:48

Kwidzyn
BeataS ja też muszę sie wybrać do kosmetyczkismiling smiley Beata1988 ja też mam chwile takie ze mogłabym płakać,to hormonywinking smiley mamaasia zleci te dwa tygodniesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

majuniag (offline)

29-07-2010 21:52:40

Gdańsk
Dobry wieczór ciężaróweczki!
Ciągle chodzę do pracy - jutro ostatni dzieńsmiling smiley więc, niestety z postami jestem do tyłu, ale wszystko czytam - jak mam tylko wolną chwilkę. Przebrnęłam przez choroby dzieciaczków, "kradzież" brzuszka i inne problemy poruszane na forum, aż tu natknęłam się na post Eweli01, że niektóre dziewczyny z tabeli wrześniówek się nie odzywają, więc postanowiłam choć troszeczkę naskrobać do Was. W przyszłym tygodniu jak już będę na L4 postaram się wszystko nadrobić i pisać na bieżaco - obiecuję!
Któraś pytała też o szkołę rodzenia - czy warto?
Ja też miałam dużo kontaktu z dziećmi i nie boję się nosić, przewijać, karmić, a nawet kąpać. Na mojej szkole rodzenia uczą jednak wielu innych pożytecznych rzeczy. Było o fazach porodu, symptomach - kiedy do szpitala, jak sobie radzić w trakcie, co nam wolno, a co nie, jak radziś sobie już po - jak przystawić do piersi, co robić, żeby pobudzić pokarm. Dla mnie bardzo ciekawym tematem była obserwacja noworodka - niby wiem o potówkach, kikucie pępowinowym, ale na szkole rodzenia dowiedziałam się jak zapobiegać niektórym problemom, jakie leki stosować.
Nie powiem, są też tematy mało ciekawe- np. depresja poporodowa i często zdarza się, że z braku czasu prowadząca rzuca tylko hasła.
Na pochwałe zasługuje też fakt, że oprócz wiedzy teoretycznej są też ćwiczenia praktyczne. U mnie ogólnie zajęcia są podzielone na 2 etapy: 1 godz to ćwiczenia dla kobiet ciężarnych w tym nauka oddychania w odpowiednich fazach porodu a 2 godz to wykład teoretyczny.
To właśnie na szkole rodzenia dowiedziałam się, że sudokrem nie jest najlepszym rozwiązaniem - tak naprawdę to jest maść na odleżyny dla osób starszych. Co prawda z biegiem czasu producent uzyskał rekomendację instytutu matki i dziecka, ale wg mojej położnej lepiej stosować kremy profilaktyczne z nivei albo hippa, a sudokrem w skrajnych przypadkach - jak już dojdzie do pieluszkowego zapalenia skóry albo odparzeń.Ale wybór należy do nassmiling smiley Ja mam próbki wszystkich 3 produktów, więc sprawdzę, który mi najbardziej odpowiada i wtedy kupię większe opakowanie.
Kończę, bo muszę się wykapać i iść spać.
Dobrej nocy wszystkim brzuszkom życzę - bo ja ostatnio kiepsko sypiam - albo mi sie źle oddycha, albo męczy siusiu, albo za gorąco, albo brzuszek przeszkadza....


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]SĄ JAK MIŁOŚĆ, KTÓRA STAŁA SIĘ WIDZIALNA



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-29 21:57 przez majuniag.

jadzia85 (offline)

29-07-2010 22:38:42

Tychy
Dziewczyny, które już rodziły mam do Was takie nieco dziwne pytanko - jak wygląda ten czop śluzowy? I kiedy to w zasadzie odchodzi? Bo właśnie przy kąpieli jakieś takie galaretowate coś przypominającego zużytą prezerwatywę (albo tą galaretkę z meduzy) ze mnie się wydostało i nie wiem czy powinnam się zacząć martwić?? Jak by nie patrzeć mam dopiero 35 tyg i 4 dni wielkie oczy Niby nie mam żadnych objawów typu regularne bóle czy coś, jedyne co to częste wizyty w toalecie na dłużej (co może być wynikiem sporej ilości zjedzonych na raz owoców). Brzuszek fakt, twardnieje, ale ma tak już od pewnego czasu, więc się przyzwyczaiłam. Nieco głupio tak iść do szpitala i powiedzieć o galaretce, a mojego lekarza nie maprzewracjący oczami
Jako żarliwa wrześnióweczka nie chcę zostać lipcówką... sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kokate (offline)

29-07-2010 22:51:02

Płock
jadzia to by mogło przypominać ten czop, mi w zasadzie odszedł razem z wodami, ale np. mojej znajomej odszedł długo przed porodem, jakieś 3 tyg....więc sama nie wiem, z opisu to raczej to. Ale na wszelki wypadek zadzwoń do przychodni, nawet położnej się poradź. Lepiej miej torbę spakowaną smiling smiley
i nie stresuj się.




[link widoczny po zalogowaniu]

BeataS (offline)

29-07-2010 22:52:33

Jadzia w zasadzie to ja nie wiem co to jest ale ja już bym panikowała a moi już jechaliby ze mną na pogotowie. Na Twoim miejscu pojechałabym bo nie wiadomo co to jest a lepiej dmuchać na zimne. Od tego są lekarze żeby zobaczyli co i jak, po co masz się stresować. A jak nie chce ci się jechać to może chociaż zadzwoń na pogotowie, przynajmniej będziesz wiedziała co robić, wyjaśnią ci wszystko i nawet nie musisz się przedstawiać.

Ja uciekam spać bo moje maleństwo dało mi dzisiaj wycisk swoimi kopniakami i już mam dość. Dobranoc wszystkim brzuszkom.

Ewelcia (offline)

29-07-2010 22:53:14

Kwidzyn
JolaMi o jakie fasolki chodzi?Jadzia ja też dziś to miałam rano jak sie myłam taki gęsty śluz,mówiłam o tym swojemu gin i mówił że to normalne,ale jak masz jakieś obawy to może jutro idz do gina.Idę brzuszki spać.Dobranocsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

kokate (offline)

29-07-2010 23:05:29

Płock
Dobranoc dziewczynki. Śpijcie dobrze smiling smiley ja jutro mam badania, zakupy bo przyjeżdżają do nas goście z dwójką dzieci, więc nie wiem czy będe miała czas zajrzeć. Pa,pa.




[link widoczny po zalogowaniu]

Izka28 (offline)

29-07-2010 23:07:17

Poznań-Koziegłowy
hej, jadzia ja swoja Hanie urodzilam w 35 tyg wiec podobnie jak reszta radzilabym jednak z kims to skonsultowac.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.